Jump to content

[S6 Edge+] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα αυτό δημιουργείται για να μαζευτούν όλες οι πληροφορίες για τα διαθέσιμα hacks και τροποποιήσεις/βελτιώσεις που κυκλοφορούν για το Galaxy S6 Edge plus . Εδώ στην πρώτη σελίδα θα μαζεύονται οι δημοφιλέστερες τροποποιήσεις.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει root σε 5.1.1 χωρις να γράψει ο knox;

 

Αν είσαι σε ROM προ της 0I9 ναι.

Link to comment
Share on other sites

πως το βλεπω; η εκδοση βασικου φασματος ειναι;

 

Απ οτι κοιταξα δεν εχει βγει για το edge plus ,το χουν καταφερει μονο στο s6 και στο s6 edge.Και με τρωει το χερι μου να ρουταρω:rolleyes:

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο mod για απευθείας αποθήκευση φωτογραφιών και βίντεο από την Camera σε OTG USB (είτε από OTG Host είτε απευθείας φλασάκι microUSB). Επίσης, υπάρχει mod για άρση του ορίου των 5 λεπτών στα 4K video?

 

Καλό το 4K αλλά με 1GB το δίλεπτο δε βγαίνει η φάση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απ οτι κοιταξα δεν εχει βγει για το edge plus ,το χουν καταφερει μονο στο s6 και στο s6 edge.Και με τρωει το χερι μου να ρουταρω:rolleyes:

Το εκανα ήδη φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Μετά από πολύ υπομονή να μην περάσω στην 6άρα για να κρατήσω τον KNOX άθικτο τελικά θα σπάσω. Είπα να περιμένω μπας και έβγαινε κανένας τρόπος για KNOX free root αλλά δε βλέπω λευκό καπνό...

 

Αύριο λοιπόν περνάω την 6άρα και τον ρίχνω!

 

Ποια ROM έχετε να προτείνετε η οποία να είναι όσο πιο stock γίνεται (να μη χρειάζεται να περνάω μετά χειροκίνητα υπηρεσίες για το Gear VR το S Health κτλ) και να έχει και τα features του Edge (Edge Screen, people κτλ).

 

Δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ να είναι ελαφριά η ROM αυτή καθεαυτή όσο το να έχει καλή διαχείριση μπαταρίας και RAM.

 

Μέχρι στιγμής έχω δει την Tyranus και την XtrestoLite (φοβερό όνομα...).

 

Έχετε καμιά άλλη καλύτερη υπόψιν σας?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Edge+] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...