Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάνεις την αναβάθμιση μέσω sd και στο καπάκι factory reset τότε λογικά επιτυγχάνεις το ίδιο αποτέλεσμα με το φλασαρισμα μέσω spflash tool;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι. Δεν είναι το ίδιο.

Όσοι όμως θέλετε να αποφύγετε το flash...τότε η μόνη λύση είναι οι τοπικές ενημερώσεις.

Πέρασμα των αναβαθμίσεων μέχρι την 6 και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Εφόσον το κάντε και δεν έχετε άλλα προβλήματα, δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείτε με flashαρίσματα κλπ...

Το Flash είναι η τελευταία λύση σε περίπτωση που η απλή αναβάθμιση δεν διορθώσει τα προβλήματά σας.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις είναι συμπληρώματα του λογισμικού για ότι πρόβλημα υπάρχουν σε αυτό. Όπως και να τις περάσεις θα δείτε .... διαφορές στα προβλήματα που υπάρχουν στο λογισμικό και γενικά στο κινητού σας. Αν όχι αλλού υπάρχει το πρόβλημα.Καλα τα λόγια και οι φιλοσοφίες υπάρχουν και οι πράξεις που είναι χειροπιαστές. Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις την αναβάθμιση μέσω sd και στο καπάκι factory reset τότε λογικά επιτυγχάνεις το ίδιο αποτέλεσμα με το φλασαρισμα μέσω spflash tool;[/quote

Ναι όταν δεν παρουσιάζει πλήν των γνωστών προβλημάτων σκαλοπάτια με την μπαταρία και θερμοκρασία ,gps άλλωστε και ή ν03 για φλασάρισμα είναι καραμπετα .Αν έχεις προβλήματα πέρα αυτά που ξέρεις εσύ φυσικά φλασάρισμα Διαφορετικά όfactory reset . ν04εωςν06 κατ τέλος μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Οι ίδιοι τεχνικοί κινητών,τάμπλετ αρχίζουν από τα εύκολα και προχωράνε ........ μέχρι την επισκευή υλικών .

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα κανω σε λιγο το φλασαρισμα απλα επειδη το δοκιμαζω πρωτη φορα σε κινητο θελω καποιες συμβουλες,χρειαζεται να προσεξω κατι συγκεκριμενο στον οδηγο του Saviano στο #987 post ;Οποιαδηποτε συμβουλη ειναι οφελιμη.Ειμαι ηδη στην v6 στο κινητο δεν θα δημιουργησει καποιο προβλημα αυτο ετσι ;

Το συγκεκριμμενο αρχειο το κατεβαζουμε στο κινητο η στον υπολογιστη ; (M800_CUBOT_V3.0_20160712: https://yadi.sk/d/XYblpuwwuKWUZ)

Τα αρχεια που υπαρχουν στο ΜEGA χρειαζεται να τα χρησιμοποιησω σε κατι ;

Διαβασα κατι σε 2 site οτι πρεπει να κανω root πριν,ισχυει αυτο ;

Edited by Thanos_Tj
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα κανω σε λιγο το φλασαρισμα απλα επειδη το δοκιμαζω πρωτη φορα σε κινητο θελω καποιες συμβουλες,χρειαζεται να προσεξω κατι συγκεκριμενο στον οδηγο του Saviano στο #987 post ;Οποιαδηποτε συμβουλη ειναι οφελιμη.Ειμαι ηδη στην v6 στο κινητο δεν θα δημιουργησει καποιο προβλημα αυτο ετσι ;

Το συγκεκριμμενο αρχειο το κατεβαζουμε στο κινητο η στον υπολογιστη ; (M800_CUBOT_V3.0_20160712: https://yadi.sk/d/XYblpuwwuKWUZ)

Τα αρχεια που υπαρχουν στο ΜEGA χρειαζεται να τα χρησιμοποιησω σε κατι ;

Διαβασα κατι σε 2 site οτι πρεπει να κανω root πριν,ισχυει αυτο ;

 

Αν είσαι ήδη σε v6 με android 6 εγώ χρειάζεται να κάνεις τίποτα, είσαι ήδη στη τελευταία. Και δεν χρειάζεται να είσαι root ούτε καν φλασάρισμα δεν χρειάζεται, κάνεις update wireless.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω ξανα την rom γιατι εχω ενα μεγαλο θεμα με την μπαταρια,αυτο με το φλασαρισμα δεν γινεται ;Ετσι δεν θα φτιαξει ;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω ξανα την rom γιατι εχω ενα μεγαλο θεμα με την μπαταρια,αυτο με το φλασαρισμα δεν γινεται ;Ετσι δεν θα φτιαξει ;

Ποιό είναι το πρόβλημα με την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναπει και σε προηγουμενα post αλλα υπενθυμιζω.Με ελαχιστη χρηση μου κραταει το πολυ μια μερα δηλαδη καπου στις 8 το βραδυ μου εχει τελειωσει και γενικα τηγανιζω αυγα πανω απο την υπερθερμανση.Ευτυχως το θεμα με την υπερθερμανση βελτιωθηκε καπως με την v6,το κυριως προβλημα ειναι η μπαταρια πλεον. Edited by Thanos_Tj
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναπει και σε προηγουμενα post αλλα υπενθυμιζω.Με ελαχιστη χρηση μου κραταει το πολυ μια μερα δηλαδη καπου στις 8 το βραδυ μου εχει τελειωσει και γενικα τηγανιζω αυγα πανω απο την υπερθερμανση.

Για αρχή ...Βγάλε την μπαταρία σου από το κινητό για δύο λεπτά την ξανά βάζεις βλέπεις τα ποσοστά της μπαταρίας την αφήνεις νσα πέσει στα κόκκινα όχι να σβήσει και κανείς μία φόρτιση στο100%+ μισή ώρα . Ξεκίνησε φλασάρισμα αν δεν δείτε αποτέλεσμα.. μην βιάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω,η μπαταρια ειναι ηδη 75% δεν ειναι αρκετο αυτο ; .Κατι ακομα μηπως ξερει καποιος να μου απαντησει στις παραπανω ερωτησεις που εκανα.
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω,η μπαταρια ειναι ηδη 75% δεν ειναι αρκετο αυτο ; .Κατι ακομα μηπως ξερει καποιος να μου απαντησει στις παραπανω ερωτησεις που εκανα.

Μία χαρά είσαι στο75% θα κάνεις και το υπόλοιπο που σου είπα με την μπαταρία σου.Τωρα για το φλασάρισμα άστα για την ώρα να δείτε πώς πάει η μπαταρία ααααα αν δεν το έχεις στήσει το κινητό βάλε μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές για να βελστικοποηθεί ή μπαταρία σου για καμιά δύο τρεις φορτησεις .Και μετά βάλε ότι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Απλα το εχω κανει παρα πολλες φορες αυτο που λες μεχρι και επαναφορα εχω δοκιμασει αλλα δεν δουλευει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Απλα το εχω κανει παρα πολλες φορες αυτο που λες μεχρι και επαναφορα εχω δοκιμασει αλλα δεν δουλευει τιποτα

Κάτσε.....την μπαταρία τώρα την έβγαλες ;και αν ναι πριν την βάλεις πόσο τα % ήταν ; πάντα μιλάμε με την νΟ6 Αν σου έδειχνε λιγότερο απο75% είσαι σε καλό δρόμο πάντα με την ν06!! Όλα αυτά Αν δεν γίνεται τίποτα φλασάρισμα με τις οδηγίες προσεχτικά του saviano . Μακάρι να πετύχεις.Μην ξεχνάς και την μπαταρία σου μην έχει πρόβλημα;;; Έχει μεγάλη σημασία και οι πρώτες φορτίσεις που έκανες;

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και χθες και προχθες αυτο που λες και παντα μου εβγαζε την μπαταρια γυρω στο 5% παραπανω απο αυτο που ηταν.Πχ μπορει να την εβγαζα στο 75 και μολις την εβαζα ξανα,μου εδειχνε 80.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλα ποτε δεν βελτιωθηκε η διαρκεια της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εκανα και τωρα,πριν βγαλω τη μπαταρια το επιπεδο ηταν στα 67% και οταν την εβαλα πηγε 69%.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και χθες και προχθες αυτο που λες και παντα μου εβγαζε την μπαταρια γυρω στο 5% παραπανω απο αυτο που ηταν.Πχ μπορει να την εβγαζα στο 75 και μολις την εβαζα ξανα,μου εδειχνε 80.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλα ποτε δεν βελτιωθηκε η διαρκεια της.

Από ελλαδα το αγόρασες; πακέτο και στο Σέρβις . Είχα κι εγώ άλλα θέματα όπως κολλούσε και βάλε το είχα κοντά στις 40ημερες μου έστειλαν καινούργιο σε 15 το είχα στα χέρια μου το θέμα με το καινούριο ήταν με τα%,της μπαταρίας πέρασα την ν06 και όλα οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγουμενα post απο οτι μου ειπε και ο pavlidisc μαλλον δεν ειναι θεμα μπαταριας.Στις πρωτες φορτισεις το αφησα να κανει κανονικα 3 κυκλους.Οι πρωτοι 3 κυκλοι της μπαταριας μου κρατισαν 2 μερες ο καθενας.Απο εκει και περα το κινητο σταματησε να μου κραταει πανω απο μια μερα.Ετσι το αφησα να κανει αλλους 2 κυκλους χωρις το προβλημα ομως να βελτιωθηκε.Το κινητο το εχω 2,5 μηνες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι απο ελλαδα,και εμενα ειναι το δευτερο που μου κανουν αντικατασταση,το προηγουμενο δεν ειχε θεματα μπαταριας αλλα υπερθερμανσης,μου εστειλαν αυτο,το οποιο ηταν παλι προβληματικο απο οτι φενεται.Μηπως να δοκιμασω να περασω παλι την ROM πριν το στειλω infoquest,και αν δεν βελτιωθει με το φλασαρισμα τοτε λεω να το στειλω πισω.

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά, το τελευταίο πράγμα που φταίει για το battery drain είναι η ίδια η μπαταρία. Χωρίς αυτό να είναι απόλυτο. ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και χθες και προχθες αυτο που λες και παντα μου εβγαζε την μπαταρια γυρω στο 5% παραπανω απο αυτο που ηταν.Πχ μπορει να την εβγαζα στο 75 και μολις την εβαζα ξανα,μου εδειχνε 80.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλα ποτε δεν βελτιωθηκε η διαρκεια της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εκανα και τωρα,πριν βγαλω τη μπαταρια το επιπεδο ηταν στα 67% και οταν την εβαλα πηγε 69%.

Την v06 πότε την έβγαλες έχει σημασία!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω αυτο πιστευω,οποτε για να τελειωνουμε κανω το φλασαρισμα περναω παλι την ROM και αν δεν βελτιωθει το στελνω infoquest.Το φλασαρισμα γεννηκα θεωρειτε ευκολο η να μην το επιχειρησω και μετα brickαρει τελειως το κινητο και οχι τιποτα αλλο μετα ουτε infoquest ουτε τιποτα δεν θα με σωσει Χααχα lol

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν περιπου 1.5 βδομαδες νομιζω μπορει και 2 foust

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω αυτο πιστευω,οποτε για να τελειωνουμε κανω το φλασαρισμα περναω παλι την ROM και αν δεν βελτιωθει το στελνω infoquest.Το φλασαρισμα γεννηκα θεωρειτε ευκολο η να μην το επιχειρησω και μετα brickαρει τελειως το κινητο και οχι τιποτα αλλο μετα ουτε infoquest ουτε τιποτα δεν θα με σωσεΧααχα lol

Άν και η διαδικασία είναι γελοία...και ο κίνδυνος να πάρεις την συσκευή στα χέρια είναι σχεδόν μηδενικός (το μόνο ρίσκο είναι οτι έχεις να κάνεις δυστυχώς με Windows),εγώ δεν θα το "ρίσκαρα".

 

Αυτός είναι και ο λόγος που έδωσες παραπάνω χρήματα και το πήρες από Ελλάδα. Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Κάνε χρήση της εγγύησης.

Γενικά, όσοι είστε με εγγύηση, δεν υπάρχει λόγος να "ρισκάρετε". Αρκεί να έχετε υπομονή να περιμένετε την διάγνωση της infoquest :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω αυτο πιστευω,οποτε για να τελειωνουμε κανω το φλασαρισμα περναω παλι την ROM και αν δεν βελτιωθει το στελνω infoquest.Το φλασαρισμα γεννηκα θεωρειτε ευκολο η να μην το επιχειρησω και μετα brickαρει τελειως το κινητο και οχι τιποτα αλλο μετα ουτε infoquest ουτε τιποτα δεν θα με σωσει Χααχα lol

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν περιπου 1.5 βδομαδες νομιζω μπορει και 2 foust

Άσε το φλασάρισμα και πίσω στο Σέρβις που ξέρεις μπορεί να σωθείς η μπαταρία νομίζω καλύπτει έξι μήνες Επειδή είσαι άπειρος μπορεί κάτι να στραβώσει ..... (όχι κι εγώ έχω πείρα ρίσκαρα και οκ) Τότε τα πράγματα αλλάζουν με το σέρβις όχι μόνο με την μπαταρία!Μην το ρισκάρεις !! είναι αστοχία υλικού

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Απλα εχω ακουσει απο παρα πολλα ατομα που το εστειλαν στην infoquest λογω αυτου του προβληματος και οταν τους ηρθε πισω ειτε αλλη συσκευη ειτε και η ιδια υποτιθεται "επισκευασμενη" δεν ειχε αλλαξει τιποτα.Ειχε δηλαδη ακριβως τα ιδια προβληματα και με πριν
Link to comment
Share on other sites

...απο την άλλη βέβαια...το flashtool...είναι ένα εργαλείο που η ΙΔΙΑ η CUBOT δίνει στο επίσημο site της...και μάλιστα δίνει ΚΑΙ οδηγίες flashαρίσματος.

Άρα; Μπορούν να σου πουν γιατί και πώς; Μα αφού η ΙΔΙΑ η εταιρία το προτείνει το Flash!!!! :worry:

 

Εδώ σε θέλω....!

 

Επίσης : Μια καινούρια μπαταρία έχει 10 γιούροσ! ΔΕΣ

 

Στείλτο service μωρέ και άν δεν βγάλεις αυλάκι μετά βλέπεις και κάνεις...

 

Υ.Γ Μάλλον πιό πολύ σε μπερδεύουμε παρά σε ξε-μπερδεύουμε μου φαίνεται...:X

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Οχι ισα ισα με βοηθησατε παρα πολυ,δεν με μπερδεψατε.Λεω να παρω αυριο τηλεφωνο την infoquest και να τους ψαρεψω λιγο και καλα οτι εχω ενα θεμα με τη μπαταρια και βρηκα στο site της cubot οτι προτεινουν το φλασαρισμα και τετοια.Να δω τι θα μου πουν,και αν μου πουν φλασαρε το,τοτε ακομα και να συμβει τιποτα στο φλασαρισμα και χαλασει θα τους πω οτι ειχα και την δικια τους αδεια αλλα και του site της cubot και αν θελουμ να κοιταξουν και τα τηλεφωνηματα που ειναι ηχογραφημενα.Ρε εβγαλα τον κακο μου εαυτο,και πολυ evil.Χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την ειδα τη μπαταρια απλα αν ειναι να περιμενω 3-4 βδομαδες το παω και infoquest.Η παιρνω μια απο ελλαδα σιγα το πραγμα.Απλα αν δεν εχει θεμα η μπαταρια τοτε θα πανε τσαμπα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...