Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δωσε μου το imei σου του lg g4 σου να στο βγαλω εκτος εγγυησης τωρα αν θες.

Να δεις και την αλλη πραγματικοτητα.

 

Για πες μου τον τροπο λιγο αν θες... Σε ρωταω χωρις καν να googlαρω... ΑΠανταω πιο πριν σε κατι που ειπες περι site και ΙΜΕΙ τα οποια βαζεις για να δεις status, και εσυ μου λες δωσε μου ΙΜΕΙ για να το βγαλεις εκτος εγγυησης... Not clever απο μερους σου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να κατάλαβω γιατί υπάρχει τέτοια σύγχυση.

Τα πράγματα είναι απλά.

Σε όσους σας είπαν για ρουτ, όταν κάνετε εκκίνηση της συσκευής, σε τι status είναι ο bootloader?

Aν είναι locked, έχετε όλα τα δίκια με το μέρος σας.

Αν είναι unlocked, τότε η συσκευή είναι πειραγμένη και η απάντηση του service είναι λογική.

 

Μικρό σου φαίνεται το 35% να έχει θέμα ? :blink::X

 

Θέλω να ελπίζω να εννοεί ότι ήταν μικρό το δείγμα, για να εξαχθεί ασφαλές συμπέρασμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να δεχθώ ότι ισχύει κάτι τέτοιο με τα imei.Η πιο λογική εξήγηση για μένα είναι η εξής : Έχουν αρχίσει και "σκάνε" αρκετά G4 με πρόβλημα στο bootloop και η Lg μη έχοντας διαθέσιμο στοκ στις πλακέτες είτε τοπικά είτε πανευρωπαϊκά αρχίζει τις περίεργες κινήσεις προκειμένου να μειώσει λίγο τις αντικαταστάσεις.Το ερώτημα είναι έχει ή δεν έχει εγγύηση το κινητό (Ελληνικό ή Ευρωπαικό) και αφού έχει να μας πει ξεκάθαρα η LG τι νοείται rooting...περνάω ROM?κάνω force unlock bootloader?κατεβάζω εφαρμογή titanium backup (root)? το σκέφτομαι να το rootαρω? κάνω copy το superuser.apk στην κάρτα μνήμης;;; Αν ισχύει κάτι άλλο εκτός από τα δύο πρώτα να μας το πεί να ξέρουμε και μεις και να παίρνουμε τα ρίσκα μας με τα τηλέφωνά της.(Υπάρχει δόση ειρωνείας και προσπαθώ να το δω έτσι γιατί δεν απέχω πολύ από τα γαλλικά)

 

Root=απόκτηση δικαιωμάτων διαχειριστή, οποιαδήποτε άλλη ερμηνεία είναι εκτός πραγματικότητας.

Από κει και πέρα, & το πέρασμα άλλης επίσημης ρομ & το ξεκλείδωμα bootloader, δεν είναι root αλλά δεν επιτρέπονται.

 

Το κατέβασμα μιας εφαρμογής που απαιτεί root, το χρησιμοποιούν ως επιχείρημα ότι έχει πειραχτεί η συσκευή(αλλιώς γιατί να την κατεβάσει κάποιος?) αλλά προφανώς δεν στέκει.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Ολες αυτες τις φορες ακομα και τωρα σε επιανε η εγγυηση και δεν σου ζητήσανε ή δεν σου ζητανε λεφτα??

 

οχι ποτέ λεφτά δεν ζήτησαν (εκεί τους παραδέχομαι το service είναι αψογο)!!! αλλά τόσες φόρες να πας στο service καταντάει αηδία ακόμη και αν είναι αψογο

 

μόνο τελευταια φορά μου κάναν περίεργα έλεγαν ότι η συσκευη ειναι rooted (ευτυχώς άνοιγε) και τους είπα ότι αν αποδείξουν με στοιχεία οτι ει ναι rooted τότε αγοράζω μητρική (δλδ το δεσμεύομαι στα χαρτιά μάλιστα και μου κρατάνε και 30 ευρώ για τεχνικό έλεγχο ) και αν όχι να εχω χαρτί από αυτούς υπογεγραμμένο οτι ειναι rooted συσκευη (για το δικαστήριο)...

 

μετά από καποια ώρα μίλησα με υπεύθυνο και όλα οκ (αλλά από οτι φαίνεται πολλούς θα πάρει η μπάλα χωρίς λόγο)

btw: πλέον χε..μαι πανω μου να κάνω root lg συσκευές με τόσα προβλήματα που έχουν....

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Για πες μου τον τροπο λιγο αν θες... Σε ρωταω χωρις καν να googlαρω... ΑΠανταω πιο πριν σε κατι που ειπες περι site και ΙΜΕΙ τα οποια βαζεις για να δεις status, και εσυ μου λες δωσε μου ΙΜΕΙ για να το βγαλεις εκτος εγγυησης... Not clever απο μερους σου..

 

Θα δωσεις imei; Αν οχι δεν εχει νοημα γραφεις μονο για να γραφεις και διαφωνεις μονο για να διαφωνησεις. Τι φοβασαι να δωσεις το imei σου;

Link to comment
Share on other sites

οχι ποτέ λεφτά δεν ζήτησαν (εκεί τους παραδέχομαι το service είναι αψογο)!!! αλλά τόσες φόρες να πας στο service καταντάει αηδία ακόμη και αν είναι αψογο

 

μόνο τελευταια φορά μου κάναν περίεργα έλεγαν ότι η συσκευη ειναι rooted (ευτυχώς άνοιγε) και τους είπα ότι αν αποδείξουν με στοιχεία οτι ει ναι rooted τότε αγοράζω μητρική (δλδ το δεσμεύομαι στα χαρτιά μάλιστα και μου κρατάνε και 30 ευρώ για τεχνικό έλεγχο ) και αν όχι να εχω χαρτί από αυτούς υπογεγραμμένο οτι ειναι rooted συσκευη (για το δικαστήριο)...

 

μετά από καποια ώρα μίλησα με υπεύθυνο και όλα οκ (αλλά από οτι φαίνεται πολλούς θα πάρει η μπάλα χωρίς λόγο)

btw: πλέον χε..μαι πανω μου να κάνω root lg συσκευές με τόσα προβλήματα που έχουν....

 

Εδώ το σκεφτόμαστε για το αν θα ξαναπαρουμε γενικώς , όχι να το ρουταρουμε κιόλας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Θα δωσεις imei; Αν οχι δεν εχει νοημα γραφεις μονο για να γραφεις και διαφωνεις μονο για να διαφωνησεις. Τι φοβασαι να δωσεις το imei σου;

Έλεος my friend... Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να μας πείσεις για οτιδήποτε και επίσης δεν πρόκειται κανείς να σου δώσει στοιχεία για την συσκευή του. Μπορείς δεν μπορείς ελάχιστα απασχολεί τους ανθρώπους που έχουν πρόβλημα με την συσκευή τους. Το post μου θα σβηστεί και λογικό είναι απλά να κατανοησουμε και λίγο τον λόγο ύπαρξης τους συγκεκριμένου νήματος χώρις να προσπαθεί ο καθένας να αποδείξει ότι είναι ο Master του root κτλ. Αυτά από εμένα απλά έχει άρχισει και κουράζει το όλο ζήτημα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έλεος my friend... Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να μας πείσεις για οτιδήποτε και επίσης δεν πρόκειται κανείς να σου δώσει στοιχεία για την συσκευή του. Μπορείς δεν μπορείς ελάχιστα απασχολεί τους ανθρώπους που έχουν πρόβλημα με την συσκευή τους. Το post μου θα σβηστεί και λογικό είναι απλά να κατανοησουμε και λίγο τον λόγο ύπαρξης τους συγκεκριμένου νήματος χώρις να προσπαθεί ο καθένας να αποδείξει ότι είναι ο Master του root κτλ. Αυτά από εμένα απλά έχει άρχισει και κουράζει το όλο ζήτημα

 

To ελεος να παει εκει που πρεπει στη συγκεκριμενη περιπτωση. Ας διαφωνησει εκει που πρεπει να διαφωνησει και αν το κανει να ειναι σε θεση να δωσει επιχειρηματα. Το να πεταμε μια ατακα "ειναι εκτος πραγματικοτητας" δεν ανερει τα γραφομενα μου ουτε τις εικασιες μου πανω στο θεμα ισα,ισα αποδεικνυει στη ποσο περιορισμενη πραγματικοτητα ζουν καποιοι και αντιδρουν με γλωσσαριο καφενειου.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Εδώ το σκεφτόμαστε για το αν θα ξαναπαρουμε γενικώς , όχι να το ρουταρουμε κιόλας.

 

κοιτα lg αγοραζαμε για εναν λογο ηταν φτινα μετα παο καποιο καιρο με καλο service και ας ειχαν χιλιαδες προβλιματα

αν κοπει το καλο service αντιος...

 

εδω και τόσο καιρό παίζω ταυτόχρονα με την huawei... ναι μεν service άθλιο (βλ arbato) αλλά συσκευές βράχος και αν στην χειρότερη χρειαστεί service παω βουλγαρια

Link to comment
Share on other sites

κοιτα lg αγοραζαμε για εναν λογο ηταν φτινα μετα παο καποιο καιρο με καλο service και ας ειχαν χιλιαδες προβλιματα

αν κοπει το καλο service αντιος...

 

εδω και τόσο καιρό παίζω ταυτόχρονα με την huawei... ναι μεν service άθλιο (βλ arbato) αλλά συσκευές βράχος και αν στην χειρότερη χρειαστεί service παω βουλγαρια

Από το flex 2 άρχισαν τις ιστορίες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από το flex 2 άρχισαν τις ιστορίες

 

εγώ προσωπικά δεν εχω θέμα.. από την στιγμή που πλέον στην Ελλάδα καμία εταιρεία δεν προσφερει service επιλέγω απλά την εταιρεία που βγάζει ποιο αξιόπιστες συσκευές και αν γίνει καμία στραβή βουλγαρια βουρ!!

για την ώρα ξεχώρισα την huawei και η νέες σειρές της samsung

 

edit: γα...ο την γκαντεμιά μου γα..οο την τύχη μου γα...ο πλάκα θα μου κάνει ο θεός... πήγα τώρα να το βάλω για φόρτιση και άρχισε να κάνει bootloop

 

μα το .... είμαι καταραμένος δεν ΠΑΙΖΕΙ απλά

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

κοιτα lg αγοραζαμε για εναν λογο ηταν φτινα μετα παο καποιο καιρο με καλο service και ας ειχαν χιλιαδες προβλιματα

αν κοπει το καλο service αντιος...

 

εδω και τόσο καιρό παίζω ταυτόχρονα με την huawei... ναι μεν service άθλιο (βλ arbato) αλλά συσκευές βράχος και αν στην χειρότερη χρειαστεί service παω βουλγαρια

 

Το λέω εδώ και τουλάχιστον ένα χρόνο, η lg στην Ελλάδα υπάρχει (μόνο) λόγω procordia.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγώ προσωπικά δεν εχω θέμα.. από την στιγμή που πλέον στην Ελλάδα καμία εταιρεία δεν προσφερει service επιλέγω απλά την εταιρεία που βγάζει ποιο αξιόπιστες συσκευές και αν γίνει καμία στραβή βουλγαρια βουρ!!

για την ώρα ξεχώρισα την huawei και η νέες σειρές της samsung

 

edit: γα...ο την γκαντεμιά μου γα..οο την τύχη μου γα...ο πλάκα θα μου κάνει ο θεός... πήγα τώρα να το βάλω για φόρτιση και άρχισε να κάνει bootloop

 

μα το .... είμαι καταραμένος δεν ΠΑΙΖΕΙ απλά

 

ΛΟΛ, στη θέση σου θα άλλαζα το nickname σε ego(gka)demis.

Δεν γίνονται αυτά.

Link to comment
Share on other sites

To ελεος να παει εκει που πρεπει στη συγκεκριμενη περιπτωση. Ας διαφωνησει εκει που πρεπει να διαφωνησει και αν το κανει να ειναι σε θεση να δωσει επιχειρηματα. Το να πεταμε μια ατακα "ειναι εκτος πραγματικοτητας" δεν ανερει τα γραφομενα μου ουτε τις εικασιες μου πανω στο θεμα ισα,ισα αποδεικνυει στη ποσο περιορισμενη πραγματικοτητα ζουν καποιοι και αντιδρουν με γλωσσαριο καφενειου.

 

Ενταξει , ειμαστε και οι 2 σε διαφορετικες πραγματικοτητες, ας συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε να τελειωσει το θεμα. Αν θες δωσε μου εσυ το ΙΜΕΙ σου δημοσια :lol: Εγω λεω κατι χωρις επιχειρηματα, ενω εσυ εισαι μες στα επιχειρηματα ρε φιλος.. Πλημμυρισε το νημα απο τετοια... Αλλα 2-3 ανουσια ποστ για να σβηστουν απλως και τιποτα παραπανω. Βγαλε εκτος εγγυησης το δικο σου κινητο με τον "τροπο" σου , αν θες να αποδειξεις κατι και εδω ειμαστε να σου δωσουμε συγχαρητηρια που μας εβγαλες ολους ασχετους.

 

 

εγώ προσωπικά δεν εχω θέμα.. από την στιγμή που πλέον στην Ελλάδα καμία εταιρεία δεν προσφερει service επιλέγω απλά την εταιρεία που βγάζει ποιο αξιόπιστες συσκευές και αν γίνει καμία στραβή βουλγαρια βουρ!!

για την ώρα ξεχώρισα την huawei και η νέες σειρές της samsung

 

edit: γα...ο την γκαντεμιά μου γα..οο την τύχη μου γα...ο πλάκα θα μου κάνει ο θεός... πήγα τώρα να το βάλω για φόρτιση και άρχισε να κάνει bootloop

 

μα το .... είμαι καταραμένος δεν ΠΑΙΖΕΙ απλά

 

Μα πλακα κανεις;;;;;; Απλα το εβαλες να φορτισει ενω ολα κομπλε πιο πριν; Σου ειχε δωσει καποια εντυπωση οτι κανει "νερα" ;

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ, στη θέση σου θα άλλαζα το nickname σε ego(gka)demis.

Δεν γίνονται αυτά.

 

θα το κανω :cry:

 

 

Μα πλακα κανεις;;;;;; Απλα το εβαλες να φορτισει ενω ολα κομπλε πιο πριν; Σου ειχε δωσει καποια εντυπωση οτι κανει "νερα" ;

 

λαγαρε λίγο αλλά λέω οκ λόγο καινούργιας πλακέτας που μου έβαλαν είναι δεν έστρωσε ακόμη (πριν 8 μέρες αλλαγή είχα κάνει λόγο οτι δεν δούλευε το wifi (wifi gray) και το βάζω στην πρίζα (είχα 4% μπαταρια) ξαφνικά παγώνει και πάει να κάνει restart... και έμεινε εκει... δοκίμασα να κάνω factory reset (δεν μπαίνει καν στο recovery)

 

τώρα τελείωσε έσβησε (τελείωσε μπαταρια μάλλον)

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά δεν εχω θέμα.. από την στιγμή που πλέον στην Ελλάδα καμία εταιρεία δεν προσφερει service επιλέγω απλά την εταιρεία που βγάζει ποιο αξιόπιστες συσκευές και αν γίνει καμία στραβή βουλγαρια βουρ!!

για την ώρα ξεχώρισα την huawei και η νέες σειρές της samsung

 

edit: γα...ο την γκαντεμιά μου γα..οο την τύχη μου γα...ο πλάκα θα μου κάνει ο θεός... πήγα τώρα να το βάλω για φόρτιση και άρχισε να κάνει bootloop

 

μα το .... είμαι καταραμένος δεν ΠΑΙΖΕΙ απλά

Πω ρε φίλε τι γκαντεμιά είναι αυτή...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε τι γκαντεμιά είναι αυτή...

 

:cry::cry::cry::cry: δεν το βασανιζω αλλο μετα το πασχα κατεβαινω βουλγαρια να δω τι θα μου κανουν εκει

αν ολα καλα και αλλάξουν mb πάει για πώληση (το κρατούσα καθαρά λόγο cameras η οποία ειναι ακριβώς όπως την θέλω)

Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας το imei σας χανετε την εγγυηση πολυ λογικο μιας και νομιζω για να ξεκλειδωσεις τον bootloader πρεπει να ανεφερθει το imei στην lg οποτε καποια βλακεια τετοια εχετε κανει νομιζω απο αλλο site και καλα που ελεγχει απο ποια χωρα ειναι διχως να το γνωριζετε..

Πόσο σωστά τα λες φίλε μου. Διάβασα 4 σελίδες και ειλικρινά είναι η μόνη λογική εξήγηση.

 

Πολύ απλά παιδιά, το IMEI σας έχει αποσταλεί στην LG για ξεκλείδωμα με κάποιο τρόπο, οπότε και για τον λόγο αυτό σας λένε ότι είστε εκτός εγγύησης.

 

Στείλτε μου και εμένα ένα IMEI, να σας το βγάλω ΑΜΕΣΑ εκτός εγγύησης.

 

Όσοι έχουν κάνει root καταλαβαίνουν τη εννοώ, αφού το εάν είσαι root δεν διαπιστώνεται (ίσως λανθασμενα) από την οθόνη οταν ανοίγει το κινητό.

Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει , ειμαστε και οι 2 σε διαφορετικες πραγματικοτητες, ας συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε να τελειωσει το θεμα. Αν θες δωσε μου εσυ το ΙΜΕΙ σου δημοσια :lol: Εγω λεω κατι χωρις επιχειρηματα, ενω εσυ εισαι μες στα επιχειρηματα ρε φιλος.. Πλημμυρισε το νημα απο τετοια... Αλλα 2-3 ανουσια ποστ για να σβηστουν απλως και τιποτα παραπανω. Βγαλε εκτος εγγυησης το δικο σου κινητο με τον "τροπο" σου , αν θες να αποδειξεις κατι και εδω ειμαστε να σου δωσουμε συγχαρητηρια που μας εβγαλες ολους ασχετους.

 

 

 

 

Μα πλακα κανεις;;;;;; Απλα το εβαλες να φορτισει ενω ολα κομπλε πιο πριν; Σου ειχε δωσει καποια εντυπωση οτι κανει "νερα" ;

Οτι πεις βαλε τωρα τα imei σου στα site και ασε εμας να προστατευουμε τα δεδομενα μας και την εγγυηση μας.

Τουλάχιστον μη παροτρύνεις και τους αλλους να το κανουν γιατι τους εχεις παρει στο λαιμο σου.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να γινει unlocked η συσκευη ομως πρεπει να ακολουθησουμε την διαδικασια εδω.Οποτε δεν πιστευω να αρκει μονο καποιος να ξερει το ιμει της συσκευης. τι λετε?

 

http://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev?categoryTypeCode=ANRS

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καθιστε ρε παιδια.. Δηλαδη πριν την αγορα που ζητας IMEI για να δεις απο που ειναι η συσκευη και με τι S/N και το τσεκαρεις στα γνωστα σαιτ, το κινητο γινεται root; Ειμαστε με τα καλα μας;

 

Δηλαδη κατα την αγορα απο μια αγγελια πχ που κοιτας IMEI να δεις αν ειναι αυθεντικο, rootαρεις το κινητο; Δεν γινονται αυτα..

 

Θα πιστεψετε και εσεις σε λιγο "τη λογικη εξηγηση" που θελει η Procordia να πιστεψετε, για να μειωσει το κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω τιποτα αν δεν το δω με τα ματακια μου.

Το τηλέφωνο δεν θα γινει ρουτ με το imei αλλα μπορει πολυ ευκολα καποιος να σου ακυρωσει την εγγυηση και να φαινεται ως ρουτ η συσκευη στο database της lg.

Οποιος εχει τα @@ ας παει στο παραπανω λινκ και ας βαλει το imei του την επομενη ας το στειλει για φτιαξιμο και καλα να δουμε αν θα ειναι ρουτεντ ή οχι.

 

Σε αρκετα προϊόντα επισης στο εξωτερικο μπορεις να τα βρεις φθηνοτερα απο την τιμη που εχει θεσει ο κατασκευαστης παντα ομως δίχως την εγγυηση.Ενας τροπος για να παρουμε φθηνοτερα τα lg g4 μας ειναι να το κανεις φαινομενικα ρουτ ειναι ενας ευκολος τροπος γι ακύρωση.Σε αλλα προιοντα ας πουμε βγαζουν συνηθως την καρτα εγγυησης ή γνησιοτητας για να τα δωσουν σε χαμηλοτερη τιμη απο αυτην που οριζει ο κατασκευαστης.

Την lg την ξερει κ η κουτση μαρια ποσες συσκευες νομίζετε οτι θα μπορεσει να βγαλει εκτός εγγυησης πριν παει για κλεισιμο απο δυσαρεστημένους πελατες;Γιατι για κλεισιμο θα παει αν φανει απατη.Και μιλαω για την lg hellas.

 

Μηδενικο κερδος με τεράστιο κοστος αν κανει τετοια.Και επειδη η εταιρια δεν ειναι ο μαναβης της γειτονιας σας αφηστε τα αυτα και παμε να βρουμε που ξεκιναει το προβλημα.

 

Το να μπαινουμε εδω μεσα και να κραζουμε μια εταιρια ειναι το ευκολο το δυσκολο ειναι οταν φτασουμε στα δικαστηρια τι θα πουμε.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω τιποτα αν δεν το δω με τα ματακια μου.

Το τηλέφωνο δεν θα γινει ρουτ με το imei αλλα μπορει πολυ ευκολα καποιος να σου ακυρωσει την εγγυηση και να φαινεται ως ρουτ η συσκευη στο database της lg.

Οποιος εχει τα @@ ας παει στο παραπανω λινκ και ας βαλει το imei του την επομενη ας το στειλει για φτιαξιμο και καλα να δουμε αν θα ειναι ρουτεντ ή οχι.

 

Σε αρκετα προϊόντα επισης στο εξωτερικο μπορεις να τα βρεις φθηνοτερα απο την τιμη που εχει θεσει ο κατασκευαστης παντα ομως δίχως την εγγυηση.Ενας τροπος για να παρουμε φθηνοτερα τα lg g4 μας ειναι να το κανεις φαινομενικα ρουτ ειναι ενας ευκολος τροπος γι ακύρωση.Σε αλλα προιοντα ας πουμε βγαζουν συνηθως την καρτα εγγυησης ή γνησιοτητας για να τα δωσουν σε χαμηλοτερη τιμη απο αυτην που οριζει ο κατασκευαστης.

Την lg την ξερει κ η κουτση μαρια ποσες συσκευες νομίζετε οτι θα μπορεσει να βγαλει εκτός εγγυησης πριν παει για κλεισιμο απο δυσαρεστημένους πελατες;Γιατι για κλεισιμο θα παει αν φανει απατη.Και μιλαω για την lg hellas.

 

Μηδενικο κερδος με τεράστιο κοστος αν κανει τετοια.Και επειδη η εταιρια δεν ειναι ο μαναβης της γειτονιας σας αφηστε τα αυτα και παμε να βρουμε που ξεκιναει το προβλημα.

 

Το να μπαινουμε εδω μεσα και να κραζουμε μια εταιρια ειναι το ευκολο το δυσκολο ειναι οταν φτασουμε στα δικαστηρια τι θα πουμε.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Σε ποιο λινκ να βαλουμε το IMEI φιλε; Δεν πιστευω οτι απλα με ενα Search το ΙΜΕΙ σε ενα site που το κανεις μονο και μονο για να δεις την χωρα εισαγωγης κλπ λεπτομέρειες και χωρις καν να πατησεις αποδοχη ορων ή να κανεις καποια αλλη διαδικασια, να βγαινει ετσι απλα το κινητο εκτος εγγυησης στους σερβερ της LG.

 

Δεν παιζει..

 

Οσο για το "να βρουμε που ξεκιναει το προβλημα" 1 μηνα τωρα κραζω σε 2-3 φορουμ και reddit και USA/CANADA LG Support για να βρουμε το προβλημα του bootloop και εχουμε καταληξει τουλαχιστον καπου, με μικρες εξαιρεσεις που σε ολα τα κινητα υπαρχουν παντα.

 

Τωρα αν η Procordia αποφάσισε να μειωσει το κοστος ή κατι αλλο, δεν το ξερω και θα πρεπει να κινηθουμε μαζικα να το βρουμε και να μην μας κοροιδευουν.

 

Δεν υπαρχει καποιο site απο την LG που μπορουμε παλι με IMEI να δουμε αν το κινητο ειναι μεσα στην εγγυηση ή οχι, ή εστω τηλεφωνικα στην LG Hellas? Δεν γινεται πχ η LG Hellas να βλεπει το IMEI εγκυρο και μεσα στην εγγυηση και η Procordia να λεει ********.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο λινκ να βαλουμε το IMEI φιλε; Δεν πιστευω οτι απλα με ενα Search το ΙΜΕΙ σε ενα site που το κανεις μονο και μονο για να δεις την χωρα εισαγωγης κλπ λεπτομέρειες και χωρις καν να πατησεις αποδοχη ορων ή να κανεις καποια αλλη διαδικασια, να βγαινει ετσι απλα το κινητο εκτος εγγυησης στους σερβερ της LG.

 

Δεν παιζει..

 

Οσο για το "να βρουμε που ξεκιναει το προβλημα" 1 μηνα τωρα κραζω σε 2-3 φορουμ και reddit και USA/CANADA LG Support για να βρουμε το προβλημα του bootloop και εχουμε καταληξει τουλαχιστον καπου, με μικρες εξαιρεσεις που σε ολα τα κινητα υπαρχουν παντα.

 

Τωρα αν η Procordia αποφάσισε να μειωσει το κοστος ή κατι αλλο, δεν το ξερω και θα πρεπει να κινηθουμε μαζικα να το βρουμε και να μην μας κοροιδευουν.

 

Δεν υπαρχει καποιο site απο την LG που μπορουμε παλι με IMEI να δουμε αν το κινητο ειναι μεσα στην εγγυηση ή οχι, ή εστω τηλεφωνικα στην LG Hellas? Δεν γινεται πχ η LG Hellas να βλεπει το IMEI εγκυρο και μεσα στην εγγυηση και η Procordia να λεει ********.

 

Εισαι αγαθος ανθρωπος.

Φυσικα και παιζει να στο βγαλει εκτος εγγυησης απλα ψαχνοντας το imei σου αν στο server που το εψαξες βρισκεται πισω καποιος κινεζος ρωσος κλπ και εχει αυτο ως σκοπο.

Φτιαχνω μια ιστοσελιδα βαζεις εσυ τα imei σου κλπ και εγω αυριο μεθαυριο πατσαρω το imei σου σε αλλη συσκευη και κανω και τρομοκρατικο χτυπημα.

Απο τη στιγμη που θα βαλεις το imei στο στο παραπανω λινκ bye bye εγγυηση δεν χρειαζεται ουτε να το unlockαρεις ουτε τιποτα.

 

Το προβλημα δεν με απασχολει οσο δεν προκυπτει σε εμενα εσυ γιατι μπαινεις και κραζεις στα αλλα φορουμ;

 

Για το τελευταιο ριξε ενα τηλ στην lg hellas ειμαι σιγουρος θα σε εξυπηρετησει.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο λινκ αναφερεσε?αυτο που κανει τον bootloader unlocked?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο λινκ αναφερεσε?αυτο που κανει τον bootloader unlocked?

 

ναι

 

Το μέγεθος του μηνύματός σας είναι μικρότερο από 10 χαρακτήρες. Θα σας παρακαλούσαμε να δημοσιεύετε μηνύματα με ουσιώδες περιεχόμενο και να αποφεύγετε τα μονολεκτικά σχόλια, εφόσον αυτό είναι δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Εκει το πιστευω και εγω οτι αμα το βαλεις το imei σου και Unlocked να μην κανεις παλι την πατησες...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...