Jump to content

Lenovo K4 Note


_Dante_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο 249€ στην αντιπροσωπεία 229€, και προσφορά στο mediamarkt 199€!!! Για το 32Gb μιλάμε πάντα!

 

Lenovo K4 note

 

Αναμενόμενο.. Είναι πολύ καλή ευκαιρία πλέον.. Όποιος προλάβει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 198
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλ. αν καταλαβα καλα ,αν το παρω από Κινα θα μου το στειλουν και'μενα με την ρομ που ηρθε το δικο σου και εχω τα προβλήματα που εχεις και'συ?

Υπαρχει πουθενα από Κινα όπως vickmall κ.τ.λ οπου μπορω να τους ζητησω να μου βαλουν την ρομ του Κ4 note ,η τελος παντων τι να κοιτάξω η ποια να ζητησω για να παρω την σωστη ρομ?

 

απο vickmall, εχουμε κανει προσπαθεια με την selina να περαστει η ROW rom, αυτη δλδ που το εχει και το mediamarkt, δυστυχως μετα το πρωτο reboot το κινητο χανει τα imei του.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

@fireblade

Να σε ρωτήσω, έχετε δοκιμάσει row rom στο κανονικό X3? Αυτό δηλαδή. http://www.vickmall.com/lenovo-lemon-x3-3gb-ram-32gb-rom-android-5-1-snapdragon-808-hexa-core-1-8ghz-hifi-21mp-camera-smartphone.html

Sorry αν είναι off topic, αλλά το Κ4 αναφέρεται και ως x3 lite.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το Α7010 ειναι τελικα το ιδιο με το Κ4 Νοte? εχω ενα θεμα με το viber το αγορασα εχθες απο media markt στα 199€ πολυ καλο κινητο πολυ γρηγορο και πολυ στοιβαρει κατασκευη.Στο θεμα μου,με το που το αγορασα περασε μαζι με καποιες αναβαθμισεις και την 6αρα marsmallow.Το viber αρνειται να ενεργοποιηθει.Το εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Το Α7010a48 είναι το ίδιο με το K4 note με τις μονες διαφορές οτι έχει 2gb αντι για 3Gb ram. Το x3 light όπου και αυτό είναι το ίδιο κινητό αλλά αντί για πλαστικό έχει μεταλικό περίβλημα+τα 3gb.

Στην Ελλαδα δεν πρέπει να έρχονται οι εκδόσεις του κινητού με τα 3gb ram και μεταλικό περίβλημα παρα μόνο η έκδοση A7010a48.

... μπορεί να κανω και λάθος βεβαια.

 

Lenovo K4 note

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο έχουμε, μόνο που εγώ δεν εχω αναβαθμίσει σε MM μιας και δεν είμαι os update freek, και εφόσον το κινητό παει σφαίρα όπως είναι δεν το πειραζω. Βέβαια είμαι πιο casual user δεν το χρησιμοποιώ ουτε παιχνίδια ούτε για τρελές εφαρμογές παρα μόνο σαν κινητό τηλεφωνο και λίγο internet. δυστυχώς ουτε viber χρησιμοποιώ για να σου πω αν παίζει σε μενα.

 

Lenovo K4 note

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με το Α7010 δεν εχω καποιο θεμα με το viber μια χαρα δουλευει,,, και εχω και εγω την τελευταια αναβαθμιση..ισως στην περιπτωση σου χρειαστει μια επαναφορα ρυθμισεων στις εργοστασιακες ..δοκιμασε το.. παντως οντως το κινητο ειναι πρωτο και το μεγαλο του επισης ατου που του δινει ποντους ειναι τα ηχεια μπροστα στην οθονη οποτε ακομα και στο κρεβατι να το εχεις αφησεις ..δεν πνιγει τον ηχο του ..και σε βοηθαει παρα πολυ σε ανοιχτη ακροαση επικοινωνιας .. οπως επισης το να ακους μουσικη..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες μετα απο εγκατασταση του 6 αρι android εχει παρατηρηση κανεις ενα προβλημα με την φωτεινοτητα του κινητου οταν σερφαρεις η οταν βλεπεις φωτος ; Εμενα η οθονη ,τρεμοπαιζει .Το πηγα πισω και μου το αντικατεστησαν ,να περασω την 6 αρα η οχι τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Εχθές συναιβει το εξής κουλό.. Η μπαταρία πριν κοιμηθώ είναι 100% και το απενεργοποιω. Το πρωί ανοίγει αυτόματα αφού έχω βάλει ξυπνητήρι και διαπιστώνω ότι η μπαταρία είναι στο 9% κάτι το οποίο είναι πρακτικά αδύνατο.

 

Και τα περίεργα συνεχίζονται.. Το βάζω επί τόπου για φόρτιση και μέσα σε 15 λεπτά έχει φθάσει το 100%..

 

Παρακαλώ ιδέες σχετικά με το εν λόγω supernatural..

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερες μετα απο εγκατασταση του 6 αρι android εχει παρατηρηση κανεις ενα προβλημα με την φωτεινοτητα του κινητου οταν σερφαρεις η οταν βλεπεις φωτος ; Εμενα η οθονη ,τρεμοπαιζει .Το πηγα πισω και μου το αντικατεστησαν ,να περασω την 6 αρα η οχι τι λετε;

Εμένα πλέον με 6αρα μου δουλεύει περίφημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
το x3 lite που έχει το vickmall, να φανταστώ ότι είναι η ίδια συσκευή? αν ναι, και οι 2 sim υποστηρίζουν 4G(όχι απαραίτητα ταυτόχρονα)?
Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα δεν υπάρχει. Πάντως είναι πολύ ωραίο και σταθερό τηλέφωνο. Αν πάρουμε και nougat θα αργήσω να το αλλάξω
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα τελικά από vickmall προχθές για την κοπέλα μου. 130€ μαζί με το nillkin tempered glass βγήκε. πιστεύω θα είναι πολύ καλύτερο από το coolpad f1 που έχει τώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το έδωσα στην κοπέλα μου τελικά χθες κι εκεί που έψαχνα στις ρυθμίσεις, δεν βρήκα πουθενά το update. 5.1 φοράει αλλά νομίζω βγήκε και η 6. δεν παίρνει ota ενημερώσεις? ενημερωτικά, μιλάω για το lenovo Vibe x3 lite που ουσιαστικά είναι το k4 note.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το έδωσα στην κοπέλα μου τελικά χθες κι εκεί που έψαχνα στις ρυθμίσεις, δεν βρήκα πουθενά το update. 5.1 φοράει αλλά νομίζω βγήκε και η 6. δεν παίρνει ota ενημερώσεις? ενημερωτικά, μιλάω για το lenovo Vibe x3 lite που ουσιαστικά είναι το k4 note.

 

Δεν μπορείς να κάνεις ota update.Πρέπει πρωτα να ξεκλειδωσεις τον bootloader και μετα να περάσεις

κάποια rom απο εδω http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-x/x3-serial-x/

Αν δεν ξέρεις άστο με την 5,1 είναι μπλέξιμο..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

image.jpg

 

Παρέλαβα κ51c78 X3 Lite από Gearbest και το μετέτρεψα πλήρως σε Α7010a48 και φυσικά με την διόρθωση των ΙΜΕΙ που χάνονται κατά το φλασάρισμα.

ROM εδώ: https://forum.xda-developers.com/k4-note/how-to/lp-lenovo-k4-note-stock-roms-s152-s218-t3466184

οδηγίες εδώ:

και περαιτέρω απορίες :google::google:;).......;)

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

image.jpg

 

Παρέλαβα κ51c78 X3 Lite από Gearbest και το μετέτρεψα πλήρως σε Α7010a48 και φυσικά με την διόρθωση των ΙΜΕΙ που χάνονται κατά το φλασάρισμα.

ROM εδώ: https://forum.xda-developers.com/k4-note/how-to/lp-lenovo-k4-note-stock-roms-s152-s218-t3466184

οδηγίες εδώ:

και περαιτέρω απορίες :google::google:;).......;)

Με αυτήν την rom έχεις κάποιο θέμα?δουλεύουν όλα οκ?

Εγώ έβαλα αυτην https://www.movilesdualsim.com/tema/firsrtrom-x3-lite-by-mdsdev-v4-2-ota-casi-multilenguaje-06-02-2017.161575/

την έχω κανα μήνα και όλα μια χαρά.έχει και ota update

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν την rom έχεις κάποιο θέμα?δουλεύουν όλα οκ?

Εγώ έβαλα αυτην https://www.movilesdualsim.com/tema/firsrtrom-x3-lite-by-mdsdev-v4-2-ota-casi-multilenguaje-06-02-2017.161575/

την έχω κανα μήνα και όλα μια χαρά.έχει και ota update

 

Σαν να είναι ενα κανονικό Α7010α48 ,όλα δουλεύουν κανονικά και φυσικά χωρίς NVRAM Wifi error ,χωρίς 0000.. στον σειριακό αριθμό κλπ. όλα πλήρως λειτουργικά (βέβαια το ραδιόφωνο όχι αφού δεν έχει hw δέκτη το k51c78).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...