Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά έχω κατεβάσει την stable 1.7.8.0 από το xiaomi hellas και δε μπορεί να φορτώσει το scatter file το sp flash tool, μου το βγάζει invalid.

τι κάνω λάθος;

 

Σίγουρα προσπαθείς να μετακινήσεις το MT6795_Android_scatter.txt; Δες με το md5 checker αν κατεβηκε σωστά η ρομ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαταρχην ηρεμησε

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html

 

Κανε εγκατάσταση

Ή διάλεξε μια από τις δεκάδες ρομ με gapps εγκατεστημενα

http://en.miui.com/type-86-679.html

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ απο το xiaomi hellas δεν φλασαρετε. Θελει ξεκλειδωμα bootloader

Σωστός, και εγώ μπερδεύτηκα γιατι ανεβάσανε fastboot roms στο ελληνικό, αλλά όχι την 7.1.8.0, μόνο τις 7.0.19.0 και 7.0.22.0. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ας με πει καποιος τι επαθε και οταν επιλεγω μια εικονα για ταπετσαρια με την βγαζει και στις 2 οθονες πας δεξια αριστερ για να δεις τι φωτο .δεν με τι κραταει σε καθε οθονη αλλα την απλωνει...τι γινετε ρε παιδια...και απο τις ρυθμισεις αν παω ταπετσαρια δεν με την αλλαζει..πατας στη φωτο παει να κανει πως αλλαζει σελιδα κα ξαναγυρναει παλι στις φωτογραφιες....δεν κανει κατι απο τις ρυθμισεις ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ας με πει καποιος τι επαθε και οταν επιλεγω μια εικονα για ταπετσαρια με την βγαζει και στις 2 οθονες πας δεξια αριστερ για να δεις τι φωτο .δεν με τι κραταει σε καθε οθονη αλλα την απλωνει...τι γινετε ρε παιδια...και απο τις ρυθμισεις αν παω ταπετσαρια δεν με την αλλαζει..πατας στη φωτο παει να κανει πως αλλαζει σελιδα κα ξαναγυρναει παλι στις φωτογραφιες....δεν κανει κατι απο τις ρυθμισεις ?
ποια ρομ φορας και ποιον launcer
Link to comment
Share on other sites

οταν βγαζετε βιντεο σε απολυτη ησυχια ακουτε καποιον μικρο θορυβο συντονισμενο?

 

Παίζει να δοκιμάσει κάποιος να μου πει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Να αλλαξω laucher πιο πρωτεινεις. ..ρομ δεν ξερω να αλλαζω δεν εχω ασχοληθει ποτε φιλε μου..και με νοιαζουν τ ελληνικα ...για αυτο και το πηρα με αυτη τη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Να αλλαξω laucher πιο πρωτεινεις. ..ρομ δεν ξερω να αλλαζω δεν εχω ασχοληθει ποτε φιλε μου..και με νοιαζουν τ ελληνικα ...για αυτο και το πηρα με αυτη τη ρομ

 

Δοκίμασε asus

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια για να ξεκλείδωσω τη συσκευή κατεβασα το app miui εκανα εγγραφή πηγα unlock εβαλα το κινητό μου αλλα δε μου ηρθε καποιος κωδικός στο κινητό για να συνεχισω μήπως κανω κατι λάθος?? Καίγομαι παιδιά να βγαλω μια ακρη
Link to comment
Share on other sites

στο λινκ που σου εβαλα. γραφει απο κατω older version. οποτε μπορεις να κατεβασεις την πρωτελευταια γιατι αυτη που εχω στον οδηγο ειναι αρκετα παλια. νομιζω ειναι καμια 8 εκδοσεις παραπίσω

 

παντως αφου εκατσες και διαβασες ολες τις σελιδες στανταρ θα εχεις την υπομονη για την ελληνικη

 

Φίλε ninjamoz, ακολουθώ τον οδηγό βήμα-βήμα, κατέβασα και τη προτελευταία ρομ απο κει που μου είπες, αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα στο βήμα: 12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin http://en.miui.com/data/at...1kycwc5y1n.png

 

Δεν βρίσκω ούτε το αρχείο που αναφέρεις, ούτε το φάκελο;

Μήπως λόγω διαφορετικής έκδοσης;

Όπως προανέφερα είναι περίπου το 1/3 της χωρητικότητας απο τη ρομ που προτείνεις εσυ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 7.1.8.0 stable δεν είναι η καλύτερη ROM που υπάρχει για να καταλάβω? Θα δούμε και άλλα update από την συγκεκριμένη ή θα μείνουμε σε αυτήν ?

 

φυσικα και θα υπαρξει update.αυτο περιμενουμε ολοι για να βελτιωσει την μετριοτατη καμερα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου.

ολα τα υπολοιπα θεματακια που εχει ειναι για να περναμε την ωρα μας

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ninjamoz, ακολουθώ τον οδηγό βήμα-βήμα, κατέβασα και τη προτελευταία ρομ απο κει που μου είπες, αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα στο βήμα: 12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin http://en.miui.com/data/at...1kycwc5y1n.png

 

Δεν βρίσκω ούτε το αρχείο που αναφέρεις, ούτε το φάκελο;

Μήπως λόγω διαφορετικής έκδοσης;

Όπως προανέφερα είναι περίπου το 1/3 της χωρητικότητας απο τη ρομ που προτείνεις εσυ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Πρεπει να κατεβασεις fastboot rom για το flashtool, περιπου 2Gb

http://en.miui.com/type-86-679.html

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και θα υπαρξει update.αυτο περιμενουμε ολοι για να βελτιωσει την μετριοτατη καμερα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου.

ολα τα υπολοιπα θεματακια που εχει ειναι για να περναμε την ωρα μας

 

σωστοτατος!!!!!!!! και το θεμα ειναι οτι δεν προλαβα να δω με την 7.1.6 τι εβγαζε..

οι υπόλοιποι με αλλες ρομ τιποτα; ; βλεπετε την καμερα πολυ καλη οπως δειχνουν video στο συσωλήνα;;

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ninjamoz, ακολουθώ τον οδηγό βήμα-βήμα, κατέβασα και τη προτελευταία ρομ απο κει που μου είπες, αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα στο βήμα: 12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin http://en.miui.com/data/at...1kycwc5y1n.png

 

Δεν βρίσκω ούτε το αρχείο που αναφέρεις, ούτε το φάκελο;

Μήπως λόγω διαφορετικής έκδοσης;

Όπως προανέφερα είναι περίπου το 1/3 της χωρητικότητας απο τη ρομ που προτείνεις εσυ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

http://en.miui.com/thread-193886-1-1.html

 

εδω κατεβαζεις την fastboot

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σωστοτατος!!!!!!!! και το θεμα ειναι οτι δεν προλαβα να δω με την 7.1.6 τι εβγαζε..

οι υπόλοιποι με αλλες ρομ τιποτα; ; βλεπετε την καμερα πολυ καλη οπως δειχνουν video στο συσωλήνα;;

εγω με φλας την θεωρω μαπα απο τοτε που το πηρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

εγω με φλας την θεωρω μαπα απο τοτε που το πηρα :lol:

 

Το γελιο ειναι οτι το video του ειναι πολυ καλο και δεν κολαει με τις φωτος που βγαζει. Για αυτο ελπιζω να ειναι θεμα rom.

Σε αυτο το videaki φαινεται πολυ καλη σε ολα αλλα εχει ισως το πρωτο firmware που εβγαλε το note. ειναι μολις πρωτο βγηκε.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην ηρεμησε

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html

 

Κανε εγκατάσταση

 

ok, ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Στην αγγλική-κινέζικη rom ,έχει ελληνικά για τα sms τουλαχιστον και τα mail?? Edited by moredread
Link to comment
Share on other sites

Στην αγγλική-κινέζικη rom ,έχει ελληνικά για τα sms τουλαχιστον και τα mail??

 

αν κανεις εγκατασταση το locare more τοτε θα ειναι και ολες οι εφαρμογες στα ελληνικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και από εμένα. Άσχετο και μάλλον βλέπω πολύ μακρυά αλλά για Android Marshmallow έχει ακουστεί τίποτα; Έστω μετά από μήνες...

 

ε λογικα καποια στιγμη θα ερθει κι αυτο

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις εγκατασταση το locare more τοτε θα ειναι και ολες οι εφαρμογες στα ελληνικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ε λογικα καποια στιγμη θα ερθει κι αυτο

 

Είσαι άρχοντας...και e-mail κανονικα στα ελληνικά? (μιλάω πάντα για την Official) Άρα παω για Official.. (θα το παρει με τη μια η θα θελει SuperUser privilege κ.α)

 

 

Υπαρχει περιπτωση σε μελλοντικες αναβαθμίσεις να ρίξει μεσα στην official Και άλλες γλώσσες ?(δεν ειχα ποτε Xiaomi για να εχω εμπειρια).

Edited by moredread
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρχοντας...και e-mail κανονικα στα ελληνικά? (μιλάω πάντα για την Official) Άρα παω για Official.. (θα το παρει με τη μια η θα θελει SuperUser privilege κ.α)

 

 

Υπαρχει περιπτωση σε μελλοντικες αναβαθμίσεις να ρίξει μεσα στην official Και άλλες γλώσσες ?(δεν ειχα ποτε Xiaomi για να εχω εμπειρια).

 

ειναι μεγαλο θεμα αν ριξει κι αλλες γλωσσες.

το locare more εχει φωοτγραφιες στο προγραμματακι τι πρεπει να κανεις? για οτιδηποτε θες να γραψεις κατεβαζεις ενα πληκτρολογιο με ελληνικα και εχεις ελληνικα. με το local more ειναι τα παντα ομως ελληνικα εκτος απο το μενου ρυθμισεων

Link to comment
Share on other sites

ειναι μεγαλο θεμα αν ριξει κι αλλες γλωσσες.

το locare more εχει φωοτγραφιες στο προγραμματακι τι πρεπει να κανεις? για οτιδηποτε θες να γραψεις κατεβαζεις ενα πληκτρολογιο με ελληνικα και εχεις ελληνικα. με το local more ειναι τα παντα ομως ελληνικα εκτος απο το μενου ρυθμισεων

 

Δυσκολα μου τα λες, όπως θα ειναι με offical πως κατεβαζω πληκτρολογιο στα ελληνικά? μονο να έχω ελληνικά στα mail-sms το θελω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...