Jump to content

UMI Rome X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχει ελληνικα?και επισης γνωριζει κανεις εαν εχει την δυνατοτητα να κανει screen mirroring με smart tv?Σας παρακαλω εαν γνωριζει καποιος θα ημουν υποχρεη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει Ελληνικα, κανονικα. Οσο για screen mirroring στο youtube εμφανιζεται το σηματακι της οθονης και με το που το πατας εμφανιζεται το βιντεο στην tv, τουλαχιστον στην δικια μου Lg smart tv, απλα δεν μπορω να βρω πως θα το κανω να δειξει τις φωτο μου και τα βιντεο μου στην tv. Δεν εμφανιζει το σηματακι. Δοκιμασα και με δυο προγραμματακια miracast, αλλα δεν τα καταφερα.Μαλλον δεν βρηκα το σωστο.
Link to comment
Share on other sites

αντε αγαπητε paki το θαυμα σου και βρες τον τροπο τα βιντεο σου στην τηλεορασαρα σου!(δοκιμασες την εφαρμογη lg tv smartshare-webos)?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανε κάνεις αυτό το μικρό FOTA Update? ~25mb ενώ το κατεβάζει κανονικά κατά την αποσυμπίεση του αρχείου πετάει μήνυμα ότι το σύστημα είναι κατεστραμένο και σταματάει την διαδικασία..

 

Στάλθηκε από το 2013023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jimpet84
Link to comment
Share on other sites

Jimpet84 Στο βγαζει αυτο το μνμ γιατι το εχεις ρουταρει μαλλον..Ειχα κανει το ιδιο και εκανα επανοφορα εργοστασιακων.Τωρα το κατεβαζει κανονικα παω να το κανω install και βγαζει ενα μνμ οτι το κανει αποσυμπιεση το αφησα 2 ωρες ετσι και δεν προχωρησε.. Το εχει κανει κανεις αυτο το update μεσα απο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Γειάς παιδιά, είμαι καινούριος στο forum. Πριν δύο μέρες μου ήρθε ειδοποίηση στο rome x για νέα έκδοση την v.3.06. To κινητό το αγόρασα τον Ιούλιο από aliexpess στα 57 ευρώ και τρέχει με την rom v.305 δεν το έχω κάνει root αλλά και πάλι την v.306 την κατεβάζει κανονικά είναι 24.70mb κάνει αποσυμπίεση το αρχείο και μετά από 5 δευτερόλεπτα μου βγάζει το μνμ "το σύστημα έχει καταστραφεί, η ασύρματη ενημέρωση είναι απενεργοποιημένη!" Μήπως έχει κάποιος καμιά ιδέα τι θέλει να πει????? Edited by sam3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εαν αγορασεις αυτο το κινητο απο κινα,χρειαζεται να βαλεις ευρωπαικη ROM και τετοια πραγματα??Δηλαδη απλα να το παρεις και απλα να του βαλεις την ελληνικη γλωσσα,και να το χειριζεσαι δεν γινεται???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα το wifi. Ενω αναγνωριζει ολα τα δικτυα δεν μπορω να συνδεθω σε κανενα.Ειμαι σιγουρος για τους κωδικους και τα σχετικα.Δεν εχει προβλημα κανενα ρουτερ. Αναλυτικα εχω : UMI ROME X.V305. KAI android 5.1. Mηπως μπορει καποιος να με βοηθησει ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή είναι η καινούρια έκδοση:

http://community.umidigi.com/thread-5290-1-1.html

ή

http://www.needrom.com/download/umi-rome-x-2/

 

 

Κατάφερε κάποιος να φλασαρει την νεα έκδοση? Εγω προσπάθησα εχθές αλλα μου εγραψε failed.. Αν κάποιος την εχει περάσει ας δώσει λίγο τα φωτα του ..

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την καινούργια rom με τους καινούργιους lcd drivers αλλά η οθόνη κάτι περίεργα κανει.....δεν ανάβει!

 

Αν εχεις χρονο και διαθεση μπορεις να γραψεις τη διαδικασια (οχι ανανλυτικα) ? Κατεβασες απο καποιο απο τα 2 λινκ την rom?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το 1 λινκ (αν και το 2 το ίδιο είναι) το sptool τους drivers του κινητού και την καινούργια rom και την πέρασα με το sptool. Το κινητό άνοιξε και η οθόνη ήταν μαύρη και έκανε κάτι περίεργα.....δεν δούλευε! Μετά κατέβασα την rom την οποία φορούσα πριν και την ξαναπέρασα με το sptool! Edited by sam3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Προσέξτε μην σας σκάσει σε κανα χέρι η μπαταρία... Umi εγγύηση, φούσκωσε η μπαταρία και έσπασε την οθόνη η απάντηση του sevice ηταν η μπαταρία είναι εντός εγγύησης αλλά την οθόνη πρέπει να την πληρώσω 30 Usd

 

:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει άπειρες συσκευές να φουσκώνει η μπαταρία τους. Από πολύ παλιά Nokia έως τωρα τα samsung ακόμα και σε MacBook Air. Υπάρχει γενικά θέμα με τις μπαταρίες είναι σε μικρά ποσοστά όμως και οι εταιρίες το κάνουν γαργάρα, τωρα στην περίπτωση αυτή πιστεύω ότι σε έσφαξαν στο service αφού έπρεπε να γίνει αντικατάσταση συσκευής εφόσον η μπαταρία χάλασε την οθόνη και δεν ήταν δική σου υπαιτιότητα.

 

Στάλθηκε από °εμένα° χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πατάνε πάνω στους όρους εγγύησης και μου τα αλλάζουν όλα εντός εγγύησης εκτός από την οθόνη γιατί ή εγγύηση λέει ή σπασμένη οθόνη δεν καλύπτεται ... Είναι γελοίο...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει ταχύτητα ίντερνετ δικτύου Η ή Η+, ξέρω ότι δεν υποστηρίζει 4G αλλά στα χαρακτηριστικά του που βρίσκω στο imei.info λέει ότι υποστηριζει. Το θέμα είναι ότι δεν πιάνει, μόνο 3G και σέρνεται όταν το έχω με δεδομένα.

http://www.imei.info/phonedatabase/85869-umi-rome-x/

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως στις ρυθμίσεις έχεις επιλεγμένη λειτουργία (μόνο 2g). Με Vodafone έχει κανονικά 3g

 

Στάλθηκε από °εμένα° χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...