Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkal (22 Ιούν. 2004 , 13:03)

 

o κωδικός π΄ρέπει να είναι για όλα τα κινητά ίδιος. Τουλάγιστον για το V200 είναι

 

 

μαλλον ναι γιατι κατεβασα και για το Ε700 και ειναι ο ιδιος κωδικος

Λέγε πάντα ελεύθερα τη γνώμη σου και ο τιποτένιος θα σε αποφεύγει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δυο μερες τωρα εχω και εγω ενα Ε700 απο εναν φιλο μεχρι να μου φτιάξουν την σπασμένη οθόνη του sl55 μου.Του το εχουν φέρει απο εξω και μπροστά χαμηλα εχει και το λογοτυπο της T-Mobile.Mια χαρα παντως δουλεύει με ΤΙΜ που εχω εγω.Εχει ελληνικό μενού αλλα δεν εχει ελληνικα στα SMS ούτε ελληνικό τ9(αυτο δεν ξερω καν αν υπάρχει για το κινητο αυτό.).

Γίνεται να του περασω ελληνικα στα μηνυματα?

Εχω και καλώδιο (oxi usb)και υπέρυθρες mobile action.

θενκς

 

δεν με ενδιαφερει να αλλαξω κατι αλλο αρκει να εχω ελληνικα στα sms

απο μια ματια τριγυρω μαλλον καταλαβα οτι πρεπει να κανω αλλαγη στο ολο firmware.μεσα πέφτω?

επειδη ειμαι παντελως ασχετως με samsung που θα βρω τα απαραιτητα προγράμματα?

δωστε καμια βοηθεια ρε παιδιά

θενκς

Link to comment
Share on other sites

και αφου κανεις δεν θελει να μου απαντησει στο ερωτημα μου ας επανελθω με νεες ερωτησεις ελπίζοντας σε απάντηση αυτη την φορά.

ειμαι ασχετος με Samsung το επαναλαμβανω

διαβαζοντας ομως στην προσπαθεια μου να βρω πως θα βαλω ελληνικα στα sms καταλαβα οτι το software αποτελειται απο ενα .bin και ενα .tfs αρχείο.Σωστά?

Αν ειναι σωστά τοτε εγω πρέπει να βρω ενα .bin Αρχειο με ελληνικα στα sms.Απο οσα καταλαβα-βασικα χαρη στον grtom45 περισσότερο μεσα στο .bin βρίσκονται οι γλώσσες για τα sms.Αρα αφου εγω δεν επιθυμω αλλες αλλαγες στο κινητο μονο το .bin πρεπει να αλλαξω.Και ρωτάω γινεται να αλλαξω μόνο το .bin αρχείο ή όχι?

και βασικα που θα βρω .Bin ελληνικα στα sms?

εμενα εχει μεσα την E70BOWJ3

ΒΕΒΑΙΑ αν ο grtom45 δεν ειχε πρόβλημα με το .bin που σποθηκευσε απο το κινητο του δεν θα με πείραζε να αναβαθμίσω πλήρως το Software με αυτο που δίνει στο Site του αλλα δεν θα εχω και πάλι αγγλικά.επιπλέον δεν ξερω αν γινεται αφου το .tfs poy dinei o grtom einai parmeno apo alli ekdosi

doste mia lisi re paidia

thanx

Link to comment
Share on other sites

re paidia help eimai kainoyrgios stin sizitisi genikos

exo ena samsung e700 kai kollaei kai thelo mono to arxeio tis anavaumisis opoios mporei na moy to steilei sto christosketsetzis@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Andrew ( 2 Ιούλ. 2004 , 02:21)

 

δυο μερες τωρα εχω και εγω ενα Ε700 απο εναν φιλο μεχρι να μου φτιάξουν την σπασμένη οθόνη του sl55 μου.Του το εχουν φέρει απο εξω και μπροστά χαμηλα εχει και το λογοτυπο της T-Mobile.Mια χαρα παντως δουλεύει με ΤΙΜ που εχω εγω.Εχει ελληνικό μενού αλλα δεν εχει ελληνικα στα SMS ούτε ελληνικό τ9(αυτο δεν ξερω καν αν υπάρχει για το κινητο αυτό.).

Γίνεται να του περασω ελληνικα στα μηνυματα?

Εχω και καλώδιο (oxi usb)και υπέρυθρες mobile action.

θενκς

 

δεν με ενδιαφερει να αλλαξω κατι αλλο αρκει να εχω ελληνικα στα sms

απο μια ματια τριγυρω μαλλον καταλαβα οτι πρεπει να κανω αλλαγη στο ολο firmware.μεσα πέφτω?

επειδη ειμαι παντελως ασχετως με samsung που θα βρω τα απαραιτητα προγράμματα?

δωστε καμια βοηθεια ρε παιδιά

θενκς

 

 

File

Me yperythres den mporeis na anavathmiseis to kinhto. Xreiazesai seiriako kalwdio. diavase ta readme arxeia sto site pou exw

http://www.geocities.com/grtom45

H firmware pou xrhsimopoiw den exei provlhma. Exei kai ellhnika kai agglika (menu, sms etc).

Apla den mporw na th dwsw giati otan thn ekana download sto pc eixa perasei ton thlefwniko mou katalogo kai aytos apothikeyetai sth firm.

Akoma prospathw na vrw kapoion me entelws apeiraxth firm na mou th dwsei wste na thn tropopoihsw katallhla (anaferw sto site) kai na thn kanw upload sto site. Etsi ha mporesei na thn parei opoiosdhpote.

...

Nothing is impossible. The impossible just takes longer...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πακέτο. Πρέπει να είναι γιαπωνέζικα κλπ.

Εχει ξεχωριστο language pack και ξεχωριστό flash?

H γλώσσα πρέπει να είναι γιαπωνέζικα. Δέν ξέρω ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

παίδες δνε ξέρω πως να σας ευχαριστήσω :)

πήρα δωράκι ένα v200 (το χα βάλει απο καιρό στο μάτι) αλλά η κάμερα δεν έμοιαζε όπως σε άλλα v200 που είχα δει (σε ποιότητα) αλλά τώρα πριν λίγο είδα για τα νέα firmware και τις αλλαγές

αυτή τη στιγμή απομένουν περίπου 4 λεπτά για να ολοκληρωθεί

 

ελπίζω να πάνε ολα καλά

 

 

 

 

απορία:

Η G1 δεν έχει Ελληνικά; Δεν βλέπω να υπάρχουν στο menu (μήπως υπάρχει συγκεκριμένη ελληνική g1?)

Δεν εκπέσαμε εξαιτίας ενός ηθικού σφάλματος αλλά εξαιτίας ενός διανοητικού. Πήραμε τον κόσμο των φαινομένων για αληθινό ενώ ο φαινομενικός αυτός κόσμος δεν υπάρχει. Φ.Ντίκ
Link to comment
Share on other sites

Η G1 δεν έχει ελληνικά :( .

Πριν κάνεις φλασ τη νέα firmware είδες ποια firmware είχε το κινητό σου?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkal ( 8 Αύγ. 2004 , 18:50)

 

Η G1 δεν έχει ελληνικά :( .

Πριν κάνεις φλασ τη νέα firmware είδες ποια firmware είχε το κινητό σου?

 

Νομίζω είναι αυτή που έψαχνες σε ένα άλλο thread αν δεν κάνω λάθος, η D3

αν και δεν είναι το σωστό thread να ρωτήσω αλλά μιας και...

υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να δημιουργήσεις τα δικά σου menu, sub-menu κλπ;

Δεν εκπέσαμε εξαιτίας ενός ηθικού σφάλματος αλλά εξαιτίας ενός διανοητικού. Πήραμε τον κόσμο των φαινομένων για αληθινό ενώ ο φαινομενικός αυτός κόσμος δεν υπάρχει. Φ.Ντίκ
Link to comment
Share on other sites

Τπάρχει το Januka και το DIY αλλά με αυτά δεν μπορείς να αλλάξεις όλες τις φιρμςαρε μπορείς μόνο την G1 και Ε5 ή κάπως έτσι.

 

Μήπως είχες την F3 και όχι την D3?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

όχι D3 είναι (απο όσο θυμάμαι). Κοίτα αύριο λογικά ή τελοςπάνων αυτές τις ημέρες θέλω να ξαναβάλω την παλιά γιατί χρειάζομαι τις φωτογραφίες απο μέσα. θα σου πω στα σίγουρα
Δεν εκπέσαμε εξαιτίας ενός ηθικού σφάλματος αλλά εξαιτίας ενός διανοητικού. Πήραμε τον κόσμο των φαινομένων για αληθινό ενώ ο φαινομενικός αυτός κόσμος δεν υπάρχει. Φ.Ντίκ
Link to comment
Share on other sites

Oταν την βάλεις πες μου σε παρακαλώ.

 

Αν θες να δοκιμασεις καμία νέα και η Η2 είναι καλή.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μια ευχάριστη έκπληξη περιμένει όποιον επισκεφθεί το Ολυμπιακό Στάδιο! Το περίπτερο της SAMSUNG έχει ότι μπορείτε να φανταστείτε!

Πάνω από 100 κινητά τηλέφωνα που θα κυκλοφορήσουν στην Ευρώπη, αλλά και ανά τον κόσμο.. Symbian, Palm OS5.2, Κορεάτικα μοντέλα που είναι συνδεμένα με server και δείχνουν live τους Ολυμπιακούς Αγώνες, τρελά mp3 κινητά, μοντέλα με 3D Games, μοντέλα με 3,2MPixels, Κορεάτικα μοντέλα σαν το δικό μας το E-700 αλλά version για Κορέα για τους Αγώνες με χρυσό 14 και 18 καράτια, Ζ-105 :) μόνιμα συνδεμένα σε v-call για να παίξετε.

Τίποτα άλλο, πρέπει να πάτε να τα δείτε!! :cool: :wacko: :cool:

 

P.S. Πρέπει να έχετε εισιτήριο για να μπείτε μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως οποιος εχει καμμιά φωτο να μας δειξει.. ας τις ανεβασει να δουμε κι εμεις που δεν θα χουμε την ευκαιρια :)
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χμμ ναι ενας ενδιαφερων λογος να επισκεφτεις το ΟΑΚΑ. :p

 

Οταν ξαναπαει καποιος στην εκθεση ας ψαξει μπας και εχουν κανα D710 (σε σταδιο project βεβαια) να μας πει αν βλεπει πουθενα Bluetooth. :) Οχι δλδ πως θα βγαλουμε ασφαλες συμπερασμα..αλλα ετσι ενημερωτικα να δουμε αν επαληθευονται οι φημες απο τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stephen (16 Αύγ. 2004 , 00:47)

 

Χμμ ναι ενας ενδιαφερων λογος να επισκεφτεις το ΟΑΚΑ. :p

 

Οταν ξαναπαει καποιος στην εκθεση ας ψαξει μπας και εχουν κανα D710 (σε σταδιο project βεβαια) να μας πει αν βλεπει πουθενα Bluetooth. :) Οχι δλδ πως θα βγαλουμε ασφαλες συμπερασμα..αλλα ετσι ενημερωτικα να δουμε αν επαληθευονται οι φημες απο τωρα.

 

Φίλε το έχει!!

Έπαιξα πολύ ώρα μαζί του γιατί ήθελα να το πάρω, αλλά δεν μπορούσα να περιμένω άλλο και πήρα το z105. Είναι πολύ καλό! Bluetooth δεν ειδα.. Σημειωτέο, όλα τα κινητά δουλεύουν και μπορείς να παίξεις μαζί τους(Cosmote), τα παιδιά που είναι εκεί ξέρουν τα πάντα από τα κινητά, μέχρι τους είδα να χειρίζονται κορεάτικα μοντέλα με κορεάτικα πλήκτρα και Menu.Θα δείτε τρελές οθόνες με πολύ μεγάλες αναλύσεις. Έχει όλα τα μοντέλα που έχουμε δει μέσω των φίλος μας στις Cedit.

Επίσης έπαιξα με το i500 Palm OS5.2 με ανάλυση οθόνης 324x352,αυτά είχαν την στάμπα της Ολυμπιάδας και μου είπαν ότι τα έχουν δώσει στην Ελλάδα για τα μέλη. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tech (15 Αύγ. 2004 , 23:35)

 

.........P.S. Πρέπει να έχετε εισιτήριο για να μπείτε μέσα.

 

 

H έκθεση είναι στο common domain το οποίο σημαίνει ότι μπορεί να την επισκεφτεί όποιος έχει ένα οποιοδήποτε εισιτήριο για το ΟΑΚΑ ή αν έχει διαπίστευση (εθελοντή ή έμμισθου) που να επιτρέπει είσοδο στον περιβάλλοντα χώρο του ΟΑΚΑ. [είναι όσες διαπιστεύσεις έχουν το διακριτικό "Ο", "ΜPC", "IBC", ].

 

 

Εχω τραβήξει πολλές foto, όλες όμως στα 5 megapixel.

Iσως πάω και σήμερα, οπότε θα τα ξαναβγάλω σε χαμηλότερη ανάλυση.

Αν δεν πάω, θα υπάρξει resize στις ήδη υπάρχουσες. :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stephen (15 Αύγ. 2004 , 22:47)

 

...να μας πει αν βλεπει πουθενα Bluetooth. :) Οχι δλδ πως θα βγαλουμε ασφαλες συμπερασμα..αλλα ετσι ενημερωτικα να δουμε αν επαληθευονται οι φημες απο τωρα.

 

 

ma i samsung anakoinode enarksi kataskevis dikou tis chip BT... les na mi to valei sta kinita tis kapoia stigmi???

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι εκτός από την έκθεση γίνονται και διάφορες συναυλίες καθώς και διαδραστικές εκδηλώσεις.

 

Ορίστε και το λινκ της Samsung:

 

http://www.samsung.com/PressCenter/PressRelease/PressRelease.asp?seq=20040815_0000068199

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά αυτά της Samsung απλά δεν παίζονται!!! :up:

Από τις ελάχιστες φορές που είπα:"αυτό είναι καταπληκτικό,όπως κι αυτό..."!!!

Στο myGallery ανέβασα 25 photos (δυστυχώς όμως είχε τελειώσει η μπαταρία της ψηφιακής και τραβήχτηκαν με το Ρ900).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

re prospathisa 100 fores na peraso java games sto kinito... ebgala tin karta sim perimena 10 secs ebala itn mpataria to sundesa ekana oti leei sto video alla mou bgazei time out!! ti skata na kano den fortonei tpt mou espase ta neura!!!

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

re paidia as kano kai alli mia erotisi kai apantate se opoia kserete...

Ginete na kano kati gia to megethos ton melodion dld na mporo na peraso melodies pano apo 30 kb sto E700? kai pos ignete na peraso tis ixografiseis mou sto pc exo to kalodio kai to easystudio pims and filemanager.. ti kano?

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (21 Αύγ. 2004 , 10:35)

 

ma i samsung anakoinode enarksi kataskevis dikou tis chip BT... les na mi to valei sta kinita tis kapoia stigmi???

 

 

Το "καποια" στιγμη δεν οδηγει σε κατι ασφαλες περι D710 το οποιο ετσι και αλλιως ειναι ενα Project οπως εχεις 'πει και εσυ που δεν ξερουμε ποτε και πως θα κυκλοφορησει. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...