Jump to content

Aξιζει μεταβαση απο redmi note 2 σε 3?!


Ohm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

 

Πριν 1 μηνα αγορασα το redmi note 2 (βιαστικα αρκετα αλλα πιστευα θα το εχω πριν τις γιορτες οποτε λεω καλα θα κανω και θα παρω το 2 γτ εχω μεινει χωρις κινητο) αλλα εμεινα μπουκαλα και ακομα να ερθει το "καταραμενο" και τωρα σκεφτομαι αφου περιμενα που περιμενα τοσο καιρο μηπως με το που ερθει να το πουλησω και να παρω το redmi note 3 που ηθελα και πιο πολυ?!

Το fingerprint και η κατασκευη δν με πολυ ενδιαφερει θα φοραει θηκη ετσι κ αλλιως!

Αυτο που με νοιαζει ειναι η Οθονη! Διαβασα οτι ειναι καλητερη αλλα ειναι αισθητα καλυτερη η απλα λιγο?!

Αξιζει το περιμενε +30-50 ευρω για το επομενο μοντελο?!

Link to comment
Share on other sites

Aφου θεωρεις αχρηστο το finger print sensor τοτε γιατι να το παρεις? Δε νομιζω να εχει διαφορα στη οθονη.

 

Για τη μεταλλικη κατασκευη του?

Βεβαια δε αγνοεις και τα +1gb ram +1000mah μπαταρια απο το redmi note 3 prime

 

 

Πηρες το redmi note 2 Prime τουλαχιστον? Εγω θα κρατουσα το 2. Δε ξανα εμπαινα σε διαδικασιες με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι prime!

Επειδη εχω καλομαθει με καλες οθονες φοβαμαι μν απογοητευτο γαιτι δν ειναι το δυνατο του σημειο και απο οτι ειδα σε reviews λενε το 3 εχει κλτρη πιο φωτεινη και πιο εντονα χρωματα!

 

το 1 ram ακομα δν με πολυαπασχολη τρεχουν καλα τα παντα και με 2 ραμ!

Επεισης η κατασκευη οχι γιατι θα το εχω σε θηκη!

Η μπαταρια ναι μεγαλο + αλλα τι να κανουμε..

Γενικα το ηθελα πολυ αλλα δν ξερω αν θα αντεξω το περιμενε κ περιμενω καποιον να μου πει αμα υπαρχει μεγαλη διαφορα στον τομεα οθονη για ν μου αλλαξει γνωμη και να μν φαω αλλον ενα μηνα στο περιεμεν!

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει η οθόνη?

Το 3 σαν διάφορες από το 2 έχει dual led flash, μη αποσπωμενη μπαταρια 4000mah, fingerprint sensor, 3GB ram, μεταλλικο που σημαίνει πιο premium αισθηση και δεν παίρνει sd card.

Αφού έχεις το 2 δεν υπάρχει λόγος να πας στο 3.

Αν εψαχνες νέα συσκευή, μέτα από ψάξιμο, μπορεί κ να πηγαινες στο 3, μπορεί και οχι,...;)

Link to comment
Share on other sites

 

Πχ σε αυτο το βιντεακι λεει οτι του 3 ειναι λιγο κλτρη πιο φωτεινη με κλτρα χρωματα!

Και φοβαμαι οτι θα απογοητευω (ειχα g4 πριν κ nexus 6 πιο νωρις και αφησα το meizu m2 note γτ μ φαινοταν λιγο αδυναμο και η ποιοτητα τις οθονης του ηταν απλα καλη! Δεδομενου οτι το μειζυ εχει κλτρη οθονη απο το νοτε 2 φοβαμαι πολυ μν μ φανει χαλια)

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να σου ρθει το 2. Το βλέπεις.

Αν δε σε καλυψει, πας στο 3. Μόλις έρθει, τα συγκρίνεις και κρατας αυτό που σε κάνει. Το άλλο το πουλάς.

 

Προσωπικά, δε θα πηγαινα στο 3 μονο για την οθόνη του

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω το 3 ομως να τα συγκρινο?!:/

Εχει πολλα + το 3 απλα η οθονη ειναι το μεγαλυτερο!

Αλλα μ φαινεται θα μεινω με το 2 και στην πορια βλεπω!

Link to comment
Share on other sites

Nα το αγορασω χωρις να εχω πουλησει το προιγουμενο δυσκολο!

Με το ζορι θα βρω το +50 για το να παρω το 3αρι το +200 που θα το βρω?!

Link to comment
Share on other sites

Εεεε τοτε βρες κάποιον που το χει, ώστε να το δεις απο κοντά.

BTW η οθόνη του Νότε 2 είναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Τα κυριότερα + του Νote 3 είναι τα 3gb ram αντί των 2 και +1000mAh σε μπαταρία..Το τελευταίο είναι δικαιολογημένο λόγω του αισθητήρα αφής από πίσω που έχει κάποια παραπάνω κατανάλωση μπαταρίας..αλλά μην ξεχνάς ότι το 3 δεν έχει θέση για sd card και η μπαταρία του δεν είναι αποσπώμενη..Αυτά τα δύο δεν είναι επίσης ασήμαντα..Τη μεταλλική επίστρωση δεν την αναφέρω καθόλου σαν μεγάλη διαφορά γιατί είναι θέμα γούστου..Επειδή έφτασα και εγώ στο ίδιο σημείο με σένα και περιμένω τώρα το 2 prime να μου έρθει,θα σου πω οτι με βάση την τιμή τους,τις διαφορές τους και τις απόψεις που έχω διαβάσει για το 2 prime,να μην φοβάσαι για κάτι! Θα είσαι υπερικανοποιημένος με αυτό και να μην το σκέφτεσαι αφού όπως κατάλαβα δεν μπορείς να έχεις και τα 2..Μην τρελένεσαι :p

 

ps: δεν υπάρχει διαφορά στην οθόνη..

Edited by forisonex
Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/topic/595053-xiaomi-redmi-note-3-deep-review/

 

Αμα δειτε εδω στο review οπως και παντου βεβαια λεν οτι η οθονη δν ειναι το δυνατο σημειο του αλλα ειναι κλτρη απο τον προκατοχο του!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...