Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε

Είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το Ε700. Διάβασα τις προηγούμενες σελίδες αλλά δε μου ξεκαθαρίστηκαν σαφώς κάποιες απορίες. Σκέφτομαι να το πάρω, καθώς δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος από ένα SE T610 που πήρα προσφάτως! Πάμε στις απόρίες λοιπόν:

1. Έχει δυνατούς ήχους το Ε700? (και για κλήση και για μήνυμα), γιατί το δικό μου έξω στο δρόμο με θόρυβο ή στο σπίτι δεν μπορώ να το ακούσω καθόλου!

2. Έχει πλήρες ημερολόγιο? Π.χ. για γενέθλια έχει υπενθυμίσεις που μένουν και για την επόμενη χρονιά?

3. Μπορείς να αλλάξεις εύκολα προφίλ, όπως στα Nokia από κανονικό σε αθόρυβο, σε εξωτ. χώρους κλπ?

4. Έχει έυκολη αναζήτηση στον τηλ. κατάλογο, δηλαδή εισάγοντας το πρώτο γράμμα της καταχώρησης? (Από ό,τι κατάλαβα όμως ουσιαστικά δεν μπορείς να γράψεις στον κατάλογο του τηλ. στα ελληνικά, αφού σου δίνει μόνο 8 χαρακτήρες, γεγονός που με χαλάει λίγο εώς πολύ!)

5. Ξέρει κάποιος τίποτα για μια προσφορά που διαφημίζουν τελευταία τα one way για 10% έκπτωση για σκέτη συσκευή? Συμφέρει? Πόσο έχει περίπου τώρα στην αγορά?

 

Υ.Γ. Είμαι πρώην χρήστης Nokia (για πολλά χρόνια) και για αυτό με έχουν χαλάσει τα παραπάνω σημεία στο T610!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων τους χρήστες Ε700 που θα μπουν στον κόπο να μου απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mia pou esteiles to minima ena lepto argotera apo emena tha sou apantiso ego!

 

1. to kinito exei poli kalous kai dinatous ixous (oxi toso sta minimata) alla tha to akous kai sto dromo eidika ama valeis melodia (pou me to psmplayer exeis prosthesei donisi taytoxrona){linetai to provlima etsi gia kapoious pou zitane melodia kai donisi taytoxrona!}

 

PS. vale to loneranger pou sou dinei o kouasimodo :D einai oti pio dinato exo akousi se kinito!

 

2. to imerologio tou einai plires kai poli omorfo, mporeis episis otan to valeis san background na deis kateytheian ta note sou ipogramismena kato apo tis imerominies!

 

3. to kinito den exei ta gnosta profil pou exei i SE,motorola kai nokia pou xero! alla polli grigora to kaneis siopilo me donisi kratontas tin diesi!(exei dinati donisi parepiptontos)

 

4. exei ton pio grigoro katologo anazitisis pou exo dei se kinito! gia na deis ti enoo, einai san to perifimo "J" tou winamp! kai me 5000 mp3 to vriskei se milisecond! ta ellinika den lene kata tin tapini mou gnomi giati exoun polles asimbatotites me tis ilektronikes siskeyes! grapsta greeklish! mia xara fainontai!

 

5. xero oti kanoun ekptosi 10% :p stin agora nomizo exei kapou sta 440 kapou ekei! dld 44 eyro meion! kala einai...

 

 

Reply to PS, ama eixes nokia axizei na pareis otidipote alli siskeyi! :p :cool: :cool: pantos to t610 kai t630 einai apla ligo arga k me mikri mnimi, kata ta alla einai kala kinita!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε Vampyre,ζηλέψαμε; :p

καλορίζικο το όμορφο :)

 

Ως προς την ερώτηση 4 του φίλου,εγώ έχω τον κατάλογο σε greeklish αναγκαστικά αλλά λόγω ελληνικού μενού στην αναζήτηση πρέπει να περιμένω να βγουν οι αγγλικοί χαρακτήρες,κάτι που καθυστερεί λίγο.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα μεσω wap παιδια ενα παιχνιδι για το E700 αλλα οταν παω να το διαγραψω δεν γινεται..δεν μου δινει καθολου την επιλογη ενω στα αλλα παιχνιδιαπου εχω μπορω να τα σβησω αυτο το συγκεκριμενο δεν μπορω..εκανα και restart το κινητο μηπως και ειχε κολησει αλλα παλι τα ιδια.πως μπορω να το σβησω?μηπως γινεται μεσω λογισμικου?δεν το εχω κατεβασει ακομα το λογισμικο γιαυτο και ρωταω..ευχαριστω..
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DriftMan (10 Φεβ. 2004 , 15:22)

 

koita den einai aparetita lathos auto pou les alla pios o logos na exoun 4mb mnimi kai oxi 9 opws to 700ari?min ksexnas oti exei kai video kai gi auto mallon den tha exei enxromi othoni san tou 700.

 

 

Πάντως κατα τα λεγόμενα της Vodafone τουλαχιστο η μνήμη του E710 ειναι στα 9,6ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DriftMan (10 Φεβ. 2004 , 14:45)

 

File steliosK to provlima einai stis rithmiseis ta samsung den trexoun stin defult taxitita. eno pragmatika prepei na to trekseis sta 9.600

 

 

Dokimase to pekse kai dokimase me tis taxitites...

 

φίλε Driftman σε ευχαριστώ για την ενημέρωση, θα το κάνω αλλά σε ποιο σημείο ρυθμίζεις την ταχύτητα?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κατεβασεις απο το http://wap.ranova.org/ το Pocket Boxing middlet, που σου δινει την δυνατοτητα του delete.
Link to comment
Share on other sites

απο εκει το κατεβασα φιλε το συγκεκριμενο παιχνιδι και μου εχει κολησει.. τι να πω .. μπορει να ειναι κατεστραμμενο το javaki..
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος _Astale_ (10 Φεβ. 2004 , 23:59)

 

otan enoei kleidomenes IrDA enoei sta multimedia! oxi stis epafes kai sta calendar an kai den exo vrei tropo na stelno ego ena note! kleidomenes den einai px sto t630 pou stelneis ta panta me to bluetooth kai tis irda

 

 

 

 

Μόνο στοιχεία επαφών μπορείς να στείλεις με τις υπέρυθρες και ειναι δοκιμασμένο σε τουλάχιστον τρια διαφορετικά κινητά. Εκτός από επαφές καταφέρατε να δεχτείτε κάτι άλλο; Από S55,Τ610 και Τ630 πουδοκίμασα μου στάθηκε αδύνατο να δεχτώ ακόμη και επαφές!

Σχετικά με τον κατάλογο αν στη sim είχες γράψει στα ελληνικά μια επαφή τότε κλάφτα χαράλαμπε! :lol: :lol: Το πιο πιθανο να έχει αποθηκευτεί σε κάποιο απίθανο σημείο!

Link to comment
Share on other sites

απο εκει το κατεβασα φιλε το συγκεκριμενο παιχνιδι και μου εχει κολησει.. τι να πω .. μπορει να ειναι κατεστραμμενο το javaki..
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα πρεπει να χρησιμοποιησω για να συνδεσω το s500 μου με το PC? Θελω να αντιγραψω τον τηλεφωνικο μου καταλογο και τα μηνυματα μου...Γινεται??? Πρεπει να παρω καλωδιο ή μπορει να γινει και με υπερυθρες??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ArchoN (11 Φεβ. 2004 , 15:51)

 

Ποιο προγραμμα πρεπει να χρησιμοποιησω για να συνδεσω το s500 μου με το PC? Θελω να αντιγραψω τον τηλεφωνικο μου καταλογο και τα μηνυματα μου...Γινεται??? Πρεπει να παρω καλωδιο ή μπορει να γινει και με υπερυθρες??

 

Easy Studio 1.0

Link to comment
Share on other sites

τα windows ειναι xp έχω πάει στις ρυθμισεις αλλά και πάλυ τίποτα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Έχω μια ερώτηση για κάτι που μου παρουσιάσθηκε,όσον αφορά τη λήψη mms.Μου έστειλαν σήμερα ένα mms από panasonic GD87,μια photo μεγέθους 26kb.Πατάω λοιπόν προβολή,αρχίζει να φορτώνει και μετά τίποτα.Καμμιά photo. :eek: Στο επάνω μέρος της οθόνης,ανάμεσα στα δυο βελάκια έχει ένα συνδετήρα και δίπλα γράφει ''κανένα''.Πατάω επιλογή,επανάληψη τίποτα.Μετά επιλογή,αποκοπή media μήπως και τυχόν γίνει κάτι,μα πάλι τίποτα. :wacko: Πάω στις ιδιότητες και μου δείχνει ότι το mms είναι 26 kb. :whistle: Μου ξαναστέλνουν το ίδιο και πάλι τα ίδια.Μου στελνουν άλλη photo και ξανά μανά τα ίδια. :mad: Αυτος που το στέλνει έχει vodafone κι εγώ telestet αν έχει σημασία.Μήπως ξέρετε τι μπορεί να παίζει?Γιατί γίνεται αυτό?Να σας πω δε,ότι πήρα κανονικά photo με mms σήμερα από ένα T610,X70 και Ε700.Προχθές δε που έστειλα εγω σε ένα Ε700 ο παραλήπτης αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα.(telestet σε telestet).Συγγνωμη για το μακροσκελές μήνυμα.Αν ξέρετε κάτι θα ήμουν ευγνώμων. :rolleyes: Ευχαριστώ.
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos (11 Φεβ. 2004 , 15:12)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ta games apo ekei kanoun kai gia p400?

 

ναι κανουν και για το P400 .Τελικα τιην βρηκα την λυση με το javaki που ειχα προβλημα.απλα εβαλα στο κινητο και τα 2 αρχεια που ειχε η σελιδα δηλ. και .jad και .jar και ολα δουλεψαν κατευχην!! :) :) :)

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τον φίλο _Astale_ για την άμεση απάντησή του. Θα ήθελα να κάνω και κάποιες άλλες ερωτήσεις, που θα παίξουν ρόλο για την αγορά του κινητού:

 

1) Χωράει πολλά sms στη μνήμη της συσκευής?

2) Τελικά έχει ελληνικό Τ9 και αν ναι μπορεί να χωρέσει 160 χαρακτήρες σε ΕΝΑ sms χρησιμοποιώντας το ελληνικό Τ9?

3) Μπορείς να χωρίσεις σε ομάδες τον τηλ. κατάλογο και να βάλεις διαφορετικό ήχο κλήσης ανάλογα με την ομάδα?

4) Πόσα νούμερα χωράει σε ένα όνομα στον κατάλογο? Π.χ. χωράει 2 κινητά και δύο σταθερά σε μια μόνο καταχώρηση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Φίλε flike έχουμε και λέμε:

1) Χωράνε 200 sms στη μνήμη

2) Έχει ελληνικό Τ9 με 160 χαρακτήρες. Βέβαια αν επιλέξεις unicode χαρακτήρες τότε περιορίζεσαι στους 70.Μπορείς επίσης να προσαρμόσεις το μήκος των μηνυμάτων μέχρι 12 μηνύματα.

3) Υπάρχουν 5 ομάδες (με default ονόματα οικογένεια, φίλοι, συνεργασία, άλλο) με τη δυνατότητα διαφορετικού ήχου κλήσης σέ κάθε μία

4)Για κάθε μία από τις 1000 θέσεις του καταλόγου μπορείς να αντιστοιχήσεις 5 νούμερα. Βέβαι έχουν προκαθορισμένο όνομα πχ κινητό, σπίτι, γραφείο. Σχετικά με τον κατάλογο σου συνιστώ να ανατρέξεις σε προηγούμενα posts γιατί μπορεί να σε προβληματίσουν θέματα όπως το οτι υπάρχει περιορισμός στο μήκος των ονομάτων και η μη αντιστοίχηση διαφορετικών ήχων-μεμονωμένων επαφών.

 

 

ΥΓ: Ξέρω ότι κανείσ δε σας πιέζει και δεν είστε υποχρεωμένοι να απαντάτε σε όλες τις ερωτήσεις, όμως θα ήθελα μια απάντηση σε προηγούμενα ερωτήματα που έχω θέσει. Τόση αδιαφορία πια;......:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xvass (12 Φεβ. 2004 , 15:44)

 

ΥΓ: Ξέρω ότι κανείσ δε σας πιέζει και δεν είστε υποχρεωμένοι να απαντάτε σε όλες τις ερωτήσεις, όμως θα ήθελα μια απάντηση σε προηγούμενα ερωτήματα που έχω θέσει. Τόση αδιαφορία πια;......:(

 

 

Δεν ξέρω αν το πρόσεξες, αλλά μέχρι τώρα μόνο εσύ απαντάς σε ερωτήσεις, άρα μόνο εσύ έχεις την γνώση για λύσεις και το δικό σου πρόβλημα! ;)

 

 

BTW, δεν είδα κανένα δικό σου ερώτημα, μπορείς να τα επαναλάβεις? :)

Link to comment
Share on other sites

nomiza oti afou tha epairnes tin tote deytera to kinito den xreiazotan pleon an sou apantisoume oti ipostirizei MMF, MID kai IMY(ti einai ayto?)

 

mporei na perase kai grigora to post sou giayto an min to eidan kiollas! alla oi perissoteroi variountai na kanoun klik pros ta piso! (dikaio exoun ean exoun kai PSTN :cry: ) :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...