Jump to content

Κινητό με ανάλυση κάμερας τύπου Samsung s5


zeovani
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Ψάχνω να βρω κάτι αντίστοιχο με το S5 σε κάμερα-αυτό είδα σε ένα φίλο και ενθουσιάστηκα να σας πω την αλήθεια (φωτογραφία-video), γιατί δεν μπορώ να διαθέσω τα λεφτά για το συγκεκριμένο (budget μέχρι 200 €) κοινώς με ενδιαφέρει η κάμερα μόνο.

 

Εχετε κάτι να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=lumia+640xl

Στα λεφτά σου το παραπάνω συναγωνίζεται κάμερες ναυαρχίδων.

 

Ε οχι πραγματικα οχι ποτε και πουθενα ουτε σε αναλυση ουτε σε καμερα ουτε σε τιποτα δεν συγκρινεται το λουμια με το s5..ελεος!Αυτο λεγετε παραπληροφορηση η και κοροιδια ακομα δεν εχει σημασια τι προσφερει για τα 180 που κανει αλλα η συγκριση των 2 συσκευων σε ολα τα σημεια ειναι ατοπη! Τελειως ομως

 

ΥΓ. Αν Μπορεις να διαθεσεις μερικα χρηματα παραπανω δες το lg g3 Νομιζω θα σε ικανοποιησει σε πολλα θεματα περα της καμερας οπως και τα samsung j5 και Α5.

Edited by GDoakos
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι πραγματικα οχι ποτε και πουθενα ουτε σε αναλυση ουτε σε καμερα ουτε σε τιποτα δεν συγκρινεται το λουμια με το s5..ελεος!Αυτο λεγετε παραπληροφορηση η και κοροιδια ακομα δεν εχει σημασια τι προσφερει για τα 180 που κανει αλλα η συγκριση των 2 συσκευων σε ολα τα σημεια ειναι ατοπη! Τελειως ομως

 

ΥΓ. Αν Μπορεις να διαθεσεις μερικα χρηματα παραπανω δες το lg g3 Νομιζω θα σε ικανοποιησει σε πολλα θεματα περα της καμερας οπως και τα samsung j5 και Α5.

 

Βασικά το πρωτεύον για μένα είναι η κάμερα.

To θέλω μόνο για να τραβάω φωτογραφίες και video. Τα τα υπόλοιπα έχω άλλα κινητά κινέζικα τα οποία έχουν δυνατούς επεξεργαστές, αλλά όχι καλή κάμερα.

Τα κινητά που προτείνεις είναι εφάμιλλα του S5?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο το lg g3 οπου τραβαει πολυ καλες φωτογραφιες και γενικα ειναι ενα κινητο που θα το ευχαριστηθεις γιαυτα που προσφερει στην τιμη του και ποιο κοντα σε αυτα που ζητας.Μετα το j5 οπου εχει και πολυ καλη τιμη και ειναι και αν ριξεις μια ματια στο αναλογο θεμα για το j5 θα παρεις οσες πληροφοριες χρειαζεσαι.... εφαμιλλο του s5 δεν θα το ελεγα το j5 αλλα πολυ καλο.
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πρωτεύον για μένα είναι η κάμερα.

To θέλω μόνο για να τραβάω φωτογραφίες και video. Τα τα υπόλοιπα έχω άλλα κινητά κινέζικα τα οποία έχουν δυνατούς επεξεργαστές, αλλά όχι καλή κάμερα.

Τα κινητά που προτείνεις είναι εφάμιλλα του S5?

Αν θέλεις μόνο να βγάζεις φωτογραφίες, με 200 ευρώ αγοράζεις πολύ καλή μηχανή compact.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι πραγματικα οχι ποτε και πουθενα ουτε σε αναλυση ουτε σε καμερα ουτε σε τιποτα δεν συγκρινεται το λουμια με το s5..ελεος!Αυτο λεγετε παραπληροφορηση η και κοροιδια ακομα δεν εχει σημασια τι προσφερει για τα 180 που κανει αλλα η συγκριση των 2 συσκευων σε ολα τα σημεια ειναι ατοπη! Τελειως ομως

 

ΥΓ. Αν Μπορεις να διαθεσεις μερικα χρηματα παραπανω δες το lg g3 Νομιζω θα σε ικανοποιησει σε πολλα θεματα περα της καμερας οπως και τα samsung j5 και Α5.

 

Mισό λεπτό γιατί δε μου αρέσει το ύφος σου. Υπάρχει κάποιο καλύτερο σε κάμερα (επώνυμο εννοείται) μέχρι τα 200 ευρώ από το 640XL; Και αν υπάρχει, είναι τόσο καλύτερο ώστε η πρόταση του 640XL να αποτελεί παραπληροφόρηση και κοροϊδία; Δε νομίζω... Προσέχουμε πώς γράφουμε άλλη φορά. Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Mισό λεπτό γιατί δε μου αρέσει το ύφος σου. Υπάρχει κάποιο καλύτερο σε κάμερα (επώνυμο εννοείται) μέχρι τα 200 ευρώ από το 640XL; Και αν υπάρχει, είναι τόσο καλύτερο ώστε η πρόταση του 640XL να αποτελεί παραπληροφόρηση και κοροϊδία; Δε νομίζω... Προσέχουμε πώς γράφουμε άλλη φορά. Φιλικά.

 

συμφωνω και εγω. για τα λεφτα του ειναι οτι καλύτερο. Παντως και εγω εξεπλάγην με τον φίλο. Πρεπει να καταλάβουμε όλοι οτι εδώ λέμε την προσωπική μας εμπειρία και δεν έχουμε κάποιο συμφέρον. Τα android δεν ειναι και τα κορυφαία στον κόσμο. Μην τρελαθούμε κιόλας. Οσο για το G3 που προτείνει ο φίλος, θα πρέπει να βάλει αλλα 100 ευρω απο το μπατζετ του. Και ξέχασε να αναφέρει κάτι πολύ σημαντικό. Τι γίνεται με την μπαταρία του? Η μπαταρία του G3 δεν συγκίνεται με του 640χλ για κανένα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Mισό λεπτό γιατί δε μου αρέσει το ύφος σου. Υπάρχει κάποιο καλύτερο σε κάμερα (επώνυμο εννοείται) μέχρι τα 200 ευρώ από το 640XL; Και αν υπάρχει, είναι τόσο καλύτερο ώστε η πρόταση του 640XL να αποτελεί παραπληροφόρηση και κοροϊδία; Δε νομίζω... Προσέχουμε πώς γράφουμε άλλη φορά. Φιλικά.

 

Ειπες οτι συναγωνιζεται ναυαρχιδες κινητα ..για πες μου λοιπον σε παρακαλω ποιες ναυαρχιδες ακριβως εννοεις z3?z5?g3?g4?s5?s6?note 3?note 4? M8?m9? Και ποσες ακομα ναυαρχιδες λοιπον να αναφερω. . .απλα εγραψες ενα ατοπο σχολιο οταν το παιδι ζητουσε μια καμερα ισαξια του s5 η παραπλησια προτεινες κατι ασχετο γιαυτο και το υφακι σταματηστε να παραπληροφορειται λετε κατι απλα για τα ματια του κοσμου

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Ειπες οτι συναγωνιζεται ναυαρχιδες κινητα ..για πες μου λοιπον σε παρακαλω ποιες ναυαρχιδες ακριβως εννοεις z3?z5?g3?g4?s5?s6?note 3?note 4? M8?m9? Και ποσες ακομα ναυαρχιδες λοιπον να αναφερω. . .απλα εγραψες ενα ατοπο σχολιο οταν το παιδι ζητουσε μια καμερα ισαξια του s5 η παραπλησια προτεινες κατι ασχετο γιαυτο και το υφακι σταματηστε να παραπληροφορειται λετε κατι απλα για τα ματια του κοσμου

 

Δεν είναι κακό όταν διαβάζουμε κάτι στραβά και ευγενικά μας υποδεικνύουν το λάθος μας να το παραδεχόμαστε. Τεσπα, η πρόταση την οποία σχολιάζεις και σε ...εκνεύρισε (αν είναι δυνατόν) ξεκινάει με τη φράση: "στα λεφτά σου". Όσο για το ποιός παραπληροφορεί... μάλλον είναι αυτός που προτείνει κινητό ακριβότερο κατά ...μισό μπάτζετ και μετά προτείνει εντός μπάτζετ μεν, υποδεέστερα του 640XL κινητά. Αυτά τα ολίγα και ελπίζω να μη χρειαστεί να επανέλθω, ας μείνουμε στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό όταν διαβάζουμε κάτι στραβά και ευγενικά μας υποδεικνύουν το λάθος μας να το παραδεχόμαστε. Τεσπα, η πρόταση την οποία σχολιάζεις και σε ...εκνεύρισε (αν είναι δυνατόν) ξεκινάει με τη φράση: "στα λεφτά σου". Όσο για το ποιός παραπληροφορεί... μάλλον είναι αυτός που προτείνει κινητό ακριβότερο κατά ...μισό μπάτζετ και μετά προτείνει εντός μπάτζετ μεν, υποδεέστερα του 640XL κινητά. Αυτά τα ολίγα και ελπίζω να μη χρειαστεί να επανέλθω, ας μείνουμε στο θέμα.

 

Διαβασα κατι στραβα? Χαχαχαχα " στα λεφτα σου το συγκεκριμενο ανταγωνιζεται ναυαρχιδες" εγραψες... και σε ρωτησα ποιες ναυαρχιδες συναγωνιζεται το 640 xl . Το προβλημα σου εγω δεν το καταλαβαινω γιατι προσωπικα σε βλεπω με κσθε τροπο να θες να προτινεις συσκευες λουμια βγαζοντας ολες τις αλλες σκαρτες .... οποιος νοημων υπαρχει εδω μπορει ευκολα να καταλαβει τι γινεται εγω στο παιδι ημουν ξεκαθαρος και αντικειμενικοτατος θες κατι παραπλησιο και εφαμιλλο πρεπει να αναιβεις λιγο για να πας σε παραπλησια απο το πρωτο κιολας ποστ μου. Ολα τα αλλα μου περισευουν .Ας αποφασισει το παλικαρι τι θα παρει .

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Calm your tits. Για κινητά μιλάμε.

 

Κι εγώ συμφωνώ πως το Lumia είναι η καλύτερη κάμερα έως 200 ευρώ, αλλά όχι εφάμιλλη του S5.

 

Παρ' όλα αυτά θα πήγαινα 1000 φορές ξανά σε G3 στα χρήματα που παίζει αυτή την περίοδο μόνο και μόνο για την κάμερά του. Στα 270-300 ευρώ είναι TOP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...