Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην παρεα...καινουριος κατοχος και εγω,διαβασα αρκετες σελιδες του θεματος..εχω το εξης προβλημα...το βραδυ οταν το αφινω το κινητο και μετα ξυπναω το πρωι,εχει χασει σιγουρα 15-20% μπαταρια...Πως γενεν αυτο??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H Q παίζει σε "roaming" μέσω του δικτύου της wind.

Από τις ρυθμίσεις-σύνθετες-δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, ενεργοποίησε το "περιαγωγή δεδομένων".

Σου το λέω με βάση την AOSP, στην MiUI μπορεί να είναι κάπου αλλού αυτή η ρύθμιση.

 

Thanks tsavman!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια γεια και παλι εχω κατεβασει το app της q με το οποιο μπορω να ενεργοποιησω ποιο οικονομικα πακετα . Για καποιο λογο και τωρα που εχω q και οταν ειχα wind στο παλιο μου κινητο οταν προσπαθουσα να συνδεθω μου βγαζει "η εφαρμογη αντιμετωπιζει προβλημα περιορισμενης συνδεσημοτητας" ενω σε αλλους που εχουν τις παραπανω εφαρμογες ολα λειτουργουν οκ πως μπορώ να το φτιαξω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εψαξα στο thread αλλά δεν βρήκα κάτι. Ισως να μην εψαξα και καλα. Μου έσπασε η οθόνη δυστυχώς. Υπάρχει κατι αξιόπιστο απο Ευρώπη για να ερθει πιο γρήγορα; Αν όχι γνωρίζετε τι να προτιμησω απο Κίνα κλπ; Κοίταξα στο ebay αλλά δεν βρήκα με καλό feedback κάτι καλό. Στο miui ειπε καποιος για το yeso521 αλλα δεν βλεπω να εχει τωρα. Ευχαριστώ εκ των προτερων.
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εψαξα στο thread αλλά δεν βρήκα κάτι. Ισως να μην εψαξα και καλα. Μου έσπασε η οθόνη δυστυχώς. Υπάρχει κατι αξιόπιστο απο Ευρώπη για να ερθει πιο γρήγορα; Αν όχι γνωρίζετε τι να προτιμησω απο Κίνα κλπ; Κοίταξα στο ebay αλλά δεν βρήκα με καλό feedback κάτι καλό. Στο miui ειπε καποιος για το yeso521 αλλα δεν βλεπω να εχει τωρα. Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Ρίξε μια ματιά εδώ. Νομίζω οτι είναι original.

http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=330

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

μπορω μεσο flashtool να φλασαρω την ελληνικη ρομ χωρις να ακολουθησω την διαδικασια ξεκλειδωματος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...καινουριος κατοχος και εγω,διαβασα αρκετες σελιδες του θεματος..εχω το εξης προβλημα...το βραδυ οταν το αφινω το κινητο και μετα ξυπναω το πρωι,εχει χασει σιγουρα 15-20% μπαταρια...Πως γενεν αυτο??

 

Φίλε είχα το ίδιο θέμα με multi από vickmall.μετα απο δύο μήνες άρχισε αυτο που λες.ψαχνομουνα 1 βδομάδα άλλαξα rom χωρις να ξεκλειδώσω τα ίδια.τελικα ή λύση ήτανε να γυρίσω από 4g σε 3g και πλέον το πρωί είναι στο 100%

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχα το ίδιο θέμα με multi από vickmall.μετα απο δύο μήνες άρχισε αυτο που λες.ψαχνομουνα 1 βδομάδα άλλαξα rom χωρις να ξεκλειδώσω τα ίδια.τελικα ή λύση ήτανε να γυρίσω από 4g σε 3g και πλέον το πρωί είναι στο 100%

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου..το εβαλα μονο 3g..αυριο θα σου πω τα αποτελεσματα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εψαξα στο thread αλλά δεν βρήκα κάτι. Ισως να μην εψαξα και καλα. Μου έσπασε η οθόνη δυστυχώς. Υπάρχει κατι αξιόπιστο απο Ευρώπη για να ερθει πιο γρήγορα; Αν όχι γνωρίζετε τι να προτιμησω απο Κίνα κλπ; Κοίταξα στο ebay αλλά δεν βρήκα με καλό feedback κάτι καλό. Στο miui ειπε καποιος για το yeso521 αλλα δεν βλεπω να εχει τωρα. Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Στείλε ένα mail και στο yeso521 αν σε βολεύει η αγορά από εκεί, έκανε αναβάθμιση στο site και δεν ίσως ξέχασε να βάλει τις οθόνες μετά.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ερώτηση αξιζει ο κόπος να κάνω εγγραφή στο miui? Έχει κάποια χρέωση,

γτ όταν το εψαξα μου ζήτησε τηλέφωνο και ότι μπορεί να χρεωθεί ο λογαριασμός μου. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω το titanium backup και μου γράφει ότι η συσκευή δεν είναι rooted άρα μάλλον δεν είναι. Τι πρέπει να κάνω , μήπως κάνω κάποιο λάθος ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, αποφάσισα να περάσω την ελληνική ρομ και σήμερα μου ήρθε ο κωδικός για το ξεκλείδωμα του bootloader, για το οποίο θα ακολουθήσω τον οδηγό στο πρώτο ποστ.

για το τι πρέπει να κάνω ακριβώς από κει και πέρα προκειμένου να βάλω την ελληνική. μπορείτε να μου στείλετε με λινκ κάποιον οδηγό;

 

(στο αρχικό ποστ αυτού του θέματος δεν υπάρχει πια, ενώ στο φόρουμ της miui greece βρήκα τόσους πολλούς και διαφορετικούς που πραγματικά χάθηκα)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, αποφάσισα να περάσω την ελληνική ρομ και σήμερα μου ήρθε ο κωδικός για το ξεκλείδωμα του bootloader, για το οποίο θα ακολουθήσω τον οδηγό στο πρώτο ποστ.

για το τι πρέπει να κάνω ακριβώς από κει και πέρα προκειμένου να βάλω την ελληνική. μπορείτε να μου στείλετε με λινκ κάποιον οδηγό;

 

(στο αρχικό ποστ αυτού του θέματος δεν υπάρχει πια, ενώ στο φόρουμ της miui greece βρήκα τόσους πολλούς και διαφορετικούς που πραγματικά χάθηκα)

 

ευχαριστώ

φίλε μου πόσο καιρό έκανε να σου έρθει ο κωδικός?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

μπορω μεσο flashtool να φλασαρω την ελληνικη ρομ χωρις να ακολουθησω την διαδικασια ξεκλειδωματος?

 

Με το flashtool μπορεις να περάσεις μόνο ρομ που είναι σε fastboot μορφή. Δυστυχώς τα παιδιά στο ελληνικό φόρουμ δεν βγάλανε ακόμα την ελληνική ρομ σε αυτή τη μορφή. Υπομονή ή διαφορετικά φλάσαρε μια ρομ από το αγγλικό φ'ορουμ, που έχει και ελληνικά(η ευρωπαική ρομ νομίζω).

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να σαι καλά ρε φίλε!

 

Το pro έχεις ή το απλό;

Link to comment
Share on other sites

το απλό. για να κάνω ποστ εδώ :p

 

έχω το εξής θέμα:

σύμφωνα με τον οδηγό στην αρχική σελίδα για να ξεκλειδώσεις τον bootloader χρειάζεται να έχεις την dev, την οποία την περνάς απ' τον updater εφόσον έχεις την stable.

εγώ έχω την stable (7.2.5.0) και κατέβασα την dev από εδώ αλλά στον updater μου βγάζει πρόβλημα "cant verify update".

ξέρει κανείς τι γίνεται; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

το απλό. για να κάνω ποστ εδώ :p

 

έχω το εξής θέμα:

σύμφωνα με τον οδηγό στην αρχική σελίδα για να ξεκλειδώσεις τον bootloader χρειάζεται να έχεις την dev, την οποία την περνάς απ' τον updater εφόσον έχεις την stable.

εγώ έχω την stable (7.2.5.0) και κατέβασα την dev από εδώ αλλά στον updater μου βγάζει πρόβλημα "cant verify update".

ξέρει κανείς τι γίνεται; :wacko:

Σου το ρώτησα γιατί το λινκ που σου εστειλε ο φίλος είναι για το pro. Τεσπα, το πρόβλημα με το verify, είναι θέμα του κινέζικου server, λόγω φόρτου. Επέμεινε λίγο και θα πετύχει.:) Εκτός και αν δεν έχει κατέβει σωστά η ρομ, δοκίμασε με το md5 checker αν κατέβηκε σωστά.

Μήπως κατα λάθος κατέβασες του pro; Δοκίμασε να κατεβάσεις από εδώ.

http://bigota.d.miui.com/6.5.12/miui_HMNote3_6.5.12_80c8c417f3_5.0.zip

Link to comment
Share on other sites

Σου το ρώτησα γιατί το λινκ που σου εστειλε ο φίλος είναι για το pro. Τεσπα, το πρόβλημα με το verify, είναι θέμα του κινέζικου server, λόγω φόρτου. Επέμεινε λίγο και θα πετύχει.:) Εκτός και αν δεν έχει κατέβει σωστά η ρομ, δοκίμασε με το md5 checker αν κατέβηκε σωστά.

Μήπως κατα λάθος κατέβασες του pro; Δοκίμασε να κατεβάσεις από εδώ.

http://bigota.d.miui.com/6.5.12/miui_HMNote3_6.5.12_80c8c417f3_5.0.zip

 

ωχ ναι... μ' αρέσει που το λέει 15 φορές ότι είναι μόνο για το pro και εγώ πέρα βρέχει :lol:

τέλος πάντων, το κινητό είναι ξεκλειδωμένο και έτοιμο, μπορεί κάποιος να ποστάρει λινκ για οδηγό; :D

(παιδιά πραγματικά έχω φάει τουλάχιστον μια ώρα στο φόρουμ miui greece και έχω καταμπερδευτεί, τα παιδιά έχουν φτιάξει 200 τόπικ για 200 διαφορετικούς τρόπους, δε μπορώ να καταλάβω ούτε τι μπορώ να κάνω εγώ, ούτε τι με συμφέρει, ούτε τίποτα :P )

Edited by sage13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω δοκιμάσει (έτσι νομίζω) όλους τους τρόπους για ξεκλείδωμα με το δακτυλικο αποτύπωμα αλλά δεν....

Το μόνο που κάνει είναι να πατήσω πρώτα το κουμπί on/off, (power) να ανάψει η οθόνη και μετά το δέχεται...

 

Κανονικά δεν θα έπρεπε με "σβηστεί" την οθόνη να ενεργοποιηθεί με το άγγιγμα στο αποτύπωμα;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ωχ ναι... μ' αρέσει που το λέει 15 φορές ότι είναι μόνο για το pro και εγώ πέρα βρέχει :lol:

τέλος πάντων, το κινητό είναι ξεκλειδωμένο και έτοιμο, μπορεί κάποιος να ποστάρει λινκ για οδηγό; :D

(παιδιά πραγματικά έχω φάει τουλάχιστον μια ώρα στο φόρουμ miui greece και έχω καταμπερδευτεί, τα παιδιά έχουν φτιάξει 200 τόπικ για 200 διαφορετικούς τρόπους, δε μπορώ να καταλάβω ούτε τι μπορώ να κάνω εγώ, ούτε τι με συμφέρει, ούτε τίποτα :P )

Αυτός είναι ο οδηγός φίλε. Τουλάχιστον εγώ έτσι το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω δοκιμάσει (έτσι νομίζω) όλους τους τρόπους για ξεκλείδωμα με το δακτυλικο αποτύπωμα αλλά δεν....

Το μόνο που κάνει είναι να πατήσω πρώτα το κουμπί on/off, (power) να ανάψει η οθόνη και μετά το δέχεται...

 

Κανονικά δεν θα έπρεπε με "σβηστεί" την οθόνη να ενεργοποιηθεί με το άγγιγμα στο αποτύπωμα;;

Κανονικά έτσι πρέπει. Δοκίμασε να διαγράψεις τα αποτυπώματα και να τα ξαναπεράσεις μήπως δουλέψει. Το παθαίνουν καμια φορά.Ποια ρομ φοράς; Δοκίμασες καμία άλλη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...