Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά ,μέτα από μια άσχημη πτώση που είχε το κινητό μου ράγισε το digitizer δεν φαίνεται να έχει πειραχθεί η οθόνη και η αφή δουλεύει κανονικά .Είναι εύκολη η αλλαγή για να την κάνω μόνος μου ;

-https://olla.gr/spare-parts/more-brand-parts/xiaomi-spare-parts/touch-panel/ipartsbuy-xiaomi-redmi-3-3s-touch-screen-digitizer-assembly-black-ipartsbuy/?sef_rewrite=1&ref=bestprice.gr

Αύτο είναι κομπλέ ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,μέτα από μια άσχημη πτώση που είχε το κινητό μου ράγισε το digitizer δεν φαίνεται να έχει πειραχθεί η οθόνη και η αφή δουλεύει κανονικά .Είναι εύκολη η αλλαγή για να την κάνω μόνος μου ;

-https://olla.gr/spare-parts/more-brand-parts/xiaomi-spare-parts/touch-panel/ipartsbuy-xiaomi-redmi-3-3s-touch-screen-digitizer-assembly-black-ipartsbuy/?sef_rewrite=1&ref=bestprice.gr

Αύτο είναι κομπλέ ;

Πιάνουν τα χέρια σου?

και κρίνε.
Link to comment
Share on other sites

Δε θα πετύχει αλλαγή μόνο digitizer.. Ολόκληρη οθόνη μονο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,μέτα από μια άσχημη πτώση που είχε το κινητό μου ράγισε το digitizer δεν φαίνεται να έχει πειραχθεί η οθόνη και η αφή δουλεύει κανονικά .Είναι εύκολη η αλλαγή για να την κάνω μόνος μου ;

-https://olla.gr/spare-parts/more-brand-parts/xiaomi-spare-parts/touch-panel/ipartsbuy-xiaomi-redmi-3-3s-touch-screen-digitizer-assembly-black-ipartsbuy/?sef_rewrite=1&ref=bestprice.gr

Αύτο είναι κομπλέ ;

 

Ούτε να το σκέφτεσαι! Αλλαγή digitizer (μόνο αυτού) είναι εξαιρετικά δύσκολη υπόθεση ακόμα και για εξειδικευμένους τεχνικούς που διαθέτουν κατάλληλο εξοπλισμό (lcd separator). Σου το λένε προκαταβολικά ότι ενδέχεται να αποτύχει άλλωστε. Ψάχνεις για κομπλέ οθόνη LCD+digitizer+frame μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα δεν ειναι μεγαλη απο το να παρω σκετο digitizer ή μαζι με την οθόνη https://store.fixmobile.gr/el/proion/gnisia-othoni-me-mihanismo-afis-xiaomi-redmi-3-3s-3x-mayro?ref=bestprice.gr​ πως σας φαινεται ειναι οντως original πως μπορω να τσεκαρω ;​
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα δεν ειναι μεγαλη απο το να παρω σκετο digitizer ή μαζι με την οθόνη https://store.fixmobile.gr/el/proion/gnisia-othoni-me-mihanismo-afis-xiaomi-redmi-3-3s-3x-mayro?ref=bestprice.gr​ πως σας φαινεται ειναι οντως original πως μπορω να τσεκαρω ;​

Δεν μπορείς να το τσεκάρεις.

Πάρτο από Ευρώπη με τα μισά λεφτά για μικρότερο ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα δεν ειναι μεγαλη απο το να παρω σκετο digitizer ή μαζι με την οθόνη https://store.fixmobile.gr/el/proion/gnisia-othoni-me-mihanismo-afis-xiaomi-redmi-3-3s-3x-mayro?ref=bestprice.gr​ πως σας φαινεται ειναι οντως original πως μπορω να τσεκαρω ;​

 

Δεν μπορείς να το ξέρεις. Πάρτην από εδώ: http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=334

Είναι δοκιμασμένο μαγαζί και έχει original ανταλλακτικά από όσο λένε στην Ελληνική κοινότητα.

Όχι από ebay, διαφωνώ εγώ, ό,τι σχετικό έχω πάρει από εκεί μου βγήκε προβληματικό.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βρει καπου το redmi 3 σε στοκ;;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα!

 

Μου ήρθε χθες μήνυμα και έκανα αναβάθμιση σε 8.5.2

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι τα εικονίδια στην status bar, δεν αλλάζουν χρώμα ανάλογα με το background και έχουν μονίμως ένα λευκό πλαίσιο. Αυτο τα κάνει αντιαιθητικά και πολλές φορές δυσανάγνωστα ανάλογα με το background.

Παρατήρησε κανείς κατι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μου ήρθε χθες μήνυμα και έκανα αναβάθμιση σε 8.5.2

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι τα εικονίδια στην status bar, δεν αλλάζουν χρώμα ανάλογα με το background και έχουν μονίμως ένα λευκό πλαίσιο. Αυτο τα κάνει αντιαιθητικά και πολλές φορές δυσανάγνωστα ανάλογα με το background.

Παρατήρησε κανείς κατι ανάλογο?

Βάλε έναν άλλο launcher (π.χ nova) και κάνε όποια παραμετροποίηση θέλεις.

Άσχετο: μήνυμα από ποιον σου ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μου ήρθε χθες μήνυμα και έκανα αναβάθμιση σε 8.5.2

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι τα εικονίδια στην status bar, δεν αλλάζουν χρώμα ανάλογα με το background και έχουν μονίμως ένα λευκό πλαίσιο. Αυτο τα κάνει αντιαιθητικά και πολλές φορές δυσανάγνωστα ανάλογα με το background.

Παρατήρησε κανείς κατι ανάλογο?

 

8.5.2 ;

με Κινέζικη είσαι ;

γιατί ;;;;; :)))

 

8.5.3 βλέπω την global , 8.5.2 την κινέζικη

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

ένα πρόβλημα που παρατήρησα τελευταία είναι ότι με Vodafone άλλοι έχουν καλύτερο σήμα 3g ίντερνετ από ότι εγώ ... Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάποιος τρόπος να το φτιάξω;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

ένα πρόβλημα που παρατήρησα τελευταία είναι ότι με Vodafone άλλοι έχουν καλύτερο σήμα 3g ίντερνετ από ότι εγώ ... Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάποιος τρόπος να το φτιάξω;

Ευχαριστώ πολύ

 

3g ή 4g ;

διαφέρουν αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει συσκευή Samsung. Είτε έχουμε 3g είτε αυτός 4g και εγώ lte., κάθε φορά έχει πολύ γρηγορότερο ίντερνετ και καλύτερο σήμα ... Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει συσκευή Samsung. Είτε έχουμε 3g είτε αυτός 4g και εγώ lte., κάθε φορά έχει πολύ γρηγορότερο ίντερνετ και καλύτερο σήμα ... Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!

 

ε κοίτα για 4g , μιας και δεν έχει την 800αρα είναι λογικό σε σημεία να έχεις χειρότερο σήμα σε σχέση με συσκευή που την έχει

3g δεν ξέρω , υποθέτω είναι όλες (όσες θέλουμε τέλος πάντων) οπότε θα παίζουν άλλα πράγματα

το samsung π.χ. (δεν λες μοντέλο) μπορεί απλά να έχει καλύτερο modem (καλύτερο soc δηλαδή από αυτό που έχει το redmi)

μπορεί να έχει καλύτερη κεραία κλπ

 

(αν υποθέσουμε ότι δεν έχει "κολλήσει" κάτι με το λειτουργικό )

επίσης ποια έκδοση έχεις στο redmi ;

αν έχεις κάποια παλιά , ή μη επίσημη έκδοση , είναι συνηθισμένο να έχεις διάφορα θέματα

Link to comment
Share on other sites

Οκ, κατάλαβα κάποια πράγματα! Έχω την 7.1. stable 7.1. 3.0. Ευχαριστώ και πάλι!

 

ναι έχεις ανεπίσημη έκδοση που δεν έχει αναβαθμιστεί ποτέ (έκδοση που βγήκε πριν 1.5 χρόνο)

 

η συσκευή επίσημα έχει 8.5.2/8.5.3

και σε beta έκδοση miui 9

(εσύ έχεις miui 7)

 

και πρόβλημα να μην είχες θα έλεγα να κάνεις τον κόπο να το ψάξεις για το πως να αναβαθμίσεις (λογικά θα έχει κι εδώ οδηγό κάπου αλλιώς ρωτάς ή ψάχνεις και στο xiaomi-miui.gr )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω την 8.5.3 αλλα τον τελευταίο καιρο το κινητο βαραει επανεκκίνησεις στα καλα καθούμενα... Εκανα επαναφορσ εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το ξαναπαρουσιασε... Τι λετε;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...