Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος a_aris (29 Ιούν. 2004 , 14:16)

 

Παιδιά συγγνώμη αν η ερώτηση μου έχει απαντηθεί πιο πριν αλλά δεν έχω ώρα να ψάξω και τις 69 σελίδες του thread...

 

Ένας φίλος πήρε ένα Ε700 απο την ουγγρική Τ-Mobile αλλά είναι κλειδωμένο και δεν έχει ούτε ελληνικό μενού. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδωθεί και να περαστεί κάποιο firmware με ελληνική υποστήριξη;;

 

Thanks :)

 

 

δυο μερες τωρα εχω και εγω ενα Ε700 απο εναν φιλο μεχρι να μου φτιάξουν την σπασμένη οθόνη του sl55 μου.Του το εχουν φέρει απο εξω και μπροστά χαμηλα εχει και το λογοτυπο της T-Mobile.Mια χαρα παντως δουλεύει με ΤΙΜ που εχω εγω.Εχει ελληνικό μενού αλλα δεν εχει ελληνικα στα SMS ούτε ελληνικό τ9(αυτο δεν ξερω καν αν υπάρχει για το κινητο αυτό.).

Γίνεται να του περασω ελληνικα στα μηνυματα?

Εχω και καλώδιο και υπέρυθρες mobile action.

θενκς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Andrew ( 1 Ιούλ. 2004 , 15:44)

 

δυο μερες τωρα εχω και εγω ενα Ε700 απο εναν φιλο μεχρι να μου φτιάξουν την σπασμένη οθόνη του sl55 μου.Του το εχουν φέρει απο εξω και μπροστά χαμηλα εχει και το λογοτυπο της T-Mobile.Mια χαρα παντως δουλεύει με ΤΙΜ που εχω εγω.Εχει ελληνικό μενού αλλα δεν εχει ελληνικα στα SMS ούτε ελληνικό τ9(αυτο δεν ξερω καν αν υπάρχει για το κινητο αυτό.).

Γίνεται να του περασω ελληνικα στα μηνυματα?

Εχω και καλώδιο και υπέρυθρες mobile action.

θενκς

 

Μάλλον θα πρέπει να απευθύνετε το ερώτημά σας εδώ :)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση "hardware" :p . Στην υποδοχή του φορτιστή έχει το e-700 πλαστικό κάλυμα όπως στην υποδοχή του handsfree; Γιατί το δικό μου δεν έχει...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka ( 5 Ιούλ. 2004 , 21:28)

 

Μια ερώτηση "hardware" :p . Στην υποδοχή του φορτιστή έχει το e-700 πλαστικό κάλυμα όπως στην υποδοχή του handsfree; Γιατί το δικό μου δεν έχει...

 

 

έχει, το οποίο κάλυμμα όμως δεν είναι "συνδεδεμένο" με το τηλέφωνο όπως το κάλλυμμα της υποδοχής του h/f. Αποτέλεσμα? Το χάνεις πανεύκολα. Εγώ συνηθίζω να το αφήνω πάνω στο φορτιστή όσο φορτίζει, παρόλα αυτά και στα 3 Σάμσουνγκ που είχα το έχασα στους 3 μήνες :(

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis ( 6 Ιούλ. 2004 , 02:42)

 

έχει, το οποίο κάλυμμα όμως δεν είναι "συνδεδεμένο" με το τηλέφωνο όπως το κάλλυμμα της υποδοχής του h/f. Αποτέλεσμα? Το χάνεις πανεύκολα. Εγώ συνηθίζω να το αφήνω πάνω στο φορτιστή όσο φορτίζει, παρόλα αυτά και στα 3 Σάμσουνγκ που είχα το έχασα στους 3 μήνες :(

 

Σπύρος

 

Αν ρωτήσω στο service θα έχουν; Μήπως ξέρεις πόσο κοστίζει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Isws na exei anafer8ei ki alloy alla poy na diabasw 70 selides opote an mporei as moy apanthsei kapoios... thnx

 

Exw kapoy 7 mhnes to e700 kai prin 2-3 bdomades otan empaina na parw foto moy "asprize" olh h o8wnh... oxi mono ekei poy deixnei h kamera alla genika olh thn o8wnh toy... kai ekei poy einai oi epiloges gia tis foto klp... yoti8etai foto trabage... alla ti foto... tipota! skata! meta apo kammia bdomada epapse ki ayto kai pleon moy bgazei "warning: preview error"...

H ******* sthn ypo8esh einai oti th syskeyh thn exw parei apo agglia opote ante bres akrh kalokairiatika poy eimai ellada...

 

TI ******* EINAI AYTH RE GMT???

TO EXEI PA8EI KANENAS ALLOS??

KAMMIA IDEA-LYSH??

 

1000 thnx!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MAD 13 ( 8 Ιούλ. 2004 , 01:48)

 

Isws na exei anafer8ei ki alloy alla poy na diabasw 70 selides opote an mporei as moy apanthsei kapoios... thnx

 

Exw kapoy 7 mhnes to e700 kai prin 2-3 bdomades otan empaina na parw foto moy "asprize" olh h o8wnh... oxi mono ekei poy deixnei h kamera alla genika olh thn o8wnh toy... kai ekei poy einai oi epiloges gia tis foto klp... yoti8etai foto trabage... alla ti foto... tipota! skata! meta apo kammia bdomada epapse ki ayto kai pleon moy bgazei "warning: preview error"...

H ******* sthn ypo8esh einai oti th syskeyh thn exw parei apo agglia opote ante bres akrh kalokairiatika poy eimai ellada...

 

TI ******* EINAI AYTH RE GMT???

TO EXEI PA8EI KANENAS ALLOS??

KAMMIA IDEA-LYSH??

 

1000 thnx!

 

 

Φίλε MAD13 πριν δύο μέρες επαθα ακριβώσ το ιδιιο μονο που εμενα ξεκινησε πρωτα με το error και μετα με την ασπρη οθόνη...

Πηγα στο γερμανο και μου ειπαν οι κλασσικοι οτι δε μπορουν να το ανοιξουν και θα πρεπει να περιμενω κανα μηνα να το πανε στο service...Βασικα δεν παιζει να το κανω.!! ξερει κανενας απο εδω κανενα καλο μαγαζάκι για κινητά??? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Dokimase na to pas apey8eias sto epishmo servise ths samsung, 8a gleitwseis poly xrono!

einai sth plat. kanigkos. sthn odo tzortz (an den kanw la8os)

 

Molis brw xrono ayto 8a kanw ki egw... kai 8a akoysoyne polla omorfa, ta lamogia!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχω τρομερό πρόβλημα με την διαχείρηση του τηλεφωνικού καταλόγου. Όταν πάω να αποθηκεύσω στην sim π.χ. ένα όνομα δεν μπορώ να εισάγω πάνω από 6 χαρακτήρες :mad: ! Υπάρχει κάποια λύση γι'αυτό; Μπορεί να λυθεί με αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Να και μια ακόμη απορία. Υπάρχει κάποιο συμβατό ραδιοφωνάκι της samsung σε στυλ sony ericsson που να συνδέεται με το Ε700. Δεν ξέρω αλλα νομίζω πως τα σύγχρονα κινητά θα έπρεπε να έχουν όλα ραδιόφωνο...
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sentinel (11 Ιούλ. 2004 , 16:37)

 

Να και μια ακόμη απορία. Υπάρχει κάποιο συμβατό ραδιοφωνάκι της samsung σε στυλ sony ericsson που να συνδέεται με το Ε700. Δεν ξέρω αλλα νομίζω πως τα σύγχρονα κινητά θα έπρεπε να έχουν όλα ραδιόφωνο...

 

Δεν έχει πάρει το μάτι μου κανένα handsfree - radio για samsung...
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia

exw ena e700 kai thelw na kanw metafora eikonwn apo to kinito sto Laptop to opoio exei on board Irda.

exw win XP einai ipoxreotiko prin kanw install to easy manager tis samsung na kanw instal to dao35.exe?kai gia pio logo dld ti einai akrivos auto to programma?

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες :)

 

Λιγο πιο συγκεκριμενα; Αν ενοεις οτι προσπαθεις να στειλεις καποιο αρχειο (εικονα/αρχειο) μεσω υπερυθρων σε αλλο κινητο και δεν στελνεται αυτο ειναι {δυστυχως} φυσιολογικο διοτι οι υπερυθρες των Samsung ειναι "κλειδωμενες" για μεταφορα αρχειων σε αλλο κινητο. Ετσι επιτρεπεται μονο η αποστολη επαφων μεσω υπερυθρων.

 

Αντιθετα η μεταφορα αρχειων μεταξυ PC-κινητου γινεται κανονικα μεσω του καταλληλου προγραμματος. (Easy GPRS για το E710) .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vale (17 Ιούλ. 2004 , 14:35)

 

paidia voitheia agorasa simera to kinito kai to vazo na fortistei alla den mou deixnei tpt oute pos fortizetai .Kanonika den eprepe na mou deixnei kati pls help

 

Κανονικά θα πρέπει στην εξωτερική οθόνη να γεμίζει η ένδειξη της μπαταρίας με τις γραμμές και στην εσωτερική να δείχνει ένα animation με μια μπαταρία που φορτίζει και την λέξη φόρτιση. Μήπως δεν έχεις τοποθετήσει σωστά την μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MAD 13 ( 8 Ιούλ. 2004 , 01:48)

 

Isws na exei anafer8ei ki alloy alla poy na diabasw 70 selides opote an mporei as moy apanthsei kapoios... thnx

 

Exw kapoy 7 mhnes to e700 kai prin 2-3 bdomades otan empaina na parw foto moy "asprize" olh h o8wnh... oxi mono ekei poy deixnei h kamera alla genika olh thn o8wnh toy... kai ekei poy einai oi epiloges gia tis foto klp... yoti8etai foto trabage... alla ti foto... tipota! skata! meta apo kammia bdomada epapse ki ayto kai pleon moy bgazei "warning: preview error"...

H ******* sthn ypo8esh einai oti th syskeyh thn exw parei apo agglia opote ante bres akrh kalokairiatika poy eimai ellada...

 

TI ******* EINAI AYTH RE GMT???

TO EXEI PA8EI KANENAS ALLOS??

KAMMIA IDEA-LYSH??

 

1000 thnx!

 

Το ειχα πάθει και εγω ακριβως το ιδιο πριν κανα τεσσερις μηνες. πηγε στην αντιπροσωπεια μεσω γερμανου και εκανε εναμιση μηνα να επιστρεψει.

Αλλαγη εξωτερικη οθονης μου ειπαν οτι καναν...

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρέπει στην εξωτερική οθόνη να γεμίζει η ένδειξη της μπαταρίας με τις γραμμές και στην εσωτερική να δείχνει ένα animation με μια μπαταρία που φορτίζει και την λέξη φόρτιση. Μήπως δεν έχεις τοποθετήσει σωστά την μπαταρία;

Telika meta apo dodeka ores afoy to eixa na fortizetai to anoixa mou edeixe oti i pataria itan gemati alla meta anoige k ekline mono tou

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Διάβασα τα μηνύματα που έχουν προηγηθεί και παρατήρησα ότι το πρόβλημα με τα Ελληνικά το είχαν και άλλοι.

Εχω σοβαρό πρόβλημα διότι όλα μου τα τηλέφωνα τα έχω στο outlook με ελληνικούς χαρακτήρες και δεν μπορώ να τα περάσω στο κινητό (πέρνω μόνο κενούς χαρακτήρες στα ονόματα).

 

Μήπως κάποιος έχει βρει λύση;

 

Ρώτησα στο support της Samsung (euroelectronics) και μου είπαν ότι η γραμματοσειρά που χρησιμοποιεί το κινητό ειναι standard gsm fonts και αν μπορέσω να την βρώ και να την βάλω στο PC θα παίξει!!! Δεν κατάφερα να βρώ κάτι τέτοιο στο Internet!

 

Αν υπάρχει κάποιος που ξέρει οτιδήποτε σχετικό ας μου απαντήσει!!!

 

Ευχαριστώ,

 

Βικτωρία

:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mia erwthsh. To GPRS opws katalabainw einai programma gia metafora arxeiwn apo kinhto se PC. Einai dwrean to downloading h prepei na plhrwsw ta mallia ths kefalhs mou gia to aytonohto? Giati an einai na parw kinhto me kamera kai na kratw tis photos sto kinhto xwris na mporw na tis epe3ergastw, na ta brasw ta kinhta tous!

 

Eimai asxeth, opws katalabate, to kintho mou Samsung einai 5 xronwn kai twra pou epeigontws xreiazomai kainourgio, ta briskw zorika me tis nees texnologies... :-(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Afroditi (29 Ιούλ. 2004 , 11:24)

 

Mia erwthsh. To GPRS opws katalabainw einai programma gia metafora arxeiwn apo kinhto se PC. Einai dwrean to downloading h prepei na plhrwsw ta mallia ths kefalhs mou gia to aytonohto? Giati an einai na parw kinhto me kamera kai na kratw tis photos sto kinhto xwris na mporw na tis epe3ergastw, na ta brasw ta kinhta tous!

 

Το Easy GPRS διατιθεται δωρεαν .. Μπορεις να το κατεβασεις απο εδω οπου αναφερεται και ποια κινητα ειναι συμβατα με το προγραμμα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kefthim (10 Αύγ. 2004 , 22:31)

 

paidia mipos mporeite na mou dwsete tis rithmiseis gia ta mms tis tim? giati pire to 700ari mia thia mou kai thelei na tis energopoiiso ta mms. mipos prepei na steilo kana sms stin tim kai an nai pio?

thanx in advance

 

steile to mhnuma: mms#e sto 345 kai se 24 wres tha energopoihthoun ta mms. gia tis ruthmhseis tha sou stalei mhnuma apo thn tim to opoio apothikeueis. gia perissotera des sto http://www.tim.com.gr

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει ξαναγινει αυτη η ερωτηση αλλα το software για να ενωσω το κινητο με το PC με υπερυθρες που μπορω να το βρω;
Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...