Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,μια ερώτηση,ενας φίλος μπορεί να μου φέρει απο το ντουμπάι ενα δικαρτο Α5 2016(Samsung Galaxy A5 2016 Dual Sim - 16GB, 4G LTE, Black) ποιά η διαφορά με τα ευρωπαικά;θα μπορώ να το δουλέψω κανονικά εδω ελλάδα;με την εγγύηση τι γίνετε με καλύπτει;στο site εκεί γράφει για ενα χρόνο εγγυηση...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μερικες φορες οταν γραφω sms δεν πιανουν τα γραμματα στη δεξια μονο πλευρα του πληκτρολογιου.. φταιει το πληκτρολογιο? ποιο να κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, έχει βγει η Ιταλική (ITV) PDA A510FXXU2BPG7 / CSC A510FOXA2BPH1 με ημερομηνία 24/08. Την έχει περάσει κανένας να μας πει εάν υπάρχουν αξιόλογες αλλαγές από την προηγούμενη έκδοση της 6.0.1? Edited by fostirop
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή στο κινητό σου, το google photos. Μπες , πήγαινε ρυθμίσεις και απενεργοποίησε την επιλογή backup & sync

 

καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση... μου τα βγαζει διαφορετικα παω google photos -ρυθμισεις-Δημ. αντ. ασφαλειας και συγχρονισμος και επιλεγω απενεργοποιηση σωστα?? τωρα μπορω να σβησω τις φωτο απο το google photos?? η θα μου διαγραψει και απο το κινητο τις φωτογραφιες? πριν χωρις να απενεργοποιησω μου τις διεγραψε ευτυχως που ηταν στον καδο! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση... μου τα βγαζει διαφορετικα παω google photos -ρυθμισεις-Δημ. αντ. ασφαλειας και συγχρονισμος και επιλεγω απενεργοποιηση σωστα?? τωρα μπορω να σβησω τις φωτο απο το google photos?? η θα μου διαγραψει και απο το κινητο τις φωτογραφιες? πριν χωρις να απενεργοποιησω μου τις διεγραψε ευτυχως που ηταν στον καδο! :wacko:

 

ενα back up στο pc με απλη επικολληση δε θα ηταν ασχημη ιδεα, ποτε δεν ξερεις τι θα συμβει στο κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η συσκευη και πρωτη εντυπωση... Οθοναρα!!! Το 5s τωρα μου φαινεται πολυ μικρο σε μεγεθος και μετρια η οθονη.

 

Τωρα να δω πως θα μεταφέρω επαφες Χαχα!

 

Επισης θελω εξοικείωση με το μενου και θελω και να μου υπενθυμίσετε κατι: multitasking? πως βλεπω εδω ποιες επαφες τρεχουν για να μπορω να τις κλεινω;

 

Ευχαριστω!!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η συσκευη και πρωτη εντυπωση... Οθοναρα!!! Το 5s τωρα μου φαινεται πολυ μικρο σε μεγεθος και μετρια η οθονη.

 

Τωρα να δω πως θα μεταφέρω επαφες Χαχα!

 

Επισης θελω εξοικείωση με το μενου και θελω και να μου υπενθυμίσετε κατι: multitasking? πως βλεπω εδω ποιες επαφες τρεχουν για να μπορω να τις κλεινω;

 

Ευχαριστω!!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Που να πας στη σειρά galaxy S να δεις τι τούβλα θα σου φαίνονται τα iPhone..

 

Επαφές έχει κατά το στήσιμο λειτουργία να στις μεταφέρει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ασε ειχα καει με το s3... Για να δουμε τωρα!

Βασικα τις εχω αποθηκευμενες στη συσκευη κι οχι στη σιμ και στο μηλο δε βρηκα πως να τις αντιγραψω στη καρτα

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ασε ειχα καει με το s3... Για να δουμε τωρα!

Βασικα τις εχω αποθηκευμενες στη συσκευη κι οχι στη σιμ και στο μηλο δε βρηκα πως να τις αντιγραψω στη καρτα

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Super Backup : SMS & Contacts

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts

Μήπως στο μήλο εχει κάτι αντίστοιχο

 

Για δες εδω

Πώς να μετακινήσετε από το iPhone στο Android? Οδηγός για τη μετάβαση από το iOS στο Android - See more at: http://www.yac.mx/el/pc-tech-tips/mobile-phone/how-move-from-iphone-android-guide-moving-from-ios-android.html?EsetProtoscanCtx=1ba60e5af10#sthash.wosUFzjj.dpuf

http://www.yac.mx/el/pc-tech-tips/mobile-phone/how-move-from-iphone-android-guide-moving-from-ios-android.html

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω!

 

Επιτρεψτε μου αλλη μια ερωτηση κι υποσχομαι να ναι η τελευταια ωσ την επομενη :p

Δεν εχω βαλει ακομα τη σιμ μου κι ομως διπλα στο εικονιδιο του wifi εχει εικονιδιο σηματος με γεματες γραμμες κιολας! Τι ειναι αυτο? Ή που το κινητο ειναι στοιχειωμενο και νομιζει οτι εχει σιμ ή κατι προφανες μου διαφευγει :p

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160829/e8264f79bdfdd0f20c13ea5470db2f69.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω!

 

Επιτρεψτε μου αλλη μια ερωτηση κι υποσχομαι να ναι η τελευταια ωσ την επομενη :p

Δεν εχω βαλει ακομα τη σιμ μου κι ομως διπλα στο εικονιδιο του wifi εχει εικονιδιο σηματος με γεματες γραμμες κιολας! Τι ειναι αυτο? Ή που το κινητο ειναι στοιχειωμενο και νομιζει οτι εχει σιμ ή κατι προφανες μου διαφευγει :p

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160829/e8264f79bdfdd0f20c13ea5470db2f69.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

προφανως ειναι το σημα για κλησεις εκτακτου αναγκης..

Οσο για τις επαφες, ψαχτο απο το smartswitch ή με καποια εφαρμογη απο το playstore..

Σε εναν φιλο περασα απο ανδροιδ σε αι φον τα παντα με εφαρμογη στο playstore και θεωρω οτι θα γινεται και το αντιστροφο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

την περασα εγω φιλε και δειχνει να τρωει την μπαταρια ΠΟΛΥ γρηγορα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενημερωτικά, έχει βγει η Ιταλική (ITV) PDA A510FXXU2BPG7 / CSC A510FOXA2BPH1 με ημερομηνία 24/08. Την έχει περάσει κανένας να μας πει εάν υπάρχουν αξιόλογες αλλαγές από την προηγούμενη έκδοση της 6.0.1?

 

την περασα εγω φιλε και δειχνει να τρωει την μπαταρια ΠΟΛΥ γρηγορα!!

Link to comment
Share on other sites

την περασα εγω φιλε και δειχνει να τρωει την μπαταρια ΠΟΛΥ γρηγορα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την περασα εγω φιλε και δειχνει να τρωει την μπαταρια ΠΟΛΥ γρηγορα!!

 

Σε ευχαριστώ. Σήμερα την πέρασα και εγώ (ήθελε λίγο κόπο γιατί έχω custom recovery και root) και τώρα ολοκληρώνω την πρώτη φόρτιση (μετά την αναβάθμιση). Θα το παρακολουθήσω...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει βρηκα εφαρμογη και τις τακτοποίησα τις επαφες :)

 

Μου ηρθε κι εμενα η ενημέρωση αλλα δε τη βαζω ακομα.....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει βρηκα εφαρμογη και τις τακτοποίησα τις επαφες :)

 

Μου ηρθε κι εμενα η ενημέρωση αλλα δε τη βαζω ακομα.....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κι εμενα κατεβηκε η ενημερωση στο κινητο αλλα δεν εκανα εγκατασταση ακομη.

Και μου εχει πρηξη τα @@@ να κανω την εγκατασταση.

Μου βγαζει στην οθονη την εγκατασταση.

Πως το διωχνω αυτο το πραγμα βρε παιδια,ξερει κανεις ..;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα κατεβηκε η ενημερωση στο κινητο αλλα δεν εκανα εγκατασταση ακομη.

Και μου εχει πρηξη τα @@@ να κανω την εγκατασταση.

Μου βγαζει στην οθονη την εγκατασταση.

Πως το διωχνω αυτο το πραγμα βρε παιδια,ξερει κανεις ..;;

Κάπου στην εσ. μνήμη έχει αποθηκευτεί το αρχείο για δες στον φάκελο download μετακίνησε το ή διέγραψε το αν δεν θες να κάνεις την αναβάθμιση, άλλωστε το ξανά κατεβάζεις αν θελήσεις και κανε μια επανεκκίνηση και λογικά δεν θα στο ξανά βγάλει.

Δεν το έχω κάνει αλλά αυτό μου έρχεται τώρα στο μυαλό!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι πολλοι που δεν την εχουν παρει ακομα την ενημερωση???

εχω παρει το κιν εδω και 3-4 μερες και ειμαι στην 5.1.1, το κινητο το εχω παρει απο γερμανο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα δει την επιλογη εικονιδια με φοντο στις ρυθμισεις εμφανισης. Επιτελους εικονιδια με το ιδιο σχημα και σχεδιο στο touchwiz!

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα κατεβηκε η ενημερωση στο κινητο αλλα δεν εκανα εγκατασταση ακομη.

Και μου εχει πρηξη τα @@@ να κανω την εγκατασταση.

Μου βγαζει στην οθονη την εγκατασταση.

Πως το διωχνω αυτο το πραγμα βρε παιδια,ξερει κανεις ..;;

 

Δυστυχώς και σε μένα το ίδιο έγινε και μου εμφανίζεται συνέχεια η αναβάθμιση δεν μπόρεσα να την διαγράψω μπήκα στη μνήμη του συστήματος αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και σε μένα το ίδιο έγινε και μου εμφανίζεται συνέχεια η αναβάθμιση δεν μπόρεσα να την διαγράψω μπήκα στη μνήμη του συστήματος αλλά τίποτα

 

Το ιδιο κι εγω δε μπορω να τη βρω πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και σε μένα το ίδιο έγινε και μου εμφανίζεται συνέχεια η αναβάθμιση δεν μπόρεσα να την διαγράψω μπήκα στη μνήμη του συστήματος αλλά τίποτα

Τότε αν δεν θέλετε να την κάνετε και δεν διαγράφεται, το μονο που μένει, επαναφορά εργοστασιακών και στις ρυθμίσεις αποεπιλογή της αυτόματης ενημέρωσης

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια ειναι πολλοι που δεν την εχουν παρει ακομα την ενημερωση???

εχω παρει το κιν εδω και 3-4 μερες και ειμαι στην 5.1.1, το κινητο το εχω παρει απο γερμανο

Έκανες από τις ρυθμίσεις μη αυτόματη λήψη ενημερώσεων?

Αν είναι branded (η Greece cosmote) δεν έχει βγει ακόμα...

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-A510F/COS/

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ. Σήμερα την πέρασα και εγώ (ήθελε λίγο κόπο γιατί έχω custom recovery και root) και τώρα ολοκληρώνω την πρώτη φόρτιση (μετά την αναβάθμιση). Θα το παρακολουθήσω...

Με Odin την φλάσαρες ή με Smart Switch?

Για πες μας εντυπώσεις !!!

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

 

Με Odin την φλάσαρες ή με Smart Switch?

Για πες μας εντυπώσεις !!!

 

Καλημέρα, με ODIN. Πρώτα την ROM και μετά καπάκι custom recovery και SU και μετά το έκανα boot.

 

Δεν είμαι ικανοποιημένος γιατί η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα (από πριν) στην χρήση.

 

Τώρα κατεβάζω να δοκιμάσω την Γερμανική A510FXXU2BPH3 - A510FOXA2BPH2

Link to comment
Share on other sites

Τότε αν δεν θέλετε να την κάνετε και δεν διαγράφεται, το μονο που μένει, επαναφορά εργοστασιακών και στις ρυθμίσεις αποεπιλογή της αυτόματης ενημέρωσης

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανες από τις ρυθμίσεις μη αυτόματη λήψη ενημερώσεων?

Αν είναι branded (η Greece cosmote) δεν έχει βγει ακόμα...

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-A510F/COS/

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με Odin την φλάσαρες ή με Smart Switch?

Για πες μας εντυπώσεις !!!

 

Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και δε τη διέγραψε.

Υπάρχει πάλι.

Μάλλον πρέπει να κάνω επαναφορά δεδομένων που τα διαγραφει όλα όπως λέει; ;;

Είναι η πιο κάτω επιλογή ;

Αυτό να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...