Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο "διαδοχος" του i500 λοιπον..Ας ελπισουμε οτι αυτο τουλαχιστον θα κυκλοφορηγσει κανονικα ;) Γενικα στη φετινη CeBIT περιμενουμε πολλα καλουδια απο τη Samsung απ'οτι ακουγεται. Ισως οχι και παλι μια πληθωρα συσκευων οπως περυσι -ασχετως και αν μερικα απο αυτα τα μοντελα ποτε δεν κυκλοφορησα ή αναβληθηκαν- αλλα σιγουρα εντυπωσιακες.

 

Samsung is rumored to ship the model right in time for the Olympic summer games in Athens. The pricing is yet unavailable.

 

Ολα τα 'χε η Μαριορη... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stephen (16 Ιαν. 2004 , 19:34)

 

Μια "ετοιμη" λιστα για Samsung E700/715 codes, χωρις να ειναι σιγουρο αν πιανουν ολοι.

 

*2767*688# [unlocking Code]

 

 

apo afstriako diktio ONE doulepse... to kinito E700 ksekleidose... xoris kamia allagi! thanx! :)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στο V200 την G1 firmware που βρήκα στο internet!

Λοιπόν είναι πολύ καλύτερη!!!

α)Δεν έχει ελληνικό μενού αλλά η ελληνική γραμματοσειρά δεν χάνεται.

β)Η οθόνη είναι ελαφρά πιο σκούρα και βγάζει καλύτερες φωτογραφίες.

γ)Το πρόβλημα με το ξυπνητήρι δεν υπάρχει ποια.

δ)Υπάρχει επιλογή το ξυπνητήρι να ανοίγει μόνο του το κινητό όταν είναι κλειστό.

ε)Μπορείς να εισάγεις στα μηνύματα νούμερα από τον τηλεφωνικό κατάλογο.

 

(Αυτά έχω ανακαλύψει μέχρι τώρα αλλά είμαι σίγουρος ότι θα έχει και άλλα)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιωντας τον κωδικο που δινει ο Stephen στην προηγουμενη σελιδα για την εξωτερικη οθονη του Ε700 βγαζει 2 παραμετρους

Ratio 4

volume 9

Επειδη δεν εβγαλα ακρη :confused: :confused: :confused: :confused:

μηπως ξερει κανεις τιποτα

Thanks

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

MERIKA APO TA NEA MODELA... pou tha doume to 2004

 

EDO tha vreite ola ta nea modela... distixos sta rosika... an kai fenontai fotos kai URL...

 

exoume kai leme...

 

Z105 (3G) (256K + 64K othones)

P710 (2 x 256K othones)

P730 (Mpixel phone)

D410 (256K othoni)

D710 (Symbian 60-Mpixel)

E800 (i veltiosi tou E700)

E810 (???)

E600 (ena fthino E700)

E300 (mid trendy)

E100 (entry level trendy)

i250 (MS smartphone 2003)

i500 (PalmOS)

X900 (fun fone-me stereofonika ixeiakia!!!)

X910 (???)

C110 (low cost enrty level) (to monadiko candybar pleon samsung)

 

xaraktiristika de tha katso na grapso... ta exo alla eimai kourasmenos... alla pleon ola ta kinita tis samsung exoun minimum esoteriki TFT 64K 160x120 kai malista ksekinontas apo times 270euro (plin tou c110 pou einai entry level kai exei pstn 4K timi peripou 150euro)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα λίγο την βοήθειά σας σχετικά με την αλλαγή του Firmware Του E700. Έχω διαβάσει αυτά που έχετε γράψει σχετικά με Optiflash κτλ αλλά είμαι λίγο μπερδεμένος. Μπορεί κάποιος να γράψει αναλυτικά τα βήματα για το πώς μπορώ να χρησιμιοποιήσω το software Januka ???

 

Έχω το ε700 , το καλώδιο, και τα προγράμματα απλά δεν έχω καταλάβει πώς να τα χρησιμοποιήσω...

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dark power-13 (10 Απρ. 2004 , 11:32)

 

Τι ακριβώς ξεκλειδώνει ο κωδικός ? τις υπερυθρες ?

 

 

Nope. Πολλες φορες τα δικτυα δεν επιτρεπουν στις συσκευες να λειτουργουν σε αλλα ξενα δικτυα και "κλειδωνουν" τη συσκευη. Για να ανοιξει το κινητο λοιπον, χρησιμευει αυτος ο κωδικος. Και υπ'οψιν οτι αυτοι οι κωδικοι οπως ειπα και πριν καιρο που τους postara δεν δουλευουν παντα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια....

χρειαζομαι επιγοντος βοηθεια με το x105 μου....

θελω flasher και flash για να υποστιρίζει ελλινικά

εχω ψαξει σε πολλα sites αλλα κανενα δεν καταφερε να μου λυσει το προβλημα μου. Επισις λενε οτι αν το κανω flash με x100 το κινιτο θα καταστραφει......

τι να κανω :cry:

Link to comment
Share on other sites

paides ebala tin firmware

v20xxwa2

v20dxwk2

 

den exei ellhniko menu alla den xanetai h grammatoseira....dustuxws oles oi foto pou eixa xa8hkane.....(krima kai eixa apo ta xristougenna kapoies - exw krathsei omws backup tou firmware tou arxikou pou eixa...les na exoun krath8ei ekei h mpaaa?)

oswn afora to ksupnhthri anoigei otan to kinito einai kleisto...alla pali den akougetai an to exw sto xamhlomeno....(sta nokia akougetai opou kai na exeis tin entash tou thlefwnou)

exete brei tipota kainourio?

Mythos....A Legend Reborn!
Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση:

Απο το firmware, μπορεις για παραδειγμα, να αλλαξεις το μεγεθος γραμματοσειρας του E700? Ειδα επισης στις πρωτες σελιδες του θεματος, κατι καινουρια εικονιδια για την μπαταρια....ισχυει για το Ε700?

 

Ευχαριστω

(Ενας χρηστης - σε λιγες ημερες - του Ε700) :)

 

Y.γ Επ'ευκαιριας, χρησιμοποιω την συσκευη ενος φιλου προς το παρον, πολυ "τζαμι" κινητο! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ πουθενά να βρώ καποια διευθυνση για να κατεβασω παιχνιδια για το e700 :( :( μήπως μπορεί καποιος να με βοηθήσει ??
Link to comment
Share on other sites

Αν και πιστεύω ότι είσαι σε λάθος forum πάντως όντως είναι αστα να πάνε... :(

Μα δεν υπάρχει ούτε ένα wap site να κατεβάσουμε? Κάποτε υπήρχε το ranova (που δεν το δοκίμασα αλλά λένε ότι άξιζε) μα τώρα ερημια! Ο Ε_Jay είχε αναφέρει σε άλλο topic τα site της samsung (δίνει δύο games τσάμπα) και κάποιο zeroindex το οποίο έχει αθλια παιχνίδια...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δε νομίζω να μπορείς να πειράξεις το κινητό σου μέσω IRDA ή Bluetooth. Χρειάζεσαι καλώδιο γι'αυτή τη δουλεία!
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις σελιδες που να εχουν εφαρμογες Java καταλληλες για το Ε700. Και φυσικα, μη ξεχασουμε και τα παιχνιδια :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...