Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 4 Φεβ. 2004 , 12:54)

 

Θυμήστε μου να σας πω στις 14 Φλεβάρη χρόνια πολλά γιά την μόνιμη και "κουνιστή" αγάπη σας!!! :p :rolleyes:

 

 

λοιπον επειδη εσεις οι ανδρες δεν φημιζεστε για την μνημη σας ειδικα σε θεματα επετειων κτλ. θα το ελεγξω αν θα το θυμηθεις να δημοσιευσεις τα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για το Ε700!

Α και κατι αλλο για να μην το ξεχασω. Συνεργαζομαι με ενα μελος του forum απο την Κυπρο για το θεμα των ηχων του Ε700. Θα μου δωσει πολυτιμες πληροφοριες τις οποιες αφου τις διασταυρωσω και τις εφαρμοσω θα τις κοινοποιησω μαζι του εδω :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gate_7 (26 Ιαν. 2004 , 17:43)

 

to exo kanei kai auto alla tipota pali den mou ta vgazei alfavitika!kai mono sti karta ta exo perasei kai mono sto tilefono alla tipota!simvainei to idio kai sto E700?

 

 

 

Όταν περνάς τα ονόματα στο Ε710 από την παλιά σου κάρτα με αντιγραφή στο τηλέφωνο και μετά προσθέσεις και κάποια άλλα ονόματα κανονικά απο προσθήκη επαφής κτλ,τότε δεν θα σου τα βγάλει αλφαβητικά. Αυτό από ότι κατάλαβα γίνεται γιατί διαχωρίζει τα γράμματα σε ελληνικά και ξένα και πολύ καλά κάνει. ΄Ελα όμως που κάποια γράμματα υπάρχουν και στα ελληνικά και στα αγγλικά ίδια, όπως το "Ε" για παράδειγμα. Έτσι, όταν περάσεις ονόματα από την παλιά σου κάρτα με αντιγραφή, το "Ε" θα το θεωρήσει ελληνικό και θα το βάλει σε διαφορετική θέση από ένα όνομα που θα αρχίζει και πάλι από "Ε" αλλά θα το έχεις προσθέσει κανονικά(προσθήκη επαφής).Αυτό γίνεται γιατί σε αυτήν την περίπτωση το "Ε" θα το θεωρήσει αγγλικό.

 

Για να σου τα βγάλει λοιπόν αλφαβητικά , πρέπει να τα περάσεις με το χεράκι σου ένα ένα. Αν βαριέσαι σβήσε και ξαναγράψε μόνο το πρώτο γράμμα κάθε ονόματος. Θα σου τα ταξινομήσει στοιχειωδώς και έτσι αλλα το καλύτερο θα ήταν ένα ένα.

http://www.danasoft.com/sig/sxs.jpg

 

<<The impossible is often the untried>>

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ Marion!Το προβλημα μου(1απο ολα)ηταν οτι ουτε εγω καταφερα να αντιστοιχισω προσωπικο ηχο στις ομαδες & στις επαφες γι'αυτο ρωτησα για το φακελο "ηχοι"!τεσπα...οσο για το resize το εχω εφαρμοσει ηδη..!

 

&το quiz του thread......:τι ειναι μπλε&ασημι,με TFT,καμερα &...κουνιστο???!

http://www.fantasycars.com/cgi-bin/photos/index.cgi?action=view&link=Wallpaper%20of%20the%20Week/800&image=McLaren_F1_1.jpg&img=24&tt=
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marion ( 4 Φεβ. 2004 , 14:14)

 

Α και κατι αλλο για να μην το ξεχασω. Συνεργαζομαι με ενα μελος του forum απο την Κυπρο για το θεμα των ηχων του Ε700. Θα μου δωσει πολυτιμες πληροφοριες τις οποιες αφου τις διασταυρωσω και τις εφαρμοσω θα τις κοινοποιησω μαζι του εδω :happy:

 

Φαντάζομαι πως θα έχουν πολύ σημασία γιά όλους μας....οι κρυπτογραφικοί ήχοι!!! :p Καλά αποτελέσματα στη διατριβή σας !!! :alien: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Oxi entaksei.Egw diavazw greeklish kai grafw ki olas.Aplws sto link ayto eixe to easy gprs gia kapoia alla samsung ektos tou e 700/15.Ki epeidh to arxeio htan peripou 30 mb elega na mhn to katevasw adika.

Anyway... epeidh eimai anypomonos to katevasa ki ekane kai gia to e 715.Eytyxws...:)

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

to kinito einia apsogo se sxesi poiotitas! sto kinito epaize i mpataria tin proti mera pou nomiza oti tin eixa valei kala alla den tin eixa sproxei poli! meta tin evala kala (vlepe tis grammoules sto plai na efaptontai teleia me to asimi) kai eixa sta xeria mou to pio stivaro kinito pou exo piasei (apo anadiploumena)! dokimase to allios den xero ti na po... ego den antimetopisa to paramikro. kai kati akomi! ego tis eikones tis vazo 130X128 kai einai episis mia xara alla dokimaste na sosete se PNG! einai poli kalitera apo ta jpeg! kai kaliteri eykrineia kai pio zontana xromata, apla tha argei ligo sto images na tis fortonei k tha pianei ligo xoro para pano! alla i poiotita einai poli kaliteri! :cool:

 

dokimaste me ena jpg kai png stin idia eikona, peraste kai tis dio sto kinito kai tha me thimithite! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 4 Φεβ. 2004 , 19:35)

 

Φαντάζομαι πως θα έχουν πολύ σημασία γιά όλους μας....οι κρυπτογραφικοί ήχοι!!! :p Καλά αποτελέσματα στη διατριβή σας !!! :alien: :whistle:

 

 

:confused: δεν προκειται για κρυπτογραφικους ηχους!!!! :!:

Αφορα το θεμα των προσωπικων ηχων που δεν μπορεις να τους αντιστοιχισεις με τις επαφες και τις ομαδες!!!! Με αυτο το Ιταλικο προγραμμα μπορεις να κανεις και αυτο και αλλα πολλα. Να αλλαξεις τα bitmaps της οθονης, π.χ. το bitmap της μπαταριας. Αλλα πρωτα θα το δοκιμασουμε εμεις να δουμε οτι ολα ειναι οκ και μετα θα δημοσιευσουμε οδηγιες κτλ. Ειμαστε προσεχτικοι σε αυτα τα θεματα! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αγαπητοι φιλοι, η Marion κι εγω αποφασισαμε να σας αποκαλυψουμε αυτο το προγραμμα για να το δοκιμασετε κι εσεις. :) Ειναι ενα θαυμασιο προγραμμα οπου μπορεις να αλλαξεις τους default ηχους πχ του ξυπνητηριου, ακομα και να αντικαταστησεις τα bitmap images στην μπροστινη οθονη οπως το εικονιδιο της μπαταριας και αλλα πολλα! Δυστυχως δεν μπορεσα ακομα να βρω καλωδιο αλλα ουτε και πολυ χρονο εχω για να το μελετησω βαθια, αλλα απ οτι διαβαζω δουλευει θαυμασια. Θα το βρειτε εδω:

http://s300.altervista.org/index_2.htm

Για οδηγιες και αποριες πηγαινετε εδω:

 

http://www.howardforums.com/showthread.php?s=&threadid=239435

Σας ευχομαι καλη τυχη! :D

http://www.x-plane.org/users/mirage/signature2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακομα κατι... Μην δοκιμασετε να κανετε flash με το optiflash. Δεν θα δουλεψει, διοτι ειναι για το Ε710/15. Το προγραμμα για να κανεις flash το Ε700 ειναι το downloader3.3 το οποιο θα βρειτε εδω:

http://www.mobiledia.com/forum/topic4919.html

 

Πιο κατω παραθετω οδηγιες πως να κανεις flash το Ε700 με αυτο το προγραμμα :cool:

 

3.3 is pretty self explanatory.

 

Set the settings correct for your pc (com and speed) and the right files (BIN and NAND, probably, depending on what files you have).

 

Click the bin and nand buttons to find the files.

 

Connect up phone (while off) and click NAND format.

 

Switch on phone when prompted.

 

When complete (about 5 secs) unplug phone, remove battery then reconnect battery and cable.

 

Click start, turn on phone when prompted. WAIT (30 mins).

 

Bingo. Disconnect phone, remove battery, reconnect battery and switch on.

 

Δυστυχως δεν μπορεσα να βρω ενα προγραμμα που να κανεις back up το λογισμικο αλλα ξερω οτι οσοι αγορασαν το τηλεφωνο μολις ηρθε, εχουν το πιο παλιο λογισμικο απο εμενα. Που θα παει θα βρουμε τροπο να το κανουμε, οποταν θα το εχουμε και διαθεσιμο για flash :rolleyes:

Καλη δουλεια σε ολους :p

http://www.x-plane.org/users/mirage/signature2.jpg
Link to comment
Share on other sites

to diko sas e 715 otan exei donhsh kai melwdia mazi, otan kapoios sas kalei kanei gyrw sta 7-8 deytera na akoustei h melwdia? giati emena ayto kanei kai me anagkazei na to xrhsimopoiw xwris donhsh.

Epishs to hxeio ''mpoukwnei'' se kapoious hxous klhshs? an oxi prepei na to paw sth samsung...opote h apanthsh sas 8a mou htan idaitera xrhsimh.

eyxaristw :)

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

help!

 

Πήρα υπέρυθρες της Mobile action αλλα τπτ και πάλι, κατέβασα και το προγραμα απο την σελιδα τους για το Ε-700 την εντοπίζει την συσκευή αλλα όταν πάω να στείλω μου λέει (παρουσιάστηκε σφάλμα κατα την μεταφορα δεδομένων) μήπως κάτι δεν κάνω καλά.Επίσης είδα στην σελίδα της samsungmobile οτι υπάρχει καλώδιο για Ε-700 στα accesories του τηλεφώνου .Αραγε θα υπάρχει στην Ελλάδα..

 

..Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μια απορια ακομα..!με τις υπερυθρες βαζω στο 700 αρχεια μεχρι 30ΚΒ!υποθετω πως και σε σας το ιδιο γινεται..!με καμια ρυθμιση μηπως μπορω να αυξησω το μεγεθος αυτο?αν οχι με καλωδιο μπορω να βαλω μεγαλα αρχεια?αν παλι οχι.....ξερει κανεις αν μπορω 1τραγουδι (π.χ.mid)να το μικρινω(ή 1εικονα)?
http://www.fantasycars.com/cgi-bin/photos/index.cgi?action=view&link=Wallpaper%20of%20the%20Week/800&image=McLaren_F1_1.jpg&img=24&tt=
Link to comment
Share on other sites

MIRAGECY(ή οποιος αλλος ξερει)θα ηθελα αν γινεται να μου αξηγησεις τι σημαινει αυτο:program works on binary files, no need of cable to use it. Obviously you need a cable to flash the changes or download your firmware from phone!χρειαζομαι καλωδιο ε?τι εστι flash the changes?!...1βοηθεια ρε παιδια..!
http://www.fantasycars.com/cgi-bin/photos/index.cgi?action=view&link=Wallpaper%20of%20the%20Week/800&image=McLaren_F1_1.jpg&img=24&tt=
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia..

epeidi eimai ligo asxetos an mporesei kapios na me voithisei tha to ktimousa.

 

Exo parei to E715 apo tin ameriki ,kleidomeno kai to exo xekleidosei...

 

thelo na allaxo to menu tis t-mobile dioti den mporo na xrisimopoiiso oute gprs oute tipota dioti den mporo na vro kapou sto menou tis rithmiseis tou gia na tis valo ekei..

den mporo na stello oute mms oute tipota

 

an alakso to firmware tha allaksoun ola ayta?thelo na valo to menou pou exei to e710 otan erxetai edo stin ellada

 

episis mporei kapios na mou pei pos allazei to logismiko kai an einai asfales

..eyxaristo

 

Episis mporeoume na xekleidosoume me kapio tropo tis iperithres?

Link to comment
Share on other sites

Βarchetta, σε σχεση με την λειτουργια δονηση+μελωδια εχεις δικιο. Πρεπει να χτυπησει 3-4 φορες μεχρι να ακουσεις τον ηχο.

 

Οσο γι'αυτο που έλεγα την προηγούμενη φορά σε σχεση με την αποστολη ems με e-mail, τελικα πηρα στο 13830 και μου ειπαν οτι ειναι αδυνατη η αποστολη e-mail me video σε pc! :mad:

το κινητο ειναι δηλαδη Α Χ Ρ Η Σ Τ Ο σε περιπτωση που εισαι μακρια απο το pc σου και θελεις με καποιον τροπο να σωσεις τα βιντεο και να εγγραψεις και αλλα. Μαλλον θα το χαρισω στην μικρη μου αδερφη που το ζαχαρωνει και θα παρω ΝΟΚΙΑ που εχει mailbox και δε με απογοητευσε ποτε.

 

Με τα παιχνιδια απο Live τι γινετε? Υπαρχει τροπος να τα κατεβασουμε?

You can dream, so dream out loud

Don't let the bastards grind you down!

 

Όποια πόρτα σου ανοίγεται, μπες και δες τι σε περιμένει. Μη μασάς πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μια μεγάλη καλησπέρα σε ολα τα μέλη του Forum :)

Λοιπόν σήμερα πήγα σε δύο καταστήματα κινητής τηλεφωνίας -Πλαίσιο και Γερμανό-και αυτο που μου είπαν ηταν οτι το Ε710 δεν θα έρθει ποτέ απαλλαγμένο απο το μενού της VODA.. :mad: (σκέτο δηλαδή)

Μήπως ξέρει κάποιος κάτι περισσότερο? :worry:

 

Ελπίζω μόνο στην άγνοια των υπαλλήλων :whistle: ...

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ο ξαδερφος μου που εχει δυο καταστηματα του Γερμανου και τον ρωτησα μου ειπε πως δεν 8α ερ8ει ποτε.Οποτε ή μενουμε με το voda live (που εμενα προσωπικα δε με χαλαει και τοσο ) ή περναμε απο το http://*******olto.gr και το ξεκλειδωνει.So simple...;)

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelos74 ( 7 Φεβ. 2004 , 20:11)

 

Αρχικά μια μεγάλη καλησπέρα σε ολα τα μέλη του Forum :)

Λοιπόν σήμερα πήγα σε δύο καταστήματα κινητής τηλεφωνίας -Πλαίσιο και Γερμανό-και αυτο που μου είπαν ηταν οτι το Ε710 δεν θα έρθει ποτέ απαλλαγμένο απο το μενού της VODA.. :mad: (σκέτο δηλαδή)

Μήπως ξέρει κάποιος κάτι περισσότερο? :worry:

 

Ελπίζω μόνο στην άγνοια των υπαλλήλων :whistle: ...

 

Φίλε μου κι εγώ που πήγα στα καταστήματα μ' έναν φίλο μου που ενδιαφέρεται για το τηλέφωνο,τα ίδια μας είπαν. :mad: Ισως είναι η πολιτική τέτοια ώστε να πουλήσουν όσο το δυνατόν περισσότερα live.Εδώ είναι Ελλάδα ρε γαμώτο. :cry:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ponstan ( 8 Φεβ. 2004 , 13:19)

 

Φίλε μου κι εγώ που πήγα στα καταστήματα μ' έναν φίλο μου που ενδιαφέρεται για το τηλέφωνο,τα ίδια μας είπαν. :mad: Ισως είναι η πολιτική τέτοια ώστε να πουλήσουν όσο το δυνατόν περισσότερα live.Εδώ είναι Ελλάδα ρε γαμώτο. :cry:

 

Link to comment
Share on other sites

paidia egw de nomizw na einai politikh.Den kserw an 8a diapseystw alla o ksaderfos mou den 8a mou ekryve thn alh8eia an 8a er8ei kai ''sketo'' to kinhto.Ektos an ki aytos exei mayra mesanyxta pou proswpika den to pisteyw.Ti na pw? 8a deiksei... pantws plhsiazoume mesa flevarh kai kanena fws ston orizonta.H monh lysh 9volto... :)

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ponstan ( 8 Φεβ. 2004 , 13:19)

 

Φίλε μου κι εγώ που πήγα στα καταστήματα μ' έναν φίλο μου που ενδιαφέρεται για το τηλέφωνο,τα ίδια μας είπαν. :mad: Ισως είναι η πολιτική τέτοια ώστε να πουλήσουν όσο το δυνατόν περισσότερα live.Εδώ είναι Ελλάδα ρε γαμώτο. :cry:

 

 

kalhspera sas to e710& live 8a pane mazi na 3erete oti thn apoklistikothta 8a thn exei h vodafone kai den prokete na bgi xwris live

oso gia ayta pou les etsi einai. kati 3erw parapanw kai den 8elw na to pai3w e3ypnos o hxos sthn cam den feygi

 

kai twra kati poy den 3erw h yperi8res pws 3eklidonoyn

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος barchetta ( 8 Φεβ. 2004 , 20:24)

 

paidia egw de nomizw na einai politikh.Den kserw an 8a diapseystw alla o ksaderfos mou den 8a mou ekryve thn alh8eia an 8a er8ei kai ''sketo'' to kinhto.Ektos an ki aytos exei mayra mesanyxta pou proswpika den to pisteyw.Ti na pw? 8a deiksei... pantws plhsiazoume mesa flevarh kai kanena fws ston orizonta.H monh lysh 9volto... :)

 

 

kai omos einai h politikh tis voda ops kai h seira oli sharp etsi ebgale kai to e710 kai t sagem v65 kai my-x6 kai klidomena me kapoies ypiresies toy khnitoy thlefwnou

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...