Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πατα πανω δεν ανοίγουν??

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμενα ανοίγουν στον υπολογιστή μια χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πάτησε πάνω μία και άλλη μία φορά μετά ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να πω την αλήθεια, στα 5 χρόνια που είμαι στο android έχω αλλάξει 3 συσκευές. Galaxy Nexus, Galaxy S4 και τώρα το g4. Η αυτονομία ήταν ανέκαθεν το χαρακτηριστικό που παρουσίαζε τεράστια διακύμανση από χρήστη σε χρήστη λόγω των πολλών μετακλητών που υπάρχουν στη μέτρηση της. Εγώ διαχρονικά είχα χαμηλότερες αυτονομίες από τις περισσότερες που αναφέρονται ως εξαιρετικές.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και εννοείται ότι η αυτονομία της μπαταρίας έχει διαφορετική συμπεριφορά στον καθένα μας. ..απλά σε σχέση με το g3 η lg έχει κάνει εξαιρετική δουλειά στην αναβάθμιση στην ΜΜ.Θυμάμαι και στο xperia z η 4.4.4 είχε τρομερή συμπεριφορά σε σχέση με ότι άλλο είχε εξαρχής και μετά το κινητό, ενώ η 4.4.2 ήταν σχετικά χάλια ή,μέτρια θα έλεγα ως αναβάθμιση η ολοκλήρωση της ΚΚ σε 4.4.4 για 3 μήνες που είχα το κινητό με αυτό το λογισμικό ήταν εξαιρετικο!Αρχικά δεν είχα εντυπωσιαστει να φανταστείς από το δυνατό σημείο του g2 που πήγα μετά από το Ζ ,δηλαδή την μπαταρία του, έφταιγε και το γεγονός ότι το g2 το είχα πάρει προς την "δύση " του στο τέλος του 2014 και ήταν με 4.4.2 εργοστασιακη.Στην προκειμένη περίπτωση όσον αφορά την μπαταρία του g4 πιστεύω ότι η 6 έχει πολύ καλύτερη διαχείριση για την συσκευή μου και ότι έκανα με το g3 κάνοντας τα ίδια περίπου στο g4 έχω τρομερό όφελος ενέργειας
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική διαχείριση μπαταρίας στην ΜΜ.Χωρίς προσπάθεια ούτε καν ασχολήθηκα μιας και είναι ούτε μιας εβδομάδας η συσκευή...έχοντας την 6 περασμένη 3 μέρες περίπου απλά εντυπωσιακή για τα δεδομένα μου συμπεριφορά...το τηλέφωνο βγήκε από τον φορτιστή προχτές περίπου στις 10 το βράδυ, την επομένη σερφάροντας το πρωί πάνω από μισή ώρα γύρω στα 33 λεπτά έπεσε 1% δηλαδή 100 σε 99 % έχοντας περάσει και η νύχτα και σήμερα πρωί αναμονή Τράπεζα μισή ώρα περίπου με 3g Kai φωτεινότητα στο 60%...δεν αναφέρω καν τις κλησεις που μεσολάβησαν το διήμερο περίπου μία ώρα συνολικά....τρομερά ευχαριστημένος,εντυπωσιασμενος θα έλεγα...

 

Πως το κατάφερες αυτό?? Και γω με ΜΜ είμαι και στο σερφάρισμα με τρώει 2% σε μπαταρία στα 3 λεπτά!

Link to comment
Share on other sites

πατα πανω δεν ανοίγουν??

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμενα ανοίγουν στον υπολογιστή μια χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πάτησε πάνω μία και άλλη μία φορά μετά ;)

Δεν φαίνονται δυστυχώς γιατί είναι πρόβλημα του tapatalk που μπαίνουμε! Δεν βλέπουμε καλά την συγκεκριμένη ανάλυση...... Οπότε..... Σε καταλαβαίνουμε οι μισοί :D

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160226/17b104f9a86e31c6c3d83030066623a8.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα εχω ποσταρει ενα ερωτημα για την ασυρματη φορτιση σε δυο θεματα και στο αξεσουαρ και στο τροποποιησεις βελτιωσεις και δεν απαντησε κανεις μπορει να μην το γνωριζαν η να ηταν λαθος το θεμα βαζω ξανα την ερωτηση μηπως γνωριζει καποιος κατι:μια ερωτηση για την ασυρματη φορτιση. Αξιζει να ψαζεις για στικακια πλατης η για θηκες που ειναι ετοιμες? Κανει κακο στην μπαταρια ? Οι φορτιστες πανω κατω κανουν την ιδια δουλεια η πεζει ρολο η ποιοτητα ενος ακριβου φορτιστη για την μπαταρια και το ιδιο το κινητο ? Και μια και απο ebay δεν μπορω να ψωνισω δεν με δεχεται και τα στικακια εχουν απο 1,80 μεχρι 3,50 ευρο περιπου και δω απο ενα μαγαζι το βρηκα 10,50 εχετε εσεις καποια προταση και αν αξιζει η ολη διαδικασια μονο και μονο οτι την εχει την επιλογη αλλα με αυτα τα προσθετα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνονται δυστυχώς γιατί είναι πρόβλημα του tapatalk που μπαίνουμε! Δεν βλέπουμε καλά την συγκεκριμένη ανάλυση...... Οπότε..... Σε καταλαβαίνουμε οι μισοί :D

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160226/17b104f9a86e31c6c3d83030066623a8.jpg

Κρίμα ποτέ δεν το συμπάθησα αυτό το tapatalk. ..εξάλλου το myphone.gr έχει πολύ όμορφη mobile έκδοση πιο ωραίο είναι να σερφαρεις από κινητό στην έκδοση αυτή παρά από το ταμπλετακι που παραπέμπει σε pc περιβάλλον. ..τεσπα καλή συνέχεια

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εχω καταργησει φορουμ και φορουμ που δεν εχουν ταπαταλκ.

Πολυ καλη αυτονομια αν ειναι ετσι οπως τα λες φιλε konakis.. Μακαρι να το πετυχω και εγω αυτο το αποτελεσμα... Πρεπει να ειμαι στην 6η φορτιση... Εχει βελτιωθει και σε μενα παντως η αυτονομια...

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη φόρτιση με φωτεινότητα στο 35% sot μισή ώρα και 1% απώλεια. Για μένα ήταν απίστευτο, νόμιζα ότι κόλλησε! Έχω τραβήξει και screenshot αλλά βαριέμαι να το ανεβάσω.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Το πόση ώρα κάνει να πέσει από το 100% μην το κοιτάτε διότι δεν είναι ενδεικτικό για τη γενικότερη αυτονομία.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει σχεδόν όλες τις εφαρμογές που είχα στο s4 το οποίο ήταν rootarismeno. Το runtastic το πρωί με 7km τρέξιμο έφαγε αρκετή μπαταρία. Μετά το τέλος της άθλησης το σταμάτησα.

Τελοσπαντων για να μη σας κουράζω σε 23 ώρες με 27% μπαταρίας να απομένει είχε sot 4h and7 min. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

;) το έχω γράψει κι εγώ παραπάνω άμα δεις 33 λεπτά sot 40% φωτεινότητα με WiFi ίντερνετ...σούπερ λέμε....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλά συγκρίνεται το τεράστιο g2 με το "μετοζοριμιαμερα" g4?

 

Σε στοκ κατάσταση και τα δύο λέω πως ναι....

Το είχα το g2, απίστευτο τηλέφωνο για τον καιρό του και δουλεύει πολύ καλά ακόμα και τώρα αλλά μέχρι εκεί.

Και τα δύο μου βγάζουν 4.30 sot και πάνω με την διαφορά της οθόνης του g4 που είναι απίστευτα Φωτεινή. Χρειάζεται 20 % λιγότερο φωτεινότητα για φαίνεται το ίδιο με το g2.

Δεν το κατηγορώ ίσα ίσα που ήταν τηλέφωνο σταθμός αλλά μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ κατάσταση και τα δύο λέω πως ναι....

Το είχα το g2, απίστευτο τηλέφωνο για τον καιρό του και δουλεύει πολύ καλά ακόμα και τώρα αλλά μέχρι εκεί.

Και τα δύο μου βγάζουν 4.30 sot και πάνω με την διαφορά της οθόνης του g4 που είναι απίστευτα Φωτεινή. Χρειάζεται 20 % λιγότερο φωτεινότητα για φαίνεται το ίδιο με το g2.

Δεν το κατηγορώ ίσα ίσα που ήταν τηλέφωνο σταθμός αλλά μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.

 

Ναι αλλά σαν τα bazels του g2 δεν θα βρείτε πουθενά, και δυστυχώς στις διαστάσεις του g4 κάθε χιλιοστο μετράει

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σαν τα bazels του g2 δεν θα βρείτε πουθενά, και δυστυχώς στις διαστάσεις του g4 κάθε χιλιοστο μετράει

 

Έτσι είναι. Μακάρι να βγει πάλι παρόμοιο τηλέφωνο σαν το g2 κοντά στις 5 ίντσες και το πήρα. Τώρα όμως το g4 rules και σε αυτή τη τιμή χώμα δεν υπάρχει συζήτηση

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνεται η μπαταρία του g2 με του g4 ούτε για αστείο παιδιά :rolleyes:

 

Οτσν πηρα το 4 ξενέρωσα απο την μπαταρία απίστευτα, κσι εγραψα για αυτο.τωρα όμως που εχει στρωσει η συσκευή και μου βγαζει τις ίδιες ωρες να μην το γραψω;

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160228/5c112c33bb60a8e2eb0f82bcfc9c8344.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160228/219a05e4b703e0c51b5445c0851bac67.jpg Και με όλα ανοιχτά πλην GPS.Μπορεί το g2 να ήταν νούμερο 1 αλλά και το g4 δε πάει άσχημα.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η μπαταρία δεν είναι τέλεια ειναι αρκετά καλή. Βγάζω 4.30 ώρες οθόνη με το g4 εκεί που με το Ζ2(που είχε καλύτερη μπαταρία απο του g2) έβγαζα 6.30 με ίδια χρήση πάντα.
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Το ss του παραπάνω με 6μίση ώρες οθόνη σε μια τέτοια συσκευή κ οθόνη τέτοιου μεγέθους κ ανάλυσης τα δείχνει όλα και απλά επαληθεύει και όλους εμάς που το γράφουμε...είχαμε κι εμείς g2 και ξέρουμε πολύ καλά τις δυνατότητες του κ τα ατού του για αυτό το g4 μας εκπλήσσει ευχάριστα...το g2 ήταν είναι κ θα είναι το σημείο αναφοράς για εμάς τους lgακηδες κι οχι μόνο,όμως το g4 είναι πλεον η καλύτερη εκδοχή κ εξέλιξη πλην v10 σε τέτοια οθόνη....μπράβο στην lg εξαιρετική δουλειά βελτίωσε όλα τα λάθη που έκανε στο g3 .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα την έχω την συσκευή περίπου 3 βδομάδες πλέον, εγω βγάζω περίπου 4ώρες s.o.t με 100% φωτεινότητα συγχρονισμό 2 email αρκετό browser gps off και αναλόγως wifi και δεδομένα όπου χρειάζεται, σε σχέση με την προηγούμενη συσκευή μου (lumia 930) ειμαι πολύ ευχαριστημένος εσας πως σας φαίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα την έχω την συσκευή περίπου 3 βδομάδες πλέον, εγω βγάζω περίπου 4ώρες s.o.t με 100% φωτεινότητα συγχρονισμό 2 email αρκετό browser gps off και αναλόγως wifi και δεδομένα όπου χρειάζεται, σε σχέση με την προηγούμενη συσκευή μου (lumia 930) ειμαι πολύ ευχαριστημένος εσας πως σας φαίνεται?

 

Είσαι με lollipop ή marshmallow;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα χοντρή *******, βοήθεια! 4 ώρες και 30 λεπτά sot με 40% μπαταρία να απομένει. Η ******* ποια είναι; Ότι παράγγειλα από eBay τον oem φορτιστή και μπαταρία χωρίς να έχω πιάσει το κινητό στα χέρια μου και μάλλον δε θα τη χρειαστώ.

Υ.γ Φωτεινότητα την περισσότερη ώρα μεταξύ 35- 50 τοις εκατό.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...