Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia help giati kati den paei kala !!

 

Katevasa to Easy Studio Pims kai File manager...phra to irda/usb adapter kai den mporo na kanw tipota !!! mou diavazei to phonebook .. alla apo ekei kai pera tipota oi epiloges tou file manager.. upload ringtone..upload pictura einai OFF... dokimase 115200.. dokimasa sto 57600 .. dokimasa ta panta exw faei 2 wres kai tipota..ean to exei kanei kanenas please voitheia mhpws kanw kati lathos..Otan paw na kanw upload mou lei You cannot upload image.Please restart dialog !!!

exw to 710 live...Kapios kamia idea ? exei gousto sto sto 710 live na mhn ginete metafora ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Loipon i kopela mou agorase apo ameriki to E715. Apo auta pou diavasa simperana oti tah prepei apo cosmote pou exei tora na allaksei se stet/voda gia na doulepsei to kinito ellada. Sosta? (apla thelo na to epivevaioso giati exei anxothei)

Looks like the sun is going down.

I wanter will i dream....

- Mitch Connor

Link to comment
Share on other sites

Paidia help giati kati den paei kala !!

 

Katevasa to Easy Studio Pims kai File manager...phra to irda/usb adapter kai den mporo na kanw tipota !!! mou diavazei to phonebook .. alla apo ekei kai pera tipota oi epiloges tou file manager.. upload ringtone..upload pictura einai OFF... dokimase 115200.. dokimasa sto 57600 .. dokimasa ta panta exw faei 2 wres kai tipota..ean to exei kanei kanenas please voitheia mhpws kanw kati lathos..Otan paw na kanw upload mou lei You cannot upload image.Please restart dialog !!!

exw to 710 live...Kapios kamia idea ? exei gousto sto sto 710 live na mhn ginete metafora ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος amorf (14 Ιαν. 2004 , 18:50)

 

Paidia help giati kati den paei kala !!

 

Katevasa to Easy Studio Pims kai File manager...phra to irda/usb adapter kai den mporo na kanw tipota !!! mou diavazei to phonebook .. alla apo ekei kai pera tipota oi epiloges tou file manager.. upload ringtone..upload pictura einai OFF... dokimase 115200.. dokimasa sto 57600 .. dokimasa ta panta exw faei 2 wres kai tipota..ean to exei kanei kanenas please voitheia mhpws kanw kati lathos..Otan paw na kanw upload mou lei You cannot upload image.Please restart dialog !!!

exw to 710 live...Kapios kamia idea ? exei gousto sto sto 710 live na mhn ginete metafora ?

 

 

Σαν να βλέπω εμένα :o

Ακριβώς τα ίδια ισχύουν & για μένα. Μέχρι & στο τμήμα εξυπηρέτησης της Mobile Action (υπέρυθρες ΜΑ-620) έστειλα mail ρωτώντας αν βγάλουν έκδοση Handset Manager για το 710-βρήκα & κατέβασα για το 700 & το 715-αλλά απ' ότι μου απάντησαν μάλλον δε θα βγάλουν & με έστειλαν στο site της Samsung.

Είναι μεγάλη ταλαιπωρία να περνάς χειροκίνητα καμιά 500αρια επαφές & δε βλέπω φως για την ώρα.

Οποιος έχει κάτι υπόψιν του ας μας διαφωτίσει & εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος amorf (14 Ιαν. 2004 , 18:50)

 

Paidia help giati kati den paei kala !!

 

Katevasa to Easy Studio Pims kai File manager...phra to irda/usb adapter kai den mporo na kanw tipota !!! mou diavazei to phonebook .. alla apo ekei kai pera tipota oi epiloges tou file manager.. upload ringtone..upload pictura einai OFF... dokimase 115200.. dokimasa sto 57600 .. dokimasa ta panta exw faei 2 wres kai tipota..ean to exei kanei kanenas please voitheia mhpws kanw kati lathos..Otan paw na kanw upload mou lei You cannot upload image.Please restart dialog !!!

exw to 710 live...Kapios kamia idea ? exei gousto sto sto 710 live na mhn ginete metafora ?

 

Πολύ σωστά,ΔΕΝ γινεται,πως θα ασφαλίσουν την αποκλειστικότητα του live??? :D

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος doomx (14 Ιαν. 2004 , 21:35)

 

Loipon i kopela mou agorase apo ameriki to E715. Apo auta pou diavasa simperana oti tah prepei apo cosmote pou exei tora na allaksei se stet/voda gia na doulepsei to kinito ellada. Sosta? (apla thelo na to epivevaioso giati exei anxothei)

 

Πολύ σωστά .Το 715 δουλεύει σε 900/1900 ΜΗΖ ;)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konas (14 Ιαν. 2004 , 08:55)

Και δυο ερωτησεις: 1. Καποιος φιλος παραπανω το πηρε με κοσμοτε και ειχε προβληματα σε γλωσσα και αναφορες μηνυματων? Τι ακριβως μπορει να μας πει? Σε τι γλωσσα μονο επαιζε το κινητο?

2. Τελικά το σκετο 710 θα εχει βιντεο?

konas

 

 

1. Και γω με ΟΤΕ το έχω. Για να ενεργοποιήσω τις αναφορές, αναγκαστικά άλλαξα την καρτούλα μου και έβαλα πάνω μια της Voda. Ως εκ θαύματος ΜΠΟΡΕΣΑ να αλλάξω ΚΑΙ τη γλώσσα, ΚΑΙ τις αναφορές, και ΜΕΤΑ που έβαλα πάλι πάνω την Cosmote μου, ΠΑΡΑΜΕΙΝΑΝΕ οι ρυθμίσεις!!!!

 

2. Αφού έχει το Live, δεν θα έχει το απλό;!

 

 

ΑΚΟΜΑ, για όλοθς τους άπιστους Θωμάδες... Το Ε710 είναι OPTIMISED FOR VODAFONE LIVE, kai OXI EXCLUSIVE VODAFONE LIVE! Σκεφτείτε τις πα...ριές που έλεγαν πριν κανα δυο χρονάκια για το Panasonic GD87 & Sharp GX10 πως θα είναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Voda Live... Σε 3 μήνες κυκλοφορούσαν χωρίς λογότυπα και μενού!

 

Ελάλησα!

 

Λατού

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bizniz (14 Ιαν. 2004 , 22:38)

 

Σαν να βλέπω εμένα :o

Ακριβώς τα ίδια ισχύουν & για μένα. Μέχρι & στο τμήμα εξυπηρέτησης της Mobile Action (υπέρυθρες ΜΑ-620) έστειλα mail ρωτώντας αν βγάλουν έκδοση Handset Manager για το 710-βρήκα & κατέβασα για το 700 & το 715-αλλά απ' ότι μου απάντησαν μάλλον δε θα βγάλουν & με έστειλαν στο site της Samsung.

Είναι μεγάλη ταλαιπωρία να περνάς χειροκίνητα καμιά 500αρια επαφές & δε βλέπω φως για την ώρα.

Οποιος έχει κάτι υπόψιν του ας μας διαφωτίσει & εμάς.

 

 

Λοιπόν παίδες, για να βάλετε ring tones και wallpapers χρειάζεστε Easy GPRS 2.1.8

Φυσικά ούτε λόγος για PhoneBook με Ελληνικά... Αν το επιχειρίσετε θα δείτε ομορφιές όπως να κάνεις download τα contacts από το κινητό και μετά να μην μπορείς να τα κάνεις upload διότι το όνομα είναι μεγάλο!!!!!!! ή να βλέπεις τα Ελληνικά αλλά αν γράψεις το PC contact με Ελληνικά δεν βλέπεις τίποτα!!! στο κινητό.

 

Ακόμα δεν έχω βρει τρόπο να κατεβάσω video από το κινητό στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος loom (14 Ιαν. 2004 , 17:21)

 

marion antimetwpizeis ki esi auto to provlima me tous ellinikous xaraktires sto til. katalogo opws o dark?

 

 

ναι ακριβως το ιδιο γινεται και σε μενα. εγω εχω cosmokarta. δεν ξερω αν αυτο λεει κατι αλλα νομιζω οτι αυτο το θεμα με τους ελληνικους χαρακτηρες εχει να κανει με το προβλημα unicode [;;;]. κατι ειχα ακουσει για το θεμα των μηνυματων στα ελληνικα σε νοκια τηλεφωνα που αν εγραφες ελληνικα στο εκοβε στα δυο το μηνυμα και χρεωνοσουν διπλα γιατι τα ελληνικα τα παιρνει για ειδικους χαρακτηρες.

ισως κατι τετοιο να συμβαινει και με τον καταλογο των ονοματων. ειναι καπως σπαστικο γιατι εχω γραψει ολα τα ονοματα με greeklish. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akismei (14 Ιαν. 2004 , 18:11)

 

μηπως εχετε ενεργοποιημενο το τ9 ???

το ρωταω γιατι στο gd87 συμβαινει συτο οταν εχω ενεργοποιησει το τ9 στο κειμενο.

 

 

οχι δεν ειναι αυτο. ασε που απο περιεργεια ενεργοποιησα το Τ9 και το δοκιμασα και κανει ακριβως το ιδιο :eek: :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το πολυσκέφτεστε, αυτό είναι ένα bug της έκδοσης.....:cry:

 

Ερώτηση: Συμβαίνει και με λατινικούς χαρακτήρες;

 

Ας μας επιβεβαιώσουν όσοι είχανε παλιότερες εκδόσεις από το εξωτερικό, πως δεν συνέβεναι κάτι τέτοιο και πως στο κατάλογο γραφόντουσαν όλοι οι επιτρεπτοί χαρακτήρες......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Λατου, αν δεις στο manual στη 1η σελιδα στη φωτογραφια που εχει κατω δεξια γραφει customized for .... οπως το ειχα γραψει παραπάνω που σημαινει ''κατασκευασμενο υπο παραγγελια .....''. Μακαρι βεβαια να εχεις δικιο και να βγει και σκετο μια και ολοι μας αυτο θέλουμε. Υπομονη .....

 

Τωρα για τους φιλους που δεν μπορουν να το συνδεσουν με IRDA εκτιμω οτι θα πρεπει να ''περασουν'' στον υπολογιστη τους τον driver των windows που αντι σκετο IRDA θα ''βλεπει'' το IR σαν το κινητο.

Μου ειχε συμβει παλαιοτερα σε αλλο κινητο και ετσι μονο λυθηκε το προβλημα. Το πιθανοτερο ειναι ομως οτι ισως ακομη δεν εχει βγει αυτος ο Driver απο τη Samsung. και εδω ΥΠΟΜΟΝΗ.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (15 Ιαν. 2004 , 12:47)

 

Παιδιά μην το πολυσκέφτεστε, αυτό είναι ένα bug της έκδοσης.....:cry:

 

Ερώτηση: Συμβαίνει και με λατινικούς χαρακτήρες;

 

Ας μας επιβεβαιώσουν όσοι είχανε παλιότερες εκδόσεις από το εξωτερικό, πως δεν συνέβεναι κάτι τέτοιο και πως στο κατάλογο γραφόντουσαν όλοι οι επιτρεπτοί χαρακτήρες......

 

 

δεν συμβαινει με τους λατινικους χαρακτηρες και γι αυτο οπως ειπα και πριν εχω γραψει ολα τα ονοματα greeklish... :happy:

θα βγει δηλ. καποιο update που θα διορθωνει αυτο το προβλημα; :confused:

εγω λεω μαζι με αυτο να αφησουν ελευθερους τους προσωπικους ηχους να μπαινουν στις ομαδες και σε καθε επαφη και οχι να επιτρεπουν μονο τις προεπιλογες ηχων! καλο ε; που τα βρισκω και τα λεω ομως! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Ε700 παρουσιάζει το εξής bug όσον αφορά την καταχώρηση ονομάτων στο κατάλογο της sim ή του τηλεφώνου:

η sim μου δεχεται 14 χαρακτηρες που γινονται 5 μολις ξεκινησεις να γραφεις,και στο τηλεφωνο 20 που γινονται 8.

Ολα αυτα παντα,οταν γραφεις στην ελληνικη γλωσσα γιατι στην αγγλικη δεν γινεται κατι τετοιο.

Αν θελεις δοκιμασε το!

Γίνεται το ίδιο και στο 710 live ; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ημαρτον ρε παιδιά....Εδώ και καιρό συγκρίνω τα V600 και E710 (σκέτο εννοείται) για να δω που θα καταλήξω αλλά αυτό που συμβαίνει με τα Samsmung με όλα αυτά που διαβάζω να γράφετε έχω απογοητευτεί...Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει τόση ιδιοτροπία σε ένα κινητό που υποτίθεται το αγοράζεις και για τις super δυνατότητές του αλλά και για να κάνεις τη ζωή σου πιο εύκολη. Το χειρότερο δε από όλα είναι οτι αυτές οι "μικροπαραξενιές" με τηλ. καταλόγους και synchronization, ελληνικους χαρακτήρες και ασυμβατότητες κλπ κλπ είναι πράγματα που ανακαλύπτεις εκ των πραγμάτων μόνο μετά την αγορά του κινητού και την αφαίμαξη των 450 ευρώ από το πορτοφόλι σου, και μάλιστα σε απογοητεύουν πολύ περισσότερο από ένα "μεγάλο" πλην όμως γνωστό εξ αρχής μειονέκτημα π.χ. απουσία bluetooth....

Λέτε να...μείνω με το εφεδρικό 3100 για πάντα???? :wacko: (εντάξει, αστείο ήταν μην υπερβάλλουμε κιόλας!)

 

ΥΓ:Φυσικά δεν υποννοώ οτι το V600 δεν έχει ενδεχομένως αντίστοιχες ιδιοτροπίες-μην ξεκινήσει κανένας flame war για τα δυο κινητά-αλλού θέλω να εστιάσω όπως καταλάβατε...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Egw ti na pw pou to mono pou 8elw einai ena kin me VGA kamera k flashaki k to ena meta to allo ta mobs pou vgenoun me apogoitevoun...

To ena einai voda live k mono to allo exei xilia miria probs...to allo exei flashaki gia na lene oti exei (to x70 einai afto :p ) k den kanei tpt...

Apogoitefsh :cry: :cry: :cry:

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konas (15 Ιαν. 2004 , 13:41)

 

Φιλε Λατου, αν δεις στο manual στη 1η σελιδα στη φωτογραφια που εχει κατω δεξια γραφει customized for .... οπως το ειχα γραψει παραπάνω που σημαινει ''κατασκευασμενο υπο παραγγελια .....''. Μακαρι βεβαια να εχεις δικιο και να βγει και σκετο μια και ολοι μας αυτο θέλουμε. Υπομονη .....

 

Swsto ki ayto, alla tha se steilw na anatrexeis sta paketa kai stis 1es selides twn: Panasonic GD87, Sharp GX10, Sagem MyX-6 kai tha sou pw na mhn anhsyxeis!! Ex allou OLA ta live, Customised for Vodafone lene, alla KANENA den periorizetai se live apla!!

 

Des ki ayto: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3071717339&category=15046

 

An yparxoun fwto tou kinitou XWRIS to Live, tote to kinito tha vgei KAI sthn Ellada se OXI live.... Oso gia thn Eyrwilektroniki xese tous (eygenika!)... Den xeroune ti lene, h mallon xeroune ti THELOUNE na poune, alla lene oti tous eipane oi alloi na lene.... Consider this ;)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

ti na po exo to e-700 kai simera epiasa to 710.pragmatiki ierosilia katantisan to menu tou pou einai ekeino to omorfo ki exromo menu tis samsung pou oloi kseroume omorfo bebaia eksoterika alla mexri ekei giati apo ekso einai koukla ki apo mesa panoukla

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος azeppos (13 Ιαν. 2004 , 08:51)

 

Αγαπητε φιλε επαναλαμβανω και παλι οτι τις φωτ/ες τις περναμε απο το pc στο τηλ και αντιστροφα μονο μεσω ird ;)

 

Καλημερα σε ολους.Εδω κ 3 ημερες ειμαι κατοχος του Ε700.Πως θα περασω φωτο η τραγουδια με υπερυθρες.Εννοω με τι cd θα κανω εγκατασταση λογισμικου για να μπορεσει να υπαρξει συνεργασια των υπερυθρων με το τλφ.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Λατου μ αρεσει που το βλεπεις ψυχραιμα και ευχαριστω για τα σχολια. Αλλα και οι παραπανω κρισεις των αλλων φιλων ειναι σωστες. Μας τα χει σπασει η samsung (τα νευρα εννοειται). Οσο περναει ο καιρος και ενημερωνομαι τοσο λεω να καταληξω στο ΝΟΚΙΑ 6600 και ας μην εχει flash.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος machlad (16 Ιαν. 2004 , 08:23)

 

Καλημερα σε ολους.Εδω κ 3 ημερες ειμαι κατοχος του Ε700.Πως θα περασω φωτο η τραγουδια με υπερυθρες.Εννοω με τι cd θα κανω εγκατασταση λογισμικου για να μπορεσει να υπαρξει συνεργασια των υπερυθρων με το τλφ.

 

 

Λοιπον μπορεις να κατεβασεις το λογισμικο επικοινωνιας με τον υπολογιστη απο την επισημη σελιδα της Samsung για το E700 :

 

επισημη σελιδα της Samsung για το E700

 

´H απο: http://www.samsunghandphones.com/E700.htm

θα κατεβασεις δηλαδη το Easy Studio οπως λεγεται. Ειναι τρια αρχεια μαζι αλλα τα εχει και ξεχωριστα αν θες. Συνολικα ειναι 81ΜΒ. Θα κανεις την εγκατασταση στον υπολογιστη σου και μετα θα μπορεσεις να συνδεθεις με τις υπερυθρες [εννοειται βεβαια οτι εχεις υπερυθρες στον υπολογιστη σου :D ]

αν εχεις καποιο προβλημα στειλε μηνυμα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Aristeides Latou (15 Ιαν. 2004 , 01:38)

 

ΑΚΟΜΑ, για όλοθς τους άπιστους Θωμάδες... Το Ε710 είναι OPTIMISED FOR VODAFONE LIVE, kai OXI EXCLUSIVE VODAFONE LIVE! Σκεφτείτε τις πα...ριές που έλεγαν πριν κανα δυο χρονάκια για το Panasonic GD87 & Sharp GX10 πως θα είναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Voda Live... Σε 3 μήνες κυκλοφορούσαν χωρίς λογότυπα και μενού!

 

 

παντως για εκεινους που ανυπομονουν σκετο Ε710 υπαρχει ενα καταστημα στον Πειραια το 9Volto [κοντα στην Θηβων] το οποιο ξεκλειδωνει για 20€ περιπου αν δεν κανω λαθος το κινητακι και βαζει το λογισμικο της Samsung καθαρα.

 

http://9volto.gr/catalog/default.php ;)

 

ειχα στειλει μαιλ απο περιεργεια και μου απαντησαν οτι μπορουν να το κανουν. οποιος θελει ας το δοκιμασει :lol:

 

επικοινωνια με το καταστημα:

 

Εμπόριο & Παροχή υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας

Κατάστημα 1: Πύλης 59 Πειραιάς τηλ: 2104118176 fax: 2104125102

Κατάστημα 2: 25ης Μαρτίου 55 Πειραιάς τηλ: 2104212212 fax: 2104212214

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...