Jump to content

Επιλογή κινητού


Asimakis78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας.

Έχω ενα android Samsung Ace 2, καταλαβαινετε την κατασταση, και θελω καινουργιο κινητο

πιο μεγαλο σε ιντσες πιο γρηγορο και θα προτιμουσα αυτη τη φορα να μην ειναι android

και μεχρi 200-250 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα να ναι εκει γυρω στα 200! 250 θα δινα με δυσκολια. Αλλα θα θελα Microsoft γιατι εχω ακουσει καλες κριτικες απο αποψη ταχυτητας.

Δεν θελω τρελες αποδοσεις. Ουτε τις πολλες εφαρμογες, για απλη καθημερινη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σε Android θα επιμεινω γυρω στα 240€ το Samsung Galaxy A5 το οποιο ειναι 4πυρηνο εχει 2giga Ram οποτε και για Android θα ναι πολυ γρηγορο και δν εχει κολληματα.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανοιξα και εγω θεμα για τον ιδιο λογο, απο οτι μου εχουν απαντησει το Α5 ειναι αρκετα ακριβο για αυτα που σου προσφερει. Εχω καταληξει στο P8 Lite με 195 ευρώ και σχεδον ιδια specs με το Α5
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανοιξα και εγω θεμα για τον ιδιο λογο, απο οτι μου εχουν απαντησει το Α5 ειναι αρκετα ακριβο για αυτα που σου προσφερει. Εχω καταληξει στο P8 Lite με 195 ευρώ και σχεδον ιδια specs με το Α5

 

Βασικά το Α5 έχει έναν απλό snapdragon 410. Επεξεργαστή που έχουν και πολύ πιο φθηνές συσκευές.

 

Για μένα κοιτάς m4 aqua, p8 lite & meizu m2 note.

 

Από windows 640/640xl.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια. Ρωτησα αρκετους για windows κινητα κ με φοβησαν λιγο και καθισα και εψαξα παλι για android και βρηκα αυτό το lenovo: http://www.electroniki.gr/telephony/cellphones/smartphone/lenovo-p70-4g-blue .

Νομιζω εχει τα παντα και σε πολύ καλη τιμη. Οποτε νομιζω οτι θα το προτιμησω. Εσεις τι λετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου..

εγω θα σου ελεγα να επαιρνες το samsung galaxy j5 ...εχει τις καλυτερες κριτικες..απο ταχυτητα..και απο κολληματα. μηδεν...:cool:

Εγω το εχω 1 εβδομαδα και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος...170 ευρω ...καλυτερο και απο το lenovo που δειχνεις..και ειναι κ αυτο 4G..:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια. Ρωτησα αρκετους για windows κινητα κ με φοβησαν λιγο και καθισα και εψαξα παλι για android και βρηκα αυτό το lenovo: http://www.electroniki.gr/telephony/cellphones/smartphone/lenovo-p70-4g-blue .

Νομιζω εχει τα παντα και σε πολύ καλη τιμη. Οποτε νομιζω οτι θα το προτιμησω. Εσεις τι λετε;;;

 

Tι σου είπαν και σε φόβησαν;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια. Ρωτησα αρκετους για windows κινητα κ με φοβησαν λιγο και καθισα και εψαξα παλι για android και βρηκα αυτό το lenovo: http://www.electroniki.gr/telephony/cellphones/smartphone/lenovo-p70-4g-blue .

Νομιζω εχει τα παντα και σε πολύ καλη τιμη. Οποτε νομιζω οτι θα το προτιμησω. Εσεις τι λετε;;;

Γνωστοί μου έχουν Lenovo και κάθε τρεις και λίγο τρέχουν για service. Μια χαλάνε τα πλήκτρα, μια χάνουν το σήμα, μια τα δεδομένα. Δεν είναι ευχαριστημένοι επίσης με την arvato . Επίσης αυτοί που σου είπαν για τα windows ήταν κάτοχοι ή απλά κάτι άκουσαν;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

επειδή ενδιαφέρομαι και έγω για κινητό windows, τι ακριβως σου είπαν? ημούν κατοχος android τα τελευταια 2 χρόνια. Ανθεσ κινητό windows μονο το 640 xl. πολύ καλή κάμερα και φοβερη μπαταρία. και τα specs του κινητού μην τα συγκρίνεις με αυτα λειτουργικού android γιατι το λειτουργικό windows ειναι πιο ελαφρύ.

Αρνητικά απο οτι έχω καταλάβει ειναι τα εξής:

1. δεν υπαρχει ποικιλία εφαρμογών στο windows store. Τα απαραιτητα όμως υπάρχουν. Ψαξε λιγο στο store να δεις εαν σε καλύπτουν

2. οταν έχεις τα ακουστικά δεν χτυπάει δυνατα.

Τωρα κάτι αλλα περι βιντεο που ίσως κολλανε αυτα είναι μεμονωμένα περιστατικα. Πάντα απο αυτα που εχω διαβάσει σου γράφω αφου σκέφτομαι και εγω να το αγοράσω. παιζει πάντως απο 190 μεχρι 240. τσεκαρε το αντιστηχο νημα για να πάρεις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Tι σου είπαν και σε φόβησαν;

 

Γεια σου φιλε And Justice For All ( METALLICAAA???)!!

Ατομα(2 γνωστοι) τα οποια ειχαν windows, τωρα μοντελο ακριβως δεν θυμαμαι αλλα οχι πολυ καινουργια

τους κολλουσαν γενικα ειχαν θεματα με τις εφαρμογες οι οποιες ειναι γενικα λιγες σε συγκριση παντα με τα Android κι καποιεςαπο αυτες που ανοιγαν κολλουσαν αλλες ηθελαν πληρωμη σαν τα Iphone.

Συν οτι σε αναγκαζει να κανεις update τα Windows 10 κι αυτο δν θα βαρυνει κι αλλο το κινητο το οποιο εχει μονο ενα 1 giga RAM?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωστοί μου έχουν Lenovo και κάθε τρεις και λίγο τρέχουν για service. Μια χαλάνε τα πλήκτρα, μια χάνουν το σήμα, μια τα δεδομένα. Δεν είναι ευχαριστημένοι επίσης με την arvato . Επίσης αυτοί που σου είπαν για τα windows ήταν κάτοχοι ή απλά κάτι άκουσαν;

 

Γεια σου..Ειχαν γνωστοι μου windows και γενικα δν ηταν ευχαριστημενοι.Γενικα ακουω και καλες και κακες κριτικες.

Επισης ενας φιλος εχει lenovo κι ειναι πολυ ευχαριστημενος και για τα λεφτα του.δν θυμαμαι μοντελο αλλα θυμαμαι οτι ηταν γυρω στα 150€ η αγορα του.(τον ρωτησα περιμενω να μου απαντηση για το μοντελο)

Link to comment
Share on other sites

Συν οτι σε αναγκαζει να κανεις update τα Windows 10 κι αυτο δν θα βαρυνει κι αλλο το κινητο το οποιο εχει μονο ενα 1 giga RAM?

 

οχι στα windows το 1 gb ram ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

οχι στα windows το 1 gb ram ειναι μια χαρα

 

Παιδια πραγματικα εχω μπερδευτει παρα πολυ....Τελικα μου φαινεται θα καταληξω να παιρνω iphone!! :p :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άμα πάρεις Lumia η αλήθεια είναι ότι μετά θα μπορείς να δουλεψεις μόνο lumia ξανά ή ...iphone όπως είπες.

 

Καλα σε iphone δεν θα παω λογω τιμης κυριως. Και λεω να καταληξω στην αρχικη αποφαση. δηλαδη να παω σε Microsoft και συγκεκριμενα στο

 

Lumia 640, Οχι το XL γιατι νομιζω 5,7" οθονη ειναι too much!!! Οποτε το καινουργιο μου κινητο ειναι αυτο.

 

http://www.electroniki.gr/microsoft-640ds-black

 

Σε λιγες μερες θα παω να το παραλαβω!!!! :)))

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε! Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. Θα το ευχαριστηθείς το κινητό. Άψογο σε όλα του!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε! Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. Θα το ευχαριστηθείς το κινητό. Άψογο σε όλα του!

 

Να σαι καλα αδερφε. Καλες γιορτες να χουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...