Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε καινούρια έκδοση του mi pcsuite. Όσοι είχαν πρόβλημα να συνδεθούν στο παλιό ας το κατεβάσουν.

​http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTkyODI4fGU5YWIzMGVkfDE0NTc5NDEyNzB8MTU5MjIwMzQzMHwyNDA1ODI%3D​

 

 

Μετά από επανεκκίνηση του Η/Υ δούλεψε τελικά.

Edited by kostasza
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, θέλω να αγοράσω το κινητό για το παιδί μου και θα ήθελα την βοήθειά σας: 1ον) έρχεται με μια συγκεκριμένη ρομ ή μπορείς να επιλέξεις και αν ναι ποια να επιλέξω; 2ον) έχει μεγάλες διαφορές (αξίζει τα παραπάνω ευρώ) η έκδοση των 3gb ram; και τέλος από που να την παραγγείλω; ευχαριστώ εκ των προτέρων!

1) Μπορείς να το πάρεις με την official ρομ(μόνο αγγλικά και κινέζικα) για να έχεις τα updates.

2)Σε καθημερινή απλή χρήση δεν νομίζω να καταλάβεις διαφορά, αλλά μην ξεχνάς οτι η εκδοση με τα 3GB έχει και 32GB μνήμη(δεν παίρνει sd card).

3) Από ότι κυκλοφορεί στα φόρουμ έχει πολλά αξιόπιστα μαγαζιά(και στην Ελλάδα), αλλά οι περισσότεροι προτιμούν το vickmall.com,λόγω after sales service(δεν κάνουν τους Κινέζους). Αν μπορείς να το πεις για μαγαζί στη Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

οδηγος για την αλλη διαδικασια (με ξεκλειδωμα bootloader) υπαρχει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτά και μιλάμε αν εχεις απορίες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6607654#post6607654

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6505012#post6505012

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Και τα τρία περιγράφουν τον ίδιο τρόπο με άλλα λόγια. Έλα βρε, εύκολο είναι.:)

 

Θα σκασω!:lol: Ολη μερα παιδευομαι (και σε windows),αλλα ματαια!Προσπαθησα και με τους δυο τροπους!!Πιο πολυ με τον οδηγο του ninjamoz αλλα κατι γινεται λαθος!Κατα τη διαδηκασια το φλασαριματος με το sp tools,μου εβγαλε σφαλμα!Ενω την αποσυμπιεζω κανονικα,μου λεει οτι δεν υπαρχει ο φακελος signed_bin για να βαλω μεσα το το αρχειο MT6795_Android_scatter.tx,το οποιο το βρηκα στο φακελο image (μετα την αποσυμπιεση)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Θα σκασω!:lol: Ολη μερα παιδευομαι (και σε windows),αλλα ματαια!Προσπαθησα και με τους δυο τροπους!!Πιο πολυ με τον οδηγο του ninjamoz αλλα κατι γινεται λαθος!Κατα τη διαδηκασια το φλασαριματος με το sp tools,μου εβγαλε σφαλμα!Ενω την αποσυμπιεζω κανονικα,μου λεει οτι δεν υπαρχει ο φακελος signed_bin για να βαλω μεσα το το αρχειο MT6795_Android_scatter.tx,το οποιο το βρηκα στο φακελο image (μετα την αποσυμπιεση)

 

σε τι windows το εκανες?

Link to comment
Share on other sites

1) αλλά μην ξεχνάς οτι η εκδοση με τα 3GB έχει και 32GB μνήμη(δεν παίρνει sd card).

 

Δηλαδή η έκδοση με τα 2 gb και 16gb μνήμη έχει sd card?

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Καμία εκδοση δε παίρνει εξωτερικη μνημη.

Ο φιλος θελει να πει οτι αξιζει να πάρεις την εκδοση με 3γβ ραμ και 32γβ μνημη

Link to comment
Share on other sites

σε μακ τα windows? εκανες απενεργοποιηση οδηγων;

 

Σε windows 10!!Το εγραψα πριν (σε λαπτοπ,αν εννουσες αυτο).Τι απενεργοποιηση οδηγων?Αν θελεις γινε λιγο πιο σαφης! :) Και μη ξεχνας οτι δεν ειμαι και τοσο γνωστης...ΣΣ:Εν το μεταξυ,εκανα αιτηση ξεκλειδωματος bootloader πριν κανα 2ωρο και περιμενω sms με τον κωδικο...

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε windows 10!!Το εγραψα πριν (σε λαπτοπ,αν εννουσες αυτο).Τι απενεργοποιηση οδηγων?Αν θελεις γινε λιγο πιο σαφης! :) Και μη ξεχνας οτι δεν ειμαι και τοσο γνωστης...ΣΣ:Εν το μεταξυ,εκανα αιτηση ξεκλειδωματος bootloader πριν κανα 2ωρο και περιμενω sms με τον κωδικο...

 

στον οδηγο γραφω οτι πρεπει να κανεις πρωτα απενεργοποιηση drivers win10 και μετα να τους κανεις εγκατασταση.

o κωδικος θελει το λιγοτερο 10 μερες

Link to comment
Share on other sites

στον οδηγο γραφω οτι πρεπει να κανεις πρωτα απενεργοποιηση drivers win10 και μετα να τους κανεις εγκατασταση.

o κωδικος θελει το λιγοτερο 10 μερες

 

Α μαλιστα.Καλως!Να σαι καλα!Η αληθεια παντως ειναι οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τη ρομ που εχω τωρα!Εχεις σχεδον τα παντα και απο μπαταρια πεταει!Οποτε λεω να περιμενω τον κωδικο ξεκλειδωματος και βλεπουμε.Και μια ερωτηση πανω σ'αυτο.Οταν το ξεκλειδωσω,θα μπορω μετα να βαζω οποια ρομ θελω?Μεσω twrp?Η θα θελει καθε φορα την ιδια διαδικασια (sp tool κλπ.)?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα.Καλως!Να σαι καλα!Η αληθεια παντως ειναι οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τη ρομ που εχω τωρα!Εχεις σχεδον τα παντα και απο μπαταρια πεταει!Οποτε λεω να περιμενω τον κωδικο ξεκλειδωματος και βλεπουμε.Και μια ερωτηση πανω σ'αυτο.Οταν το ξεκλειδωσω,θα μπορω μετα να βαζω οποια ρομ θελω?Μεσω twrp?Η θα θελει καθε φορα την ιδια διαδικασια (sp tool κλπ.)?

Θα περάσεις τη πρώτη φορά twrp με το adb και μετά την ελληνική rom. Μετά από αυτό η διαδικασία είναι η συνηθισμένη και απλή από το twrp flas;areiw.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη παρει αδεια ξεκλειδωματος. πηγα να εγκαταστησω την Κινεζικη DEV ROM απο το update του τηλεφωνου, αλλα δεν το δέχεται.

Δηλαδη για να ξεκλειδωσω πρεπει να εχω DEV ROM αλλα για να βαλω DEV ROM πρεπει να κανω την επικύνδυνη διαδικασι με Flashtool που θελω να αποφύγω?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη παρει αδεια ξεκλειδωματος. πηγα να εγκαταστησω την Κινεζικη DEV ROM απο το update του τηλεφωνου, αλλα δεν το δέχεται.

Δηλαδη για να ξεκλειδωσω πρεπει να εχω DEV ROM αλλα για να βαλω DEV ROM πρεπει να κανω την επικύνδυνη διαδικασι με Flashtool που θελω να αποφύγω?

 

δεν ειναι καθολου επικυνδινη. μη μασας δωσε πονο

Link to comment
Share on other sites

Μα αλλος λειει οτι πρεπει να έχεις ξετικαρισμένο τρο preloader αλλος το recovery, αλλος το πηρε στα χέρια....και αν ειναι να το κανω για dev rom γιατι να μη το κανω απ΄ευθειας για την ελληνική
Link to comment
Share on other sites

Μα αλλος λειει οτι πρεπει να έχεις ξετικαρισμένο τρο preloader αλλος το recovery, αλλος το πηρε στα χέρια....και αν ειναι να το κανω για dev rom γιατι να μη το κανω απ΄ευθειας για την ελληνική

 

οπωσδηποτε τσεκαρισμενο το usb debuggin και οπωσδηποτε ξετσεκαρισμενο το preloader.

ενας το πηρε στο χερι επειδη δεν τα εκανε αυτα. κανα δυο ακομα απλα ειχαν λαθος εκδοση fast tool και απλα χρειαστηκε να ξαναφλασαρουν.

δεν ειναι τιποτα. ειναι αδυνατον να το παρεις στο χερι. εχουμε φλασαρει ολοι και ειμασταν ολοι ασχετοι

 

δεν υπαρχει ελληνικα που να περνιεται με fast tool

Link to comment
Share on other sites

1) Μπορείς να το πάρεις με την official ρομ(μόνο αγγλικά και κινέζικα) για να έχεις τα updates.

2)Σε καθημερινή απλή χρήση δεν νομίζω να καταλάβεις διαφορά, αλλά μην ξεχνάς οτι η εκδοση με τα 3GB έχει και 32GB μνήμη(δεν παίρνει sd card).

3) Από ότι κυκλοφορεί στα φόρουμ έχει πολλά αξιόπιστα μαγαζιά(και στην Ελλάδα), αλλά οι περισσότεροι προτιμούν το vickmall.com,λόγω after sales service(δεν κάνουν τους Κινέζους). Αν μπορείς να το πεις για μαγαζί στη Κίνα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, δυστυχώς πρακτικά μόνο αγγλικά και κινέζικα θα ήταν δύσκολο μιας και δεν γνωρίζουμε καλά Αγγλικά... κάτι (κάποια καλή ρομ) με Ελληνικά δεν παίζει για να κάνω την παραγγελία με την συγκεκριμένη;

 

Παιδιά δηλαδή πέρα από την 3GB RAM και τα 32GB μνήμη όλα τα άλλα είναι ίδια επιξεργαστές κλπ. ;

Edited by diphone
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Luphie-Genuine-Thin-Aluminum-Metal-Bumper-Slim-Skin-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-/151949729112?var=&hash=item2360e8dd58:m:mbjrNpJPc-bkzJARUfS3BXg

 

 

Εχει παρει κανεις αυτη τη θηκη?? λετε να εχουμε προβλημα με το σημα ??

 

Εχετε να προτεινετε καμια αλλη θηκη παιδες???

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, δυστυχώς πρακτικά μόνο αγγλικά και κινέζικα θα ήταν δύσκολο μιας και δεν γνωρίζουμε καλά Αγγλικά... κάτι (κάποια καλή ρομ) με Ελληνικά δεν παίζει για να κάνω την παραγγελία με την συγκεκριμένη;

 

Παιδιά δηλαδή πέρα από την 3GB RAM και τα 32GB μνήμη όλα τα άλλα είναι ίδια επιξεργαστές κλπ. ;

Mπορείς να τους πεις να σου περασουνε την ευρωπαικη, που εχει ελληνικα.ΖΝαι, η μόνη διαφορά είναι στη ram.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια έκδοση του mi pcsuite. Όσοι είχαν πρόβλημα να συνδεθούν στο παλιό ας το κατεβάσουν.

​http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTkyODI4fGU5YWIzMGVkfDE0NTc5NDEyNzB8MTU5MjIwMzQzMHwyNDA1ODI%3D​

 

Επιτελους δουλεψε!Ευχαριστω φιλος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Οταν περναω ενα οποιδηποτε θεμα,μετα απο καποια ωρα,μιση,μια,μπορει και γρηγοροτερα μου γυρναει μονο του σε στοκ?Εχει τυχει σε κανεναν αυτο?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

3-4 φορες εχει τυχει το πρωι να μου χει σβησει το κινητο...

Το βραδυ το βαζω να φορτισει και το πρωι ειναι σβηστο.

Εχει συμβει και σε αλλον?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είχα μια πτώση σήμερα με την μηχανή και στην τσέπη του παντελονιου ειχα το κινητο με θηκη της ipaky και τζαμακι απο την Nilkin και ειδου το αποτέλεσμα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160316/79b30acb9e41900e8ef784451a859c62.jpg Τι να κανω? Μιλησα με Selina απο Vickmall μου ειπε για επισκευη ειναι too expensive.....
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είχα μια πτώση σήμερα με την μηχανή και στην τσέπη του παντελονιου ειχα το κινητο με θηκη της ipaky και τζαμακι απο την Nilkin και ειδου το αποτέλεσμα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160316/79b30acb9e41900e8ef784451a859c62.jpg Τι να κανω? Μιλησα με Selina απο Vickmall μου ειπε για επισκευη ειναι too expensive.....

1.Σημασία έχει ότι εσύ είσαι καλά ύστερα από πτώση μηχανής.

2. Ανταλλακτικό ύστερα απο έαν πολυ γρηγορο έλεγχο δεν μου φαίνεται τόσο ακριβό, αν πιάνουν τα χέρια σου.

http://www.ebay.com/itm/New-Xiaomi-Redmi-Note-3-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-/111852991746

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...