Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδατε διαφορά με την ota αναβάθμιση που έκανε πρόσφατα στην 7.2.4.0 stable ?

 

Εμένα δε μου έχει έρθει ακόμα αλλά ελπίζω να διορθώνει λίγο το fingerprint sensor γιατί από τη στιγμή που πήρε την 7.2.3.0 έχω πολλά misreads

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας

Εχω ένα θέμα, που όσο και αν έψαξα , δεν έχω βρεί λύση, και λέω μήπως κάποιος εδωπέρα, κατάφερε να το βρεί ..

Φαντάζομαι όλοι παρατηρήσατε οτι η ένταση του ήχου μεταξύ ηχου κλήσης και notification δεν μπορεί να διαχωριστεί.

Πως να το κάνουμε όμως, δεν είναι το ίδιο σημαντικό μια κλήση και το ίδιο ένα μηνυματάκι στο viber, όπως επίσης είναι ενοχλητικό αν είσαι κάπου να βαράει τιρι-τιρι κάθε λίγο το notification.

Προσωρινά το έχω ''λύσει'' βάζοντας έναν αθόρυβο ήχο στα notification αλλα δεν είναι λύση τελική αυτό το πράγμα.

Ο μόνος τρόπος που βρήκα να γίνει είναι να γίνει ρουτ το κντ, και μετά θέλει συγκεκριμένη εφαρμογή, αλλα δεν θέλω να κάνω root.

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Εχω ένα θέμα, που όσο και αν έψαξα , δεν έχω βρεί λύση, και λέω μήπως κάποιος εδωπέρα, κατάφερε να το βρεί ..

Φαντάζομαι όλοι παρατηρήσατε οτι η ένταση του ήχου μεταξύ ηχου κλήσης και notification δεν μπορεί να διαχωριστεί.

Πως να το κάνουμε όμως, δεν είναι το ίδιο σημαντικό μια κλήση και το ίδιο ένα μηνυματάκι στο viber, όπως επίσης είναι ενοχλητικό αν είσαι κάπου να βαράει τιρι-τιρι κάθε λίγο το notification.

Προσωρινά το έχω ''λύσει'' βάζοντας έναν αθόρυβο ήχο στα notification αλλα δεν είναι λύση τελική αυτό το πράγμα.

Ο μόνος τρόπος που βρήκα να γίνει είναι να γίνει ρουτ το κντ, και μετά θέλει συγκεκριμένη εφαρμογή, αλλα δεν θέλω να κάνω root.

 

Καμιά ιδέα?

 

εχω ψαξει πολλες εφαρμογες για αυτό το θεμα.καμια δεν λειτουργει.Ο μονος τροπος γινεται με root και xposed.Γιατι φοβασαι να το κανεις root?Ετσι και αλλιως δεν χανεις τιποτα.Υπαρχουν και ρομ με fast boot που ειναι rooted και μπορεις να τις περασεις και σε κλειδωμενο bootloader

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει πολλες εφαρμογες για αυτό το θεμα.καμια δεν λειτουργει.Ο μονος τροπος γινεται με root και xposed.Γιατι φοβασαι να το κανεις root?Ετσι και αλλιως δεν χανεις τιποτα.Υπαρχουν και ρομ με fast boot που ειναι rooted και μπορεις να τις περασεις και σε κλειδωμενο bootloader

Δεν έχω ιδέα πως γίνεται, και δεν έχω καμία εξεικοίωση με αυτά.

Aυτά που μου γράφεις μου φαίνονται πιο κινέζικα και απο τις εφαρμογές του RN3 :ninja:

Φοβάμαι οτι θα κάνω καμια μ$#(*$#(*α και θα το μπρικάρω :lol:

Btw έχω 7.2.3.0 stable

Link to comment
Share on other sites

Σα να κρατάει λίγο πάντως η μπαταρία του :(

Εμένα (με ανοιχτό mobile data πάντα, εκτός του 8ωρου ύπνου), μου βγάζει 24 ώρες (3-3.5 ώρες SoT).

Δε θα έπρεπε να βγάζει παραπάνω? Με την αγγλοκινέζικη official είμαι.. Το καινούριο pro με το snapdragon θα βγάζει περισσότερο?

Link to comment
Share on other sites

αν πας ρυθμισεις μπαταριας,και κοταξεις στις εφαρμογες τι ενεργεια καταναλωνουν,τσεκαρε αν υπαρχει καποια εφαρμογη με την ονομασια shell
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

αν πας ρυθμισεις μπαταριας,και κοταξεις στις εφαρμογες τι ενεργεια καταναλωνουν,τσεκαρε αν υπαρχει καποια εφαρμογη με την ονομασια shell

Δεν έχει (έχει android 9%, android system 7%, messenger 6%, fb 5% και άλλα λίγα 1%)

Link to comment
Share on other sites

αν πας ρυθμισεις μπαταριας,και κοταξεις στις εφαρμογες τι ενεργεια καταναλωνουν,τσεκαρε αν υπαρχει καποια εφαρμογη με την ονομασια shell

Τι παίζει με την εφαρμογή shell; Σε εμένα τρώει πολυ μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρε φίλος μου και του λέει στο άνοιγμα κάτι για micloud να ανεβάσει φωτό κτλ. ενώ είναι συνδεμένος με το ίντερνετ πατάει ναι σε όλα και στο τέλος agree και τον ξαναπεταει στην αρχική οθόνη του micloud. Τι παίζει; Έχει φρικαρει... Και δε ξεκινα το τηλέφωνο του. Έχει και την sim μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Σα να κρατάει λίγο πάντως η μπαταρία του :(

Εμένα (με ανοιχτό mobile data πάντα, εκτός του 8ωρου ύπνου), μου βγάζει 24 ώρες (3-3.5 ώρες SoT).

Δε θα έπρεπε να βγάζει παραπάνω? Με την αγγλοκινέζικη official είμαι.. Το καινούριο pro με το snapdragon θα βγάζει περισσότερο?

 

Όχι δε θα έπρεπε. Μπορεί με μια διαφορετική χρήση να βγάλει. Μπορεί με μια άλλη χρήση να βγάλει λιγότερο. Δεν υπάρχει κάποια σταθερα αναφοράς. Εκτός αν όλοι οι χρήστες κάνουμε ακριβώς την ίδια χρήση. Αν κάποιος έχει mobile data και push notifications κλειστά ok θα βγάλει 5 ώρες sot. Εγώ με παρόμοια χρήση με τη δική σου βγάζω μ.ο 27-30 ώρες με μια φόρτιση και 3 ώρες sot.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε θα έπρεπε. Μπορεί με μια διαφορετική χρήση να βγάλει. Μπορεί με μια άλλη χρήση να βγάλει λιγότερο. Δεν υπάρχει κάποια σταθερα αναφοράς. Εκτός αν όλοι οι χρήστες κάνουμε ακριβώς την ίδια χρήση. Αν κάποιος έχει mobile data και push notifications κλειστά ok θα βγάλει 5 ώρες sot. Εγώ με παρόμοια χρήση με τη δική σου βγάζω μ.ο 27-30 ώρες με μια φόρτιση και 3 ώρες sot.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έλεγα ότι με 4.000 μπαταρία θα ήταν καλύτερα τα πράγματα...

Αν κάποιος ξέρει να πει αν το pro με το snapdragon έχει καλύτερη υλοποίηση και κρατάει αισθητά παραπάνω, ας πει, μήπως κάνω την αλλαγή....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετική με την Κάμερα στο Redmi note 3

 

στο manual mode υπάρχει τρόπος αν πειράξω το iso να ρυθμιστούν αυτόματα οι άλλες ρυθμίσεις και ταυτόγχρονα να έχω και σωστή προεπισκοπηση; όπως στο Lumia 640 ????

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι καλύτερο; Octa Core MTK 2.0GHz ή Hexa Qualcom Snapdragon 650 1.8 GHz;

 

Ποιος επεξεργαστής είναι αυτός που θες να τον συγκρινεις με τον 650??

Ειναι κανένας από αυτούς που αναφέρονται στο παρακάτω άρθρο??

http://www.techgrapple.com/snapdragon-650-vs-808-vs-mediatek-helio-x10/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα...το μικρόφωνο μαλλον τα επαιξε ...εδω ελλαδα υπαρχει καταστημα να το κανει ξερετε .κοστος?

Το κόστος δεν νομίζω να είναι μεγάλο, βασικά αν βρείς τι μικρόφωνο του ταιριάζει(γιατί μπορεί να πηγαίνει μαζι με το usb board), στείλε ένα μήνυμα γιατί έχω διάφορα που μπορεί να ταιριάζουν(από προηγούμενα τηλέφωνα). Να γλιτώσεις και το κόστος και την αναμονή.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Μια μικρη βοηθεια αν γνωριζει κανεις. Ξεκλειδωσα τον bootloader ειχα dev rom μεσα και πηγα να περασω την ελληνικη απο το φορουμ το ελληνικοτης miui αλλα το κινητο μαλλον δεν την περασε και οταν κανει το install οταν ανοιγει βγαζει κρας ρεπορτ και δεν μπορω να μπω στις ρυθμισεις καμια βοηθεια για να το διορθωσω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Μια μικρη βοηθεια αν γνωριζει κανεις. Ξεκλειδωσα τον bootloader ειχα dev rom μεσα και πηγα να περασω την ελληνικη απο το φορουμ το ελληνικοτης miui αλλα το κινητο μαλλον δεν την περασε και οταν κανει το install οταν ανοιγει βγαζει κρας ρεπορτ και δεν μπορω να μπω στις ρυθμισεις καμια βοηθεια για να το διορθωσω?

 

να σε ρωτησω κατι φιλε μου...εφτασε χθες το μνμ εγκρισης..μπηκα σημερα να ξεκλειδωσω αλλα το unlock tool δεν μπαινει... μου βγαζει "network error"

εσενα μπηκε με τη μια ???

Link to comment
Share on other sites

Ποιος επεξεργαστής είναι αυτός που θες να τον συγκρινεις με τον 650??

Ειναι κανένας από αυτούς που αναφέρονται στο παρακάτω άρθρο??

http://www.techgrapple.com/snapdragon-650-vs-808-vs-mediatek-helio-x10/

 

Θέλω να συγκρίνω το RN 3 με το RN 3 Pro.

Το πρώτο έχει Qualcomm Snapdragon 650 - Quad-core 1.4 GHz & Dual-core 1.8 GHz

Το δεύτερο έχει Mediatek 6795 Helio x10 - Octa-core 2.0 GHz

 

Θα ήθελα να μάθω ποιο απ' τα δύο είναι καλύτερο πάνω στο συγκεκριμένο κριτήριο, τους πυρήνες (σε επίπεδο απόδοσης, multitasking, μπαταρία, heating)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς τα χεις γράψει ανάποδα...:wacko:

Το RN3PRO έχει τον snapdragon 650...:D

Και ναι, απλά τον πατάει κάτω τον Helio x10!! :lol:

http://www.techgrapple.com/snapdragon-650-vs-808-vs-mediatek-helio-x10/

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι φιλε μου...εφτασε χθες το μνμ εγκρισης..μπηκα σημερα να ξεκλειδωσω αλλα το unlock tool δεν μπαινει... μου βγαζει "network error"

εσενα μπηκε με τη μια ???

 

Ναι μπήκε κατευθείαν για ξεκλείδωμα χωρίς πρόβλημα κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Μια μικρη βοηθεια αν γνωριζει κανεις. Ξεκλειδωσα τον bootloader ειχα dev rom μεσα και πηγα να περασω την ελληνικη απο το φορουμ το ελληνικοτης miui αλλα το κινητο μαλλον δεν την περασε και οταν κανει το install οταν ανοιγει βγαζει κρας ρεπορτ και δεν μπορω να μπω στις ρυθμισεις καμια βοηθεια για να το διορθωσω?

Mήπως από developer που είχες, πήγες στην ελληνική stable;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

 

Πριν λιγους μηνες πηρα στην αδερφη μου το κινητακι.. πολυ καλο για τα λεφτα του.. ειχε πανω εκδοση miui 7.0.***** δεν θυμαμαι ακριβως..

δεν ειχε προβληαματα.

χθες προσπαθουσα να βρω αν μπορω να κανω update σε 7.1**** γτ ειδα οτι βγηκε.. Αλλα οταν το συνδεσα στον υπολογιστη με το Mi pc suite Μου εβγαλε update για 7.2.3**.. χωρις να ξερω πολλα την εκανα..

 

Αλλαμαλλον πρεπει να ειναι china εκδοση αυτη γτ μου εχει μονο 3 γλωσσες να επιλεξω, αγγλικα και 2 ασιατικες.

 

Υπαρχει τροπος να γυρισω στην προηγουμενη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...