Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έλεος, δεν υπάρχει κανένα link άλλο εκτός του Mega για να κατεβάσω την rom. Από εκεί δεν κατεβαίνει με τίποτα.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε έναν λογαριασμό στο mega να ξεμπερδεύεις. Νομίζω οτι οι απαντήσεις όλων των παιδιών ηταν σαφέστατες.

Καλά είναι να κατεβάσεις το αρχείο που δίνει η cubot, με τον τρόπο που σου λενε τα παιδιά, γιατί απο αυτά που κυκλοφορούν αλλού κι αλλού μπορεί να την πατήσεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος, δεν υπάρχει κανένα link άλλο εκτός του Mega για να κατεβάσω την rom. Από εκεί δεν κατεβαίνει με τίποτα.......

Για άλλαξε browser περιήγησης για προσπάθησε με τον internet explorer

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτά που δίνει ο saviano στον οδηγό του, Τα έκανα αποσυμπίεση και μέσα βρήκα ένα φάκελο με όνομα "αρχεία" εκεί έχει μέσα τρία αλλά αρχεία με μέγεθος μικρό τα v04,05,06. Ok Τα v05,06 είναι αναβαθμίσεις τις 04, η 04 από το mega είναι 800 mb η v04 στον οδηγό του saviano τι είναι... Και χρειάζεται κι αυτή να την κάνω wireless update; Αφού wireless update θα κάνω πρώτα την v04 των 800 mb. Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτά που δίνει ο saviano στον οδηγό του, Τα έκανα αποσυμπίεση και μέσα βρήκα ένα φάκελο με όνομα "αρχεία" εκεί έχει μέσα τρία αλλά αρχεία με μέγεθος μικρό τα v04,05,06. Ok Τα v05,06 είναι αναβαθμίσεις τις 04, η 04 από το mega είναι 800 mb η v04 στον οδηγό του saviano τι είναι... Και χρειάζεται κι αυτή να την κάνω wireless update; Αφού wireless update θα κάνω πρώτα την v04 των 800 mb.

 

Εάν έxεις Android 5, βάζεις την 800άρα v.4 (όπως την δίνει η cubot μέσω wireless update από SD) και μετά τις μικρές 5 και 6.

Θα σου πρότεινα μόλις περάσεις την 800αρα v.4 να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πρίν περάσεις την 5 και 6.

Μόλις τελειώσουν ΟΛΑ τα update, στήσε το τηλέφωνο απο την αρχή.

 

Την μικρή v.4 την παρατάς. Είναι για αυτούς που θέλουν να φλασάρουν την v3 πρώτα μέσω flash tool. ΔΕΝ έχει σχέση με το δικό σου update.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εάν έxεις Android 5, βάζεις την 800άρα v.4 (όπως την δίνει η cubot μέσω wireless update από SD) και μετά τις μικρές 5 και 6.

Θα σου πρότεινα μόλις περάσεις την 800αρα v.4 να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πρίν περάσεις την 5 και 6.

Μόλις τελειώσουν ΟΛΑ τα update, στήσε το τηλέφωνο απο την αρχή.

 

Την μικρή v.4 την παρατάς. Είναι για αυτούς που θέλουν να φλασάρουν την v3 πρώτα μέσω flash tool. ΔΕΝ έχει σχέση με το δικό σου update.

 

Σαφέστατος, επιτέλους έβγαλα άκρη. Να δω τώρα πως θα κατέβει και η rom και είμαι έτοιμος να το στήσω. Σε ευχαριστώ πολύ......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατος, επιτέλους έβγαλα άκρη. Να δω τώρα πως θα κατέβει και η rom και είμαι έτοιμος να το στήσω. Σε ευχαριστώ πολύ......

Κάνε λογαριασμό και μην παιδεύεσαι χωρίς λόγο.

Δοκίμασε και τον Chrome. Αυτός ίσως ίσως ίσως στο κατεβάσει χωρίς λογαριασμό. ;)

 

edit:

Εάν όντως έχει σκοπό να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσεις απο την αρχή (το προτείνω ακράδαντα γιατί δεν είναι μια απλή αναβάθμιση αλλά μετάβαση απο Loli σε MM) κάνε επαναφορά ΚΑΙ πρίν περάσεις την αναβάθμιση της v.4. Θα περάσει πολύ πιο γρήγορα πάνω στο υπάρχων Android 5 γιατί δεν θα χρειαστεί να "ενημερώσει" εφαρμογές.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

γιά νά καταλάβω κ εγώ ο άσχετος εάν τό αγοράσω μέ android 6 δέν χρειάζεται τίποτα άλλο?

 

Λογικά θα πρέπει να περάσεις τις v05, 06. Αλλά ας σου πει και κάποιος άλλος που είναι πιο έμπειρος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εαν το αγοράσεις με Android 6 v.4 δεν χρειάζεται να το κάνεις τίποτα. Είναι η τελευταία επίσημη rom της Cubot και δουλεύει σπέσιαλ.

Μπορείς να βάλεις απο πάνω την v.5 και v.6 αλλά δεν θα δεις ουσιαστικές διαφορές.

Εάν το πάρεις με Android 5 ή Android 6 v.3 τότε προχωράς σε αναβάθμιση (τουλάχιστον μέχρι την v.4)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μιλάμε είναι τέρας αυτονομίας και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

 

Άριστη διαχείριση του λειτουργικού , άριστη διαχείριση της ram , ταχύτατο (αν και έχω ενεργοποιήσει την "Έξυπνη εξοικονόμηση ενέργειας" που ρίχνει λιγάκι τις επιδόσεις) double tap για ξύπνημα (πολύ βολικό , μόνο σε LG το έχω συναντήσει) και άριστη ποιότητα κατασκευής = SUPER ουάου :lol:

 

Ερώτηση.

Το frame γύρω γύρω είναι μεταλικό?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.Το frame γύρω γύρω είναι μεταλικό?:confused:

ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ όμως!!!! :p

 

Είναι τρομερή συσκευή για τα λεφτά της (το έχω ξαναπεί) ... συν οτι έχει όλα αυτά που πρέπει να έχει ένα τηλέφωνο : μπαταρία, σήμα, ποιότητα λήψης, ποιότητα συνομιλίας κλπ...

Με την v.4 που του έδωσε η Cubot το εργαλείο έγινε πρώτο πράμα!

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ όμως!!!! :p

 

Πάντως όσο και να το κοιτάω δεν φαίνεται για πλαστικό (έχω το μαύρο με το frame να είναι... ανθρακί να το πω... ποντικί να το πω... στο χρώμα του τιτανίου να το πω...) πάντως ότι και να 'ναι είναι άψογο :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, τα σκαλοπάτια στην ένδειξη της μπαταρίας παρουσιάζονται μόνο με σύνδεση σε wi-fi. Σε σύνδεση μέσω 3g η ένδειξη είναι ομαλή.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Eγώ μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα σκαλοπάτι (μόνο με WiFi).

 

Eίμαι ήδη στις 2.5 μέρες αναμονή και έχω ακόμα 57%

 

Επειδή το πήρα πρόσφατα θα το αφήσω να σβήσει και θα το φορτίσω κλειστό.

 

Έτσι έκανα με όλα , έτσι θα κάνω και με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα σκαλοπάτι (μόνο με WiFi).

 

Eίμαι ήδη στις 2.5 μέρες αναμονή και έχω ακόμα 57%

 

Επειδή το πήρα πρόσφατα θα το αφήσω να σβήσει και θα το φορτίσω κλειστό.

 

Έτσι έκανα με όλα , έτσι θα κάνω και με αυτό.

να μην αφήνεις το κινητό να φτάνει στα κόκκινα η μπαταρία του και μετά να το βάζεις για φόρτιση.Αν θέλεις να σου κρατήσει το φορτίζεις όχι ποιό πάνω από 40% και ούτε ποιό κάτω από 40%.Μια φορά τον μήνα το αφήνεις να πέσει στα κόκκινα και το φορτίζεις φουλ. Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Χθεσινό πόστ στο επίσημο φόρουμ της Cubot

Για δείτε εδώ:

http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=4&t=1131&sid=4c7d3af0a9c37db231240632a9932719

Link to comment
Share on other sites

Χθεσινό πόστ στο επίσημο φόρουμ της Cubot

Για δείτε εδώ:

http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=4&t=1131&sid=4c7d3af0a9c37db231240632a9932719

 

Τι εννοεί ο ποιητής;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεί ο ποιητής;

...userdata and the application no format...

Η 90χρονη γιαγιά μου πιό καλά αγγλικά μιλάει! :lol:

 

Απο τον τίτλο του αρχείου "Vx.x-V6.0.rar" μάλλον σε πάει κατευθείαν στην v.6 από όποια version (android 6) και άν είσαι; Κάτι τέτοιο...

Και το no format τί μπορεί να σημαίνει; Οτι δεν χάνεις τα δεδομένα...ξέρω γω...είναι καλός και μας έχει δώσει την v.6 αλλά τα Αγγλικά του θέλουν αποκωδικοποίηση τις περισσότερες φορές.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το no format είναι αυτό που λέει...

 

Να μην πατήσετε format στο flashtool γιατί μετά πρέπει να ταλαιπωρηθείς πάρα πολύ για να το επαναφέρεις διοτι χάνονται τα imei το bluetooth το serial της συσκευής , κοινώς τα πάντα όλα.:wacko:

 

Γι' αυτό ακόμα και ο οδηγός που είναι εδώ μέσα για το flashtool το λέει καθαρά.

 

ΌΧΙ FORMAT ;)

Link to comment
Share on other sites

Να μην πατήσετε format στο flashtool γιατί μετά πρέπει να ταλαιπωρηθείς πάρα πολύ για να το επαναφέρεις διοτι χάνονται τα imei το bluetooth το serial της συσκευής , κοινώς τα πάντα όλα.:wacko:

Ωχ! Σοβαρά; Δεν το ήξερα αυτό...:confused:

...και άντε να τα επαναφέρεις μετά!!!

 

Νο format λέμε παιδιάάάάά!!!!!

 

edit.

Δηλαδή...παίζει flashtool; Άρα το download που έδωσε σε πάει κατευθείαν σε v.6 μέσω flashαρίσματος. Σωστά;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

 

Το έχω πατήσει (σε άλλο κινητό) και πολεμούσα ώρες να το επαναφέρω , μιλάμε για τρελό λιώσιμο...:lol:

 

Επίσης διαβάστε εδώ (θα μάθετε πολλά πράγματα) ;)

MediaTek Οδηγός επιβίωσης για Flashing

Link to comment
Share on other sites

...userdata and the application no format...

Η 90χρονη γιαγιά μου πιό καλά αγγλικά μιλάει! :lol:

 

Απο τον τίτλο του αρχείου "Vx.x-V6.0.rar" μάλλον σε πάει κατευθείαν στην v.6 από όποια version (android 6) και άν είσαι; Κάτι τέτοιο...

Και το no format τί μπορεί να σημαίνει; Οτι δεν χάνεις τα δεδομένα...ξέρω γω...είναι καλός και μας έχει δώσει την v.6 αλλά τα Αγγλικά του θέλουν αποκωδικοποίηση τις περισσότερες φορές.

 

χαχαχαχαχα :lol:

 

Το no format είναι αυτό που λέει...

 

Να μην πατήσετε format στο flashtool γιατί μετά πρέπει να ταλαιπωρηθείς πάρα πολύ για να το επαναφέρεις διοτι χάνονται τα imei το bluetooth το serial της συσκευής , κοινώς τα πάντα όλα.:wacko:

 

Γι' αυτό ακόμα και ο οδηγός που είναι εδώ μέσα για το flashtool το λέει καθαρά.

 

ΌΧΙ FORMAT ;)

 

**ck!!! :blink: :blink:

 

NO FORMAT, ΠΑΙΔΙΑ!!!!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μoλις πηρα το κινητο σε χρυσο χρωμα απο ελλαδα,το σκαλισα ενα λεπτο για να δω αμα ειναι ολα ενταξει.οσο το ειδα για ενα λεπτο δεν φαινεται ουτε για πλακα για κινητο 99 ευρω που εδωσα,μου εκανε εντυπωση οτι ειδα mm 6.0.0 και version που τελειωνει σε v5 (25 αυγουστου 2016).πρεπει να κανω κατι?εχω διαβασει ολα τα ποστ,ας ειναι καλα ο saviano και η παρεα του.πολυ θετικο οτι το παραγγειλα εχθες και μου ηρθε σημερα και εχει σηματακi της infoquest Edited by alucard82
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι , με τη v5 είναι έτοιμο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...