Jump to content

Κινητό μέχρι 200ε


lebron15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλος ψάχνει κινητό να αντικαταστήσει το Galaxy S2. Δίνει ως 200ε, βαριά βαριά μέχρι 250 μόνο αν κάτι αξίζει τόσο πολύ για τα χρήματά του. Android, δεν τον πολυνοιάζει η κάμερα, ας είναι απλά υποφερτή. Αυτό που μας ενδιαφέρει περισσότερο είναι να μην κολλάει το κινητό, θέλει γρήγορη και smooth πλοήγηση, μέγεθος οθόνης γύρω στις 5-5,5''. Αγοράζει από σκρουτζομάγαζα όλες τις γνωστές εταιρείες και κινέζικες τύπου Huawei, lenovo αλλά όχι από αυτές που δεν είναι ακόμα δημοφιλείς στο μέσο χρήστη στην Ελλάδα. π.χ. Doogee.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Φίλος ψάχνει κινητό να αντικαταστήσει το Galaxy S2. Δίνει ως 200ε, βαριά βαριά μέχρι 250 μόνο αν κάτι αξίζει τόσο πολύ για τα χρήματά του. Android, δεν τον πολυνοιάζει η κάμερα, ας είναι απλά υποφερτή. Αυτό που μας ενδιαφέρει περισσότερο είναι να μην κολλάει το κινητό, θέλει γρήγορη και smooth πλοήγηση, μέγεθος οθόνης γύρω στις 5-5,5''. Αγοράζει από σκρουτζομάγαζα όλες τις γνωστές εταιρείες και κινέζικες τύπου Huawei, lenovo αλλά όχι από αυτές που δεν είναι ακόμα δημοφιλείς στο μέσο χρήστη στην Ελλάδα. π.χ. Doogee.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

 

Meizu M2 Note απο τα public στα 199 ευρω. Τίμια πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Αφού τον νοιάζει να μην κολλάει τώρα και στο μέλλον τότε μάλλον ξεχνάει το αντροιντ ειδικά στα λεφτά που δίνει. Lumia 640 xl απο μένα
Link to comment
Share on other sites

Huawei p8 lite http://www.skroutz.gr/s/6724273/Huawei-Ascend-P8-Lite-Dual-16GB.html σε android.Και σε windows phone Microsoft 640 xl lte
Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

Meizu m2 note 2 από public 199 από Κίνα 130-140 ευρώ..δεν υπάρχει αντίπαλος στα λεφτά του.. Φυσικά από Κίνα και xiaomi redmi note 2

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

.... τύπου Huawei, lenovo αλλά όχι από αυτές που δεν είναι ακόμα δημοφιλείς στο μέσο χρήστη στην Ελλάδα. π.χ. Doogee.

.

 

Εγω φίλε μου μιας και έχουν περάσει απ τα χέρια μου ΚΑΙ οι δυο μάρκες συσκευών που αναφέρεις (Huawei, lenovo) ΠΟΛΥ πριν γίνουν "δημοφιλείς" στην Ελλάδα ... ένα έχω να σου πω ...

Εδώ και μέρες έχω στα χέρια μου ένα "μη δημοφιλές" κντ--> AYTO ... που είναι η δικιά μου πρόταση (θα έλεγα από τα κορυφαία αυτή τη στιγμή) για τα λεφτά του ,,,,

Είναι της "τάξεως" των 500€ ..... ..... αυτά :)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να σου βάλω στην εξίσωση άλλο ένα κινητό που οι περισσότεροι δεν έχουνε σε υπόληψη.... και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί.

Lenovo K3 Note. Τα έχει όλα και συμφέρει. Ναι το έχω δουλέψει απο φίλο μου.... που του το πρότεινα, και έχει μείνει καραευχαριστημένος. (για αγορά απο Ελλάδα στα 219Ε είναι πολύ VfM). Απλά σαν μια άλλη επιλογή, έχετε στο μυαλό σου. (Antutu βγάζει 46κ!!!).

Ειδάλλως, σε πιο "δουλεμένα" κομμάτια, πηγαίνεις στο M2 Note, στα 199ε, ή στο Redmi Note 2 στα 245Ε. Και υπάρχει και το P8 Lite στα 199Ε.

Link to comment
Share on other sites

Αφού τον νοιάζει να μην κολλάει τώρα και στο μέλλον τότε μάλλον ξεχνάει το αντροιντ ειδικά στα λεφτά που δίνει. Lumia 640 xl απο μένα

Μιας και ειμαι χρηστης του 640 τους τελευταιους 2μηνες, θα συμφωνησω απόλυτα...

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα απο το Huawei p8 lite και το Meizu M2 Note θα ελεγα με κλειστα ματια το p8 καθως τα δουλεψα και τα 2.

Το μονο θετικο στο meizu θα ελεγα ειναι η μπαταρια.

Καμερα-φωτογραφια, ποιοτητα κατασκευης, ηχος ακουστικου, κρατημα στο χερι το p8 ειναι με διαφορα καλυτερο!

Κακα τα ψεματα η Huawei δεν ειναι πλεον μια κινεζια..

Link to comment
Share on other sites

Το samsung J5 τι σας λεει;

Εχει κανεις προσωπικη εμπειρια;

Που να βρω κανενα ελαφρα μεταχειρισμενο με 120-130€;

 

Aπο ενα φιλλο που το εχει μπορω να σου πω πως εχει ωραια οθονη και αρκετα καλη αυτονομια.

Απο επιδοσεις, ταχυτητα και παιχνιδια δεν μπορω να σου πω δεν το εχω δει.

Ομως εμενα με χαλαει πολυ οτι εχει 1,5/8 Gb και για αυτο το λογο δεν θα το επαιρνα.

Αλλους παλι δεν τους χαλαει καοθολου αυτο και το θεωρουν πολυ vfm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...