Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασες να αλλάξεις εκδοση flash tool? Δοκιμασε την κινεζικη. Τώρα που το σκέφτομαι αυτό φταιει οντως.

 

http://www.mediafire.com/download/tpjg4jtdf7sj40t/SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1516.00.zip

 

[ATTACH]65134[/ATTACH]

 

Μου βγάζει αυτό το σφάλμα συνέχεια! :cry:

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]65134[/ATTACH]

 

Μου βγάζει αυτό το σφάλμα συνέχεια! :cry:

 

αφου στη φωτο δεν εχεις την εκδοση που εστειλα.Και μενα αυτο που εβγαζε με αλλη εκδοση

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

αφου στη φωτο δεν εχεις την εκδοση που εστειλα.Και μενα αυτο που εβγαζε με αλλη εκδοση

 

Δοκίμασα και με την έκδοση που μου εστειλες. Μετά δοκίμασα και με την τελευταία, και εδώ δοκίμασα με μια πιο παλιά μήπως και γίνει τπτ.. Σε όλα το ίδιο μήνυμα.. απλά έστειλα screenshot από το τελευταίο

Link to comment
Share on other sites

Οι drivers σας ειναι ενταξει???

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Έχω windows 10.. Απενεργοποιω την "υπογραφή γνησιοτητας" ή όπως λέγεται, τους κάνω εγκατάσταση.. Κάνω επανεκκίνηση τον υπολογιστή και συνεχίζω.. Μάλιστα αφού δεν έγινε τπτ ακολούθησα και έναν οδηγό από το λέει αν έχουνε windows 10 εγκαθιστούμε και άλλο ένα αρχείο.. Πάλι τπτ. Πως μπορώ μα ξέρω αν είναι εντάξει οι drivers?

Link to comment
Share on other sites

Απο 10 δεν ξερω...

Στα 7 τα πηρε ολα κανονικα.

Στις συσκευες θα δεις αν εχεις καποια αγνωστη εκεινη την ωρα που πας να φλασαρεις.

 

Στα 7 με το που συνδεω το usb,παιρνει και ανοιγει πορτα vcom port 6 για παραδειγμα,καο αρχιζει και φλασαρει...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε χθες update 7.2.5 το πρόβλημα μου ειναι η φωτεινότητα στο φουλ την εχω και δεν βλέπω τιποτα την ημερα ενω με την προηγουμενη ενημέρωση μια χαρα ολα... Ελεος xiaomi ελεος την φωτεινότητα βρηκες να @@@!!!
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό το φαινόμενο με τις αναβαθμίσεις.

Κι εμένα μου έβγαλε μήνυμα για την 7.2.5, αλλα δε το σκεφτηκα καν να τη ριξω πανω.

Περιμένω να πάρω feedback πρώτα.

Αλήθεια τωρα; Εβγαλε bug στη φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό το φαινόμενο με τις αναβαθμίσεις.

Κι εμένα μου έβγαλε μήνυμα για την 7.2.5, αλλα δε το σκεφτηκα καν να τη ριξω πανω.

Περιμένω να πάρω feedback πρώτα.

Αλήθεια τωρα; Εβγαλε bug στη φωτεινότητα;

 

Σκετη απογοήτευση η φωτεινότητα συν οτι θερμενεται παραπάνω και λαγκ παρατήρησα αλλα η φωτεινότητα με καει γιατι xiaomi γιατι??

Τεσπα.. Υπάρχει περίπτωση να το γυρισω στην προηγούμενη?

Link to comment
Share on other sites

Σκετη απογοήτευση η φωτεινότητα συν οτι θερμενεται παραπάνω και λαγκ παρατήρησα αλλα η φωτεινότητα με καει γιατι xiaomi γιατι??

Τεσπα.. Υπάρχει περίπτωση να το γυρισω στην προηγούμενη?

 

Νομίζω μόνο με καθαρή εγκατάσταση απο την αρχή (σκέτη φασαρία δηλαδή).

Κρίμα πάντως, δεν δείχνουν αξιοπιστία με τέτοιες κινήσεις.

Δηλαδή δε μπορώ να καταλάβω, να φοβάσαι να κάνεις update μη τυχόν και σκάσει κάτι;

Φυσικά δεν είναι μόνο της Xiaomi αυτό το κουσούρι...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο με καθαρή εγκατάσταση απο την αρχή (σκέτη φασαρία δηλαδή).

Κρίμα πάντως, δεν δείχνουν αξιοπιστία με τέτοιες κινήσεις.

Δηλαδή δε μπορώ να καταλάβω, να φοβάσαι να κάνεις update μη τυχόν και σκάσει κάτι;

Φυσικά δεν είναι μόνο της Xiaomi αυτό το κουσούρι...

 

Ετσι οπως τα λες ειναι εγω πρωσοπικα ο λογος που κανω τα update ειναι μπας και στειλουν την ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες ειναι εγω πρωσοπικα ο λογος που κανω τα update ειναι μπας και στειλουν την ελληνική γλώσσα.

Ελληνικά δε θα μπουν ποτέ σε αγγλοκινεζικη ROM δυστυχώς... Και global δύσκολα να βγει για τον Helio...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά δε θα μπουν ποτέ σε αγγλοκινεζικη ROM δυστυχώς... Και global δύσκολα να βγει για τον Helio...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Η xiaomi έπρεπε να κανει κατι με τις γλωσσες. Η meizu νωμιζω κανει καλύτερη δουλειά πανω σε αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδι μπορει καποιος να με βοηθησει στο ποστ μου 4187# http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6655392#post6655392 που εχουμε κολλησει και δεν ξερουμε τι να κανουμε ??? Ευχαριστω για την βοηθεια σας ... !!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδι μπορει καποιος να με βοηθησει στο ποστ μου 4187# http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6655392#post6655392 που εχουμε κολλησει και δεν ξερουμε τι να κανουμε ??? Ευχαριστω για την βοηθεια σας ... !!! ;)

 

factory reset,κανατε?Βαλατε αλλη ρομ?Η προσπαθειτε στα ιδια να βρειτε λύση?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

factory reset,κανατε?Βαλατε αλλη ρομ?Η προσπαθειτε στα ιδια να βρειτε λύση?

 

Οχι απο οσο ξερω factory reset δεν εχουν κανει αλλα σε τι θα βοηθησει 1ον στο να μην ζηταει καθε λιγο κωδικο για της

συζευγμενες συσκευες και 2ερον τα χρωματα του κινητου που εχουν χαλασει και εχουν ξεθωριασει...!!! :wacko: :confused:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο οσο ξερω factory reset δεν εχουν κανει αλλα σε τι θα βοηθησει 1ον στο να μην ζηταει καθε λιγο κωδικο για της

συζευγμενες συσκευες και 2ερον τα χρωματα του κινητου που εχουν χαλασει και εχουν ξεθωριασει...!!! :wacko: :confused:

 

αν δεν αποκλεισουμε οτι φταιει η ρομ,δε μπορω να σου πω κατι παραπανω

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,κάθε φορά που κάνω sync contacts , περνούν οι επαφές από το Gmail στο κινητό,με αποτέλεσμα να σβήνονται όλες οι πρόσφατες επαφές που έχω στο κινητό. Όταν αποθηκεύω μία νέα επαφή,έχω προεπιλέξει να μπαίνουν στο Gmail, όμως δεν τις βλέπω μετά στο υπολογιστή μου. Τι να κάνω ώστε όλες οι επαφές του κινητού μου να αποθηκεύονται αυτόματα στο Gmail ,χωρίς να χρειάζεται να τις γράφω εγώ στο mail μου; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,κάθε φορά που κάνω sync contacts , περνούν οι επαφές από το Gmail στο κινητό,με αποτέλεσμα να σβήνονται όλες οι πρόσφατες επαφές που έχω στο κινητό. Όταν αποθηκεύω μία νέα επαφή,έχω προεπιλέξει να μπαίνουν στο Gmail, όμως δεν τις βλέπω μετά στο υπολογιστή μου. Τι να κάνω ώστε όλες οι επαφές του κινητού μου να αποθηκεύονται αυτόματα στο Gmail ,χωρίς να χρειάζεται να τις γράφω εγώ στο mail μου; Ευχαριστώ πολύ

 

με ποια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες ελληνικές ρομ γίνονται όλο και καλύτερες. Αρχίζει και αποκτά μεγάλη αυτονομία το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...