Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα

 

Θελω την γνωμη σας...Εχω παραγγειλει για δευτερο κινητο το E700, (Εχω το P900 και ειμαι υπερευχαριστημενος, απο λειτουργιες..)Η ερωτηση μου ειναι αξιζει τελικα? O ρολος του λειτουργικα μου ειναι μαλλον αδιαφορος, απλα μου αρεσε γιατι μου φανηκε αρκετα κομψο ημουνα αναμεσα σε αυτο και το motorola που ομως το ειδα απο κοντα και δεν μου αρεσε...

D.T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimi (17 Μάι. 2004 , 14:14)

 

Παιδια καλησπερα

 

Θελω την γνωμη σας...Εχω παραγγειλει για δευτερο κινητο το E700, (Εχω το P900 και ειμαι υπερευχαριστημενος, απο λειτουργιες..)Η ερωτηση μου ειναι αξιζει τελικα? O ρολος του λειτουργικα μου ειναι μαλλον αδιαφορος, απλα μου αρεσε γιατι μου φανηκε αρκετα κομψο ημουνα αναμεσα σε αυτο και το motorola που ομως το ειδα απο κοντα και δεν μου αρεσε...

 

 

File Dimi

 

San <Designe> To Kinitaki Den Paizetai Me Kanena ...Mikro Elafrh Kai Kompsotato...H Kamera Korifh Ekei Pou Tha Spasteis Ligo Einai An To Theileis Gia Na To Skaliseis To Kinitaki ...Thelei Psaksimo Thelei Kopo Gia Na Kaneis Treles Me Ayto To Kinito...Kalh Epilogh....Pane Sigrineta Kiola Gia Sigouria Na Deis Poio Bgainei Kai Kalhtero Kai Esy Apofasizeis...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος klimisp (17 Μάι. 2004 , 16:30)

 

File Dimi

 

San <Designe> To Kinitaki Den Paizetai Me Kanena ...Mikro Elafrh Kai Kompsotato...H Kamera Korifh Ekei Pou Tha Spasteis Ligo Einai An To Theileis Gia Na To Skaliseis To Kinitaki ...Thelei Psaksimo Thelei Kopo Gia Na Kaneis Treles Me Ayto To Kinito...Kalh Epilogh....Pane Sigrineta Kiola Gia Sigouria Na Deis Poio Bgainei Kai Kalhtero Kai Esy Apofasizeis...

 

 

Thanks for the opinion...

 

Για το θεμα του σκαλισματος τωρα, μαλλον δεν θα παιξει καποιο ρολο μια που θα το εχω για κλησεις και μονο...Αντε ανυπομονω να το πιασω στα χερια μου, με κουρασε το p900 κυριως στις βραδυνες εξοδους, δεν χωραει πουθενα και πρεπει να το κρατας συνεχως σαν τουβλο στο χερι...

D.T
Link to comment
Share on other sites

Το e710 εχει φλαση ενω το e700 οχι.

Το e710 ειναι ελαχιστα πιο ελαφρυ.

Το e710 εχει τη δυνατοτητα να τραβαει βιντεκια,ενω το e700 οχι.

Τωρα φιλε μου δεν μου ερχεται καποια αλλη διαφορα στο μυαλο...νομιζω πως αλλη μια ειναι πως η εξωτερικη οθονη στο 710 εχει αλλη εικονα απ,οτι στο 700.Δηλαδη πρεπει να εχει&επιλογη να βλεπεις την ωρα&με αναλογικο ρολοι.

Α!&το οτι το 710 βγαινει vodafone live... :cry:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε ενοχλει το μενου της vodafone τοτε 710 με τα μπουνια ειναι πιο καλο για την χρηση πυ θελω εγω, ιδιως το φλας ειναι κορυφη.... Η 2η οθονη και η ποιοτητα της ουδεποτε με ενδιεφερε οποτε.... 710
Link to comment
Share on other sites

το ότι έχει τη μισή μνήμη (4 αντί 9 ΜΒ) δε σ'ενοχλεί???

 

για μένα πάντως ήταν ένας από τους λόγους που άλλαξα την Βόντα σε ΤΙΜ...

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis (18 Μάι. 2004 , 22:27)

 

το ότι έχει τη μισή μνήμη (4 αντί 9 ΜΒ) δε σ'ενοχλεί???

 

για μένα πάντως ήταν ένας από τους λόγους που άλλαξα την Βόντα σε ΤΙΜ...

 

Σπύρος

 

 

Spyro an den kanw lathos kai to E710 tin idia mnimi exei, apla tin exei katanemimeni logw Vodafone. Pantws synoliki mnimi 4MB profanws kai den exei afou 4+kati MB einai o xwros pou afierwnetai stis fwtografies, enw 2+kati MB einai o xwros pou afierwnetai sta videakia. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το βρηκα πουθενα μεσα στο thread, μηπως μπορει καποιος να κοιταξει το βιβλιαρακι του κινητου και να δει (προς τις τελευταιες σελιδες μαλλον) την μεγιστη ποσοτητα της ακτινοβολιας (SAR) που εκπεμπει το κινητο? Ειμαι σιγουρος πως το εχει το manual.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Η μνημη του Ε700 ειναι προφανως μεγαλύτερη! Και κατανέμεται καλυτερα αφου τα 8 ΜΒ αφιερώνονται σε εφαρμογές οπως ηχοι και εικονες και το 1 ΜΒ σε εφαρμογες java. Για να μην αναφερθούμε στα SMS και το phonebook....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xvass (19 Μάι. 2004 , 13:59)

 

Σωστος ο mod...

Aν κοιταζε και λιγο παραπανω....(3ο μηνυμα)

 

 

Μα το μηνυμα σου, μου θυμισε το πινακακι αυτο, γι'αυτο και το postara. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

 

Ειναι δυνατη η αποστολη μεσω υπερυθρων απο το p900 στο e700 εικονων, η πρεπει να παρω το καλωδιο? (Βασικα θελω να βαλω κανενα σοβαρο wallpaper στο e700 για αυτο ρωταω).

 

Thanks

D.T
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimi (20 Μάι. 2004 , 10:55)

 

Παιδια καλημερα

 

Ειναι δυνατη η αποστολη μεσω υπερυθρων απο το p900 στο e700 εικονων, η πρεπει να παρω το καλωδιο? (Βασικα θελω να βαλω κανενα σοβαρο wallpaper στο e700 για αυτο ρωταω).

 

Thanks

 

Φιλε μου το Ε700 δεχεται οτιδηποτε μονο μεσω υπολογιστη και λογισμικου ειτε με καλωδιο ειτε με υπερυθρες .Δεν επικοινωνει με αλλα κινητα με τις υπερυθρες του για αποστολη αρχειων παρα μονο για αποστολη καρτελων τηλεφωνικου καταλογου.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefanos_79 (20 Μάι. 2004 , 14:51)

 

Φιλε μου το Ε700 δεχεται οτιδηποτε μονο μεσω υπολογιστη και λογισμικου ειτε με καλωδιο ειτε με υπερυθρες .Δεν επικοινωνει με αλλα κινητα με τις υπερυθρες του για αποστολη αρχειων παρα μονο για αποστολη καρτελων τηλεφωνικου καταλογου.

 

 

thanks...παω για καλωδιο... ;)

D.T
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panagioths (19 Μάι. 2004 , 03:06)

 

Επειδη δεν το βρηκα πουθενα μεσα στο thread, μηπως μπορει καποιος να κοιταξει το βιβλιαρακι του κινητου και να δει (προς τις τελευταιες σελιδες μαλλον) την μεγιστη ποσοτητα της ακτινοβολιας (SAR) που εκπεμπει το κινητο? Ειμαι σιγουρος πως το εχει το manual.

 

 

Χμμμ.. :confused: πουθενα δε γραφει το ακριβες ποσο ακτινοβολιας. Απλα οτι δεν ξεπερνα τα ανωτατα ορια που εχει θεσπισει η ΕΕ (2 Watt/Kg). Ισως επειδη ειναι κοντα στα νωντατα ορια!! :D

Μαλλον θα ψιλοαργησουμε να μαθουμε αφου μετρησεις ακτινοβολιας που δινονται στη δημοσιοτητα απο πανεπιστημια, εργαστηρια κτλ αφορουν παλιοτερα κινητα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stephen (19 Μάι. 2004 , 13:35)

 

Τα εχουμε ξαναπει αυτα, ας συνεχισουμε στα επισημασμενα.

 

 

Mήπως πρέπει να αναθεωρηθεί αυτό το πινακάκι monsieur moderator? :rolleyes:

Αφού είναι προφανές ότι η μνήμη του Ε710 είναι μεγαλύτερη από 4ΜΒ. Μόνο για videos-photos ξέρουμε ότι διατίθενται κάτι απραπάνω από 6ΜΒ. Δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα απλά μια γνώμη λέω. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Ενα περιεργο περιστατικο....Με του που εβαλα τις ρυθμισεις για wap της tim, και ξεκινησα να μπω για πρωτη φορα ενω το τηλεφωνο ειχε 2 γραμμες στην μπαταρια του εβγαλε μηνυμα οτι δεν εχει!! μπαταρια και εκλεισε μονο του...Αυτο εγινε την πρωτη φορα μετα οταν το ανοιξα ξανα ηταν ολα οκ...(Μπηκα κανονικα δηλαδη..)

 

Καμια ιδεα κανεις? Να το πεταξω? :blink: Το εχω ηδη 2 ημερες!!!

 

thanks

D.T
Link to comment
Share on other sites

dimi ayto prwti fora to akouw.genika to e700 svinei mono tou & 3ananvei otan pas na zviseis ena onoma apo tis epafes sou to opoio to exeis perasei sto kinito sou apo allo kinito mesw twn irda.emena mou exei simvei kai ayto alla kai ti stigmi pou egrafa ena minima sta 3afnika esvise & anapse pali mono tou!telika to poulisa ekeino giati to eixa parei metaxirismeno se kali katastasi & pira pali ena olokainourgo e700 kataskeyasmeno stis 15 apriliou!

i gnwmi mou einai oti mallon den to eixes fortisei opws prepei(stis prwtes 2-3 fwrtiseis na to afineis na adeiazei teleiws &na to afineis na fortizei gia 10 peripou ores) & pistevw oti otan surf-areis sto internet "roufaei" pio polli bataria.giafto & mallon esvise ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος escape1978 (21 Μάι. 2004 , 13:19)

 

dimi ayto prwti fora to akouw.genika to e700 svinei mono tou & 3ananvei otan pas na zviseis ena onoma apo tis epafes sou to opoio to exeis perasei sto kinito sou apo allo kinito mesw twn irda.emena mou exei simvei kai ayto alla kai ti stigmi pou egrafa ena minima sta 3afnika esvise & anapse pali mono tou!telika to poulisa ekeino giati to eixa parei metaxirismeno se kali katastasi & pira pali ena olokainourgo e700 kataskeyasmeno stis 15 apriliou!

i gnwmi mou einai oti mallon den to eixes fortisei opws prepei(stis prwtes 2-3 fwrtiseis na to afineis na adeiazei teleiws &na to afineis na fortizei gia 10 peripou ores) & pistevw oti otan surf-areis sto internet "roufaei" pio polli bataria.giafto & mallon esvise ;)

 

 

Μαλλον εχεις δικιο...η αληθεια ειναι οτι το φορτισα λιγο ατσαλα για πρωτη φορα (Γυρω τις 3 ωρες διακεκομμενα κιολας..)

anyway ελπιζω να μην παρουσιασει κατι αλλο...

 

Thanks

D.T
Link to comment
Share on other sites

Εκανε ενα μήνα αλλα τελικά μου το φτίαξαν και τώρα τα χρώματα δείχνουν καλα...

παρολά αυτα μου βγάζει ενα αλλο πρόβλημα...

Μερικες φορες στο άσχετο μου βγάζει "Εισαγετε την Sim" χωρίς να το έχω κουνήσει και φτίαχνει μόνο με επανεκκινηση...

Το παθαινει κανεις?το επαθε και ενας φιλος μου προσφατα...

 

Μην μου πειτε να βαλώ χαρτακι στην Sim γιατι το έχω κανει ηδη.....

 

Μ.α.π.α E700

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

gia mena paidia to kinito einai moufa me tosa problimata,k egw mia apo ta idia pathenw stis epafes kanei kati ttreles epanekinisis xafnika,SIGNWMH gia olous tous samsunakides alla gia tosa lefta DEN AXIZEI,ante na anebw athina na to dosw giati den paei allo.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...