Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν πάρει έκδοση 6 το κινητό δεν θα αγοράσω ποτέ ξανά, Xiaomi.

Νομίζω ότι υπερβάλεις φίλε, υπάρχουν πολλοί που συμμερίζονται την άποψη σου και στο Forum της miui.com, ενώ άλλοι λεν ευχαριστώ - ευχαριστώ. Μεικτά τα συναισθήματα θα έλεγα, το κινητό μέχρι στιγμής, παρόλο που έχω third-party rom εμένα με έχει εντυπωσιάσει. Όλο και κάνα τσακάλι θα κάνει την μαγκιά και θα βγάλει κάποια καινούργια rom της προκοπής. Θυμάμαι το Lenovo S750 που είχα με μια rom από τις πρώτες της Lenovo. Ήταν Κινεζιά άλλα είχε :ninja: χαρακτηριστικά για την εποχή του. Δεν ήμουν ικονοποιημένος με το λογισμικό, μέχρι που ένας χρήστης από την Ιταλία ο Andrea_d86 έφτιαξε μία rom η οποία το έκανε να θυμίζει περισσότερο με Nexus παρά με Lenovo, ήταν σταθερή, ενώ επίσης ένας Ρώσος ο Andrey_Gav έβγαλε την Lewa_OS για αυτό το κινητό. Πραγματικά μεταμορφώθηκε το κινητό. Το ενοχλητικό είναι ότι η Miui προτίμησε να διαθέσει το team της ώστε να δημιουργήσει λογισμικό android 6.0 μόνο για τα νέα και ακριβά κινητά της (Mi5, Mi4, MiMax) και επίσης κουφό για τα μοντέλα MiNote και Mi3, ενώ εγγραψε στα παλαιότερα των υποδημάτων της τα άλλα κινητά, χάριν λόγου το Xiaomi Redmi Note 3 Pro, το οποίο πούλησε θεωρώ σαν τρελό παγκοσμίως αλλά ιδιαίτερα αγαπήθηκε θεωρω στην Ινδία. Βέβαια θα μου πείς για το εν λόγω κινητό υπάρχει η Cyanogenmod 13 η οποία είναι Android Marshmallow 6.0, αλλά τι να το κάνω αφού οι περισσότεροι κάτοχοι του κινητού περίμεναν εναγωνίως την miui 8, νομίζοντας ότι θα υπάρχει αναβάθμιση σε Android Marshmallow 6.0, καθώς σιγά - σιγά έρχεται η εποχή του Android Ν. Ελπίζω η miui 8 να είναι πιο energy efficient από την 7 αν και εμένα για να πώ την αλήθεια, με μία φόρτιση κρατούσε 5+ ώρες on screen και 2 μέρες από 100% σε 9% στάθμη μπαταρίας, οπότε ουδόλως δυσαρεστημένος είμαι. Δυστυχώς όμως νομίζω ότι θα ναι μία miui 7 με άλλο interface και κάποια νέα καλούδία. Σας επισυνάπτω και μια φωτό για να δείτε ότι υπάρχουν και χειρότερα. Τελικά είναι τρελοί (αν και νομίζω ότι στην τελική είναι πολύ τσιγκούνηδες) αυτοί οι κινέζοι.

http://en.miui.com/data/attachment/forum/201606/17/061030oo5xbhghddo4qklp.png

Edited by Savvikas
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι τα παει καλύτερα με την μπαταρία. απο το πρωι δουλευω ντατα και ειμαι 55 % νομιζω δίνει τριαντα τα εκατο παραπάνω. ολο οκ με την miui 8 σαφως βελτιωμένη. Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

ναι τα παει καλύτερα με την μπαταρία. απο το πρωι δουλευω ντατα και ειμαι 55 % νομιζει δίνει τριαντα τα εκατο παραπάνω. ολο οκ με την miui 8

Screenshots plz, review, και κανα οδηγο. Δωσε τα φωτα σου και σε μας Μαστορα, τον αδικημένο λαο του android 5.0

:lol::D:p:grin::ninja::rotfl::w00t::devil::innocent::baby: :up::yahoo::clap:

Edited by Savvikas
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

παω για μπανιο θάλασσα

ε κάλα δεν χάθηκαν οι μέρες, άντε καλό μπάνιο.... ;)

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν. η μπαταρία δείχνει να τα παει αρκετά καλα. έχει αλλάξει λιγο το ιντερφεις και ουσιαστικά τα παλιά θεματα δεν πατανε σωστά. εγω ειχα μαυρο στο μενου και δεν μπορεί να το κανει. μπαγκς ευτυχως δεν εχει. οσοι εχουν ελληνική ο σωστός οδηγος ειναι. μπακ απ, φακτορυ ρισετ και εγκατάσταση απο ρεκαβερι. εμενα φακτορυ δεν έκανε την πεταξα απο πανω και δουλευουν ολα καλα ευτυχως. έχει και μερικα κοκοψαρα επιπλέον στο μενου τα οποία δεν τα έχω πολυψαξει
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από χθές που την πέρασα όλα οκ μου φαίνονται, χωρίς bugs. Από θέμα μπαταρίας θα δούμε σε κανα δύο μέρες γιατί πάντα στην αρχή, μεχρι να στρώσει, τρώει λίγο περισσότερη. Το μόνο προβληματάκι που είχα , επειδή έκανα καθαρή εγκατάσταση, όταν πήγα να κάνω restore το backup μου από το micloud, ενώ στην αρχή το είδε, τελικά απέτυχε. Σαν να σβήστηκε ξαφνικά το αντίγραφο. Οπότε έκανα εγκατάσταση τις εφαρμογές από το playstore και από κατι κρατημένες στον υπολογιστή. Μας τη φέρανε πάντως οι Κινέζοι με την έκδοση του android. Άκου 5.0.2!!! Σε γενικές γραμμές miui 7 με άλλο UI.

Kαι νομίζω ένα θεματάκι με το σήμα έχει, κάπως αδύνατο. Από διαχείριση μνήμης τα πηγαίνει καλύτερα. Μετά από boot, με το cpu-, πρώτη φοράβλέπω 1800ΜΒ ελεύθερα, συνήθως γύρω στα 1650-1700. Επίσης πολύ ώραιο, όταν τραβάς την εφαρμογή κάτω για να κλειδώσει, σου βγάζει και επιλογή για τις ρυθμίσεις της εφαρμογής κατευθείαν.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

@Savvikas,δεν νομίζω ότι υπερβαλω.

Νέο τηλέφωνο πήραμε και υποθέταμε ότι θα παίρναμε Android 6, αυτά.

Link to comment
Share on other sites

@Savvikas,δεν νομίζω ότι υπερβαλω.

Νέο τηλέφωνο πήραμε και υποθέταμε ότι θα παίρναμε Android 6, αυτά.

Συμφωνώ μαζί σου στο ότι όλοι οι χρήστες περίμεναν την αναβάθμιση σε android 6.0, αλλά δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. Δες την συνολική εικόνα του κινητού. Τι σου προσφέρει και πες αν είσαι δυσαρεστημένος. Είναι ένα κινητό value for money, έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά, έχει OTA updates και από αυτά που λένε οι ninjamoz και arist1976 έχουμε καλύτερη λειτουργία κάμερας και καλύτερη κατανάλωση ενέργειας με το νέο λογισμικό. Βασικά έπρεπε να την έιχαμε μυριστεί την πατάτα των Κινέζων γιατί την 1 Ιουνίου 2016 απελευθέρωσαν την miui 8 Alpha rom για τις συσκευές Mi 2/ Mi 2S/ Mi 3/ Mi 4/ Mi Note/ Mi 5/ Mi Max. Μακάρι να γινόταν κάτι για να πάρουμε και μεις Android 6.0 αλλά δεν το βλέπω. Δεν πιστέυω να παρεξηγήθηκες για το υπερβολικός; :(

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

@Savvikas εννοείται ότι δεν παρεξηγηθηκα, είμαι πολλά χρόνια στο site χωρίς να έχω κόντρα με κάποιον.

Εχω πάει και σε συνάντηση μελών στην Αθήνα Γκάζι.

Πάμε στο κινητό τώρα.

Είναι σούπερ για 161€ από Vicmall που το αγόρασα πριν λίγο καιρό.

Απλά ξενέρωσα γιατί ήθελα να δω Android 6 στην συσκευή μας.

Το έχω με original Rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Επειδή είμαι τελείως άσχετη , την Miui 8 θα πρέπει να την εγκαταστήσουμε μόνοι μας, ή θα έρθει ενημέρωση (πχ. όπως με την 7.3?) - απλώς αργότερα?

Στο ενδιάμεσο έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader , αν και δεν ξέρω πως και τι πρέπει να κάνω μετά απο αυτό :lol:, μου ήρθε και απαντηση οτι ξεκλειδωθηκε σε... 2 μέρες, αλλα ..... μέχρι εκεί !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Επειδή είμαι τελείως άσχετη , την Miui 8 θα πρέπει να την εγκαταστήσουμε μόνοι μας, ή θα έρθει ενημέρωση (πχ. όπως με την 7.3?) - απλώς αργότερα?

Στο ενδιάμεσο έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader , αν και δεν ξέρω πως και τι πρέπει να κάνω μετά απο αυτό :lol:, μου ήρθε και απαντηση οτι ξεκλειδωθηκε σε... 2 μέρες, αλλα ..... μέχρι εκεί !

 

κοιτα αν δεν θελεις να ασχοληθεις καποια στιγμη θα σου ερθει και η miui 8.

αν θες να το σκαλισεις.

αφου εχεις oficial

ριξε την developer/ξεκλειδωσε/φλασαρε recovery και ριξε την miui 8 την ελληνικη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω την φωτεινότητα στο τερμα και καποιες φορες χαμηλωνει απο μονη της. Εχω την ελληνικη 7.2.5 και στις ρυθμισεις οθονης αντιθεση στο αυξημένη. Το έχει δει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω την φωτεινότητα στο τερμα και καποιες φορες χαμηλωνει απο μονη της. Εχω την ελληνικη 7.2.5 και στις ρυθμισεις οθονης αντιθεση στο αυξημένη. Το έχει δει κάποιος?

 

εχεις ξετικαρει το αυτόματο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. προβλημα στα καλα καθουμενα.. Εχω μια cosmote και μια vodafone.. χρησιμοποιω και τις 2 για ιντερνετ.. τις προαλλες ομως ξαφνικα ενω ειχα ανοιχτα δεδομενα με vodafone, σταματαει να εχει ιντερνετ.. δεν δειχνει ουτε G, ουτε Ε, ουτε Η, ουτε τιποτα.. σαν να τα εχω κλειστα.. κανω επανεκκινιση, τιποτα.. αλλαζω θεση τις σιμ, τιποτα.. βαζω μονο την βονταφον, τιποτα.. η κοσμοτε δουλευει κανονικα και στα 2 σλοτ.. βαζω την βονταφον σε αλλο κινητο και δουλευει κανονικα... γουδουφου(wtf);;;

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου στο φουλ εννοω χωρις αυτόματο

καλα φουλ που το χεις στο γήπεδο. χαχαχ. πάντως λαρισα είμαι αν θες τα βαζουμε διπλα να δούμε αν δουλεύουν το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

καλα φουλ που το χεις στο γήπεδο. χαχαχ. πάντως λαρισα είμαι αν θες τα βαζουμε διπλα να δούμε αν δουλεύουν το ιδιο

Ευχαριστώ πατρίδα δεν είμαι στο ael FC arena στην παραλία ξαπλώστρα είμαι και λιάζομαι....

Link to comment
Share on other sites

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου στο φουλ εννοω χωρις αυτόματο

Το ίδιο μου έκανε και εμένα τρεις τέσσερις φορες με τη τελευταία stable όταν ήμουν παραλία και το κινητό είχε ανέβασει θερμοκρασία άρα μπορεί να είναι κάποιος αυτοματισος.

 

Ασχετο είχα αφήσει το κινητό πάνω στην πετσέτα με ντάλα ήλιο 12 το πρωί και μόλις βγαίνω από τη θάλασσα πάω να ανοίξει το κινητό και κάθε φορά που παταγα το power button έκανα έναν ήχο σαν μπιπ και δεν άναβε ή οθόνη αφού έπεσε λίγο ή θερμοκρασία μου έβγαλε μύνημα να αποσύνδεσω τη μπαταρία ή να συνεχίσω τη χρήση άρα πρέπει να έχει κάποιο σύστημα σαν το iPhone που μόλις ανέβει ή θερμοκρασία σου βγάζει ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Έχω παρατηρήσει οτι τώρα τελευταία υπάρχουν μέρες που έχω ερκετό battery drain χωρίς να το δικαιολογεί η χρήση που κάνω!!

 

Αλλες μέρες είναι καλύτερα τα πράγματα και άλλες όχι...

 

Νόμιζ αυτό το βιολί ξεκίνησε μετά το τελευταίο update Που πήρα....

 

Εχετε παρατηρησει κάτι εσείς??

 

Τι μπορεί να φταίει??

 

Για να δώσω μια εικόνα από το βράδυ μέχρι το επόμενο πρωί μπορεί να χάσω και 20% χωρίς να το ακουμπήσω καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

τελικα με την miui8 ηταν υπερ αισιοδοξη η εκτιμηση μου για την μπαταρια. γενικα δειχνει με data να κραταει παραπανω. αλλα γενικα ειναι ελαφρως καλυτερη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...