Jump to content

Lenovo K4 Note


_Dante_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος που να πήρε τη συσκευή από Κίνα μπορεί να μου πει αν έχει Ελληνικό μενού; Επίσης αν έγινε κάποια αναβάθμιση έγινε κανονικά OTA;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 198
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος που να πήρε τη συσκευή από Κίνα μπορεί να μου πει αν έχει Ελληνικό μενού; Επίσης αν έγινε κάποια αναβάθμιση έγινε κανονικά OTA;

Το πήρα από εδώ με το που το άνοιξα οι πήρε 6 αναβαθμίσεις.

 

Το τηλέφωνο πετάει. Πολύ ευχαριστημένος. Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από εδώ με το που το άνοιξα οι πήρε 6 αναβαθμίσεις.

 

Το τηλέφωνο πετάει. Πολύ ευχαριστημένος. Όλα καλά.

Όταν λες από "εδώ" ;

Πόση ram έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες από "εδώ" ;

Πόση ram έχεις ;

Ναι έχεις δίκιο.. Δεν αναφέρομαι στο κινέζικο. Αναφέρομαι σε αυτό που δίνει η εδώ αντιπροσωπεία. Το πήρα από ένα κατάστημα ηλεκτρικών ειδών στη Ν. Ιωνία

2gb ram και μνήμη 32

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι εχει βγει η Marshmellow και μπορουμε να την εγκαταστησουμε αρκει να την κατεβασουμε στην SD card μας. Παρ' ολα ταυτα θα περιμενω το επισιμο OTA.

 

Σε γενικες γραμμες ειμαι απολυτως ευχαριστημενος απο το κινητο. Ειδικα για καποιον σαν εμενα, που βλεπει πολλα βιντεο και ακουει πολυ μουσικη στο κινητο, πιστευω ειναι φοβερο value for money αυτη την στιγμη. :)

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι εχει βγει η Marshmellow και μπορουμε να την εγκαταστησουμε αρκει να την κατεβασουμε στην SD card μας. Παρ' ολα ταυτα θα περιμενω το επισιμο OTA.

 

Σε γενικες γραμμες ειμαι απολυτως ευχαριστημενος απο το κινητο. Ειδικα για καποιον σαν εμενα, που βλεπει πολλα βιντεο και ακουει πολυ μουσικη στο κινητο, πιστευω ειναι φοβερο value for money αυτη την στιγμη. :)

Που το διάβασες? Γιατί σε αντίστοιχο άρθρο δεν υπάρχει αναφορά. Αν μπορείς βάλε το link.

Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες? Γιατί σε αντίστοιχο άρθρο δεν υπάρχει αναφορά. Αν μπορείς βάλε το link.

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/ota-captured-vibe-k4-note-t3310282/page2

 

Δες το ποστ με νουμερο 18.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλημέρα.Το πήρα κι εγώ το κινητό από media markt και είναι πολύ ωραίο

Με το service της lenovo τι παίζει; Υπάρχει επίσημο service Αθηνα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω καινούργια συσκευή με χρηματικό ποσό όχι μεγαλύτερο από 250€. Θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου πει κάποιος εντυπώσεις από ταχύτητα (δεν παίζω παιχνίδια) φωτογραφίες, αν έχει led notification και διάβασα ότι δεν έχει led στα πλήκτρα πόσο λειτουργικό είναι. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω καινούργια συσκευή με χρηματικό ποσό όχι μεγαλύτερο από 250€. Θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου πει κάποιος εντυπώσεις από ταχύτητα (δεν παίζω παιχνίδια) φωτογραφίες, αν έχει led notification και διάβασα ότι δεν έχει led στα πλήκτρα πόσο λειτουργικό είναι. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Το τηλέφωνο είναι άνετο κ γρήγορο, η γυναίκα μου το έχει λιώσει στο Facebook, browsing, viber what's up, youtube κλπ. Πολυ καλά ηχεία αρκετά καλή κάμερα και το δαχτυλικο αποτύπωμα πολυ γρήγορο. Η οθόνη άνετη για σερφαρισμα κ YouTube k ταινίες. Η μπαταρία αρκετά καλή βγάζει 1 μέρα ανετα. Led notification εχει αλλά δεν φωτιζονται τα κατω πλήκτρα . Αν δε θες fingerprint reader κ μικρότερη οθόνη υπαρχει και αυτό με μεγαλύτερη μπαταρία σε καλύτερη τιμή :

ΚΙΝΗΤΟ LENOVO P70 LTE DUAL SIM 4000MAH BATTERY BLUE δες στο eshop 189 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι άνετο κ γρήγορο, η γυναίκα μου το έχει λιώσει στο Facebook, browsing, viber what's up, youtube κλπ. Πολυ καλά ηχεία αρκετά καλή κάμερα και το δαχτυλικο αποτύπωμα πολυ γρήγορο. Η οθόνη άνετη για σερφαρισμα κ YouTube k ταινίες. Η μπαταρία αρκετά καλή βγάζει 1 μέρα ανετα. Led notification εχει αλλά δεν φωτιζονται τα κατω πλήκτρα . Αν δε θες fingerprint reader κ μικρότερη οθόνη υπαρχει και αυτό με μεγαλύτερη μπαταρία σε καλύτερη τιμή :

ΚΙΝΗΤΟ LENOVO P70 LTE DUAL SIM 4000MAH BATTERY BLUE δες στο eshop 189 ευρώ

 

Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση με ενδιαφέρει 5,5 οθόνη και το έπιασα στα χέρια μου στο public και μου άρεσε. Off topic το honor 6 έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση με ενδιαφέρει 5,5 οθόνη και το έπιασα στα χέρια μου στο public και μου άρεσε. Off topic το honor 6 έχεις?[/quote

Εκπληκτικό τηλέφωνο και μετά από 2 μήνες μπορώ να πω ότι έχω εμπεριστατωμενή άποψη.

 

Overall ένα πολύ καλό κινητό που δεν θα σε κρεμασει ποτέ ανεξάρτητα με τη χρήση.

 

Τα θετικά πάρα πολλά εκ των οποίων τα περισσότερα έχουν ήδη αναφερθεί. Συνοπτικά εξαιρετική ξεκούραστη οθόνη, πολύ καλή αυτονομία, multitasking εκπληκτικό, ωραίο φιλικό, χρηστικό ui, κάμερες εκπληκτικές τουλάχιστον για εμένα, 2 χρόνια εγγύηση με pick up and return, ηχεία super, ωραίο design.

 

Σε αυτό το δίμηνο έχω εντοπίσει δύο μόνο αδυνατα. Σημειώνω ότι δεν μειώνεται η εμπειρία χρήσης ή η λειτουργικότητα του.

 

1. Θα ήθελα το σήμα wifi πιο δυνατό

2. Το GPS αργεί να κλειδώσει σε σύγκριση με προγενεστερες συσκευές όχι κάτι τραγικό αλλά 10sec παραπάνω τα θέλει

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω το A7010a48 ετσι γραφει στο αυτοκολητο που εχει πανω στο κουτι εκει που γραφει και τα IMEI αλλα απο κατω γραφει 32gb και 2gb

 

Που εχουν κανει λαθος αφου το A7010a48 ειναι η εκδοση 16gb 3gb οεο;

 

Root εκανα με το Kingo root το ασπρο φοντο στο πληκτρολογιο και στο μενου πως το κανω μαυρο;

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση με ενδιαφέρει 5,5 οθόνη και το έπιασα στα χέρια μου στο public και μου άρεσε. Off topic το honor 6 έχεις?[/quote

Εκπληκτικό τηλέφωνο και μετά από 2 μήνες μπορώ να πω ότι έχω εμπεριστατωμενή άποψη.

 

Overall ένα πολύ καλό κινητό που δεν θα σε κρεμασει ποτέ ανεξάρτητα με τη χρήση.

 

Τα θετικά πάρα πολλά εκ των οποίων τα περισσότερα έχουν ήδη αναφερθεί. Συνοπτικά εξαιρετική ξεκούραστη οθόνη, πολύ καλή αυτονομία, multitasking εκπληκτικό, ωραίο φιλικό, χρηστικό ui, κάμερες εκπληκτικές τουλάχιστον για εμένα, 2 χρόνια εγγύηση με pick up and return, ηχεία super, ωραίο design.

 

Σε αυτό το δίμηνο έχω εντοπίσει δύο μόνο αδυνατα. Σημειώνω ότι δεν μειώνεται η εμπειρία χρήσης ή η λειτουργικότητα του.

 

1. Θα ήθελα το σήμα wifi πιο δυνατό

2. Το GPS αργεί να κλειδώσει σε σύγκριση με προγενεστερες συσκευές όχι κάτι τραγικό αλλά 10sec παραπάνω τα θέλει

 

Για το GPS το κανεις root και βαζεις το faster GPS εμενα κλειδωνει σε 3 δευτερα μην πω σε 2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις του πέρασα Android 6 s209

Πως την πέρασες με OTA update? Οταν εχεις ολοκληρωμενη άποψη πες μας

Link to comment
Share on other sites

Πως την πέρασες με OTA update? Οταν εχεις ολοκληρωμενη άποψη πες μας

 

Οχι την κατεβασα απο το ιντερνετ την εβαλα σε καρτα sd με το ονομα update.zip την εκανα εγκατασταση.

 

Τωρα σταθερη την βλεπω δεν ξερω πως να την τεσταρω.

 

Απλα πλεον το κινητο δεν ειναι root και δεν μπορεις αν το κανεις με το Kingo root

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω, αν δεν μου φανεί πολύ μεγάλο... Κοιτούσα για το Xperia C4, αλλά μου φάνηκε πολύ μεγάλο, στο πλάτος ειδικά...

Να ρωτήσω παιδιά, έχει βιντεοκλήση;

 

 

Στάλθηκε από το Tegra Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι την κατεβασα απο το ιντερνετ την εβαλα σε καρτα sd με το ονομα update.zip την εκανα εγκατασταση.

 

Τωρα σταθερη την βλεπω δεν ξερω πως να την τεσταρω.

 

Απλα πλεον το κινητο δεν ειναι root και δεν μπορεις αν το κανεις με το Kingo root

 

Αρα δηλαδή να περιμένουμε κάποια στιγμή σύντομα να έρθει ΟΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω, αν δεν μου φανεί πολύ μεγάλο... Κοιτούσα για το Xperia C4, αλλά μου φάνηκε πολύ μεγάλο, στο πλάτος ειδικά...

Να ρωτήσω παιδιά, έχει βιντεοκλήση;

 

 

Στάλθηκε από το Tegra Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω θελω να το δωσω γιατι μου ειναι μικρο και το εχω 20 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδή να περιμένουμε κάποια στιγμή σύντομα να έρθει ΟΤΑ;

 

Δεν ξερω αν θα ερθει συντομα over the air αλλα γιατι δεν την περνας μονος σου ο τροπος ειναι πολυ ευκολος και οπως καταλαβα δεν θελει καν root

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...