Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι ισα ισα με βοηθησατε παρα πολυ,δεν με μπερδεψατε.Λεω να παρω αυριο τηλεφωνο την infoquest και να τους ψαρεψω λιγο και καλα οτι εχω ενα θεμα με τη μπαταρια και βρηκα στο site της cubot οτι προτεινουν το φλασαρισμα και τετοια.Να δω τι θα μου πουν,και αν μου πουν φλασαρε το,τοτε ακομα και να συμβει τιποτα στο φλασαρισμα και χαλασει θα τους πω οτι ειχα και την δικια τους αδεια αλλα και του site της cubot και αν θελουμ να κοιταξουν και τα τηλεφωνηματα που ειναι ηχογραφημενα.Ρε εβγαλα τον κακο μου εαυτο,και πολυ evil.Χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την ειδα τη μπαταρια απλα αν ειναι να περιμενω 3-4 βδομαδες το παω και infoquest.Η παιρνω μια απο ελλαδα σιγα το πραγμα.Απλα αν δεν εχει θεμα η μπαταρια τοτε θα πανε τσαμπα τα λεφτα.

Φίλε αν είναι στην εγγύηση το σέρβις ξέρει τι θα κάνει ας βγάλουν το φίδι από την τρύπα οι ίδιοι

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρρρρρρα σε όλα τα Cubotόπουλα....

 

Φρέσκα νέα σημερινά.

Έκανα τα εξής βήματα:

(Το δικό μου είχε προεγκατεστημένη τη v4.0)

- Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

- Ενημέρωση μέσω τοπικών ενημερώσεων τη v5.0

- Ενημέρωση μέσω τοπικών ενημερώσεων τη v6.0

- Ξανά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

- Πέρασα 3-4 εφαρμογές που επειγόμουν (η πιο βαριά το Viber...)

 

ΟΛΑ μα ΟΛΑ και κυρίως η μπαταρία δουλεύουν άψογα !!!

 

Καλό υπόλοιπο Κυριακής σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

@Thanos_TJ

Επιμένω οτι το τελευταίο πράγμα που μπορεί να φταίει είναι η μπαταρία. Και λές οτι στην αρχή ΕΙΧΕΣ 2 μέρες αναμονή που αυτό σημαίνει οτι η μπαταρία τα έβγαζε τα χλμ της!

Εκτός εάν είσαι τόσο άτυχος και έπεσες σε ελαττωματική μπαταρία που τα έφτυσε μπάμ μπάμ. Σπάνιο αλλά όχι απίΘΑΝΟ. Εσύ το είπες οτι Θάνος=γκαντέμης...δεν φταίω εγώ!!!:lol:

 

Συμφωνώ με τον foust. Πάρε ένα τηλέφωνο την infoquest αύριο και ξαναμιλάμε. Για αρχή, ας βγάλουν αυτοί το φίδι απο την τρύπα... ;)

 

ΟΛΑ μα ΟΛΑ και κυρίως η μπαταρία δουλεύουν άψογα !!!

Άντε βρέ...καλοτάξιδο...:D

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο !!μεγιες μεγιες ililag

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Thanos_TJ

Επιμένω οτι το τελευταίο πράγμα που μπορεί να φταίει είναι η μπαταρία. Και λές οτι στην αρχή ΕΙΧΕΣ 2 μέρες αναμονή που αυτό σημαίνει οτι η μπαταρία τα έβγαζε τα χλμ της!

Εκτός εάν είσαι τόσο άτυχος και έπεσες σε ελαττωματική μπαταρία που τα έφτυσε μπάμ μπάμ. Σπάνιο αλλά όχι απίΘΑΝΟ. Εσύ το είπες οτι Θάνος=γκαντέμης...δεν φταίω εγώ!!!:lol:

 

Συμφωνώ με τον foust. Πάρε ένα τηλέφωνο την infoquest αύριο και ξαναμιλάμε. Για αρχή, ας βγάλουν αυτοί το φίδι απο την τρύπα... ;)

 

 

Άντε βρέ...καλοτάξιδο...:D

 

Σε ευχαριστω για τη βοηθεια,τη κατανοηση και την υπονονη.Αυριο η μεθαυριο θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο !!μεγιες μεγιες ililag

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστω για τη βοηθεια,τη κατανοηση και την υπονονη.Αυριο η μεθαυριο θα ενημερωσω.

 

pavlidisc Επειδή είμαι κι εγώ καντέμης όχι μόνο ο φίλος μας ο Θάνος Ότι πάρω μου έρχεται προβληματικό.....να είχα... ένα τάμπλετ lenovo πρόβλημα με το wifi μέσα στην εγγύηση στην αρχη έλεγαν ήταν η αναβάθμιση οta από 4,42σε 5.0 και τελικά ήταν ή μητρική πλακέτα .Και όλο αυτό σαράντα μέρες μέχρι να το έχω στα χέρια.Το ταξίδι του μεγάλο απο service eshop (δεν ξέρουν την τυ@λα τους) χαχαχα στην lenovo το αποτέλεσμα όλα καλά.

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Η infoquet είναι σοβαρή εταιρεία. Είναι και αυτός ένας λόγος που προτείνω στον Θανάση να το στείλει. Εάν όντως έχει πρόβλημα hardware θα του το διορθώσουν - αντικαταστήσουν χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Δυστυχώς παιδιά... γενικά όταν ένα gadget βγάλει πρόβλημα... πρέπει να έχεις πολύ υπομονή. Ευτυχώς η infoquet είναι απο τις πλέον αξιόπιστες (αν οχι η μονη...) στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η infoquet είναι σοβαρή εταιρεία. Είναι και αυτός ένας λόγος που προτείνω στον Θανάση να το στείλει. Εάν όντως έχει πρόβλημα hardware θα του το διορθώσουν - αντικαταστήσουν χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Δυστυχώς παιδιά... γενικά όταν ένα gadget βγάλει πρόβλημα... πρέπει να έχεις πολύ υπομονή. Ευτυχώς η infoquet είναι απο τις πλέον αξιόπιστες (αν οχι η μονη...) στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

infoquet έχει και το σέρβις της lenovo ή τελευταία εμπειρία είναι οι άνθρωποι άνοιξαν το τάμπλετ έβαλαν την καινούργια μητρική πλακέτα χωρίς ίχνος μιας γρατσουνιας ούτε ένα ψεγάδι όσο για την λειτουργία του άψογο Οι άνθρωποι χειρουργοί!!! Σέβονται τον καταναλωτή και αγαπάνε την δουλειά τους εκεί στην infoquet.

Για αυτό κι εγώ με την σειρά μου έλεγα ΟΧΙ στο φλασάρισμα στον Θανάση και να στείλει στο σέρβις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν καταλαβαίνω καλά, το δικό μου Note S, κρυώνει σταδιακά, όσο περνάει ο καιρός. Όλα καλά! :lol:

 

infoquet έχει και το σέρβις της lenovo

 

Α, δεν το ήξερα. Κι έχω smartphone Lenovo! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κρυώνει γιατί... κρυώνει και ο καιρός... λογικό :-)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

3 φορτιση σημερα,απο παρασκευη βραδυ μεχρι σημερα το απογευμα,με 2 ωρες οθονη.ολη μπαταρια εφυγε σε αναμονη ,το φορτισα με 22 τοις κατο μου εκανε εντυπωση σημερα οτι φορτισε 3 ωρες μαζι με το μισαωρο που εχουν πει τα παιδια,δεν το λες και κακο Edited by alucard82
Link to comment
Share on other sites

Κρυώνει γιατί... κρυώνει και ο καιρός... λογικό :-)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστός. Το πιο απλό δεν σκέφτηκα.

 

P.S.: Πολύ γυρνάει η Xiaomi στο myphone, αλλά και στις παρέες μου και με βλέπω να μπαίνω σε έξοδα πολύ νωρίτερα... :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

P.S.: Πολύ γυρνάει η Xiaomi στο myphone, αλλά και στις παρέες μου και με βλέπω να μπαίνω σε έξοδα πολύ νωρίτερα... :lol:

H Xiaomi...έτσι όπως πάει...σε 2 χρόνια θα έχει μπεί ανάμεσα σε Apple και Samsung. :)

- Τρομερές συσκευές

- Τρομερές τιμές

- Τρομερή υποστήριξη

Μοναδικό μελανό σημείο : η εγγύηση της δεν είναι Ευρωπαϊκή και το χειρότερο...στηρίζεται στις ορέξεις του κάθε Κινεζομάγαζου. ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ μειονέκτημα το οποίο θα λυθεί μόνο εφόσον δώσει σημασία στην Ευρωπαϊκή αγορά...την οποία απ'οτι φαίνεται την έχουν όλοι μα όλοι γραμμένη και δίνουν σημασία στις αγορές Κίνας - Ινδιά - ΗΠΑ.:worry:

 

edit

Τί να συζητάμε τώρα : http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-Mi-Mix-official-6.4-inch-ceramic-monster-with-high-end-specs-and-a-91.3-screen-to-body-ratio_id87001

Έχει πατήσει τους πάντες. :cool:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

H Xiaomi...έτσι όπως πάει...σε 2 χρόνια θα έχει μπεί ανάμεσα σε Apple και Samsung. :)

- Τρομερές συσκευές

- Τρομερές τιμές

- Τρομερή υποστήριξη

Μοναδικό μελανό σημείο : η εγγύηση της δεν είναι Ευρωπαϊκή και το χειρότερο...στηρίζεται στις ορέξεις του κάθε Κινεζομάγαζου. ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ μειονέκτημα το οποίο θα λυθεί μόνο εφόσον δώσει σημασία στην Ευρωπαϊκή αγορά...την οποία απ'οτι φαίνεται την έχουν όλοι μα όλοι γραμμένη και δίνουν σημασία στις αγορές Κίνας - Ινδιά - ΗΠΑ.:worry:

 

edit

Τί να συζητάμε τώρα : http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-Mi-Mix-official-6.4-inch-ceramic-monster-with-high-end-specs-and-a-91.3-screen-to-body-ratio_id87001

Έχει πατήσει τους πάντες. :cool:

 

Αυτό ακριβώς. Αφού η ποιότητα των συσκευών της φαίνεται και από τα βίντεο στο youtube. :p

 

Το μοναδικό πράγμα που με χαλάει είναι η εγγύηση. Και τίποτα άλλο.

 

P.S.: Έχει και σοβαρές μπαταρίες σε όλες σχεδόν τις συσκευές της.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει τεχνική υποστήριξη τι να τα κάνεις τα υπόλοιπα .Αν αγοράσει κάτι και δεν σου βγει καλό και μετά τρέξε .....τι να λένε τα χαρακτηριστικά του και η ποιότητα του.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει τεχνική υποστήριξη τι να τα κάνεις τα υπόλοιπα .Αν αγοράσει κάτι και δεν σου βγει καλό και μετά τρέξε .....τι να λένε τα χαρακτηριστικά του και η ποιότητα του.

 

Γι' αυτό και δεν έχω πάρει ακόμα Xiaomi smartphone.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό και δεν έχω πάρει ακόμα Xiaomi smartphone.

Θέλει μεγάλη έρευνα πρίν αγοράσεις από τι σου προσφέρει με βάση των χρημάτων την ποιότητα που έχουν και την τεχνική υποστήριξη,α ακόμα και το κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη υπάρχει. Και μάλιστα τέτοια που δεν υπάρχει σε αλλη Κινέζικη εταιρία.

Με την εγγύηση είναι το θέμα...

 

edit

Τώρα είδα ότι είπες ΤΕΧΝΙΚΗ υποστήριξη... όντως... σε αυτό δεν υπάρχει τίποτα στην Ευρώπη... :-/

Αν σου χαλάσει...δεν ξέρω τι στομάχι πρέπει να έχει για να αντέξεις...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθεί κανείς με τέτοιες εταιρείας στην αγορά υπάρχουν και υπάρχουν!! Την έχουν δει οι κινέζοι καιρός να τουςαπομονώσει ο έλληνας καταναλωτής μπας και γίνουν ποιό σωστοί γέμισαν τα καταστήματα με σκουπίδια.
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/f5a9ef28bab3153c6b6bc6f7f116aded.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/33ab4cae0725dd1d3710def5ceedcb0e.jpg

Καλησπερα στην παρέα.....τα δικά μου αποτελέσματα τις μπαταρίας...

 

Στάλθηκε από το MediaPad T1 8.0 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/f5a9ef28bab3153c6b6bc6f7f116aded.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/33ab4cae0725dd1d3710def5ceedcb0e.jpg

Καλησπερα στην παρέα.....τα δικά μου αποτελέσματα τις μπαταρίας...

 

Στάλθηκε από το MediaPad T1 8.0 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το 3g έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρία ή τα ίδια; Σε σχέση με την 2g

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει ποτέ 2g.....Έχω πάντα ανοιχτό το 3g...και όπου υπάρχει δίκτυο το wifi....από μπαταρία το κινητό απλά δεν υπάρχει...

 

Στάλθηκε από το MediaPad T1 8.0 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπητα μελη,θα ηθελα να μαθω εαν αυτο το κινητο εχει την δυνατοτητα screen mirroring με smart tv lg,samsung????Μπορει να γινει αντικατοπτρισμος?Εαν γνωριζει καποιος ας με βοηθησει!Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!
Link to comment
Share on other sites

To gps πάντως εξακολουθεί να μην δουλεύει στην 6. Ακολούθησα την διαδικασία του admin και τώρα δεν βρίσκει καν δορυφόρους. Εχει συμβεί και σε άλλους, ή κάτι δεν έκανα σωστά? Ολα τα άλλα είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

To gps πάντως εξακολουθεί να μην δουλεύει στην 6. Ακολούθησα την διαδικασία του admin και τώρα δεν βρίσκει καν δορυφόρους. Εχει συμβεί και σε άλλους, ή κάτι δεν έκανα σωστά? Ολα τα άλλα είναι οκ.

Με τους χάρτες της google εμένα δουλεύει μία χαρά θέλει και internet κατέβασα ένα app καιρού που λειτουργεί με gps δεν θέλει να δουλέψει .

Υ.Γ για δες την τοποθεσία σου αν προσπαθείς σε σπίτι άλλαξε μέρος;;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή καιρού κατέβασες; Μήπως δεν έχεις δώσει δικαιώματα τοποθεσίας; Την είχα πατήσει και εγώ έτσι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...