Jump to content

[LG G4] Φωτογραφίες / βίντεο


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Googlαροντας βλεπω πως πρεπει να εχει θεματα με το 4k video τα windows 7... καποιος codec πρεπει να ειναι μιας και εχω i5..

Στο wmp τρεχει μονο ο ηχος..

Στο vlc τρεχει παρα πολυ αργα σαν slideshow..

Σε εναν αλλον εχω καλυτερα αποτελεσματα...

Θα το ψαξω γιατι δεν θελω να παω παλι σε 10αρια...

 

ΕΓω ειμαι σε 10ρια και δεν εχω το παραμικρο προβλημα με τα παραθυρια, αλλα αυτο ειναι ασχετο εντελως :p

Αυτο με τον ηχο τωρα διαπιστωνω οτι ακουγεται πιο λιγο σε bsplayer, περισσοτερο στον pot player (ο τελευταιος player ειναι οτι καλυτερο εχω βρει μεχρι τωρα).

Η ροη του βιντεο ειναι αψογη (και εγω εχω i5 -4590 και 16GB Ram, και μια gtx 770 , δεν ειναι εκει ομως το προβλημα). Νομιζω πως το κανει ΜΟΝΟ στο pc. Τωρα θα τραβηξω ενα 4Κ να δοκιμασω αν το κανει και στα 2 μου pc (το 2ο ειναι με 4670 και windows 7).

Δοκιμασε και τον pot player. Ποια codecs εχεις;

 

Εdit: Το ακουω ΚΑΙ στη συσκευη το tiki tiki. Ελεος ομως.

 

Edit2 : https://www.youtube.com/watch?v=g3KcKW6-BKw

 

Μαλιστα. ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ παιδια. Οταν ειναι το WiFi ανοιχτο κανει μονο αυτο τον ηχο. Ηχογραφησα ενα βιντεο με το WiFi ανοιχτο. Μετα ειδα αυτο το βιντεο του youtube. Εκλεισα το WiFi , και οταν το εκλεισα, ο ηχος δε συμβαινει.

Σοβαρα τωρα; Ειμαι για επιστροφη ή δεν αξιζει;

Αν θέλετε μεταφέρετε το θέμα στο επίσημο γιατί εδώ εινα για φωτο και βίντεο.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο βιντεο που εδωσες δεν ακουω κατι... Στα ποσα hz ειναι ο ηχος; :cry: :p

 

Kαι σε μενα το κανει... οταν ειναι το wifi ανοιχτο...

Συγχρονιζει το mic με το chipaki του wifi...

To προβλημα ομως δεν ειναι το wifi αλλα τα ιδια το ιδιο το mic που ειναι υπερευαισθητο.... Μεσα στο σπιτι μπορει να εισαι και ακους απεξω τα αμαξια που παιρνανε οταν δεν τα ακους σχεδον καθολου με το αυτι σου...

Στη θαλασσα ας πουμε το κυμα ακουγετε χαλια γιαυτο το λογο.

Οποτε οχι δεν χρειαζεται να πας στην εγγυηση το τηλ σου. Πρεπει να ειναι γενικο το προβλημα.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο που εδωσες δεν ακουω κατι... Στα ποσα hz ειναι ο ηχος; :cry: :p

 

Στο ενα ηχειο θα το ακουσεις, οπως γινεται και σε εμενα (παντα στο αριστερο ηχειο το ακουω , και στα δικα μου βιντεο )

Link to comment
Share on other sites

Στο ενα ηχειο θα το ακουσεις, οπως γινεται και σε εμενα (παντα στο αριστερο ηχειο το ακουω , και στα δικα μου βιντεο )

 

Εχω κανει edit.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει edit.

 

τωρα το ειδα. Αρα καταλαβα... Πρεπει να το υποστουμε :p

Ενταξει δεν ειναι τοσο τραγικο , απλα 4Κ βιντεο = κλειστο wifi. Problem solved :p

BTW , 4Κ βιντεο και 1080p εχουν εμφανεστατη ποιοτικη διαφορα. Αντικατοπτριζεται και στο μεγεθος του αρχειου φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

τωρα το ειδα. Αρα καταλαβα... Πρεπει να το υποστουμε :p

Ενταξει δεν ειναι τοσο τραγικο , απλα 4Κ βιντεο = κλειστο wifi. Problem solved :p

BTW , 4Κ βιντεο και 1080p εχουν εμφανεστατη ποιοτικη διαφορα. Αντικατοπτριζεται και στο μεγεθος του αρχειου φυσικα!

 

Kαι διχως 4k το κανει. Απλα πρεπει στην lg λιγο να το φτιαξουν αυτο με τον ηχο κατα την εγγραφη και δεν ειναι τιποτα το δυσκολο απλα το εχουν βαλει στο φουλ... μυγα περναει και την ακους...

 

Edit στο proshot (εφαρμογη για καμερα) δεν ακους τιποτα...

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Kαι διχως 4k το κανει. Απλα πρεπει στην lg λιγο να το φτιαξουν αυτο με τον ηχο κατα την εγγραφη και δεν ειναι τιποτα το δυσκολο απλα το εχουν βαλει στο φουλ... μυγα περναει και την ακους...

 

Edit στο proshot (εφαρμογη για καμερα) δεν ακους τιποτα...

 

will try it out. και αυτος λεει στο βιντεο για το cinema4k οτι δεν ακους τιποτα. Μαλλον ειναι και λιγο software θεμα...

Link to comment
Share on other sites

will try it out. και αυτος λεει στο βιντεο για το cinema4k οτι δεν ακους τιποτα. Μαλλον ειναι και λιγο software θεμα...

 

Δεν ειναι software απλα οπως ρυθμιζεις το μικροφωνο στον υπολογιστη και απο ενα σημειο και μετα ακους τα παντα με αποτελεσμα αν εχεις τα ηχεια ανοιχτα να αρχιζει να βουηζει (μικροφωνιζει) ετσι και εδω... η lg το εχει βαλει στο φουλ οταν δουλευουμε την εφαρμογη της καμερας...

Δεν ξερω πως μπορουμε να το κανουμε ενα report στην lg να το διορθωσουν με ενα update ή οταν θα βγει το android 7..

Καλο το manual τις καμερας αλλα θα επρεπε να ειχε και manual κατα την εγγραφη αλλα και για τον ηχο (ρυθμιση εντασης noice cancelation κλπ) αλλα εδω το πιο απλο δεν εχει δωσει την απενεργοποιηση του ois... Οποτε αναγκαστηκα και αγορασα την παραπανω εφαρμογουλα που ειπα πριν.. γιατι ηθελα ολα οσα αναφερω αν και αποσιαζουν και απο αυτη 2-3 πραγματακια και ελπιζω να μπουν... Παντως προτιμω να σουταρω με την μαμα καμερα τις φωτο μου απλα θα μπορουσε να κανει παπαδες η lg αλλα δεν της κανει... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι software απλα οπως ρυθμιζεις το μικροφωνο στον υπολογιστη και απο ενα σημειο και μετα ακους τα παντα με αποτελεσμα αν εχεις τα ηχεια ανοιχτα να αρχιζει να βουηζει (μικροφωνιζει) ετσι και εδω... η lg το εχει βαλει στο φουλ οταν δουλευουμε την εφαρμογη της καμερας...

Δεν ξερω πως μπορουμε να το κανουμε ενα report στην lg να το διορθωσουν με ενα update ή οταν θα βγει το android 7..

Καλο το manual τις καμερας αλλα θα επρεπε να ειχε και manual κατα την εγγραφη αλλα και για τον ηχο (ρυθμιση εντασης noice cancelation κλπ) αλλα εδω το πιο απλο δεν εχει δωσει την απενεργοποιηση του ois... Οποτε αναγκαστηκα και αγορασα την παραπανω εφαρμογουλα που ειπα πριν.. γιατι ηθελα ολα οσα αναφερω αν και αποσιαζουν και απο αυτη 2-3 πραγματακια και ελπιζω να μπουν... Παντως προτιμω να σουταρω με την μαμα καμερα τις φωτο μου απλα θα μπορουσε να κανει παπαδες η lg αλλα δεν της κανει... :mad:

 

Αυτο που λες για το βιντεο το εχει το V10.( το οποιο να προσθεσω οτι επεσε ενα 50ρικο μεσα σε 10 μερες, και δε ξερω αν μετανοιωνω που δε περιμενα να παει κατω απο 400 και να το παρω...) Δε ξερω αν απενεργοποιειται το ois εκει. Παλιοτερα ειχε ρυθμιση του ηχειου και του μικροφωνου στο κρυφο μενου, αλλα δε τολμω να το πειραξω!! Εδω στο optimus G εβγαζα τον "κοφτη" που ειχε για τον επεξεργαστη (με αντικτυπο την μπαταρια φυσικα). Οντως πρεπει να το διορθωσει το προβλημα με ενα update... Απλα αγρον αγοραζουν εκει στην Lg...

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Νυχτερινά Γιάννενα Iso 200 shutter speed 4sec 20160322_211805

 

Ήθελε iso 50 αυτή με τέτοια ταχύτητα.. ή 100 iso και 2 sec κλείστρο

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε iso 50 αυτή με τέτοια ταχύτητα.. ή 100 iso και 2 sec κλείστρο

 

Δοκιμές έκανα ούτε τρίποδο δεν έχω, με το χέρι την τράβηξα..

Link to comment
Share on other sites

Ένα σιντριβάνι στο σύνταγμα! Στο αυτόματο με φλας είναι τραβηγμένη

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160326/7ef327f4c7fb02e823a6b09af80e648e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας θεμα με το 4k;

Ενω παιζει κανονικα στο κινητο απο αυτο που εχω τραβηξει στο pc παιζει μονο τον ηχο....

Επισης οταν τραβαω με 4k μου δειχνει μεγιστο οριο 5λεπτα...

Τι παιζει εδω; :shifty:

 

Το μέγιστο όριο στα 5 λεπτά (4Κ) είναι για να μην ζεσταθεί η συσκευή. Ανοίγει παράθυρο που το λέει, όταν πας να πρωτοτραβήξεις 4K. Σε μένα τουλάχιστον.

 

Edit:

Αν κάποιος τύχει να βρεθεί ένα βράδυ σε σημείο χωρίς φωτορύπανση και με καθαρό ουρανό, ας βγάλει μερικές φωτογραφίες να δούμε πως φαίνεται.

Edited by Citizen88gr
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει η ρύθμιση για 4Κ στα βίντεο?

 

Στο γραναζακι ρυθμισεων κατω κατω , και καπου εκει λεει 16:9 για τη φωτο , πατα το και δίπλα ακριβως λεει UHD, FHD κλπ

Link to comment
Share on other sites

Στο γραναζακι ρυθμισεων κατω κατω , και καπου εκει λεει 16:9 για τη φωτο , πατα το και δίπλα ακριβως λεει UHD, FHD κλπ

Και είναι το UHD, ετσι?

Λογικά.....

Φοβερή ανάλυση από το λίγο που το δοκίμασα τώρα!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Και είναι το UHD, ετσι?

Λογικά.....

Φοβερή ανάλυση από το λίγο που το δοκίμασα τώρα!!!

 

Το UHD ειναι το 4Κ , ναι :)

Ναι , και ειναι παραπανω απο εμφανης η διαφορα UHD και FHD. Αν και για νορμαλ βιντεο σε εξωτερικο χωρο , ειναι υπερ αρκετο το FHD.

Link to comment
Share on other sites

Οταν τραβατε βιντεο ειτε fullhd ειτε 4k ακουτε κατι σαν βουητο?εχει σχεση το δευτερο μικροφωνο?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν τραβατε βιντεο ειτε fullhd ειτε 4k ακουτε κατι σαν βουητο?εχει σχεση το δευτερο μικροφωνο?

 

Οταν τραβουσα 4Κ με το WiFi ανοιχτο , ακουγα ενα clicking ηχο στην αναπαραγωγη. Γενικα ειναι υπερευαισθητο το μικροφωνο και η LG πρεπει να κανει κατι για αυτο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να τραβήξω βίντεο 4κ για να δω αν έχω κ εγώ αυτό το πρόβλημα με τον ήχο που λέτε. Άκουσα το βίντεο με ακουστικά και στο δεξί ακουστικό έκανε κάτι σαν.... Πως να το εξηγήσω. Έναν ήχο σαν να ηλεκτριζεται κάτι. Ένα ψιλό ελαφρύ τικ τικ γρήγορο. Με WiFi ανοιχτό το τραβηξα. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Συντονιζει το WiFi με το μικροφωνο υποθετω και εγω και ενας αλλος συμφορουμιτης.. ΓΙ'αυτο γινεται αυτο, το συζητησαμε 1-2 σελιδες πισω.

Με κλειστο WiFi δεν ακουγεται ο ηχος!

Link to comment
Share on other sites

Συντονιζει το WiFi με το μικροφωνο υποθετω και εγω και ενας αλλος συμφορουμιτης.. ΓΙ'αυτο γινεται αυτο, το συζητησαμε 1-2 σελιδες πισω.

Με κλειστο WiFi δεν ακουγεται ο ηχος!

Ισχύει!!! Τράβηξα κ ένα ακόμα με κλειστό το WiFi κ βγήκε χωρίς αυτον τον ήχο. Κοίτα τι μαθαίνει κάνεις :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Φωτογραφίες / βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...