Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρις πλακα οποιοι θελουν μπορουμε να παμε απο κει 2-3 περιπτωσεις να μαζευτουμε και να μας πουν τα ιδια και απο κοντα.

Γιατι μεμονομενα μπορουν να τα πουν και να το παιξουν ιστορια, να δω αν θα μας πουν τις ιδιες ******ες σε 2-3 μαζι. Τι θα ισχυριστουν.

Οποιος θελει ειμαι απολυτα διαθεσιμος.

Ετσι θα εχω και ενα λογο παραπανω να γινει λιγο χαμος στην ολη υποθεση...

 

Αμα ημουν αθηνα θα ερχομουν δεν υπαρχει περιπτωση αλλα ειμαι απο θεσ/νικη..κατι πρεπει να κανουμε ομως σαν αυτο που λες.Μαζικο ντου απο 3-4 ατομα μην πω και παραπανω.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ άσχημα και δεν καταλαβαίνω που δεν καταλαβαίνουν ότι τους κάνει σοβαρή ζημιά από την στιγμή που το συγκεκριμένο θέμα είναι γνωστό και αναγνωρισμένο διεθνώς από την ίδια την LG...

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Oχι βέβαια...τι αποδεικτικό ;;Είναι Ρουτ κύριε τι δεν καταλαβαίνετε;;"Εχει αθηναικές πινακίδες..."(για να γελάσουμε και λίγο με τα χάλια...)

 

Να σε ρωτησω το εχεις αφησει προκορτνια ή το χεις παραλαβει???

Εγω επειδη δεν αποδεχομουν αυτα που μου ελεγαν το αφησα μεχρι να δω τι θα γινει με την υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

Μπιλια σχετικά με τη μλκια που σου λένε για τη superuser εφαρμογή, εσύ δεν την είχες περάσει έτσι και αλλιώς σωστά;

Δε στο εδωσε μαλλον να καταλαβεις καλα. Η superuser εφαρμογη ειναι αυτη που εχει η προκορντια στους υπολογιστες της που μας λεει οτι εχει γινει rooting βαζοντας απλα την ΙΜΕΙ του κινητου.

Ετσι απλα σου δειχνουν στην οθονη του pc τους την αναφορα αυτη. Τιποτα παραπανω.

 

Και απλα σου λενε οτι μαλλον εχει γινει απο το playstore του κινητου σου...

Link to comment
Share on other sites

Δε στο εδωσε μαλλον να καταλαβεις καλα. Η superuser εφαρμογη ειναι αυτη που εχει η προκορντια στους υπολογιστες της που μας λεει οτι εχει γινει rooting βαζοντας απλα την ΙΜΕΙ του κινητου.

Ετσι απλα σου δειχνουν στην οθονη του pc τους την αναφορα αυτη. Τιποτα παραπανω.

 

Και απλα σου λενε οτι μαλλον εχει γινει απο το playstore του κινητου σου...

 

Α οκ άλλο κατάλαβα.Όπως και να έχει είναι απίστευτο σαν πολιτική.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα Flex 2...Οταν το πηγα Procordia και μου αρχισαν τα μα μου οτι το grain ειναι χαρακτηριστικο της P-Oled καταλαβα οτι αφου αλλαξαν καποιες οθονες το κοστος ηταν υψηλο και αρχισαν να λενε τα παραπανω(στην τελικη μπορεις να σταματησεις την παραγωγη ή να ενημερωσεις τους υποψηφιους αγοραστες για τις ιδιαιτεροτητες της οθονης)....Κατι αναλογο οπως εχω αναφερει βλεπω να γινεται και με το G4 επειδη το κοστος ειναι μεγαλο για αλλαγη πλακετας αρχιζουν να δυσκολευουν τα πραγματα

Αυτος ειναι και ο λογος που εγω προσωπικα αν και ηθελα πολυ να παω σε G4 δεν το εχω κανει...Σουπερ το κινητο συμφωνω αλλα αν ειναι να εχω το αγχος μην πεσει σε bootloop-τι θα μου πουν στο service-και να περιμενω και αρκετες μερες να φτιαχτει τοτε δεν κανουμε δουλεια...Ξεκινησε απο 500 κατι παρτιδες και φτασαμε στις 603 και το προβλημα παραμενει..Εκτος αν το ποσοστο του προβληματος ειναι γυρω στο 3-5% οποτε οκ αποδεκτο....Αλλα δεν ξερω μπορει να κανω λαθος το υπολογιζω σε πανω απο 20%

Edited by toko
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όχι δεν το έχω παραλάβει ακόμα γιατί θέλω να δω πως θα κινηθώ μετά την απάντηση από την LG.Kαι όχι δεν κατέβασα καμία εφαρμογή από το playstore γιατί πολύ απλά ήξερα ότι δεν δουλεύει κατ αυτόν το τρόπο.(Στο G3 γινόταν.)Το θέμα είναι το εξής :Ξεκλείδωτος bootloader δεν ήταν, αλλαγμένη ROM δεν ήταν , αλλαγμένος bootloader δεν ήταν και η εκδοση λογισμικού ήταν η 20D.Tώρα...αν δεν ήταν τίποτα από όλα αυτά πειραγμένα πως αυτοί λένε ότι είναι ρουταρισμένο πραγματικά δεν το ξέρω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To θέμα είναι ότι το πρόβλημα είναι επίσημα αναγνωρισμένο από την Lg από όσο ξέρω διεθνώς.Και με αυτή την αντιμετώπιση κάνουν κακό στην εικόνα της εταιρείας.Εγώ προσωπικά έχω στην κατοχή μου 10 προιόντα της LG αυτή την στιγμή.Αν δεν φερθούν σωστά θα με χάσουν, όπως θα χάσουν και χψω σαν και μένα με συνέπεια εγώ να αποτρέψω από μελλοντική αγορά φίλους συγγενείς κ.ο.κ...Εκτός πια αν αυτοί θεωρούν ότι η (πραγματικά ) bad publicity είναι good publicity για το προφίλ της εταιρείας τους.Και πραγματικά το λέω σαν πελάτης της εταιρείας που την συμπαθώ και όχι σαν hater που απλά έτυχε να πάρω ένα κινητό lg και τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο απολυτο οσο αφορα την αντιμετωπιση και τις ιδιες σκεψεις εκανα και εγω. Επισης εχω προιοντα της LG και η πρωτη μου σκεψη ειναι να φανε φουντο αλλα λεω...αστο δεν με παιρνει οικονομικα για ηρωισμους τετοια εποχη. Φτανει αυτο που επαθα.

 

billia σου χω στειλει και pm.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που λετε οτι σας ειπαν για ρουτ εχετε τσεκαρει ποτε το imei σας online??

 

Σε ποιό site να το κάνουμε;ναι το έχω κάνει και απλά βγάζει ότι δεν είναι κλεμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που λετε οτι σας ειπαν για ρουτ εχετε τσεκαρει ποτε το imei σας online??

 

Και τι θα αλλαξει ρε φιλε; Εχουν ρουταρισμενο κινητο και δε το ηξεραν; :worry::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας το imei σας χανετε την εγγυηση πολυ λογικο μιας και νομιζω για να ξεκλειδωσεις τον bootloader πρεπει να ανεφερθει το imei στην lg οποτε καποια βλακεια τετοια εχετε κανει νομιζω απο αλλο site και καλα που ελεγχει απο ποια χωρα ειναι διχως να το γνωριζετε..
Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας το imei σας χανετε την εγγυηση πολυ λογικο μιας και νομιζω για να ξεκλειδωσεις τον bootloader πρεπει να ανεφερθει το imei στην lg οποτε καποια βλακεια τετοια εχετε κανει νομιζω απο αλλο site και καλα που ελεγχει απο ποια χωρα ειναι διχως να το γνωριζετε..

 

καμία επαφή τα site που αναφέρεις με την διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καμία επαφή τα site που αναφέρεις με την διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader

 

Το γνωριζω οτι δεν εχει καμια επαφη αλλα η βαση δεδομενον δεν γνωριζουμε απο που προερχεται και τι μπορει να κανει με το imei μας/σας.

Οποτε μην εισαι αρνητικουλης και ασε να απαντησουν τα παιδια που την επαθαν με την εγγυηση αν τσεκαραν ποτε κατι τετοιο. Μπας και βρουμε την λυση και τους την τρυψουμε στα μουτρα (στην lg).

Ευχαριστω για την κατανοηση που θα δειξεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να παίζει κλεψιμο με τα ιμει?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πάρετε μια γενική ιδέα απο αντίστοιχη ψηφοφορία που γίνεται για το ίδιο θέμα σε διπλανό φόρουμ

 

http://www.insomnia.gr/topic/604424-lg-g4-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%AF%CF%83%CE%B1%CE%BD%CE%B5-%CF%84%CE%B1-bootloop-%CF%83%CE%B5-%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CF%8C%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-600-601-602/page-1

 

Φαίνεται το ποσοστό είναι πάντως γενικά μικρό, βέβαια στα φόρουμ δείχνει τεράστιο και λογικό μιας και όποιος γράφει μόνο για πρόβλημα θα γράψει, αντίστοιχα κάποιοι θα έχουν πρόβλημα αλλά δεν γνωρίζουν καν τι είναι ενα φόρουμ για να γράψουν.

 

Μικρό σου φαίνεται το 35% να έχει θέμα ? :blink::X

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Λές ρε vamire666 να παίζει κάτι τέτοιο? :wacko:

 

Ειναι το μονο που μπορω να σκεφτω... ενας,δυο οκ μπορει λεω να κανανε μπινια και να το παιζουν κινεζοι αλλα εχουμε φτασει νομιζω στην 3η περιπτωση.

 

Για να βρουμε λυση θα μπορουσε να ανοιξει ενα θεμα και οσοι φαγανε ακυρο απο την εγγυηση και καλα λογο ρουτ να μας αναφερουν.

 

1) Αν τσεκαραν ποτε το imei οnline και που.

2) Απο που το αγορασαν (μπορει το μαγαζι να κανει περιεργα πραγματα)

3) Απο ποια χωρα ειναι

4) Ποια εκδοση lg g4 ειναι 500++ ή 601,602 κλπ;

Μονο ετσι θα βγαλουμε ασφαλεστερο συμπερασμα.

Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας το imei σας χανετε την εγγυηση πολυ λογικο μιας και νομιζω για να ξεκλειδωσεις τον bootloader πρεπει να ανεφερθει το imei στην lg οποτε καποια βλακεια τετοια εχετε κανει νομιζω απο αλλο site και καλα που ελεγχει απο ποια χωρα ειναι διχως να το γνωριζετε..

 

Καμμιά επαφη με την πραγματικοτητα. Τοτε G2, Optimus G , Sony xperia Sp , κλπ κινητα που εχω βαλει σε καμμια 4-5 σαιτ τετοια θα επρεπε να ειναι ολα ξεκλειδωτα out of nowhere..

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να δεχθώ ότι ισχύει κάτι τέτοιο με τα imei.Η πιο λογική εξήγηση για μένα είναι η εξής : Έχουν αρχίσει και "σκάνε" αρκετά G4 με πρόβλημα στο bootloop και η Lg μη έχοντας διαθέσιμο στοκ στις πλακέτες είτε τοπικά είτε πανευρωπαϊκά αρχίζει τις περίεργες κινήσεις προκειμένου να μειώσει λίγο τις αντικαταστάσεις.Το ερώτημα είναι έχει ή δεν έχει εγγύηση το κινητό (Ελληνικό ή Ευρωπαικό) και αφού έχει να μας πει ξεκάθαρα η LG τι νοείται rooting...περνάω ROM?κάνω force unlock bootloader?κατεβάζω εφαρμογή titanium backup (root)? το σκέφτομαι να το rootαρω? κάνω copy το superuser.apk στην κάρτα μνήμης;;; Αν ισχύει κάτι άλλο εκτός από τα δύο πρώτα να μας το πεί να ξέρουμε και μεις και να παίρνουμε τα ρίσκα μας με τα τηλέφωνά της.(Υπάρχει δόση ειρωνείας και προσπαθώ να το δω έτσι γιατί δεν απέχω πολύ από τα γαλλικά)
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά επαφη με την πραγματικοτητα. Τοτε G2, Optimus G , Sony xperia Sp , κλπ κινητα που εχω βαλει σε καμμια 4-5 σαιτ τετοια θα επρεπε να ειναι ολα ξεκλειδωτα out of nowhere..

 

 

Δωσε μου το imei σου του lg g4 σου να στο βγαλω εκτος εγγυησης τωρα αν θες.

Να δεις και την αλλη πραγματικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσο αναφορα το θεμα της ΙΜΕΙ ποτε δεν το κανα αυτο και ουτε ειχα ενδιαφερθει. Εχτες το εκανα μονο ψαχνοντας μηπως βρω απο ποια χωρα το εχω αγορασει. Αλλα πλεον το κινητο ουτε το εχω στα χερια μου ουτε ειναι ενεργο. Παντως δεν βρηκα κατι.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσο αναφορα το θεμα της ΙΜΕΙ ποτε δεν το κανα αυτο και ουτε ειχα ενδιαφερθει. Εχτες το εκανα μονο ψαχνοντας μηπως βρω απο ποια χωρα το εχω αγορασει. Αλλα πλεον το κινητο ουτε το εχω στα χερια μου ουτε ειναι ενεργο. Παντως δεν βρηκα κατι.

 

Aπαντα σε αυτα εδω αν θες:

1) Αν τσεκαραν ποτε το imei οnline και που.

2) Απο που το αγορασαν (μπορει το μαγαζι να κανει περιεργα πραγματα)

3) Απο ποια χωρα ειναι

4) Ποια εκδοση lg g4 ειναι 500++ ή 601,602 κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Aπαντα σε αυτα εδω αν θες:

1) Αν τσεκαραν ποτε το imei οnline και που.

2) Απο που το αγορασαν (μπορει το μαγαζι να κανει περιεργα πραγματα)

3) Απο ποια χωρα ειναι

4) Ποια εκδοση lg g4 ειναι 500++ ή 601,602 κλπ;

 

Ναι το έχω τσεκάρει (check imei online)

City*****

Netherlands

507..

 

Μην ψάχνουμε φαντάσματα όμως...το θέμα είναι ότι η LG ισχυρίζεται κάτι το οποίο είμαι 100% βέβαιος ότι δεν ισχύει .Το θέμα είναι πως αποδεικνύεις ότι δεν είσαι ελέφαντας..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω τσεκάρει (check imei online)

City*****

Netherlands

507..

 

Μην ψάχνουμε φαντάσματα όμως...το θέμα είναι ότι η LG ισχυρίζεται κάτι το οποίο είμαι 100% βέβαιος ότι δεν ισχύει .Το θέμα είναι πως αποδεικνύεις ότι δεν είσαι ελέφαντας..

 

Ευχαριστω.

Θα το ψαξω λιγο το θεμα περιμενω να απαντησουν και αλλοι με το ιδιο προβλημα. :)

Το check imei το εκανες πριν ή μετα το ακυρο απο την εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...