Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Huawei Nexus 6P


djkostas20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο για την ωραία δουλειά Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πλέον έβαλα και Elemental στην Cataclysm. Το κακό είναι ότι όπως πάει αυτή η ρομ δεν με βλέπω να την αλλάζω. Και δεν έχω τι να φλασάρω... :lol::lol:

 

Επίσης με το Disable service απενεργοποίησα διεργασίες των Google Services που δεν χρησιμοποιώ όπως όλα τα σχετικά με wearable και fitness καθώς και lockbox που στο G3 θυμάμαι είχε αρκετά wakelocks/alarms. Πάντως χθες και πριν βάλω τον Elemental έφτασα στο 38% μπαταρία με 3h 15m οθόνης, 55m κλήσεις σε 1d 6h μπαταρία. Για μένα αυτοί οι χρόνοι όταν τα έχω όλα ανοιχτά ακόμα και το βράδυ και μάλιστα το 40-50% της χρήσης αυτής είναι εκτός wifi με 3g είναι πάρα πολύ καλοί. Πολύ καλύτεροι από ότι περίμενα μπορώ να πω.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με βάζεις σε πειρασμό αλλά λέω να περιμένω τα security patches του Ιανουαρίου για να φλασαρω πάλι στοκ ,εγώ πάντως μέρα νύχτα με τα πάντα ανοιχτά χωρίς κανένα disable βγάζω 6 ώρες οθόνη με Screwd και elementalx
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγώ σε μέρα νύχτα τόσο θα έβγαζα πιστεύω... Τώρα σε 30 ώρες είχα ακόμα σχεδόν 40% και 3+ οθόνη. Πάει πάρα πολύ καλά η μπαταρία του. Και ειδικά για εμένα που έχω fb, fb messenger και viber που έχουν τρελά alarms.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στέφανε με ποια screwed είσαι;

Γιατί έχει αρκετές... Και λέω να την δοκιμάσω.

Επίσης έκανα backup με το twrp και δεν μου το κράτησε σωστά, είμαι με το 2.8.7.2 οι περισσότερες εφαρμογές μου έκαναν fc.

Είχε κάνεις το ιδιο πρόβλημα;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ρεβέκκα με την 20/12 είμαι σκέφτομαι να φλασαρω resurrection remix που είδα ότι βγήκε σήμερα, όσον αφορά το back up στην twrp πάντα να αφαιρεις τον fingerprint και το πιν από το ξεκλειδωμα της οθόνης όταν είναι να το κανείς επίσης και τυχόν θέματα είτε layers είτε cmte γιατί δημιουργούν πρόβλημα στο back up

Με την skrewd milestone 20/12

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint το είχα αφαιρέσει γιατί την είχα πατήσει 1 φορά...

Αλλά layers είχα επάνω. Λες αυτό να δημιουργούσε το πρόβλημα;;

Στο επόμενο backup θα τα αφαιρέσω για να το τσεκαρω.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό , επίσης μιας και έχεις layers όταν φλασαρεις την καινούργια Ρομ φλασαρε μάζι και τον vendor επειδή το factory reset δεν τον καθαρίζει και μένουν κατάλοιπα από τα layers που χρησιμοποιουσες
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Η απλά κάνε mount το vendor και μετά με τον file manager του twrp διέγραψε τον φάκελο overlays.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Περνάω τον vendor όποτε περνάω ρόμ.

Αυτό με το twrp το έκανα μόνο όταν ένα layer μου έκανε bootloop και μπήκα από εκεί και το διέγραψα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε εντυπώσεις... Εγώ θα κάνω πιο αργές μεταβάσεις. Το έχω σκεφτεί σε 10ήμερα! Για να προλαβαίνει να στρώσει καλά το τηλέφωνο και να έχω πλήρη εικόνα κάθε ρομ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε εντυπώσεις... Εγώ θα κάνω πιο αργές μεταβάσεις. Το έχω σκεφτεί σε 10ήμερα! Για να προλαβαίνει να στρώσει καλά το τηλέφωνο και να έχω πλήρη εικόνα κάθε ρομ.

10ημερο ? Σε ζηλεύω :lol: ,εγώ οπότε μπαίνω στο xda διαολιζομαι...με τρώει να φλασαρω...ειδικά αν υπάρχει κάτι καινούργιο:p

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

10ημερο ? Σε ζηλεύω :lol: ,εγώ οπότε μπαίνω στο xda διαολιζομαι...με τρώει να φλασαρω...ειδικά αν υπάρχει κάτι καινούργιο:p

 

Και μένα το ίδιο αλλά δεν έχει νόημα αυτό το τέστ. Καθώς δεν ηρεμεί το κινητό και δεν στρώνει. Οπότε και τα αποτελέσματα που παίρνω δεν είναι 100% σωστά. Ειδικά στο θέμα αυτονομίας πρέπει να δεις σε βάθος χρόνου και να βγάλεις τον μέσο όρο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάθε βδομάδα με 10 μέρες φλασαρω μην νομίζεις ,αυτή η Ρόμ έχει έναν τροποποιημένο κερνελ του Franco και ήταν αυτό που ήθελα να δοκίμασω πιο πολύ
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σπάνια έχω καταφέρει να στήσω συσκευή και να μείνει πάνω από 2 μερες... γιαυτό και σχεδόν ποτέ δεν βλέπω καλούς χρόνους στα κινητά μου... Και δύσκολα θα μπορέσω να αποβαλλω την μανία του φλασαρισματος...που δεν έχει και τόσο νόημα πλέον, κακό πράγμα το συνήθειο...
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι ήμουν παλιότερα. Πλέον όμως προσπαθώ να κρατηθώ ειδικά όταν βρω κάτι που είναι 100% σταθερό. Επίσης επειδή θέλω να μείνω όσο πιο κοντά στην πηγή γίνεται και με όσο το δυνατόν λιγότερη παραμετροποίηση ευτυχώς με αυτόν τον τρόπο αποβάλλω από μέσα μου τη μανία να πειράξω. Και ειδικά τώρα με Cataclysm που ουσιαστικά είναι ένα Mod πάνω στην στοκ το θεωρώ το ιδανικό για μένα.

 

Πάντως πραγματικά ως τώρα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος τόσο από την απόδοση όσο και από την αυτονομία του. Ξέρω πλέον ότι την μέρα θα την βγάλω 101%. Με το G3 πριν ήξερα ότι θα χρειαστώ φόρτιση αν με πάει αργά το βράδυ.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρόνια σε όλους υγεία ευτυχία και πολλά φλασαρισματα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το παρόν θέμα όπου συζητάμε γενικότερα για τις τροποποιήσεις του Nexus 6P μεταφέρθηκε στην αρχική του θέση.

 

Ωστόσο... ο οδηγός του djkostas20 έχει δικό του θέμα στο MyGuides όπου θα μπορεί να τον αναβαθμίζει ο editor κατά βούληση και εκεί θα συζητάτε σε ότι έχει να κάνει με τον συγκεκριμένο οδηγό.

 

Στο παρόν θέμα θα συζητάμε για τα "πειράγματα" του Nexus 6P γενικότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία. Βολεύει κιόλας για να έχουμε ξεχωριστές τις πληροφορίες. Βέβεαια εγώ έτσι και αλλιώς απλώς έκανα μία μετάφραση σημείων του οδηγού του xda για διευκόλυνση.

 

Καλή χρονιά να έχουμε...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ πάει... Εμένα είναι στο 73% τώρα με 1 ώρα οθόνης και 20 λεπτά κλήσεων αλλά σε 22 ώρες οπότε λογικό να έχω 1 ώρα λιγότερο οθόνης. Μάλιστα αυτό που παρατηρώ είναι ότι έχω καλύτερη αυτονομία σε idle αν έχω wifi on με network mode στο 3g αντί για 2g όπως έκανα πάντα με τα προηγούμενα κινητά.

 

Τώρα έβαλα πριν λίγο και τα settings στον κέρνελ να τα δοκιμάσω... Να δω αν όντως δίνουν καλύτερη μπαταρία όπως λένε.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Κώστα είναι με τα πάντα ανοιχτά 3 e mail και network mode σε 4g ,η αλήθεια είναι ότι μου έλειψε λίγο το stock μετά από τόσες aosp και cm based roms και λέω να μείνω μέχρι τουλάχιστον το επόμενο security update
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Και μένα δεν τα κλείνω εκτός του 4g που το θεωρώ άχρηστο προσωπικά

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στέφανε στην πρώτη φώτο εκεί που λέει... Χρήση από την τελευταία πλήρη φόρτιση....σου γράφει τις ώρες.

Είναι κάποιο mod;

Γιατί σε εμένα δεν γράφει τίποτα εκεί, με stock rom είμαι και εγώ αλλά χωρίς το mod της cataclysm.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...