Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

After market μπαταρίες καλό είναι να τις αποφεύγεις. Σχεδόν πάντα έχουν σημαντικά χαμηλότερη απόδοση από την ονομαστική, και επιπλέον τίθενται και θέματα ασφαλείας με μουφα μπαταρίες.

 

Το original charging kit το βρίσκεις νομίζω από ebay και αμαζον και κοντά στα 30. Απλά ότι κι αν πάρεις να προσέξεις να είναι στην αυθεντική retail συσκευασία.

 

Εγω το πηρα στα 25... Μια χαρα νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτα ειναι ! Με android MM ?

 

Offtopic: ποια εφαρμογουλα χρησιμοποιεις να δειχνει την κινηση των δεδομενων (στην μπαρα ειδοποιησεων πανω)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να πετύχω κάτι τέτοια αποτελέσματα, μόνο με αρκετά χαμηλή φωτεινότητα πάντως. Υποθέτω πως κι εσύ με χαμηλή φωτεινότητα είσαι. Ρουφάει σαν τρελή η οθόνη πάνω απο το 40-50%
Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

ειναι στο auto του lux lite η φωτεινοτητα με λιγες βελτιωσεις απο τα χερακια μου. Η οθονη δεν εχει θεμα ειναι αρκετα καλη στο θεμα ενεργειας. αλλο πρεπει να ειναι το "προβλημα"...

Η αληθεια ειναι οτι την ψαχνω λιγο με την μπαταρια τι παιζει κλπ γιατι ειδα σημαντικη βελτιωση αυτες τις ημερες διχως να κανω πολλα πολλα απλα αλλαζωντας launcer και βγαζοντας τελειως τα εφε (οσο γινεται δηλαδη διχως ροοτ)..

Επισης η αληθεια ειναι πως με την q τραβαει αρκετα ζορια το κινητακι και δεν ειναι μονο αυτο.. και στο moto x 2nd gen και στο lg g pro ειδα μια διαφορα..Ισως γιατι παιζει με roaming; Κατι παρομοιο ειχα εντοπισει και οταν ημουν εκτος ελλαδος με αλλη εταιρια...

Θα προσπαθησω τωρα να το δουλεψω λιγο με περιεργο τροπο και θα σας πω τα επιστημονικά μου συμπερασματα :p

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160311/16693086345d4e79e35af680865eff2a.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160311/9957624cec924cb600da904714cc1380.jpg

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Όλη την ώρα με απενεργοποιημένη sim είναι η συσκευή ; σε 29 ώρες λειτουργίας η sim ήταν ενεργή τις 4 και το wifi μόλις 12;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Διότι τα νούμερα αυτά δεν είναι αντιπροσωπευτικά. Κανείς δε λειτουργεί τη συσκευή του έτσι.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Α ρωτωντας δηλαδη λεμε την αποψη μας;

Μπραβο μαγκα μου.

Διαβασε λιγο πιο πανω απο τις φωτογραφιες που εχω ανεβασει και θα δεις τι παιζει.

Αν παλι δεν καταλαβεις καλυτερα αστο.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα το ποστ σου. Αλλά να καταλάβω τι ακριβώς;

 

Εγώ απλά είπα πως τα συγκεκριμένα νούμερα δεν έχουν νόημα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα το ποστ σου. Αλλά να καταλάβω τι ακριβώς;

 

Εγώ απλά είπα πως τα συγκεκριμένα νούμερα δεν έχουν νόημα.

 

Τα νουμερα παντα εχουν νοημα οι λεξεις συνηθως δεν εχουν.

Παμε παρακατω. :happy:

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160311/203ade30f9dfbafae24340868fa959c9.jpg με μια ώρα περίπου πλοήγηση + μια ώρα και κάτι σε λειτουργία hotspot με 4g παίζοντας lol στο PC.

Θα ξανά δοκιμασω την επόμενη φορά δίχως να το ζορισω με τα εξτραδακια εγκατάσταση εφαρμογών πχ κλπ που έκανα αυτή τη φορά. Θα ξανά ανεβασω πριν πάει για φόρτιση.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδες η μπαταρια τα πηγαινε παρα πολυ καλα (4 ωρες sot και 3 μερες το κινητο χωρις φορτιση) και μολις επανεφερα το ηλιθιο widget "smart notice" η μπαταρια αλλαξε συμπεριφορα(2 ωρες sot και 1-1,5 μερα να αντεχε). χθες το βραδυ το εσβησα και ξαναδοκιμασα αποδοση και τωρα εχω 2 ωρες sot και ειμαι στο 60% της μπαταριας και ηδη 26 ωρες να χρηση μπαταριας. Περιττο να πω οτι δεν αλλαξα εντελως τιποτα σε θεμα ρυθμισεων ή χρησης. Οσο ειχα αυτο το Widget το κινητο δεν πηγαινε βημα. με 6.0 ειμαι και 45% φωτεινοτητα
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος πως αν ειχα καλυτερο σημα cosmote (καταραμενη q) και αν δεν το εβαζα ως hotspot το αποτελεσμα θα ηταν ακομα καλυτερο.

Φυσικα μετραω μονο το sot ολα τα αλλα τα θεωρω ελλιπη στοιχεια.

Πχ camera.nfc,hotspot,4g,3g κλπ δεν φαινονται.Αλλα στην περιπτωση μου μονο το sot με ενδιαφερει.

Το πορισμα που εβγαλα ειναι οτι η μπαταρια χανει πολυ ενεργεια οταν ανεβαζει θερμοκρασια.. Πανω απο τους 25c.

Λογικο για μια μπαταρια να χανει οταν ανεβαζει θερμοκρασια βεβαια.

http://s29.postimg.org/s3krp8h2f/Screenshot_2016_03_12_06_04_17.jpg

 

 

Μια λυση για να ανεβασουμε το sot ειναι λογικα να κατεβασουμε την αναλυση. Λιγοτερες απαιτησεις απο cpu,gpu αλλα γιαυτο θα χρειαστει root.

Μια ακομα λυση ακομα ειναι να παμε τον cpu στο 1.5ghz δεν το εχω ψαξει αν θελει ρουτ αν και παλια θυμαμαι χρειαζοταν μονο για το overclock root ή custom kernel..

Πιστευω με τον παραπανω συνδυασμo σε παρομοια χρηση θα εβγαζε 6:30 - 7 ωρες sot.

Καλο ειναι να αφαιρεσετε το lg health και το lg launcher και να κουμπωσετε καποιον αλλο. Τα εφε κοστιζουν και αυτα την ενεργεια τους μικρη μεν υπαρκτη δε.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος πως αν ειχα καλυτερο σημα cosmote (καταραμενη q) και αν δεν το εβαζα ως hotspot το αποτελεσμα θα ηταν ακομα καλυτερο.

Φυσικα μετραω μονο το sot ολα τα αλλα τα θεωρω ελλιπη στοιχεια.

Πχ camera.nfc,hotspot,4g,3g κλπ δεν φαινονται.Αλλα στην περιπτωση μου μονο το sot με ενδιαφερει.

Το πορισμα που εβγαλα ειναι οτι η μπαταρια χανει πολυ ενεργεια οταν ανεβαζει θερμοκρασια.. Πανω απο τους 25c.

Λογικο για μια μπαταρια να χανει οταν ανεβαζει θερμοκρασια βεβαια.

http://s29.postimg.org/s3krp8h2f/Screenshot_2016_03_12_06_04_17.jpg

 

 

Μια λυση για να ανεβασουμε το sot ειναι λογικα να κατεβασουμε την αναλυση. Λιγοτερες απαιτησεις απο cpu,gpu αλλα γιαυτο θα χρειαστει root.

Μια ακομα λυση ακομα ειναι να παμε τον cpu στο 1.5ghz δεν το εχω ψαξει αν θελει ρουτ αν και παλια θυμαμαι χρειαζοταν μονο για το overclock root ή custom kernel..

Πιστευω με τον παραπανω συνδυασμo σε παρομοια χρηση θα εβγαζε 6:30 - 7 ωρες sot.

Καλο ειναι να αφαιρεσετε το lg health και το lg launcher και να κουμπωσετε καποιον αλλο. Τα εφε κοστιζουν και αυτα την ενεργεια τους μικρη μεν υπαρκτη δε.

Πως κατεβάζεις την ανάλυση ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδες η μπαταρια τα πηγαινε παρα πολυ καλα (4 ωρες sot και 3 μερες το κινητο χωρις φορτιση) και μολις επανεφερα το ηλιθιο widget "smart notice" η μπαταρια αλλαξε συμπεριφορα(2 ωρες sot και 1-1,5 μερα να αντεχε). χθες το βραδυ το εσβησα και ξαναδοκιμασα αποδοση και τωρα εχω 2 ωρες sot και ειμαι στο 60% της μπαταριας και ηδη 26 ωρες να χρηση μπαταριας. Περιττο να πω οτι δεν αλλαξα εντελως τιποτα σε θεμα ρυθμισεων ή χρησης. Οσο ειχα αυτο το Widget το κινητο δεν πηγαινε βημα. με 6.0 ειμαι και 45% φωτεινοτητα

 

Το smart notice widget πιο ειναι?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

http://3ocrxvz5y3b46ifqm2s90u91.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2015/06/smart-notice-750x475.png

 

Αλλη μπαταρια μολις το εβγαλα και εβαλα ενα απλο ρολογακι. Ενα βραδυ μου επεσε 25% η μπαταρια.. Τωρα κλασσικα στο -2%

Link to comment
Share on other sites

http://3ocrxvz5y3b46ifqm2s90u91.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2015/06/smart-notice-750x475.png

 

Αλλη μπαταρια μολις το εβγαλα και εβαλα ενα απλο ρολογακι. Ενα βραδυ μου επεσε 25% η μπαταρια.. Τωρα κλασσικα στο -2%

 

Δηλαδή πρέπει να αφαιρέσουμε από την οθόνη όλο αυτό το weather widget με τα smart notice που έχει ενσωματωμένα.?ή πρεπει και να το απενεργοποιησουμε από κάπου?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το εχω σε αυτόματο συγχρονισμό-ανανέωση...και το ανανεώνω μόνος μου οταν θέλω και με ενδιαφέρει...2 τρεις φορές την ημέρα...τόσο πέφτει στην αναμονή γύρω στο 2 τοις εκατό στο 6ωρο
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία είμαι ικανοποιημένος. Δεν θα έπαιρνα δεύτερη μπαταρία μιας και φοβάμαι το καπάκι βάλε βγάλε μην το κάνω καμιά ζημιά.. Δεν θέλει και πολύ. Έχω ένα power bank το οποίο ακόμα δεν το έχω χρειαστεί. Με την κάθε ευκαιρία όταν είμαι σπίτι το βάζω και φορτίζει. Οπότε είμαι πάντα με γεμάτη μπαταρία. Αν μετά από 2 χρόνια χαλάσει η μπαταρία και θέλω να το κρατήσω και όχι να πάρω κάποιο άλλο παίρνω μία μπαταρία. Αλλά στα 2 χρόνια με βλέπω να το αλλάζω.. Η εξέλιξη προχωράει..;)
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να αφαιρέσουμε από την οθόνη όλο αυτό το weather widget με τα smart notice που έχει ενσωματωμένα.?ή πρεπει και να το απενεργοποιησουμε από κάπου?

 

Δεν ειναι κατι που πρεπει να κανει οποιος εχει αυτο το κινητο. Σε μενα προσεξα οτι αποτελει προβλημα. Απλα το εβγαλα το widget. Δεν το εκανα απενεργοποιηση. Τον καιρο τον εχω κανονικα στο μενου. Δοκιμασε το μηπως δεις βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...