Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου αν ασχολήσε με φωτογραφία, ούτε για πλάκα δεν πάς στις ΥΠΕΡκορεσμένες οθόνες της Samsung.

Και είχα αρκετά Samsung..προτιμώ τελικά τα γήινα αληθινά χρώματα στις UHD οθόνες της LG.

Απλώς τα υπερκορεσμένα εντυπωσιάζουν εύκολα.. αν θέλεις πιστότητα χρωματική πολύ απλά τα ξεχνάς τα Samsung.

Εδώ έχει ένα μεγάλο δίκιο ο φίλος, όποιος θέλει να τροποποιει φώτο σε κινητό και ασχολείται και με την φωτογραφία ως χόμπι δεν παίρνει κινητό με Amoled οθόνη με την καμία.

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και παλι στην παρεα. Πριν απο λιγες μερες γκρινιαζα για την νυχτερινη ληψη της κάμερας. Τελικα, το πηγα χθες στην procordia. Με μια γρηγορη ματια οι τεχνικοι αποφάνθηκαν αλλαγη μητρικής πλακέτας συν κάμερα και ολα αυτα εγιναν σε μια μόλις μερα. Η καμερα το βραδυ καμια σχεση τουλαχιστον σε σκοτεινο δωματιο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Βασίλη.

Είναι χειρότερη δυστυχώς.. Και στα χρώματα και στο κοντράστ.. Το καταλαβαίνεις ακόμη και στο Tapatalk που έχω το μαύρο θέμα.

Στου v10 ήταν βαθύ μαύρο...

Πάντως πολύ ωραίο κινητό. Άνετο κράτημα, όμορφη συσκευή, δεν κουράζει καθόλου. :)

 

Sent from my awesome titan LG G5

καλησπερα φιλε μου καλοδουλευτο..

 

δεν εειχα v10 αλλα τα μαυρα του γ5 ειναι πολυ τοπ διπλα διπλα σ σ7 σχεδον ιδια..δεν ξερω τι να πω..

στο μονο που με νευριαζει και με χαλαει το γ5 η8ελα πιο πολυ φωτεινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν ασχολήσε με φωτογραφία, ούτε για πλάκα δεν πάς στις ΥΠΕΡκορεσμένες οθόνες της Samsung.

Και είχα αρκετά Samsung..προτιμώ τελικά τα γήινα αληθινά χρώματα στις UHD οθόνες της LG.

Απλώς τα υπερκορεσμένα εντυπωσιάζουν εύκολα.. αν θέλεις πιστότητα χρωματική πολύ απλά τα ξεχνάς τα Samsung.

 

αν θέλεις χρωματική πιστότητα τοτε πας στην κορυφαία για ακομη μια χρονιά http://www.displaymate.com/Galaxy_S7_ShootOut_1.htm η καραμέλα με τα υπερκορεσμενα έχει λιώσει εδώ και καιρό

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου όμως οι διαφορές μεταξύ των display του g4 και του s7 edge ήταν αμελητεες μόνον λίγο στο λευκό( ισορροπία λευκού)...οποια οθόνη έχω δει live του g5 είναι το λιγότερο απόγοητευτική ...όταν είναι να φωτογραφισω πιο ψαγμενα χρησιμοποιώ την d90 μου με τον art 18 35 1.8f sigma , την ταπεινή d5000 με τον 50αρη prime ή την θεία Ολυ.όπως την λέω (βλ. Olympus xz2) και φυσικά την sony rx100 τις κόμπακτ για τα ταξίδια ...είπα να αποφύγω το υπερβολικό βάρος του συνδυασμού d90 & tokina 11-16 f1.8 και φυσικά το βγάλε βάλε όμως το κινητό πάνω από όλα ο ρόλος του ειναι χρηστικος κι εδώ το 5αρι απογοητεύει και από οθόνη και από μπαταρία...αν το edge είχε υπέρ ευρυγωνιο φακό θα το κρατούσα μέχρι να τα εφτηνε...γουστάρω LG καργα όμως τα έχουν κάνει κάπου σαλατα όπως και οι σημερινές ff nikkon βλ. D750 k D610 ...πεταμένα λεφτά όπως και τα πολλά mpixels...τεσπα το κινητό είναι οθόνη μπαταρία απροβληματιστη λειτουργία κι εδώ με την LG απλά δεν ξέρει κανείς τι του ξημερώνει ...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι στην παρεα. Πριν απο λιγες μερες γκρινιαζα για την νυχτερινη ληψη της κάμερας. Τελικα, το πηγα χθες στην procordia. Με μια γρηγορη ματια οι τεχνικοι αποφάνθηκαν αλλαγη μητρικής πλακέτας συν κάμερα και ολα αυτα εγιναν σε μια μόλις μερα. Η καμερα το βραδυ καμια σχεση τουλαχιστον σε σκοτεινο δωματιο

 

Καλησπέρα. Τι διαπίστωση ακριβώς έκανες όσο αφορά την νυχτερινή λήψη έτσι ώστε να το πας στο σέρβις; Όταν λες κάμερα το βράδυ σε σκοτεινό δωμάτιο πολυ καλύτερα απο πριν; Με χρήση φλας ή όχι; Ρωτάω γιατί υποπτεύομαι παρόμοια συμπεριφορά στο G5 φίλου μου.

Link to comment
Share on other sites

Περιληπτικά την σωστή απάντηση με το παραπάνω link την έδωσε ο leo.

Απλά επαληθευει το πόσο καλή οθόνη είχε το g4 και αυτά που έβλεπα δίπλα δίπλα με το s7 edge....ας καλιμπραριζαν σωστά και το display του g5 οι της lg για να μην φωνάζουμε και γκρινιαζουμε κατ εμε όχι άδικα ...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

G4 είχα και δε καταλαβαίνω το θόρυβο για την οθόνη του g5.

Εγώ δεν είδα εξώφθαλμες διαφορές και τώρα με τη νέα έκδοση ανέβηκε και η φωτεινότητα.

Ίσως δεν είμαι απαιτητικός. S7 έχει ο κολλητός μου και δε κλαίω από τη στεναχώρια μου για τη διαφορά ποιότητας στην οθόνη

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σύστημα Android τρώει πολύ μπαταρία. Γιατί? Για δείτε λίγο

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160909/a350542a3cc0eeaabe2d646d4af4e558.jpg

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οικοιο προσωπο ειναι αναμεσα στο V10 και στο G5 (εχοντας απογοητευτει λογω βλαβων απο το G4, αλλα συγχρονως εχοντας συνηθησει σε αυτο).

Αναμεσα στα 2 αυτα, ποιο θεωρειται πιο...bulletproof απο βλαβες και πιο ανθεκτικο στην χρηση του?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι στην παρεα. Πριν απο λιγες μερες γκρινιαζα για την νυχτερινη ληψη της κάμερας. Τελικα, το πηγα χθες στην procordia. Με μια γρηγορη ματια οι τεχνικοι αποφάνθηκαν αλλαγη μητρικής πλακέτας συν κάμερα και ολα αυτα εγιναν σε μια μόλις μερα. Η καμερα το βραδυ καμια σχεση τουλαχιστον σε σκοτεινο δωματιο

 

Καλησπέρα ,

 

μήπως σε παρακαλώ έχεις φωτογραφίες με το παλιό κινητό και μετά τις αλλαγές ; Να πάρουμε μια ιδέα και εμείς που δεν σκαμπάζουμε από φωτογραφίες .

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τι διαπίστωση ακριβώς έκανες όσο αφορά την νυχτερινή λήψη έτσι ώστε να το πας στο σέρβις; Όταν λες κάμερα το βράδυ σε σκοτεινό δωμάτιο πολυ καλύτερα απο πριν; Με χρήση φλας ή όχι; Ρωτάω γιατί υποπτεύομαι παρόμοια συμπεριφορά στο G5 φίλου μου.

 

Ναι σε σκοτεινο δωματιο εκανα και το νεο αλλα και το παλιο τεστ. Ο θορυβος της φωτογραφιας αλλα λεπτομερεια ηταν για κλαμματα. Παντα με χρηση φλας γιατι το δωματιο ηταν θεοσκωτεινο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα ,

 

μήπως σε παρακαλώ έχεις φωτογραφίες με το παλιό κινητό και μετά τις αλλαγές ; Να πάρουμε μια ιδέα και εμείς που δεν σκαμπάζουμε από φωτογραφίες .

 

Ευχαριστώ

 

Αν μου πεις πως να ανεβαζω φωτο απο το κινητο θα το κανω

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα λογαριασμό στο Flickr φίλε μου ανεβάσετες εκεί και δώσε μας τα λινκς να τις δούμε φουλ ανάλυση

 

Sent from my awesome titan LG G5

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@johnnyman25

εμένα δείχνει

Πολύ είναι και σένα έτσι νομίζω... Στο v10 ήταν τίποτα. Επίσης η εφαρμογη lg health πως απενεργοποιητε? Είναι γκρι η απενεργοποιηση..

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα γκρι είναι η απενεργοποίηση του lg health .

 

Αμαν χαχαχα!!!Τεσπα δεν πειραζει!!Κατι αλλο που ειχα ρωτησει!!Καποιο καλο tempered glass που να καλυπτει ολη την οθονη και το πανω μερος υπαρχει?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα λογαριασμό στο Flickr φίλε μου ανεβάσετες εκεί και δώσε μας τα λινκς να τις δούμε φουλ ανάλυση

 

Sent from my awesome titan LG G5

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ είναι και σένα έτσι νομίζω... Στο v10 ήταν τίποτα. Επίσης η εφαρμογη lg health πως απενεργοποιητε? Είναι γκρι η απενεργοποιηση..

 

Sent from my awesome titan LG G5

 

New

 

Ετσι δειχνει τωρα

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε σκοτεινο δωματιο εκανα και το νεο αλλα και το παλιο τεστ. Ο θορυβος της φωτογραφιας αλλα λεπτομερεια ηταν για κλαμματα. Παντα με χρηση φλας γιατι το δωματιο ηταν θεοσκωτεινο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν μου πεις πως να ανεβαζω φωτο απο το κινητο θα το κανω

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Παλι την ιδια εβαλες!!! ;)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οι διαφορες ειναι αρκετα μεγαλες

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλι την ιδια εβαλες!!! ;)

 

Μη βαρας!!!! Το αλλαξα

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας δεν ειναι ιδια φωτο.στην μια την παλια οπως λες εχεις αναμενο φλας και το focus ειναι τελειως Off.Στην αλλη βλεπω μια νορμαλ φωτογραφεια με σωστο focus χωρις φλας..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας δεν ειναι ιδια φωτο.στην μια την παλια οπως λες εχεις αναμενο φλας και το focus ειναι τελειως Off.Στην αλλη βλεπω μια νορμαλ φωτογραφεια με σωστο focus χωρις φλας..

 

Τα εθχα ολα στο αητοματο και στην πρωτη αλλα και στη δευτερη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

το οτι ειναι αυτοματο δεν σημαινει κατι.Η πρωτη φωτο βγηκε σε απολυτο σκοταδι ?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

το οτι ειναι αυτοματο δεν σημαινει κατι.Η πρωτη φωτο βγηκε σε απολυτο σκοταδι ?

 

Ναι σε απολυτο σκοταδι ειναι η 2 η ποθ ανεβασα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...