Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου σήμερα το πήρα και όσο έχω μιλήσει για να το τεστάρω δεν άκουσα κάποιο τρίξιμο. Τι να σου πω;

Αν σε απασχολεί και σου σπάει τόσο τα νεύρα κοίτα να το πας για έλεγχο.

Τώρα και γω προερχόμενος από g4 προς το παρόν, αν και νωρίς, μου φαίνεται πολύ καλό το κινητό.

Θα δείξει στη πορεία

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!Τι να σου πω τωρα?Ειναι πολυ αισθητο στο αυτι μου το τριξιμο και εχει γραψει και αλλο ενα παιδι για το τριξιμο του ακουστικου σε πιο παλιο ποστ...!!Το θεμα ειναι να το παω Arvato να μου το αλλαξουνε η Procordia?Γιατι και οι 2 μου φαινετε ειναι για τα πανηγυρια...!!Και το ακουστικο για να βγει επειδη ειδα βιντεακι στο youtube πρεπει να βγει ολη η οθονη απο το μεταλικο σασι...την πλατη δηλαδη...και δεν τους πολυεμπιστευομαι....στο service....εννοω..ποσα LG G5 θα εχουν φτιαξει μεχρι τωρα για να ξερουν να το αλλαξουνε?Σχεδον κανενα!!:):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία πράγματά.σε καινούρια κινητά,να βγαίνουν οθόνες και γενικά να τα κάνουν βίδες.ούτε τέταρτό δε θα το κρατούσα μετά την επισκευή.

Προτείνω procordia,προσωπικά είχα μείνει ευχαριστημένος.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου.ειδα οτι το. αφορασες 659 ευρω...σε σκρουτζομαγαζο θα το επαιρνες 200 ευρω λιγοτερο, καθαρα αν αφαιρεσουμε τα μεταφορικα....να σε ρωτησω κατι.

υπαρχει μεγαλο κενο στο σημειο ενωσης το σωμα με το καπακι κατω?ειναι σφιχτο στιβαρο?

 

Καλημερα φιλε μου αν εννοεις αυτο που βγαινει η μπαταρια και το σωμα οχι δεν υπαρχει κανενα κενο.

 

Και ορισμενες σημερινες φωτογραφιες για να τεστάρω την καμερα:

 

13434739_982183108570112_7509990195944227399_n.jpg

 

13407032_982183038570119_176190222014985695_n.jpg

 

13407290_982183065236783_5386883824989970519_n.jpg

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματά.σε καινούρια κινητά,να βγαίνουν οθόνες και γενικά να τα κάνουν βίδες.ούτε τέταρτό δε θα το κρατούσα μετά την επισκευή.

Προτείνω procordia,προσωπικά είχα μείνει ευχαριστημένος.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!Τι να κανουμε?Σε ολους μπορει να συμβει!Εδω Ιphone 6S ειχα παρει κα στο τριμηνο μου καηκε το ακουστικο του...700 ευρω συσκευη...πηγα μου το αλλαξανε και ολα μια χαρα...εγω με αυτο που ξενερωνω ειναι αμα χρειαστει να σου αλλαξουνε την μητρικη και αλλαζεις και imei...και αντε μετα να θες να το πουλησεις κιολας...δεν θα στο αγορασει κανεις...δυστυχως...!!Αμα αλλαζει μονο το ακουστικο στο G5 και δεν μου πουνε οτι θα σου αλλαξουμε ολη την μητρικη... δεν εχω κανενα προβλημα εφοσον με καλλυπτει η εγγυηση και η εταιρια μου το φτιαξει και λειτουργει κανονικα....ειμαι ευχαριστημενος!!;);)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αμα αλλαξει ιμει να μην το αγορασει κανεις?που ειναι το προβλημα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου αν εννοεις αυτο που βγαινει η μπαταρια και το σωμα οχι δεν υπαρχει κανενα κενο.

 

Και ορισμενες σημερινες φωτογραφιες για να τεστάρω την καμερα:

 

13434739_982183108570112_7509990195944227399_n.jpg

 

13407032_982183038570119_176190222014985695_n.jpg

 

13407290_982183065236783_5386883824989970519_n.jpg

 

Έχεις κάνει ζούμ ή κάποια επεξεργασία?Γιατί να σου πω την αλήθεια μου φαίνονται λίγο θολές και με αρκετό ''θόρυβο''...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αμα αλλαξει ιμει να μην το αγορασει κανεις?που ειναι το προβλημα?

 

Φιλε μου δεν ειναι σε εμενα το προβλημα.....:lol::lol: Στους αλλους ειναι...Οτι και καλα θα αγορασω εγω κινητο με αλλαγμενη πλακετα...κτλ....Εγω προσωπικα εχω αγορασει 2 φορες κινητα με αλλαγμενη πλακετα...φθηνοτερα το πουλουσαν τα παιδια εννοειτε απο τους πιο πολλους και δεν το μετανιωσα καθολου...Τι με νοιαζει εμενα αμα εχουν αλλαξει πλακετα?Ετσι και αλλιως μονο στο Imei θα το παρατηρησει καποιος...γιατι κατα τα αλλα ειναι ακριβως το ιδιο!!Απλα οι περισσοτεροι...εχουν αυτο το σκεπτικο...δυστυχως...!!Εμενα το να μου το ανοιξουν το G5 που το εχω 7 μερες στα χερια μου και να μου αλλαξουνε ακουστικο η και την οθονη δεν με νοιαζει...εφοσον γινει σωστα η δουλεια απο το servise....γιατι ειδα βιντεακια στο youtube...και στα πλαγια θελει...με πενα η με καποιο αλλο εργαλειο πλαστικο για να μην γρατζουνισει το σασι αλουμινιου του κινητου...για να βγει η οθονη απο το υπολοιπο σωμα...!!Αμα μου το κανουν σωστα...και δεν δω κανα σημαδι περιεργο...καμια γρατζουνια εννοω τοτε δεν με νοιαζει!!Απλα ειναι καινουργιο το κινητο για αυτους στο servise και δεν ξερω κατα ποσο εμπειρια θα εχουνε στη αποσυναρμολογηση του...για αυτο το φοβαμαι...το servise....δεν εχω αλλο λογο!!!Σας επρηξα.....με το κατεβατο....αλλα τι να κανω!!Εμενα με ενοχλει να μιλαω με τον αλλον και να τριζει το ακουστικο στο αυτι μου...:mad::mad:

Edited by sogoten
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εδώ μπας και το έχετε ψάξει καλύτερα.. ι η LG 360 cam είναι συμβατή μόνο με το G5 ή μπορεί να χρησιμοποιήθει και με άλλες συσκευές?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει ζούμ ή κάποια επεξεργασία?Γιατί να σου πω την αλήθεια μου φαίνονται λίγο θολές και με αρκετό ''θόρυβο''...:blink:

Καλο μεσημερι φιλε μου τις εκανα ZOOM για να ρθουν πιο κοντα μου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε το φράγμα των 500, νωρίτερα κατά μία βδομάδα από την πρόβλεψη μου.

Εκτιμώ ότι θα σταθεροποιηθει στα 450 κι από εκεί και πέρα θα πέφτει πιο αργά ή τιμή του...

 

Οπως ακριβως ειχα προβλεψει ενα μηνα πριν, πλεον η τιμη κλειδωνει στα 450 (παροτι εφτασε και στα 435, η διαθεσιμοτητα αυτη εξαφανιστηκε και σταθεροποιειται στα 450) και η πτωση θα γινεται αργα...

Πολυ καλη τιμη για αυτη τη συσκευη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια τι βλεπω; Ανεβαινει η τιμη του τηλεφωνου στα σκρουτζομαγαζα;

 

Λογικο, ειπαμε, δε θα το χαρισει η LG. Οποιος ξερει καλα απο κινητα, ξερει και την πορεια τους στην αγορα ;)

Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβως ειχα προβλεψει ενα μηνα πριν, πλεον η τιμη κλειδωνει στα 450 (παροτι εφτασε και στα 435, η διαθεσιμοτητα αυτη εξαφανιστηκε και σταθεροποιειται στα 450) και η πτωση θα γινεται αργα...

Πολυ καλη τιμη για αυτη τη συσκευη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λογικο, ειπαμε, δε θα το χαρισει η LG. Οποιος ξερει καλα απο κινητα, ξερει και την πορεια τους στην αγορα ;)

 

Καλά όχι όπως έχεις ακριβώς προβλέψει. ;)

Πάντως τα 350 που έλεγα εγώ για αρχές/μέσα Ιούλη, φαίνεται ότι όντως δεν θα επαληθευτούν.

 

Θα πέσει σταδιακά προιόντος του χρόνου, αλλά με πολύ χαμηλό ρυθμό.

Όποιος το θέλει πλέον αξίζει να κινηθεί, ή για να το πω καλύτερα δεν αξίζει να περιμένει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όχι όπως έχεις ακριβώς προβλέψει. ;)

Πάντως τα 350 που έλεγα εγώ για αρχές/μέσα Ιούλη, φαίνεται ότι όντως δεν θα επαληθευτούν.

 

Θα πέσει σταδιακά προιόντος του χρόνου, αλλά με πολύ χαμηλό ρυθμό.

Όποιος το θέλει πλέον αξίζει να κινηθεί, ή για να το πω καλύτερα δεν αξίζει να περιμένει περισσότερο.

 

 

Ακριβεστατα θα ελεγα, οχι απλα... ακριβως (εκτος αν παιζουμε με το 5ευρω, που κι αυτο σε 2-3 μερες θα εχει εξαφανιστει) :lol:

Ειχα τονισει σε 2-3 μηνυματα (αν θες σου βρισκω και τα υπολοιπα) οτι το κατω οριο του κινητου ειναι τα 450 και απο εκει και περα η πτωση θα ειναι η φυσιολογικη - αργη. Τονιζα, μαλιστα, να μην πονταρει καποιος να το παρει "κοψοχρονια" τον Ιουλη, γιατι απλα δε θα γινει (ειπαμε απο φθινοπωρο και ακομα καλυτερα χειμωνα) ;)

Οποιος το παρει τωρα, παιρνει ενα απο τα 5 κορυφαια τηλεφωνα της αγορας και μαζι με το oneplus 3, καθιστανται με διαφορα οι πλεον vfm υλοποιησεις (oneplus 3 Οποιος θελει εμπειρια πιουριλας, δικαρτο, φλασαρισματα και δε συμμαζευεται - LG G5, οποιος αποζητα καμερουκλα, οθοναρα).

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ακριβεστατα θα ελεγα, οχι απλα... ακριβως (εκτος αν παιζουμε με το 5ευρω, που κι αυτο σε 2-3 μερες θα εχει εξαφανιστει) :lol:

Ειχα τονισει σε 2-3 μηνυματα (αν θες σου βρισκω και τα υπολοιπα) οτι το κατω οριο του κινητου ειναι τα 450 και απο εκει και περα η πτωση θα ειναι η φυσιολογικη - αργη. Τονιζα, μαλιστα, να μην πονταρει καποιος να το παρει "κοψοχρονια" τον Ιουλη, γιατι απλα δε θα γινει (ειπαμε απο φθινοπωρο και ακομα καλυτερα χειμωνα) ;)

Οποιος το παρει τωρα, παιρνει ενα απο τα 5 κορυφαια τηλεφωνα της αγορας και μαζι με το oneplus 3, καθιστανται με διαφορα οι πλεον vfm υλοποιησεις (oneplus 3 Οποιος θελει εμπειρια πιουριλας, δικαρτο, φλασαρισματα και δε συμμαζευεται - LG G5, οποιος αποζητα καμερουκλα, οθοναρα).

Βαγγέλη, οχι και οθοναρα :p για μενα η φωτεινότητα είναι μειον αυτη τη στιγμη της συσκευής! Οσον αφορα την ευκρινεια και τα χρωματα...για ναυαρχίδα ειναι καλα, αλλα οχι τα καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβεστατα θα ελεγα, οχι απλα... ακριβως (εκτος αν παιζουμε με το 5ευρω, που κι αυτο σε 2-3 μερες θα εχει εξαφανιστει) :lol:

Ειχα τονισει σε 2-3 μηνυματα (αν θες σου βρισκω και τα υπολοιπα) οτι το κατω οριο του κινητου ειναι τα 450 και απο εκει και περα η πτωση θα ειναι η φυσιολογικη - αργη. Τονιζα, μαλιστα, να μην πονταρει καποιος να το παρει "κοψοχρονια" τον Ιουλη, γιατι απλα δε θα γινει (ειπαμε απο φθινοπωρο και ακομα καλυτερα χειμωνα) ;)

Οποιος το παρει τωρα, παιρνει ενα απο τα 5 κορυφαια τηλεφωνα της αγορας και μαζι με το oneplus 3, καθιστανται με διαφορα οι πλεον vfm υλοποιησεις (oneplus 3 Οποιος θελει εμπειρια πιουριλας, δικαρτο, φλασαρισματα και δε συμμαζευεται - LG G5, οποιος αποζητα καμερουκλα, οθοναρα.

 

post#70 (28/4)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434514&page=5

3/6 έχει 458 στο skroutz, στο bestprice ήταν ακόμα χαμηλότερα.

 

Το ότι άρχισες να το βλέπεις, μετά που άρχισε η βουτιά, δεν αναιρεί την αρχική ατυχή πρόβλεψη.

Όπως και η δική μου αισιόδοξη πρόβλεψη, για 350 αρχές/μέσα Ιούλη φαίνεται να μην επιβεβαιώνεται.

Link to comment
Share on other sites

post#70 (28/4)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434514&page=5

3/6 έχει 458 στο skroutz, στο bestprice ήταν ακόμα χαμηλότερα.

 

Το ότι άρχισες να το βλέπεις, μετά που άρχισε η βουτιά, δεν αναιρεί την αρχική ατυχή πρόβλεψη.

Όπως και η δική μου αισιόδοξη πρόβλεψη, για 350 αρχές/μέσα Ιούλη φαίνεται να μην επιβεβαιώνεται.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6729864#post6729864

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6721574#post6721574

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6628102#post6628102

 

Αρχικη ατυχης, και απανωτες επιτυχεστατες :lol:;)

Περα απο την πλακα, το θεμα ειναι οτι η συσκευη αξιζει πλεον αυτα τα χρηματα και συνισταται για αγορα

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά 50 ευρώ έχει διαφορά απ το S7 σιγά το μεγάλο vfm, ειδικά όταν ξέρεις ότι θα πέσει κάποια στιγμή στα 250 ενώ το άλλο βαριά να πάει 370.
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6729864#post6729864

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6721574#post6721574

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6628102#post6628102

 

Αρχικη ατυχης, και απανωτες επιτυχεστατες :lol:;)

Περα απο την πλακα, το θεμα ειναι οτι η συσκευη αξιζει πλεον αυτα τα χρηματα και συνισταται για αγορα

 

Το 3ο λινκ τι το θέλες?

Δεν μου μοιάζει για πολύ σεπτέμβρης έξω. :lol:

 

Πέρα από την πλάκα, η αλήθεια είναι ότι πλέον θα πέφτει λίγο, αρά είναι θέμα του καθενός αν αξίζει να περιμένει 1-2 μήνες για να γλιτώσει κανά 50ρικό π.χ. Όποιος το θέλει, σε όποιον κάνει η εν λόγω συσκευή, τώρα είναι ώρα & σ'αυτο συμφωνούμε με τον v@gelis, να το τσιμπήσει πιστεύω. Το αν αξίζει ή όχι, είναι άλλη κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το oneplus 3 εχει 400 και άλλα 78 η εγγυηση για δυο ετη παμε στα 480.

εδωσα 100 παραπανω και πηρα το lg g5 dual με δυο ετη εγγυηση και οθοναρα,και καμεραρα,και το παρηγγειλα σημερα απο Ελληνικο μαγαζι.το vnp που το εβγαλε στα 575 ....και στηριζω και ενα ελληνικο καταστημα.αυταααααα

 

Γιατί πληρώνεται ξεχωριστά η εγγύηση στο oneplus 3 ? Δεν εχει 2 έτη με την αγορά των 400 ευρώ ??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

επειδη ψαχνω για μεταχειρισμενο

υπαρχει καποιος τροπος να δω αν εγινε unlock bootloader

πριν το παρω?

θελω να εχω εγγυηση

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πληρώνεται ξεχωριστά η εγγύηση στο oneplus 3 ? Δεν εχει 2 έτη με την αγορά των 400 ευρώ ??

 

εννοείτε ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση, τα επιπλέον χρήματα είναι για έξτρα εγγύηση και φυσικά αν δεν θέλεις δεν την επιλέγεις

η έξτρα εγγύηση

You will be covered in case of:

Breakage (eg. Display breakage)

Damage due to incorrect use

Damages by drops and falls

Damage from liquids

Excessive voltage, induction and short circuit

Sabotage and vandalism

Additional service & benefits:

24h online claim reporting

Toll-free customer support

Worry-free claim process

Worldwide coverage for claim handling

For additional devices contact us at support.gr@simplesurance.de

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω που μπηκα μεσα να παραγγειλω κατα την εκτέλεση της παραγγελίας εγραφε την τιμη και κατω ειχε κουτακια επιλογης με 12 μηνες protection 45 ευρω και 24 months καπου 78 ευρω .και πληρωμη μεσω paypal.τελος το offtopic θα βγει και μαλωσει ο σουμπαρου

 

με το δικό σου σκεπτικό δηλαδή δεν έχει καθόλου εγγύηση αφού ζητάει 45 ευρώ για 12 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το oneplus 3 εχει 400 και άλλα 78 η εγγυηση για δυο ετη παμε στα 480.

εδωσα 100 παραπανω και πηρα το lg g5 dual με δυο ετη εγγυηση και οθοναρα,και καμεραρα,και το παρηγγειλα σημερα απο Ελληνικο μαγαζι.το vnp που το εβγαλε στα 575 ....και στηριζω και ενα ελληνικο καταστημα.αυταααααα

 

Η εγγύηση που χρεώνεται είναι για σπάσιμο, καταστροφή κλπ

Μια χαρά διετη εγγυηση έχεις και μάλιστα 15 μέρες επιστροφή χρημάτων.

Άρα η διαφορά πάει στα 180 ευρώ. Ε, δεν είναι και αμελητέα...

Επίσης δεν είπες ένα άλλο μεγάλο μειον στο δικαρτο g5. Ότι εχεις σκλαβωσει τη δεύτερη θέση με σιμ και περιοριζεσαι στα 32γιγα. Αρκετά δεσμευτικο...

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Καλύπτεται από εγγύηση η dual sim έκδοση; Γιατί συνήθως η αντιπροσωπία δεν το καλύπτει αν δεν εισάγεται εδώ.

 

Πάντως λίγο που το είδα στο public και όμορφο φάνηκε και ποιοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα βελτίωση βλέπω στην αυτονομία. Μου βγάζει πάνω από 4 ώρες Screen time!! Στης αρχές ήταν 3-3:30 ώρες. Ίδια χρήση ίδιες ρυθμίσεις όλα. :)
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλο σαββατο ευχομαι σε ολους ες σας σημερα το εβαλα να φορτηστη με τον γνησιο φορτηστη που ηταν μεσα στο κουτακι. Πηγε στο 100% αλλα το κινητο ηταν πολυ ζεστο ειναι φυσιολογικο αυτο το πραγμα ; Επισης οταν το εβγαλα εξω στον ηλιο για να βγαλω καποιες φωτο και να τις ανεβασω στο facebook μου παλι ηταν ζεστο με 4G καποτε μ το εδεινε H+ και Ε+ αυτα τα Η + Ε + τι ειναι ειναι φυσιολογικα ; Κι το ζεσταμα του επισης ; :blink: :!:

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλο σαββατο ευχομαι σε ολους ες σας σημερα το εβαλα να φορτηστη με τον γνησιο φορτηστη που ηταν μεσα στο κουτακι. Πηγε στο 100% αλλα το κινητο ηταν πολυ ζεστο ειναι φυσιολογικο αυτο το πραγμα ; Επισης οταν το εβγαλα εξω στον ηλιο για να βγαλω καποιες φωτο και να τις ανεβασω στο facebook μου παλι ηταν ζεστο με 4G καποτε μ το εδεινε H+ και Ε+ αυτα τα Η + Ε + τι ειναι ειναι φυσιολογικα ; Κι το ζεσταμα του επισης ; :blink: :!:

 

Βάλε το application GSam Battery να δεις θερμοκρασίες κτλ. Κάμερα και 3g/4g ανεβάζουν θερμοκρασία στάνταρ σε όλα τα κινητά

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...