Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα σήμερα στον Γερμανό και αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι η φωτεινότητα της οθόνης σε σχέση με το g4. Τα έβαλα δίπλα δίπλα με λευκό φόντο και full φωτεινότητα και ήταν σαφώς πιο φωτεινή η οθόνη του g4. Επίσης δεν μου άρεσε που δεν έχει πλήκτρο μενού και είναι όλα χύμα στην αρχική οθόνη και τις σελίδες της.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε στυλ σιλικονης θα ήθελα επίσης θα ήθελα οχι απο ebay. βρηκα αυτην εδώ http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/prostasia-othonis-lg-g5-sbs-glass-effect-screen-protector/prod8020279pp/

 

και επίσης αύτην η οποία δεν ειναι tempered glass αλλα σου δίνει και θήκη και μεμβράνη και την αποκτάς σχετικά γρήγορα. Την έχει κανείς να μας πεί αμα είναι καλή? http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-and-membrani-lg-g5-sbs-cover-teaerolgg5t/prod8020281pp/

 

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=188385

Δες εδω.. απο ebay μπορεις να την βρεις και πιο φτηνα.. Ακουσα πολυ καλες κριτικες..!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν μου άρεσε που δεν έχει πλήκτρο μενού και είναι όλα χύμα στην αρχική οθόνη και τις σελίδες της.

 

Μάλλον δεν εψαξες καλά το μενου.. Ρυθμίσεις/Αρχική Οθόνη/Επιλέξτε Αρχική σελίδα/Home και app drawer

 

4 κλικ υπόθεση:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν εψαξες καλά το μενου.. Ρυθμίσεις/Αρχική Οθόνη/Επιλέξτε Αρχική σελίδα/Home και app drawer

 

4 κλικ υπόθεση:rolleyes:

 

Όντως γίνετε να το βάλεις; πωπω τώρα είμαι άρχοντας ! Λίγο ακόμα να πέσει η τιμή .. Περιμένω να σταθεροποιηθεί και το τσιμπισα..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν εψαξες καλά το μενου.. Ρυθμίσεις/Αρχική Οθόνη/Επιλέξτε Αρχική σελίδα/Home και app drawer

 

4 κλικ υπόθεση:rolleyes:

 

Σκέψου ότι ρώτησα σχεδόν όλο τον Γερμανό..και προσωπικό και τις κοπέλες που παρουσίαζαν το τηλέφωνο και όλοι μου απάντησαν ότι δεν έχει πλήκτρο μενού! Που να μην είχαν και την μέρα αφιερωμένη στην παρουσίαση του g5!

Link to comment
Share on other sites

Τα μέλη του myphone.gr ξέρουν... Άσε του Γερμανούς κτλ. να ψάχνουν.... Αποδεδειγμενα οι μισοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κ γιατι να μην θελω;

Εμεις που εχουμε την συσκευη μπορουμε να επιστρεψουμε στα της συσκευης. Εσυ τι μπορεις ακριβως να μας πεις;

 

Επαναλαμβάνω δεν θες να κάνουμε αυτήν τη συζήτηση. (Οι λόγοι είναι προφανείς)

Καινούργιο επίσης αυτό, γνώμη έχει δικαίωμα να πει όποιος έχει τη συσκευή, όλοι οι υπόλοιποι να σωπάσουν. :!:

 

Υ.γ. Εσυ που την έχεις τη συσκευή τι έχεις να μας πεις?

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Τα μέλη του myphone.gr ξέρουν... Άσε του Γερμανούς κτλ. να ψάχνουν.... Αποδεδειγμενα οι μισοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται

 

Μπορεί να μην ήξεραν τα πάντα για το g5 αλλά είχε καμιά δεκαριά 2μετρα τούμπανα ντυμένα με άσπρα φορέματα, που και να μου έλεγαν κάτι για το κινητό σιγά μην είχα μυαλό να το συγκρατήσω!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνεχίζει και μου φαίνεται αδιάφορο και κακασχημο... με τόσα bezel γύρω γύρω ούτε ή Htc..!!

Και σας το λέει φανατικος με τα lg κι αι πρωη καταχος G2-G3 και εδώ και μήνες G4.. που μία νεα Ρομ G5 έγινε πύραυλος ρουκέτα....!! Και μάλλον θα το κρατήσω μέχρι να βγει G6

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνεχίζει και μου φαίνεται αδιάφορο και κακασχημο... με τόσα bezel γύρω γύρω ούτε ή Htc..!!

Και σας το λέει φανατικος με τα lg κι αι πρωη καταχος G2-G3 και εδώ και μήνες G4.. που μία νεα Ρομ G5 έγινε πύραυλος ρουκέτα....!! Και μάλλον θα το κρατήσω μέχρι να βγει G6

 

Εννοείται φίλε μου να το κρατήσεις.. αρκεί φυσικά να τη σκαπουλάρεις και να μη πέσει σε bootloop

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ειναι τελικά η ΕΠΙΣΗΜΗ ημέρα κυκλοφορίας στης γνωστές μεγάλες αλυσίδες .

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ειναι τελικά η ΕΠΙΣΗΜΗ ημέρα κυκλοφορίας στης γνωστές μεγάλες αλυσίδες .

 

27/5 μου μετέφερε το public την παράδοση , οπότε το ακύρωσα, είχα δώσει προπαραγγελία 8/5 , το status έλεγε παράδοση 25/5 , στις 10/5 που με καλέσανε για επέκταση εγγύησης που είχα ζητήσει με email, που είπανε παράδοση 25/5 . Τι να πει κανείς . Υπάρχει κατάστημα για ηλεκτρονική αγορά μέσω πιστωτικής και δόσεις ; όποιος γνωρίζει ας μου στείλει παρακαλώ μήνυμα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

27/5 μου μετέφερε το public την παράδοση , οπότε το ακύρωσα, είχα δώσει προπαραγγελία 8/5 , το status έλεγε παράδοση 25/5 , στις 10/5 που με καλέσανε για επέκταση εγγύησης που είχα ζητήσει με email, που είπανε παράδοση 25/5 . Τι να πει κανείς . Υπάρχει κατάστημα για ηλεκτρονική αγορά μέσω πιστωτικής και δόσεις ; όποιος γνωρίζει ας μου στείλει παρακαλώ μήνυμα. Ευχαριστώ

 

http://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-lg-g5-32gb-h850-titanium

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο skroutz κάποιους που κάνουν παράπονα ότι άρχισε να χαλαρώνει το κούμπωμα των modules.. έχει παρατηρήσει κανείς κάτι? Να πω την αλήθεια έλεγα να πάω σε s7 edge.. αλλά απ την αλλη, το g5 έχει δέλεαρ τιμής!

 

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε φίλο μου μου διατηρεί κατάστημα γερμανος σε επαρχία μόλις τώρα που τον ρώτησα μου είπε ότι τρέχει μια έκπτωση και ότι μου το αφήνει 530. Η αρχική του τιμή είναι στα 699 οπότε 170 ευρώ κάτω...

 

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε φίλο μου μου διατηρεί κατάστημα γερμανος σε επαρχία μόλις τώρα που τον ρώτησα μου είπε ότι τρέχει μια έκπτωση και ότι μου το αφήνει 530. Η αρχική του τιμή είναι στα 699 οπότε 170 ευρώ κάτω...

 

Τρέχει προωθητική ενέργεια, αλλά νομίζω είναι στα 70 & όχι στα 170.

Link to comment
Share on other sites

480 έχει ρε παιδιά στο skroutz..

 

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

 

ΑΣΕ... και μετά λέμε που βρίσκουν πελάτες οι "Γερμανοι" με τις τιμές για γέλια

 

απορώ που υπάρχουν και εδω στο φόρουμ άνθρωποι που δεν γνωρίζουν το skroutz...

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Τρέχει προωθητική ενέργεια, αλλά νομίζω είναι στα 70 & όχι στα 170.

Μόλις το πήρα. Μου έκανε ακόμα καλύτερη τιμή. Μου το άφησε 500 ευρώ. Η απόδειξη όμως που μου έκοψε ήταν πολύ μικρή. Ούτε ξέρω ούτε με ενδιαφέρει τι και πως. Σημασία έχει ότι έχει εγγύηση.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα. Μου έκανε ακόμα καλύτερη τιμή. Μου το άφησε 500 ευρώ. Η απόδειξη όμως που μου έκοψε ήταν πολύ μικρή. Ούτε ξέρω ούτε με ενδιαφέρει τι και πως. Σημασία έχει ότι έχει εγγύηση.

 

Nikos from s7 edge

 

Νικολα καλοριζικο.

Τελικα εκανες κινηση ε?

Κι εγω θα το παρω αυριο, γραψε εντυπωσεις για οθονη, αυτονομια...

Link to comment
Share on other sites

Τρέχει προωθητική ενέργεια, αλλά νομίζω είναι στα 70 & όχι στα 170.

 

Τουλάχιστον χθες στον Γερμανό στο the mall η έκπτωση ήταν 170 ευρώ για την συσκευή και 50% σε όλα τα αξεσουάρ friends.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα. Μου έκανε ακόμα καλύτερη τιμή. Μου το άφησε 500 ευρώ. Η απόδειξη όμως που μου έκοψε ήταν πολύ μικρή. Ούτε ξέρω ούτε με ενδιαφέρει τι και πως. Σημασία έχει ότι έχει εγγύηση.

 

Τότε έγω εχώ λάθος. :)

Καλορίζικο & περιμένουμε εντυπώσεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι μόνο το titan και το gold φέρνει η ελληνική αντιπροσωπεία, το silver που είναι το ομορφότερο κατά τη γνώμη μου δεν το έχουν οι μεγάλες αλυσίδες.
Link to comment
Share on other sites

Να πω 2 λόγια και εγώ απ την επαφή μου με το κινητό.

Η σύγκριση θα είναι με S7 edge και το απλό S7 που είχα.

Λοιπόν το κινητό από κοντά είναι πιο όμορφο απ τις φώτο.

Εμένα μου άρεσε και σα ποιότητα χωρίς να με ενοχλεί κάτι ιδιαίτερα.

Με τη λεπτή θήκη σιλικόνης που είχε απ το kaizer Shop ήταν σούπερ σε όλα.

Έτσι κι αλλιώς και τα S7 σε Θήκες σιλικόνης τα είχα καθώς έτσι έχω μάθει.

Λοιπόν ξεκινάω με το μεγάλο μείον του, το ένα απ τα δύο.

Η οθόνη στον ήλιο

Άντε γεια...

Σκοτεινή, καμία σχέση με του S7 (στο auto k boost πάντα) δυστυχώς ξενερώνει ο καλομαθημένος πλέον.

Η οθόνη φαίνεται ότι έχει δυνατότητες καθώς στιγμιαία δίνει φως αλλά κάτι τη κόβει αμέσως οπότε deal break προς το παρόν.

Το άλλο μεγάλο μείον είναι η κατακόρυφη πτώση τιμής.

Μα κατακόρυφη, θα το κρατούσα εγώ αλλά ακόμα είναι νωρίς.

Στα 400 περίπου καινούριο και 350- μεταχειρισμένο κάποια στιγμή σύντομα θα είναι σούπερ.

Το θέμα με τη συνεργασία του fingering sensor με third part apps όπως το screen off ισχύει και εδώ δυστυχώς(google issue)

Η κάμερα είναι κορυφή κλασικά αλλά το wide mode όλα τα λεφτά σε στιγμές που το χρειάζεσαι.

Και τέλος να πω για την ταχύτητα ή οποία είναι απόλυτα smooth για android devices καθώς όπως και στο S7 τυχόν μικρο σκαλώματα είναι κυρίως θέμα κακογραμμένων εφαρμογών και σε καμία περίπτωση θέμα πλέον hardware.

Ά να μη ξεχάσω μου αρέσουν και τα soft screen buttons όταν δουλεύω τη συσκευή αλλά απ την άλλη προτιμώ το κουμπί των Galaxy γενικά.

Αυτά, το κινητό πλέον είναι σε χέρια παλιού μέλους του my phone

 

Ξέχασα να πω πως η μπαταρία δε θα φτάσει των Galaxy με τίποτα οπότε μόνο ίσως με πιο μεγάλη αν βγει

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...