Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πόσες ώρες έχετε βγάλει max sot?

 

6 χωρίς data μονο Wi-Fi

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

μετά από διάφορες θήκες που πήρα χτες παρέλαβα αυτή http://www.ebay.com/itm/Plating-Slim-Soft-Silicone-Case-Back-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Note-2-Prime-Note-3-/301902430895?var=600711297759&hash=item464ac982af:m:mVryhrSfkhjnABfJp-0wzJw και οφείλω να πω ότι στο τηλέφωνο μας τελικά είναι από τις καλύτερες..
Link to comment
Share on other sites

ένας φίλος από εδώ μέσα που την είχε πάρει έγραψε ότι είναι καλή....πάντως αποφεύγετε το αλουμίνιο γιατί χάνει το σήμα... πήρα την αρχή αλουμινίου αλλά μάπα το καρπούζι
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, είχα παραγγείλει 4 tempered glass αλλά για το xiaomi redmi note 2 και κατά λάθος μου έστειλαν του redmi note 3,κι επειδή δεν είμαι σε φάση να τα στείλω και να μου στείλουν άλλα, θα πάει πολύς καιρός, εάν κάποιος θέλει να αγοράσει ας μου στείλει μήνυμα, είμαι από Αθήνα όποιος ενδιαφέρεται Edited by MALAKOSMARINOS
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα παρατηρησε καποιος προβλημα στο μικροφωνο..ξαφνικα πολλοι με λενε δεν με ακουν καλα...δεν εχει πσει ποτε το κινητο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα παρατηρησε καποιος προβλημα στο μικροφωνο..ξαφνικα πολλοι με λενε δεν με ακουν καλα...δεν εχει πσει ποτε το κινητο

Tώρα που το λες, πρέπει να έχει θεματάκι και το δικό μου. Θα το παρατηρήσω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ξέρει κανένας γιατί τα βίντεο που τραβώ με τη κάμερα του κινητού δε μπορώ να τα δω μετά πηγαίνοντας στο αλμπουμ.μου γράφει can't play video.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα κατι ασχετο με το κινητο μαε αλλα θελω βοηθεια για νταμπλετ onda αν εχει καποιος φιλος ας στειλει ενα μηνυμα αν θελει εγραψα στη σελιδα για το ταμπλετ αλλα δεν ειναι κ πολυ ενργη ,,συγγνωμη για το ασχετο θεμα ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ φιλε μου στειλε μνμ να με πεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει που βρισκετε η επιλογη για superuser στις ρυθμισεις; εχω κατεβασει το sd maid και λειτουργει μονο με root αλλα δεν μπορω να το βρω για να το ενεργοποιησω .
Link to comment
Share on other sites

Για να πάω απο multi σε official απο που κατεβαζω την official?

Το βρήκα.

Αν ακολούθησε αυτή τη διαδικασία είμαι εντάξει?

en.miui.com/a-232.html

Edited by Sokk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω τρεις ερωτήσεις να κάνω.

 

1) Αγοράζοντας την έκδοση rd note 3 2GB RAM+16GB ROM, όταν σου έρχεται πόσα πραγματικά ROM GB απομένουν; (μιας και υπάρχουν τα system apps). Δηλαδή, είναι οκ η έκδοση αυτή αν θες να έχεις καμμιά 50αριά downloaded apps, 2-3 μικρά games τύπου ταμπού, μερικά pdfs, και καμμιά 100στη mp3 τραγούδια; (μιας και δεν δέχεται SD card)

 

2) Επίσης, αν το πάρει κάποιος με την mutlilanguage ROM, πως θα γίνονται οι αναβαθμίσεις σε android ?

 

3) Σε κινητό με non removable battery, γίνεται να φλασάρει κάποιος άλλη ρομ αργότερα; (το ρωτάω αυτό γιατί το φλασάρισμα με το sp tool θέλει βγάλσιμο-βάλσιμο μπαταρίας)

 

Αυτά :)

Edited by LandJ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω τρεις ερωτήσεις να κάνω.

 

1) Αγοράζοντας την έκδοση rd note 3 2GB RAM+16GB ROM, όταν σου έρχεται πόσα πραγματικά ROM GB απομένουν; (μιας και υπάρχουν τα system apps). Δηλαδή, είναι οκ η έκδοση αυτή αν θες να έχεις καμμιά 50αριά downloaded apps, 2-3 μικρά games τύπου ταμπού, μερικά pdfs, και καμμιά 100στη mp3 τραγούδια; (μιας και δεν δέχεται SD card)

 

2) Επίσης, αν το πάρει κάποιος με την mutlilanguage ROM, πως θα γίνονται οι αναβαθμίσεις σε android ?

 

3) Σε κινητό με non removable battery, γίνεται να φλασάρει κάποιος άλλη ρομ αργότερα; (το ρωτάω αυτό γιατί το φλασάρισμα με το sp tool θέλει βγάλσιμο-βάλσιμο μπαταρίας)

 

Αυτά :)

 

2) δεν θα γίνονται , θα πρέπει να τις κάνεις εσύ (για τις διαδικασίες θα πρέπει να διαβάσεις λίγο , βλέπουμε πρώτα το πρώτο ποστ που περιέχει πολλές πληροφορίες)

 

3) φυσικά , αν δεν γινόταν δε θα αγοράζαμε κινητά από έξω :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες στο vickmall το έχει στα 227 δολάρια. Άμα πατήσεις το κουμπάκι που τα κάνει σε ευρώ το πάει 215€.-Με 0.90 που είναι η ισοτιμία κανονικά πρέπει να βγει 200 ευρώ. Εγώ πόσα θα πληρώσω;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες στο vickmall το έχει στα 227 δολάρια. Άμα πατήσεις το κουμπάκι που τα κάνει σε ευρώ το πάει 215€.-Με 0.90 που είναι η ισοτιμία κανονικά πρέπει να βγει 200 ευρώ. Εγώ πόσα θα πληρώσω;

 

με μπέρδεψες , τα 227 που βλέπω εγώ είναι αν το πατήσεις να το κάνει ευρώ , σαν δολλάρια το έχει δεν έχει 227

 

ξεκαθάρισε πρώτα για ποια τιμή λες και μην κάνεις καν την μετατροπή από την επιλογή της σελίδας ,πολλές φορές είναι ο.τι ναναι

(10ε διαφορά η τιμής της σελίδας με την τιμή που δίνει το currency convert plugin που είναι πιο σωστό)

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 20 μέρες χρήσης του τηλεφώνου, και έχω να πω πολλά καλά λόγια.

Μη το σκέφτεστε πολύ είναι ιδανική επιλογή για τα χρήματα του.

Υπέροχη αίσθηση τηλεφώνου, οθόνη, και πολύ πλούσια τα χαρακτηριστικά του.

 

Πάμε στα υπόλοιπα τώρα, τα ''αρνητικά'' κατά μία έννοια.

Ήθελα λίγο καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Δε ξέρω καμία εφαρμογή που να βελτιώνει λίγο τη κατάσταση βέβαια.

Επίσης, μερικές φορές είχα κι εγώ το θεματάκι να μη με ακούνε κατά τη διάρκεια της κλήσης.

Πιστεύω ότι με ενδεχόμενες αναβαθμίσεις όλα αυτά διορθώνονται.

 

Το έχω φλασάρει με το που το πήρα στα χέρια μου στην 7.1.6.0 official ROM.

Μου βγάζει αναβάθμιση σε V7.2.3.0, αλλά φοβάμαι να προχωρήσω.

Τρέχει κανείς τη συγκεκριμένη; Έχει παράπονα;

Link to comment
Share on other sites

Please wipe all data in Recovery mode if you want to update to a discontinuous ROM version, or downgrade to an older ROM version using MIUI full ROM pack.

 

 

Download the latest MIUI ROM file Download here

There is no need to do it again if you’ve already downloaded the latest ROM file.

 

Connect your device to the Windows PC/laptop via a micro USB cable, and copy the ROM file downloaded in Step 1 into the folder ‘downloaded_rom’ in the internal storage of your device.

 

Launch ‘Updater' app on your device:

MIUI 6:Click the ‘…’ icon at the top-right corner, select ‘Choose update package’, and choose the ROM file you’ve put in ‘downloaded_rom’ in Step 2.

MIUI V5:Press the Menu button, select ‘Choose update package’, and choose the ROM file you’ve put in ‘downloaded_rom’ in Step 2.

 

After choosing the right ROM file, your device will begin upgrading. Your device should automatically boot to the new version when the update is completed.

 

Ισχύει αυτός ο τροπος φλασαρισματος??

Edited by Sokk
Link to comment
Share on other sites

με μπέρδεψες , τα 227 που βλέπω εγώ είναι αν το πατήσεις να το κάνει ευρώ , σαν δολλάρια το έχει δεν έχει 227

 

ξεκαθάρισε πρώτα για ποια τιμή λες και μην κάνεις καν την μετατροπή από την επιλογή της σελίδας ,πολλές φορές είναι ο.τι ναναι

(10ε διαφορά η τιμής της σελίδας με την τιμή που δίνει το currency convert plugin που είναι πιο σωστό)

227 ειναι σε δολαρια το 32 αρι. Αν πατήσεις το κουμπι να το κανει ευρώ το κανει 215. Ενώ κανονικά είναι 200.

Link to comment
Share on other sites

227 ειναι σε δολαρια το 32 αρι. Αν πατήσεις το κουμπι να το κανει ευρώ το κανει 215. Ενώ κανονικά είναι 200.

 

λοιπόν ας πούμε ότι μιλάμε για το grey

εγώ βλέπω (Πάντα με την επιλογή στα δολαρια) 239.99 (και καλά η παλιά τιμή) και 219.99 και με την αυτόματη μετατροπή από τον browser (plugin) πάει στα 215.16€ (239.99) 197.23€ (219.99)

227 δολάρια δε βλέπω πουθενά

 

227 (226.99) δολάρια βλέπω μόνο το Note 3 Pro που προφανώς είσαι σε λάθος θέμα :)

 

και όπως είπα και πριν δεν πατάς την μετατροπή της σελίδας , είναι άσχετη η τιμή γιατί είναι και πιο ακριβή σε ευρώ , σε δολάρια θα κάνεις την αγορά

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ας πούμε ότι μιλάμε για το grey

εγώ βλέπω (Πάντα με την επιλογή στα δολαρια) 239.99 (και καλά η παλιά τιμή) και 219.99 και με την αυτόματη μετατροπή από τον browser (plugin) πάει στα 215.16€ (239.99) 197.23€ (219.99)

227 δολάρια δε βλέπω πουθενά

 

227 (226.99) δολάρια βλέπω μόνο το Note 3 Pro που προφανώς είσαι σε λάθος θέμα :)

 

και όπως είπα και πριν δεν πατάς την μετατροπή της σελίδας , είναι άσχετη η τιμή γιατί είναι και πιο ακριβή σε ευρώ , σε δολάρια θα κάνεις την αγορά

 

Ναι φίλε μου έχεις δίκιο για προ μιλούσα δεν είδα ότι έχει και άλλο τοπικ:-). Με τελωνεία τι γίνεται;

Edited by le_bron
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω τρεις ερωτήσεις να κάνω.

 

1) Αγοράζοντας την έκδοση rd note 3 2GB RAM+16GB ROM, όταν σου έρχεται πόσα πραγματικά ROM GB απομένουν; (μιας και υπάρχουν τα system apps). Δηλαδή, είναι οκ η έκδοση αυτή αν θες να έχεις καμμιά 50αριά downloaded apps, 2-3 μικρά games τύπου ταμπού, μερικά pdfs, και καμμιά 100στη mp3 τραγούδια; (μιας και δεν δέχεται SD card)

 

2) Επίσης, αν το πάρει κάποιος με την mutlilanguage ROM, πως θα γίνονται οι αναβαθμίσεις σε android ?

 

3) Σε κινητό με non removable battery, γίνεται να φλασάρει κάποιος άλλη ρομ αργότερα; (το ρωτάω αυτό γιατί το φλασάρισμα με το sp tool θέλει βγάλσιμο-βάλσιμο μπαταρίας)

 

Αυτά :)

εχω το 32 και εχω μόλις τα μισα ελευθερα. με καμια 30 προγράμματα και το sygic με χαρτες ετρωπης.

Δεν γίνονται αναβαθμίσεις

Κρατώντας πατημενο το volume down

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...