Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα αντιμετωπιζουμε ενα προβλημα με το κινητο της γυναικας μου.Η δευτερη σιμ της Wind ξαφνικα χανεται και δεν φαινεται και φαινεται μονο η αλλη της Cosmote.Μετα απο επανεκινηση την ξαναεμφανιζει και σε ασχετη στιγμη ξαναχανεται.Στην εκδοση βασικου φασματος( μηπως βοηθησει) λεει :FAAAANUZM-156482.1.63385/V012 να πω οτι ειναι 5.1.1 και οπως το πηραμε δεν εχω πειραξει τιποτα.Να φταιει η ρομ?αυτη σιγουρα δεν ειναι η ελλεηνικη,να την περασω θα στρωσει λετε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα αντιμετωπιζουμε ενα προβλημα με το κινητο της γυναικας μου.Η δευτερη σιμ της Wind ξαφνικα χανεται και δεν φαινεται και φαινεται μονο η αλλη της Cosmote.Μετα απο επανεκινηση την ξαναεμφανιζει και σε ασχετη στιγμη ξαναχανεται.Στην εκδοση βασικου φασματος( μηπως βοηθησει) λεει :FAAAANUZM-156482.1.63385/V012 να πω οτι ειναι 5.1.1 και οπως το πηραμε δεν εχω πειραξει τιποτα.Να φταιει η ρομ?αυτη σιγουρα δεν ειναι η ελλεηνικη,να την περασω θα στρωσει λετε?

Οπωσδήποτε βγάλε τη ψευτοrom αν έχεις.

Σίγουρα θα βγάζει δυσλειτουργίες, ακόμα και αν δε φταίει για τη συγκεκριμένη που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε βγάλε τη ψευτοrom αν έχεις.

Σίγουρα θα βγάζει δυσλειτουργίες, ακόμα και αν δε φταίει για τη συγκεκριμένη που αναφέρεις.

 

Ok θα προσπαθησω με εναν οδηγο που εχω βρει για 32bit windows γιατι δεν εχω 64αρια κι απο οτι εχω διαβασει ειναι προβλημα,δεν ξερω αν καποιο παιδι μπορει να με βοηθησει και θα περασω ελληνικη η ευρωπαικη νομιζω το ιδιο δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δε χρειαζονται 64bit windows, παρα μονο για edl mode (ειδικη περιπτωση), αλλα δεν ειμαι σιγουρος, μη σε παρω στο λαιμο μου. Πιστευω θα περασει κανονικα, αν οχι μαλλον απλα θα βγαλει σφαλμα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δε χρειαζονται 64bit windows, παρα μονο για edl mode (ειδικη περιπτωση), αλλα δεν ειμαι σιγουρος, μη σε παρω στο λαιμο μου. Πιστευω θα περασει κανονικα, αν οχι μαλλον απλα θα βγαλει σφαλμα.

Τωρα το ειδα ρε παιδια που γυρισα σπιτι γιατι το πρωι που μου το διαβασε η γυναικα μου σας ανεφερα κι εγω βλακεια.Ειναι Miui 8 Global 7.5.11 Beta.Ειναι η ψευτορομ;παντως εχει ελληνικα,δε θυμαμαι αν ειχα ζητησει απο Vickmall,γιατι ειναι καιρος τωρα,αυτη τη multilanguage rom

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το ειδα ρε παιδια που γυρισα σπιτι γιατι το πρωι που μου το διαβασε η γυναικα μου σας ανεφερα κι εγω βλακεια.Ειναι Miui 8 Global 7.5.11 Beta.Ειναι η ψευτορομ;παντως εχει ελληνικα,δε θυμαμαι αν ειχα ζητησει απο Vickmall,γιατι ειναι καιρος τωρα,αυτη τη multilanguage rom

Πότε παρέλαβες το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται τότε να φοράει επίσημη την 7.5.11 (11 Μαΐου 17)

Εννοεις να εχει γινει update ota?απο μονο του αν η γυναικα μου το εκανε εν αγνοια της,γιατι δεν ασχολειται και δεν ξερει

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες αντιμετωπίζω ένα θέμα με την λήψη SMS απο την Εθνική Τράπεζα (icode).

 

Σε επικοινωνία που είχα με την wind μου ειπαν να κανω reset τον αριθμο στο κεντρο μηνυματων (+30693597000) στις ρυθμίσεις της συσκευής. Χρησιμοποιώ σαν default app το GO SMS και δεν μπορω να βρω πουθενα αυτη τη ρύθμιση.

 

Να σημειώσω οτι απο άλλους λαμβάνω και στέλων κανονικά SMS.

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα κανει disable την μαμίσια.

Τελικα βρηκα οτι το προβλημα ηταν οτι ο αριθμος ηταν στην blocklist. το θεμα ειναι οτι ακομη και ετσι επρεπε να λαβω εισοποιηση οτι ειχα sms απο αριθμο στην blocklist

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα κανει disable την μαμίσια.

Τελικα βρηκα οτι το προβλημα ηταν οτι ο αριθμος ηταν στην blocklist. το θεμα ειναι οτι ακομη και ετσι επρεπε να λαβω εισοποιηση οτι ειχα sms απο αριθμο στην blocklist

 

μάλλον το δυσκόλεψες το πράγμα :) αν είχες την μαμίσια θα έπαιρνες ειδοποίηση (όχι μήνυμα , ειδοποίηση , διαφορετικό είναι)

ένας λόγος που κατάργησα την μαμίσια ήταν αυτός , δεεεε θέλω ρε φίλε ειδοποίηση, μη με ενοχλείς , για αυτό έβαλα σε blacklist τον αριθμό για να μην βλέπω τέτοια πράγματα :)))

 

ρε παιδιά σας έχει έρθει ενημέρωση 8.5.1 ;

το είχα γυρίσει στην ελληνική αλλά επειδή δεν την πάλευα πάλι το ξαναγύρισα σε global και μου έβγαλε ενημέρωση (τώρα αν την κατεβάσει ποτέ δε ξέρω)

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις μου ήρθε η 8.5 σε official global stable.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, κάτι πασπατεψε η κόρη μου και μου βγάζει συνεχώς pop up διαφημίσεις και μηνύματα. Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω;

Σας ευχαριστω!

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάτι πασπατεψε η κόρη μου και μου βγάζει συνεχώς pop up διαφημίσεις και μηνύματα. Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω;

Σας ευχαριστω!

Ποιά rom φοράει? Δώσε ένα screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχεις επίσημη ρομ.

Έχεις εγκατεστημένη καμιά εφαρμογή τύπου adaway, adguard κλπ για να κόβει τις διαφημίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.

Βάλε adaway αν είσαι root, αλλιώς βάλε την adguard.

 

αυτό δεν είναι λύση

το ότι υπάρχει διαφήμιση στο άσχετο είναι πρόβλημα , άσχετα αν μπορεί να την κρύψει ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...