Jump to content

Κίνηση για άνοιγμα root Nova Go & OTE TV GO


konstantinos7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έχει παραπέσει εκμετάλλευση, και ειδικά OTE TV go που απ'οτι έχω δει παίζει μόνο σε περιβάλλοντα ίντερνετ ΟΤΕ!

 

Το root είναι δικαίωμα των χρηστών. Και το να μας περιορίζουν είναι απαράδεκτο! Ας μαζευτούμε εδώ να συζητήσουμε πώς θα απευθυνθούμε να τα ξεκλειδώσουν ώστε να μπορούμε να τα απολαμβάνουμε όπου θέλουμε!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν έχει παραπέσει εκμετάλλευση, και ειδικά OTE TV go που απ'οτι έχω δει παίζει μόνο σε περιβάλλοντα ίντερνετ ΟΤΕ!

 

Το root είναι δικαίωμα των χρηστών. Και το να μας περιορίζουν είναι απαράδεκτο! Ας μαζευτούμε εδώ να συζητήσουμε πώς θα απευθυνθούμε να τα ξεκλειδώσουν ώστε να μπορούμε να τα απολαμβάνουμε όπου θέλουμε!

Επίσημα από τις εταιρείες αυτό δεν θα γίνει ΠΟΤΈ !!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να ασχοληθουμε λιγο με το θεμα για να κανουν! Νομιζω οτι μεγαλη μεριδα χρηστων εχουν ρουταρισμενες / jailbroken συσκευες!

 

Αμα δεν το κυνηγησουμε σαφως και θα μεινει ως εχει η κατασταση!

 

----------------

 

Καποιες ερωτησεις για δημοσκοπηση!

 

1) δεν ξερω τι ειναι αυτα!

2) εχω nova go (root device)

3) εχω nova go (no root)

4) εχω ote go (root)

5) εχω ote go (no root)

 

Οποια προταση προσθηκης/τροποποιησης καλοδεχουμενη!

 

------

Επισης και το θεμα περιορισμου συσκευων στις 1 ανα χρηστη ειναι απαραδεκτο! Και οχι μονο αυτο, αλλα και το ρεσετ να γινεται μεσω διαδικασιας που σπαει μπαλες (και αυτο μια φορα)! Σε μια οικογενεια υπαρχουν 3 ατομα ελαχιστο! Καθε συσκευη ειναι προσωπικη, πχ δεν μπορω να παιρνω το ταμπλετ-κινητο του αλλου υπερωριες!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι το OTE TV GO παίζει σε jailbroken iPhone.

Ο αδερφός μου βλέπει μια χαρά στο iPhone του, ενώ εγώ στη rooted συσκευή μου όχι!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάρω το 2 φίλε μου.Έχω ρουταρισμενη συσκευή και θεωρώ απαράδεκτο έως ρατσιστικό να αποκλείονται οι ρουταρισμενες συσκευές.πληρώνω ή Δεν πληρώνω την συνδρομή μου στην Νόβα; μου δίνεις ή Δεν μου δίνεις το δικαίωμα να χρησιμοποιώ την εφαρμογή; τι σε νοιάζει λοιπόν κυρία Νόβα αν Έχω ρουταρισμενη ή όχι συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάρω το 2 φίλε μου.Έχω ρουταρισμενη συσκευή και θεωρώ απαράδεκτο έως ρατσιστικό να αποκλείονται οι ρουταρισμενες συσκευές.πληρώνω ή Δεν πληρώνω την συνδρομή μου στην Νόβα; μου δίνεις ή Δεν μου δίνεις το δικαίωμα να χρησιμοποιώ την εφαρμογή; τι σε νοιάζει λοιπόν κυρία Νόβα αν Έχω ρουταρισμενη ή όχι συσκευή;

 

Δεν νοιάζει την ΝΟΒΑ αυτή καθαυτή αλλά νοιάζει την εταιρεία που έφτιαξε το security framework για το DRM, που χρησιμοποιεί η NOVA και η κάθε NOVA.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα δούμε αν υπάρχει καμιά προσθήκη και θα ζητήσω από mods να το βάλουν σε poll πάνω!

 

Προφανώς για τα screen recorders! Αλλά ας φροντίσουν άλλο τρόπο για να αποφύγουν τις υποκλοπές!

 

Το ρουτ είναι δικαίωμά μας και δεν μπορούν να δίνουν μια παροχή λειψή!!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάρω το 2 φίλε μου.Έχω ρουταρισμενη συσκευή και θεωρώ απαράδεκτο έως ρατσιστικό να αποκλείονται οι ρουταρισμενες συσκευές.πληρώνω ή Δεν πληρώνω την συνδρομή μου στην Νόβα; μου δίνεις ή Δεν μου δίνεις το δικαίωμα να χρησιμοποιώ την εφαρμογή; τι σε νοιάζει λοιπόν κυρία Νόβα αν Έχω ρουταρισμενη ή όχι συσκευή;

Δεν ακριβώς έτσι ...(κρατάει και το πεπόνι και το μαχαίρι)

Δεν σε υποχρεώνει .... Όταν η συσκευή είναι root (το root είναι μια παράνομη διαδικασία ...) ανοίγουν πολλές πόρτες :lol: (οι εταιρείες δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα. ..είχε αρχίσει η πωλήσει και το μοίρασμα των κωδικών...)

Τσάμπα κουράζεσαι...σε τοίχο φωνάζεις ...

Η λύση θα έρθει μόνο από κάποιο develop της κοινότητας...

Link to comment
Share on other sites

Το ανοητο της υποθεσης ειναι οτι το 99% των συσκευων που ερχονται απο Κινα ειναι ρουτ χωρις να κανει κατι ο αγοραστης.

Ας τα αφησουν ολα ελευθερα, να μπαινει σε 2-4 συσκευες αλλα να δουλευει καθε φορα μονο στην μια.

Link to comment
Share on other sites

Όταν η συσκευή είναι root (το root είναι μια παράνομη διαδικασία ...)

 

Εδώ έχεις λάθος, δεν είναι παράνομη, είναι μη ασφαλής! Παράνομες είναι κάποιες από τις χρήσεις που επιτρέπει το root!

 

Δεν σε υποχρεώνει ..

 

Αλλά το χρησιμοποιεί για σκοπούς προσέλκυσης νέων πελατών!

 

------------

Ξαναλέω πως αν δε μιλήσεις δε θα ακουστείς!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ρουτ των συσκευών πλέον δεν θεωρείται παράνομο.ας μην ξεχνάμε πως συσκευές έρχονται από Κίνα έτοιμες ρουταρισμενες και μια από αυτές και η δικιά μου.καθώς επίσης Δεν χάνεις πλέον την εγγύηση της συσκευής σου λόγω ρουτ και είναι υποχρεωμένοι να σου το κάνουν κανονικά αν είναι φυσικά μέσα στα χρονικά πλαίσια της εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα όταν προσπάθησα να παρακολουθήσω OTE TV GO σε ένα λαπτοπ με android ... δεν μπόρεσα !

Σε επικοινωνία με τον ΟΤΕ μου απάντησαν ότι υπάρχει θέμα προβολής αν είναι με "Intel" !!! :mad:

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

 

τι ειναι αυτο? δεν κατάλαβα, στο playstore οδηγει!

 

edit 1: "υπογραφές" για να ασχοληθει καποιος dev?

 

edit 2: ok got it ;)

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο? δεν κατάλαβα, στο playstore οδηγει!

έτοιμα στον δημιουργό (Jingran Wang) του rootcloak μπας και κάνει κάτι με novago....

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ρουταρισμενη συσκευή, αλλα υπάρχει επιλογη στις ρυθμίσεις για απενεργοποίηση. Κανω απενενεργοποιηση ,clean cache της εφαρμογής, επανεκκίνηση, όλες οι άλλες εφαρμογές όπως titanium, greenfy κτλ το βλέπουν χωρίς ροοτ, η nova go και otetv την βλέπουν ρουταρισμενη τη συσκευή

Ελεος δηλαδή ούτε χωρίς ρουτ παίζει

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ρουταρισμενη συσκευή, αλλα υπάρχει επιλογη στις ρυθμίσεις για απενεργοποίηση. Κανω απενενεργοποιηση ,clean cache της εφαρμογής, επανεκκίνηση, όλες οι άλλες εφαρμογές όπως titanium, greenfy κτλ το βλέπουν χωρίς ροοτ, η nova go και otetv την βλέπουν ρουταρισμενη τη συσκευή

Ελεος δηλαδή ούτε χωρίς ρουτ παίζει

Πάντα μένουν υπολειμματα (δεν ξέρουμε τι "διαβάζουν" τα novago και ΟΤΕ για να εξακριβωσουν εάν η συσκευή είναι root)

Μόνο με καθαρή εγκατάσταση καινούργιας rom (unrooted) θα είσαι σίγουρος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ταράξτε τους στα 1 και τα αρνητικά σχόλια στο Google Play, μπας και από τα άσχημα σχόλια αποφασίσουν να αλλάξουν κάτι....

 

πάντως δεν είναι μόνο οι rooted συσκευές που δεν παίζουν

δεν παίζει επίσης σε ένα tablet Samsung που έχω επειδή είναι 2 ετών!

και δεν συνεργάζεται καλά και με Google Chrome!

 

όλοι αυτοί για την Nova είναι πελάτες 3ης κατηγορίας.....

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι μόλις πέρασα επιτυχώς OTE TV GO σε rooted smartphone Sony Xperia Z1 Compact και rooted Android TV Box MXIII-G (την tablet έκδοση). 1 συσκευή παίζει κάθε φορά.

Υ.Γ Και οι 2 συσκευές φοράνε Lollipop 5.1.1

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Ναι, με την τελευταία αναβάθμιση όπου υποστηρίζονται οι συσκευές με Marshmallow, το OTE TV GO τρέχει και σε rooted συσκευές.

 

Την έχω στο Oneplus One με custom CM13.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε αν θα παραδειγματιστει και η νοβα από αυτήν την κίνηση του ΟΤΕ ή θα ιδρώσει το αυτάκι της.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε αν θα παραδειγματιστει και η νοβα από αυτήν την κίνηση του ΟΤΕ ή θα ιδρώσει το αυτάκι της.

Δε νομίζω, εδώ δεν σ' αφήνουν να έχεις δηλωμένες 2 συσκευές.

 

Ή laptop σού λέει ή smartphone ή tablet, διάλεξε και πάρε.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον δε εχει καποια ενημερωση στο playstore για nova go!

 

Τους εστειλα ενα περιποιημενο μηνυμα!

 

Ο ανταγωνισμος μονο καλο μπορει να κανει! Παρολο που φερονται λες και εχουν το μονοπωλιο! Τουλαχιστον απο τη μερια της η forthnet-nova, που την εχω φαει στη μαπα τα τελευταια χρονια!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...