Jump to content

Σκληρός δίσκος πέθανε.


EGANI
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξαφνικά ο σκληρός δίσκος χάλασε δεν τον αναγνωρίζει ο υπολογιστής τον δοκίμασα σε άλλο υπολογιστή τα ίδια. Πώς μπορώ να πάρω τα αρχεία από μέσα; εσείς τι λύση μου δίνετε
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κάποιον εύκολο και ανέξοδο τρόπο.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το testdisk ή κάπως έτσι. Ανασύρει αρχεία αλλά κυρίως ανασταίνει δίσκους. Εγγυημένα. Εσωσα τους δίσκους μου

 

Οπως και το EEasus, πάντα με την προυπόθεση ότι σαν hardware λειτουργεί. Οπως αναφέρει στο ποστ ΄΄ ο δίσκος πέθανε '' δηλ. δεν δουλεύει σαν συσκευή και δεν αναγνωρίζετε, όχι ότι διέγραψα ή εκανα φορματ τον δίσκο μου και έχασα αρχεία. Αυτό εγώ κατάλαβα :O

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον βλέπει πουθενά μάλλον δεν υπάρχει σωτηρία. Υπάρχει περίπτωση αν δεν ακούς καθόλου θόρυβο όταν τον συνδέεις να είναι πρόβλημα στην πλακέτα. Αν ψάξεις ολόιδιο δίσκο και την αντικαταστήσεις μπορεί και να ξεκινήσει αλλά δεν ξέρω αν αξίζει και αν θα βρεις. Επίσης πρέπει να βρεις πλακέτα ολόιδια όπως επίσης να έχει και το ίδιο firmware - Version κλπ. Ευκαιρία για αγορά νέου δίσκου μάλλον και μάλιστα SSD τώρα που έχουν πέσει και οι τιμές. Δες εδώ π.χ. για εναν Corsair 240GB CSSD-F240GBLEB (Force LE Series). Αρκετά καλή επιλογή για τα λεφτά του!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...