Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To πρόβλημα΄δεν είναι η φωτεινότητα από ότι έχω καταλάβει, αλλά ο κόφτης φωτεινότητας.

 

Νομίζω πως τα παιδιά δεν μιλούσαν μόνο για τον κόφτη. Και στα video τα lux της οθόνης του g5 είναι πάντα τα λιγότερα.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά μηπως έχει παρει κανεις tempered για το g5 μισο η ολόκληρο που να καθεται καλα γιατι δε μπορω να βρω ενα που να ταιριάζει γραψτε κανενα link
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μηπως έχει παρει κανεις tempered για το g5 μισο η ολόκληρο που να καθεται καλα γιατι δε μπορω να βρω ενα που να ταιριάζει γραψτε κανενα link

 

http://www.banggood.com/3D-Curved-Full-Cover-Tempered-Glass-Film-LCD-Screen-Protector-For-LG-G5-p-1059946.html

 

εγω αυτην εδώ περιμενω ..και αγορασα και από πλαισιο για να μην το αφηνω γυμνο ένα γυαλι που καλυπτει την μιση μπροστινη πλευρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μηπως έχει παρει κανεις tempered για το g5 μισο η ολόκληρο που να καθεται καλα γιατι δε μπορω να βρω ενα που να ταιριάζει γραψτε κανενα link

Μισό δεν αξίζει (ακριβός εκεί που χτυπάει η συσκευή είναι εκτιμώμενη) και το ολόκληρο από όσα κυκλοφορούν είναι αυτά που είναι μισό γιαλι μισό κάτι.. Ούτε αυτό αξίζει καθος προστασία που παρέχουν είναι ελάχιστη.. Το ίδιο θέμα είχα με το s6 edge και το αφίσα γυμνό... Κάποια φάση βγάλανε βέβαια ένα γυαλακι κανονικό που καλύπτει όλα αλλά ήταν και 75 ευρώ..

Μετά κάποια φάση είχαν βγάλει κάτι αλλά με 25 ευρώ ένα δύο που δοκίμασα μαζευαν αέρα μετά από κάποιες μέρες

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Μισό δεν αξίζει (ακριβός εκεί που χτυπάει η συσκευή είναι εκτιμώμενη) και το ολόκληρο από όσα κυκλοφορούν είναι αυτά που είναι μισό γιαλι μισό κάτι.. Ούτε αυτό αξίζει καθος προστασία που παρέχουν είναι ελάχιστη.. Το ίδιο θέμα είχα με το s6 edge και το αφίσα γυμνό... Κάποια φάση βγάλανε βέβαια ένα γυαλακι κανονικό που καλύπτει όλα αλλά ήταν και 75 ευρώ..

Μετά κάποια φάση είχαν βγάλει κάτι αλλά με 25 ευρώ ένα δύο που δοκίμασα μαζευαν αέρα μετά από κάποιες μέρες

Τελικα βρηκες καποια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.banggood.com/3D-Curved-Full-Cover-Tempered-Glass-Film-LCD-Screen-Protector-For-LG-G5-p-1059946.html

 

εγω αυτην εδώ περιμενω ..και αγορασα και από πλαισιο για να μην το αφηνω γυμνο ένα γυαλι που καλυπτει την μιση μπροστινη πλευρα

 

Μολις σου ερθει ενημερωσε με σε παρσκαλω ,Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάποια φάση ναι αγόρασα μια με 55 ευρώ και την είχα μέχρι το τέλος, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο άξιζε κιόλας
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκες καποια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μολις σου ερθει ενημερωσε με σε παρσκαλω ,Ευχαριστώ

 

μολις ερθει και την βαλω ναι θα ενημερωσω , ελπιζω να αξιζει τα λεφτα της

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη η αναλυση του G5 του δινει το πλεονεκτημα, συγκριτικα με την amoled του oneplus 3. Αν δουλεψεις καμια βδομαδα το oneplus και πας στο G5, θα νομιζεις οτι πηγες στο γιατρο και σου εδωσε γυαλια μυωπιας και πλεον τα βλεπεις ολα πεντακαθαρα... :lol:

Για να δούμε φίλε Vagelis, από χθες δουλεύω το Oneplus 3. Για να δούμε πιο θα κρατήσω στο τέλος. Μέχρι στιγμής neck to neck είναι (αλλά καλά αλλά αρνητικά)....

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε φίλε Vagelis, από χθες δουλεύω το Oneplus 3. Για να δούμε πιο θα κρατήσω στο τέλος. Μέχρι στιγμής neck to neck είναι (αλλά καλά αλλά αρνητικά)....

Αφού τα έχεις μαζί για πες τι παίζει ότι αφορά την μπαταρία του one plus 3 σε σχέση με το g5

Link to comment
Share on other sites

Χτες απόκτησα το G5 με τα χιλιοειπωμένα εδώ μέσα. Να σημειώσω ότι το ηχείο στην αρχή ακουγόταν λες και ήταν ελαττωματικό όταν έβαζα τον ήχο στο τέρμα. Αφήνωντας το να παίξει για ένα δίωρο ραδιόφωνο με τον ήχο λίγο πιο πάνω από την μέση έξαλείφτηκε το πρόβλημα όπως και σε όλα τα καινούργια ηχεία, το ίδιο συνήθως ισχύει και για τα ακουστικά. Επίσης να πω ότι προσπάθησα να αφαιρέσω την μπαταρία από το κάτω μέρος του κινητού (αφότου είχα αποσπάσει το module) και μου φαινόταν σχεδόν αδύνατον αφού απ'την πολύ δύναμη φοβήθηκα ότι θα το διαλύσω. Λογικά απ'τα πολλά βάλε βγάλε θα μπαινοβγαίνει πιο άνετα και δεν θα μου βγάζει την πίστη!!! Η κατασκευή του είναι αρκετά καλή και στιβαρή και σε καμία περίπτωση δεν σου δίνει την εντύπωση ότι κρατάς στα χέρια σου ένα κινητό από φτηνό πλαστικό. Ίσα ίσα που αντιλαμβάνεσαι ότι υπάρχει μέταλλο κάτω από το χρώμα μιας και η θερμότητα μεταφέρεται εύκολα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το φλας του που είναι λίγο πιο αδύναμο από το samsung s2 (ναι καλά είδατε!!!) βγάζοντας ένα πιο ζεστό χρώμα σε σχέση με το ψυχρό λευκό του s2. Edited by LordCat
Link to comment
Share on other sites

Μου το ζητήσατε και το ίδιο έγραψα στο thread του oneplus 3

Τι βλέπω μεταξύ Oneplus 3 και G5

OP3 +=Ποιότητα, μπαταρία, ταχύτητα, οθόνη, χρώματα ζωντανά, oxygen OS, ήχος από ακουστικά, καλύτερο σήμα γενικά και WiFi

G5 +=Micro sd card, ir blaster, 2k οθόνη, fm radio, προτιμώ fingerprint sensor πίσω, ήχος από speaker και πιο καθαρές συνομιλίες τηλεφώνου

Στα ίδια είναι κάμερα (βραδινές ένα τσικ καλύτερο το OP3 πιο αληθινα χρώματα, το G5 κίτρινιζει λίγο.), dash charge και fast charge ίδιο χρόνο.

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Μου το ζητήσατε και το ίδιο έγραψα στο thread του oneplus 3

Τι βλέπω μεταξύ Oneplus 3 και G5

OP3 +=Ποιότητα, μπαταρία, ταχύτητα, οθόνη, χρώματα ζωντανά, oxygen OS, ήχος από ακουστικά, καλύτερο σήμα γενικά και WiFi

G5 +=Micro sd card, ir blaster, 2k οθόνη, fm radio, προτιμώ fingerprint sensor πίσω, ήχος από speaker και πιο καθαρές συνομιλίες τηλεφώνου

Στα ίδια είναι κάμερα (βραδινές ένα τσικ καλύτερο το OP3 πιο αληθινα χρώματα, το G5 κίτρινιζει λίγο.), dash charge και fast charge ίδιο χρόνο.

 

Εισαι σιγουρος για την καμερα?Εδω λενε οτι περιμεναν πολλα περισσοτερα απο την καμερα και τελικα τους απογοητευσε ειδικα σε νυχτερινες ληψεις σε σχεση παντοτε με το lg g5 htc 10 galaxy s7 δηλαδη ναυρχιδες

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μου ηρθε μια ενημερωση V10e να την κανω; βελτιώνει κατι;

Γιατί να μην την κάνεις? Προφανώς και θα έχει κάποιες βελτιώσεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην την κάνεις? Προφανώς και θα έχει κάποιες βελτιώσεις

 

offtopic: έτσι είχα σκεφτεί και εγώ στο G4 και πάρτο το bootloop μετά.

 

οχι ότι θα παίζει κάποιο θέμα με την τωρινή ενημερωση, αλλά γενικά αν ειναι κάποι μεγάλο update καλό είναι να το αφήνεις να τρέξει στην αγορά πριν το φορτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

offtopic: έτσι είχα σκεφτεί και εγώ στο G4 και πάρτο το bootloop μετά.

 

οχι ότι θα παίζει κάποιο θέμα με την τωρινή ενημερωση, αλλά γενικά αν ειναι κάποι μεγάλο update καλό είναι να το αφήνεις να τρέξει στην αγορά πριν το φορτώσεις.

Μιλάμε για άλλο τηλέφωνο. Δεν σημαίνει ότι επειδή γενικευμενα εμφανίστηκε πρόβλημα στο g4, θα υπάρχει πρόβλημα και στο g5, v10 κτλ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος για την καμερα?Εδω λενε οτι περιμεναν πολλα περισσοτερα απο την καμερα και τελικα τους απογοητευσε ειδικα σε νυχτερινες ληψεις σε σχεση παντοτε με το lg g5 htc 10 galaxy s7 δηλαδη ναυρχιδες

 

Και όμως και εγώ δεν το περίμενα, με φλας πάντα τα χρώματα είναι πιο σωστά στο OP3. Έκανα τεστ 2 νύχτες σερί να δω μήπως κάτι φταει αλλά πάντα το ίδιο αποτέλεσμα. Τι να πω

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για άλλο τηλέφωνο. Δεν σημαίνει ότι επειδή γενικευμενα εμφανίστηκε πρόβλημα στο g4, θα υπάρχει πρόβλημα και στο g5, v10 κτλ

 

γενικά είχε μια τάση στις γκάφες η LG στη σειρά G.

 

ελπίζω το G5 να μη στιγματιστεί με κάτι. Πάντως η πωλήσεις του πάνε πάτο, γιαυτό έχουμε και τόσο γρήγορο price drop. Μεχρι το τέλος του 16 το κόβω στο 300ευρο. Θα ειναι τρελό VFM.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο δικο μου που ειναι lg g5 dual εκδοση twn πριν εικοσι ημερες οταν το ανοιξα πρωτη φορα ηρθε αυτη ,την εκανα και ολα καλα

Αν επιτρέπεται από που το πήρες?

 

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@john74 thanks!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το σύντομο Vs εννοώ. ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

γενικά είχε μια τάση στις γκάφες η LG στη σειρά G.

 

ελπίζω το G5 να μη στιγματιστεί με κάτι. Πάντως η πωλήσεις του πάνε πάτο, γιαυτό έχουμε και τόσο γρήγορο price drop. Μεχρι το τέλος του 16 το κόβω στο 300ευρο. Θα ειναι τρελό VFM.

Κοίτα στο v10 μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά ελπίζω να συμβεί τι ίδιο και στο g5... Πρέπει κάποια στιγμή να βγάλει συσκευές για τις οποίες θα λέμε πόσο καλές είναι και όχι πόσα πρόβληματα βγάζουν.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ενδιαφερομαι για το κινητο το εχει παρει κανεις προσφατα;εχουμε καμια καλη τιμη καπου;

θελω πολυ να αποφυγω τα παραεισαγωγης αν ειναι δυνατον!

επισης εχει ιδιες δυνατοτητες καμερας με το g4?

το εχει φιλη μου σχεδον χρονο κ δεν ειχε προβλημα boot loop, τα g5 εχουν εμφανισει;

ειμαι ολιγον αδαης αν μπορει κανεις να βοηθησει :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...