Jump to content

Aγορα καινουριου κινητού μετα απο iphone4


nikos0104
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην κοινότητα και καλες γιορτες σε ολους.

Οπως λέω και στον τιτλο είμαι σε αναζητηση κινητου μεχρι και σημερα είχα ενα iphone4 και γενικα δεν ειχα προβλημα με κατι περα απο το οτι η μπαταρια του αδειαζει γρηγορα με το ζορι κραταει μια μερα λειτουργιας και το σημα του το οποιο το θεωρώ ενα απο τα χειροτερα που είχα ποτε!

Το μπατζετ λοιπον ειναι στα 300 με το ζορι να παει 350

Οι απαιτησεις

1)Καλη διαρκεια μπαταριας

2)Καλο σημα

3)Lagfree (αλλα δεν ζοριζω κινητα πχ δεν παιζω παιχνιδια καθολου!Μονο τα βασικα ιντερνετ facebook και viber και να γινονται χωρις κολληματα στο j5 της γυναικας μου ας πουμε δεν βρισκω προβλημα στο σερφαρισμα)

4)Μια καμερα τουλαχιστον αναλογη του iphone4

5)Αγορασμενο απο ελλαδα

6)Android η ios τα windows θα θελα να τα αποφύγω

7)Να μην ζεστενετε

8)Και εν κατακλειδη να μην χρειαστει με αυτες τις απαιτησεις να αγορασω κινητο για τον επομενο εναμιση-δυο χρονια

 

Μεχρι στιγμής έχω δεί (χωρις να είναι ερώτηση του στυλ ποιο απο αυτα να διαλεξω) τα οποια μπορει να ειναι και υπερβολικα για τη χρήση που τα θέλω

Huawei p8

Honor 7

 

Θα θελα και τις προτάσεις σας(περα απο αυτα τα δυο μοντελα) και την βοήθεια σας γιατι οι εποχες ειναι δυσκολες και η αγορα του κινητου γινετε με μεγααααλο ζορι!

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικα

Edited by nikos0104
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα & χρονια πολλα…

 

Ακριβως ετσι ηταν και ο ξαδερφος μου πριν κανα μηνα..

ειχε το iPhone4 και ηθελε πλεον ενα ποιο φρεσκο…..

Μετα απο ερευνα τιμης & ποιοτητας καταληξαμε στο Samsung Galaxy A3 (σε σκρουτζομαγαζο ξεκιναει απο 170euro)

Για μενα και εννοειτε του ξαδερφου μου, το θεωρουμε παρα πολυ τιμιο κινητο, σε σημειο που εχω εντυπωσιαστει και γω!!!

Link to comment
Share on other sites

Από την προεπιλογή που έχει γίνει, φαίνεται ότι το budget είναι πολύ παραπάνω από το Α3.

 

Υπάρχουν πολλές συσκευές από κει και μετά μέχρι τα 370+ που κοστίζει το honor 7 που έχει επισημανθεί απ' τον ενδιαφερόμενο.

 

Ενδεικτικά,

Huawei p8 lite, Moto G (3rd Gen), LG G3...και πόσα ακόμα...

 

Σαν το Huawei P8 όμως να κλείνει το μάτι, όντας εξαιρετικό....;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις αμεσες απαντησεις (ετσι δεν θα αργήσει να ξεκινήσεις και να μεγαλώσει κιολας η κουβεντα μας) τα 350Ε είναι το μεγαλο μου ταβανι εαν μπορω με λιγοτερα χρηματα να καταφέρω να έχω αυτα που ζηταω τοτε προφανως και θα προτιμήσω κατι οικονομικοτερο!

Κατι που ξεχασα παραπανω είναι να μιλάμε για συσκευή του 2015 ή εστω (αν μιλαμε για ανδροιδ) να είναι στις συσκευες που θα πάρουν την επομενη εκδοση του (νομίζω η 6.0 αν δεν κανω λαθος)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στα λεφτά σου..... ίσως μια απο της καλύτερες επιλογές είναι το LG G3 (state of the art camera). και σου μένουνε και λεφτά στην άκρη.

Βέβαια, αν θές, ίσως και το G Flex 2 να είναι προτιμότερο (στα 261Ε, και κινητάρα).

 

Απο εκεί και πέρα, το Huawei G8, είναι μια πολύ καλή επιλογή, κοντά στο ταβάνι σου.

Link to comment
Share on other sites

Με 430 μινιμουμ απο σκρουτζ ,samsung note 4 .To κινητό. Εψαχνα κάτι μέχρι 400€ ,lg g4 από 380 , αλλά από κοντά μου φαινόταν σαν φτωχός συγγενής δίπλα στο note4. Υπάρχουν και κινέζικες επιλογές xiamii mi5 ,και xiamii note 3 ,letv x800 ,και oneplus 2. Edited by basilise
Link to comment
Share on other sites

Με 430 μινιμουμ απο σκρουτζ ,samsung note 4 .To κινητό. Εψαχνα κάτι μέχρι 400€ ,lg g4 από 380 , αλλά από κοντά μου φαινόταν σαν φτωχός συγγενής δίπλα στο note4. Υπάρχουν και κινέζικες επιλογές xiamii mi5 ,και xiamii note 3 ,letv x800 ,και oneplus 2.

 

Μα το παλικάρι μιλάει για μπάτζετ μέχρι 300Ε (ζόρικα στα 350). ;-)

Edited by Ayrton
Link to comment
Share on other sites

Μα το παλικάρι μιλάει για μπάτζετ μέχρι 300Ε (ζόρικα στα 350). ;-)

 

 

Και εγώ από εκεί ξεκίνησα αλλά ψάχνοντας είπα να κάνω την υπέρβαση.

Link to comment
Share on other sites

motorola x 2 gen με μπαμπου ειναι πολύ ομορφο το είδα και σημερα απο κοντα στα mediamarkt σε μαυρο με δερμα!

Το honor 7 και αυτο πολύ όμορφο βγαζει μια αισθηση πιο στοιβαρη στο χερι!!!!Απο Lg ισως το g4 αλλα δεν ξέρω κατι με προβληματίζει απο σχολια για την αντιπροσωπία αλλα και το σερβις της!Μπορεί και να κανω λαθος καθώς ποτε δεν είχα lg!!!

Το note 4 ξεφςευγει πολύ σε χρήματα και εχω την αισθηση οτι αν πήγαινα σε αυτα τα χρήματα η επιλογή μου θα ηταν το s6

 

Εχει κανεις το honor7 η to moto x 2nd gen να μου πεί μερικές εντυπώσεις τοσο απο τις καμερες τους οσο και απο την αυτονομία τους??????

Link to comment
Share on other sites

motorola x 2 gen με μπαμπου ειναι πολύ ομορφο το είδα και σημερα απο κοντα στα mediamarkt σε μαυρο με δερμα!

Το honor 7 και αυτο πολύ όμορφο βγαζει μια αισθηση πιο στοιβαρη στο χερι!!!!Απο Lg ισως το g4 αλλα δεν ξέρω κατι με προβληματίζει απο σχολια για την αντιπροσωπία αλλα και το σερβις της!Μπορεί και να κανω λαθος καθώς ποτε δεν είχα lg!!!

Το note 4 ξεφςευγει πολύ σε χρήματα και εχω την αισθηση οτι αν πήγαινα σε αυτα τα χρήματα η επιλογή μου θα ηταν το s6

 

Εχει κανεις το honor7 η to moto x 2nd gen να μου πεί μερικές εντυπώσεις τοσο απο τις καμερες τους οσο και απο την αυτονομία τους??????

 

Για την αντιπροσωπεία της Lg κάτι λάθος διάβασες ή διάβασες κάποια συγκεκριμένη περίπτωση. Το service της (Procordia) θεωρείται το καλύτερο στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτο ανεφερα οτι δεν είχα ποτε Lg και αρα δεν ξέρω τα σχολια απο το σκρουτζ τα διαβασα παντως ισως και να είναι μεμονομενες περιπτωσεις ή και πολύ απαιτητικοί πελάτες

Οπότε μου προτείνεις πχ το g3 σε σχεση με το honor 7?

Και αν ναι για ποιους λογους ????

 

Συγγνώμη αν γινομαι φορτικος αλλα έχω πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυ καιρο να αγορασω κινητό και για αυτο το ψάχνω λίγο παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Lg G3 32g (πολυ καλη καμερα, χωρις λαγκ, νορμαλ μπαταρία)

Samsung Galaxy a7 (γρηγορο, με καλη καμερα και με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης)

Samsung Galaxy s5 neo (αν σε ενδιαφέρει να είναι αδιάβροχο)

Samsung Galaxy a5 (αν θες να ρίξεις το budget, θα σε καλυψει μια χαρα)

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...