Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε azeppo καλορίζικο! :) Έχω πορωθεί κι εγώ με το κινητό αυτό και σκέφτομαι αύριο (αν το βρω πουθενά) να το πάρω! Γύρισα 10 Γερμανούς σήμερα και σε όλους μόλις είχαν δώσει το τελευταίο!

Θα ήθελα αν μπορείς να μου πείς τα εξής:

1)Αν έχει photo caller id και αν ναι, αν και στην εξωτερική οθόνη

2)Αν έχει το πρόβλημα των Panasonic με unicode και 70 χαρακτήρες στο ελληνικό sms

3)Αν έχει δυνατότητα λήψης video.

4)Σου δίνουν handsfree όπως λέει το manual από το site της samsung?

 

Σόρυ για τα πολλά ερωτήματα! :whistle:

 

Αυτά και καλή χρονιά με υγεία σε ΟΛΟΥΣ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχως για την ωρα μπορω να σου απαντησω μονο στις 2 τελευταιες ερωτησεις σου :o

Στην 3) Βιντεο δεν τραβαει αλλα τραβαει μεχρι 15 συνεχομενες φωτ/φιες τις οποιες στις δειχνει σε στυλ slideshow που νομιζεις οτι ειναι βιντεο. Μπορεις να τις κανεις βιντεο αλλα μονο στο pc με καποιο ειδικο προγραμμα.

4) Ναι, εχει handsfree ενα πολυ κομψο σε ασημι χρωμα, παρομοιο με αυτο που υπαρχει και στην συσκευασια του V200 :)

Τις υπολοιπες ερωτησεις αυριο που θα το εξερευνησω ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος faistos74 (30 Δεκ. 2003 , 22:50)

 

Παιδια σιγουρα ειναι vodafone-live γιατι το επισημο site της vodafone

που αναφερει την ελευση του 15/1/04 δεν λεει κατι τετοιο αντιθετα με το motorola v600 που το αναφερει ξεκαθαρα οτι ειναι vodafone-live.

 

Λοιπόν για να μην αγωνιάτε,σας ενημερώνω πάλι επίσημα ότι το τηλέφωνο θαρθει σε live στις 9-1-2004 και σκέτο με τιμή 20 ευρώ ακριβότερα στις 30-1-2004.Οπως ίσως έχετε δεί στο άλλο σαιτ το Ε-700 κυκλοφορεί από εχτές.Η καθυστέρηση είναι δάχτυλος του Φουρλή για να μην κόψει τις πωλήσεις του 700(πράγμα που δεν το πιστεύω).Η τιμή του σημαδεμένου μοντέλου (λαιβ) είναι στους καταλ΄γους 445 ευρω(!!!)με το φπα,10 ευρώ πιο φτηνά από ότι μου βγαίνει το 700,και το σκέτο υπολογίζεται 465 τελική. :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ante welcome to Greece!

Me to kalo na to agorasete!!!

ante giati eixa bare8ei na bgainw gia kafe kai na moy thn peftoyn oloi gia to kin moy!!!!! :wacko: :p :D :alien: :rolleyes: (PSWNIOOOO!!!)

 

Twra poy eir8e ki ellada 8a paw sth samsung na toys zhthsw na moy baloyn ellhniko menu!

 

Mits....

Gia ta 3,4 soy apanthse o filos apo panw...

Gia to 1 apla na soy pw oti mporeis na baleis MONO tis ypaxoyses foto ki oxi dikes soy!

Gia to 2 den kserw giati den exw kan ellhniko menu (alla poly blakeia moy akoygetai na paizei kati tetio)

Link to comment
Share on other sites

Kαι για το νούμερο 2 η απάντηση είναι κανένα πρόβλημα απολύτως.Αλλη μια φωτό σας επισυνάπτω παιδιά και κρίμα που δεν ενσωματώσανε την TFD οθόνη του Π-400 ώστε να είχαμε οικονομία στην κατανάλωση μπαταρίας.Αν θέλετε κιαλλες φωτο,και από το κινητό για να μην επιβαρύνω άλλο τον σέρβερ εδώ,μπορείται να κοιτάξετε φυσικά στα devices.

Αύριο θα ανεβάσει και μια πρωινή από το κινητό,δεν πρόλαβα σήμερα με την δουλειά να τραβήξω :(

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω για μια ακόμη φορά ότι φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης από το SGH-E700, που είχα στα χέρια μου για τις ανάγκες της παρουσίασης μπορείτε να δείτε... από τις 3 Δεκεμβρίου στη σελίδα

 

Αναλυτική Παρουσίαση: http://www.myphone.gr/devices/review-14.html

 

Παράλληλα, οι διαφορές των δύο μοντέλων, E700 και E710, περιγράφονται αναλυτικά στον παρακάτω πίνακα, που προστέθηκε από σήμερα και στην προαναφερθείσα σελίδα:

 

http://www.myphone.gr/devices/phones/samsung-g700710.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από την αναλυτική παρουσίαση του SGH-E700 πιστεύω ότι θα βρείτε ενδιαφέρον το ακόλουθο κομμάτι:

 

http://www.myphone.gr/devices/review-14.html

 

Παράλληλα, οι διαφορές των δύο μοντέλων, E700 και E710, περιγράφονται αναλυτικά στον παρακάτω πίνακα, που προστέθηκε από σήμερα και στην προαναφερθείσα σελίδα:

 

http://www.myphone.gr/devices/phones/samsung-g700710.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK (31 Δεκ. 2003 , 05:53)

 

Από την αναλυτική παρουσίαση του SGH-E700 πιστεύω ότι θα βρείτε ενδιαφέρον το ακόλουθο κομμάτι:

 

http://www.myphone.gr/devices/review-14.html

 

Παράλληλα, οι διαφορές των δύο μοντέλων, E700 και E710, περιγράφονται αναλυτικά στον παρακάτω πίνακα, που προστέθηκε από σήμερα και στην προαναφερθείσα σελίδα:

Mάνο αν θέλεις διόρθωσε το βάρος του 710, είναι 95 γρ . και επίσης πρόσθεσε τις διαφορετικές διαστάσεις....(ένα χιλιοστό παχύτερο το 710 δηλ.90Χ45Χ24) ;) :)

 

Επίσης θα πρέπει να σημειωθεί (πιθανώς στο review!)και να τονιστεί πως δεν μπορεί να λάβει ή να στείλει σαν ΜΜS to video που υποστηρίζει.... :alien:

 

Πάντως, προσωπική γνώμη, το έχουν τσεκουρώσει με το vodafone live!.... :worry:

 

Υπομονή μέχρι να κυκλοφορήσει σκέτο, με ξανά 9 ΜΒ μνήμης και όλα τα θετικά χαρακτηριστικά του 700, τα οποία αφαιρέθηκαν βάναυσα, σαν 715 προς τα τέλη του νέου μήνα!!! :whistle: ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επανερχομαι για τις ερωτησεις του φιλου Mits.

Caller id εχει μονο με γραφικα που εχει το τηλ και οχι φωτο, τοσο στην εσω οσο και στην εξω οθονη.

Οσο για τα μηνυματα, ισχυουν τα εξης:

Οταν επιλεγεις καινουργιο μηνυμα σου δινει με το δεξι soft key τις εξης επιλογες:

α) ABC

β) Τ9

γ) Συμβολα

δ) Αριθμοι

ε) Προσθηκη λεξης

ζ) Γλωσσα

η) GSM Αλφαβητο

θ) Unicode

Με ενεργοποιημενη την Ελληνικη γλωσσα, σε ολες τις αλλες επιλογες εκτος της τελευταιας(unicode- μικρα ελληνικα) στελνει μηνυμα 160 χαρακτηρων.

Αν ενεργοποιησετε την επιλογη Unicode τοτε περιοριζεται στους 70 χαρακτηρες :(

Οποια αλλη ερωτηση ευπροσδεκτη ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος azeppos (31 Δεκ. 2003 , 08:13)

 

Λοιπον επανερχομαι για τις ερωτησεις του φιλου Mits.

Caller id εχει μονο με γραφικα που εχει το τηλ και οχι φωτο, τοσο στην εσω οσο και στην εξω οθονη.

Οσο για τα μηνυματα, ισχυουν τα εξης:

Οταν επιλεγεις καινουργιο μηνυμα σου δινει με το δεξι soft key τις εξης επιλογες:

α) ABC

β) Τ9

γ) Συμβολα

δ) Αριθμοι

ε) Προσθηκη λεξης

ζ) Γλωσσα

η) GSM Αλφαβητο

θ) Unicode

Με ενεργοποιημενη την Ελληνικη γλωσσα, σε ολες τις αλλες επιλογες εκτος της τελευταιας(unicode- μικρα ελληνικα) στελνει μηνυμα 160 χαρακτηρων.

Αν ενεργοποιησετε την επιλογη Unicode τοτε περιοριζεται στους 70 χαρακτηρες :(

Οποια αλλη ερωτηση ευπροσδεκτη ;)

 

 

Γιατί βάζεις λυπημένο προσωπάκι για τα unicodes ? Έχω την εντύπωση οτι τα μικρά Ελληνικά είναι μόνο unicode χαρακτήρες και δεν υπάρχει άλλη επιλογή...Νομίζω.....

...and nothing else matters...
Link to comment
Share on other sites

to 715 den exei kamia sxesi me afta pou anafereis... to 715 einai idio me to 710 alla me stampa kai kleidomata tis t-mobile.

den exei anakoinosei antikatastates... alla kai na to kanei de tha tous doume prin ton septemvri stin agora... einai kali agora kai ta 2 kinita...

Link to comment
Share on other sites

O πίνακας με τις διαφορές είναι ΠΑΡΑ πολύ καλός.Μπράβο Μάνο. :!: :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (31 Δεκ. 2003 , 12:31)

 

to 715 den exei kamia sxesi me afta pou anafereis... to 715 einai idio me to 710 alla me stampa kai kleidomata tis t-mobile.

den exei anakoinosei antikatastates... alla kai na to kanei de tha tous doume prin ton septemvri stin agora... einai kali agora kai ta 2 kinita...

 

Mην παίζουμε με τα νούμερα....Εννοώ το 710 complet....όπως βγήκε απο τη μάνα του, χωρίς αφαιρετικές παρεμβάσεις.... :blink:

 

Και οι δύο αγορές είναι καλές ανάλογα με ποιά κριτίρια γίνονται, αυτή της ωριμότερης σκέψης ή αυτή του ενθουσιασμού και φυσικά τί επιθυμίες καλύπτουν.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε azeppos, επειδή κάπου ακούστηκε, επιβεβαίωσέ μας, σε παρακαλώ, την πληροφορία πως δεν χρειάζεται εφόσον π.χ. έχεις επιλέξει το Τ9, κάθε φορά που μπαίνεις στη σύνθεση νέου μηνύματος να αλλάζεις τον τρόπο γραφής στην προτίμησή σου, αλλά παραμένει αυτή σταθερή στην αρχική επιλογή σου....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (31 Δεκ. 2003 , 12:36)

 

O πίνακας με τις διαφορές είναι ΠΑΡΑ πολύ καλός.Μπράβο Μάνο. :!: :)

 

 

 

οντως πολυ καλος ο πινακας ,και θα τολμουσα να πω οτι το ε710 εχει πολλα σημεια στα οποια χανει απο το ε700.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akismei (31 Δεκ. 2003 , 13:01)

 

οντως πολυ καλος ο πινακας ,και θα τολμουσα να πω οτι το ε710 εχει πολλα σημεια στα οποια χανει απο το ε700.

 

Πραγματικά και απορώ τι είναι αυτά που κάνει η Σαμσουγκ.Ενώ το μοντέλο είναι συνέχιση,εξέλιξη του 700 ,δεν θαπρεπε ούτε σε ένα σημείο να υπερτερεί το Ε-700.Είναι περίεργοι οι Κορεάτες,όπως και με την εμμονή τους στις υπέρυθρες να τις εχουν κλειδωμένες.

Χρήστο δοκίμασα αυτό που ρωτάς και η απάντηση δυστυχώς είναι ότι πρέπει ΚΑΘΕ φορά να το ρυθμίζεις...Συγκεκριμένα ,εγραψα ένα μυνημα ορίζοντας Ελληνικό τ-9.Στην συνέχεια το έστειλα και βγήκα στο αρχικό μενού.Σε 3 λεπτά που ξαναμπήκα να στείλω νεο,το Τ-9 ήταν πάλι απενεργοποιημένο και επρεπε πάλι να πατήσω το πάνω δεξί κουμπί για να το αλλάξω από το μενού το εξτρα . :(

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (31 Δεκ. 2003 , 13:18)

 

 

Χρήστο δοκίμασα αυτό που ρωτάς και η απάντηση δυστυχώς είναι ότι πρέπει ΚΑΘΕ φορά να το ρυθμίζεις...Συγκεκριμένα ,εγραψα ένα μυνημα ορίζοντας Ελληνικό τ-9.Στην συνέχεια το έστειλα και βγήκα στο αρχικό μενού.Σε 3 λεπτά που ξαναμπήκα να στείλω νεο,το Τ-9 ήταν πάλι απενεργοποιημένο και επρεπε πάλι να πατήσω το πάνω δεξί κουμπί για να το αλλάξω από το μενού το εξτρα . :(

 

6230 και ξερό ψωμί.... :p (μεταξύ μας.... :whistle: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (31 Δεκ. 2003 , 13:18)

Χρήστο δοκίμασα αυτό που ρωτάς και η απάντηση δυστυχώς είναι ότι πρέπει ΚΑΘΕ φορά να το ρυθμίζεις...Συγκεκριμένα ,εγραψα ένα μυνημα ορίζοντας Ελληνικό τ-9.Στην συνέχεια το έστειλα και βγήκα στο αρχικό μενού.Σε 3 λεπτά που ξαναμπήκα να στείλω νεο,το Τ-9 ήταν πάλι απενεργοποιημένο και επρεπε πάλι να πατήσω το πάνω δεξί κουμπί για να το αλλάξω από το μενού το εξτρα . :(

 

Και γιά να σοβαρευτούμε, αυτό σημαίνει πως αν χρησιμοποιείς το ελληνικό multi tap, προφανώς δεν έχει πρόβλημα εφ'οσον σε πάει κάθε φορά σ΄αυτή την επιλογή....

 

Πάντως φίλε Μάρκο, ψάξτο λίγο ακόμα, μήπως στις επιλογές γλώσσας μηνύματος σου δίνει επιλογή γιά μόνιμη ρύθμιση του τρόπου γραφής....

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω ρε παιδια μηπως επιτελους ξερει κανεις τιποτα το οριστικο για το που και ποσο μπορουμε να βρουμε το τηλεφωνακι αυτο με ή χωρίς συνδεση ?

Αντε γιατι περιμενω και περιμενω και περιμενω και τιποτα ακομα... :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε christ-k πρεπει καθε φορα να το επιλεγεις :(

Τωρα εγω εχω κολλησει αλλου, κατεβασα και εγκατεστησα το προγραμμα της Samsung Easy Studio Pims&files, και ενω βλεπει κανονικα το phonebook του Outllok δεν βρισκω πως τα περναει στην μνημη του κινητου!

Καμια ιδεα κανεις? :o

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο μου ποστ γιά το 2004, εύχομαι ευόδωση καθε κινητής και ακίνητης προσδοκίας μας....Είθε η κινητή τηλεφωνία να είναι ο λόγος και η αφορμή να βρισκόμαστε όλοι πιό κοντά και πιό ενωμένοι, με αγάπη και ειρήνη γιά όλο τον κόσμο.... :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Giorgosk80 ( 1 Ιαν. 2004 , 04:13)

 

Kalh xronia kai xronia polla se olous.An kai apo to avatar mou fenete oti den anteksa allo na perimeno thn Samsung.. :lol:

 

Oύτε κι εγώ φίλε μου....Δεν άλλαξα αβατάρ γιατί το νέο μου υπέρλαμπρο απόκτημα (myV65) δεν έχει ακόμα αντίστοιχη εικόνα....Μάνο κάνε κάτι....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...