Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα παίδες.

 

Μόλις απέκτησα ένα... :D

 

Θέλω να ρουτάρω και να βάλω TWRP

 

Θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader?

 

Είναι εύκολη διαδικασία ή θα το μπρικάρω?

 

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Δες εδώ : https://forum.xda-developers.com/nexus-5x/general/guides-how-to-guides-beginners-t3206930

Ή με http://www.wugfresh.com

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασε το Greenify για να τερματίζεις τις εφαρμογές αυτές για να μην έχεις μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας.

 

Αμα κρατα κλειστο το messenger θα καθυστερουν (ή δεν θα ρχονται καν) οι ειδοποιησεις. Δεν ξερω σε τι βαθμο επηρεάζει το push notification αλλα σιγουρα το app δεν θα δουλευει τοσο καλα. (νομιζω στο greenify στο λεει κιολας)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν είχα επέμβει μέσω Greenify κλπ στο Galaxy Nexus από κάποια στιγμή κ μετά το τηλ έγινε χειρότερο!

Νομίζω πως πρέπει να αφήνουμε το Android να κάνει τη δουλειά του..

Τώρα όσον αφορά στις ενεργοβόρες εφαρμογές δυστυχώς ή ευτυχώς υπάρχουν κ κάποιες μας είναι απαραίτητες. Δεν ξέρω αν γίνεται κάτι...

Από τις χειρότερες αν όχι οι χειρότερες είναι το φβ κ το μεσεντζερ... Προσωπικά μακάρι να μπορούσα να τις διαγράψω αλλά δυστυχώς είναι κομμάτι της καθημερινότητάς μας πια (για εμένα και για επαγγελματικούς λόγους)!

 

Sent from my Nexus 5X

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρώτη φορά και πιθανώς ούτε η τελευταία.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω καποια βιντεο απο snap tube,οταν τα σβηνω δεν φαινονται στο κινητο. οταν συνδεω το κινητο στο πισι ομως φαινονται και τα διαγραμενα βιντεο δηλαδη δεν εχουν σβηστει και πιανουν μνημη.εχει το κινητο κατι σαν καδο απορριματων και πανε εκει?αν ναι πως μπορω να τα διαγραφω εντελως?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το nexus μου απο το σερβις της arvato. Το πορισμα εχει ως εξης: Πλακετα και οθονη αλλαγη εντος εγγυησης. Η συσκευη περασε τεχνικο ελεγχο στις 3/1 και εφτασε σημερα πισω. 7 εργασιμες δλδ. Ολα καλα προς το παρον και ελπιζω να ειναι το τελευταιο προβλημα που αντιμετωπισα.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το nexus μου απο το σερβις της arvato. Το πορισμα εχει ως εξης: Πλακετα και οθονη αλλαγη εντος εγγυησης. Η συσκευη περασε τεχνικο ελεγχο στις 3/1 και εφτασε σημερα πισω. 7 εργασιμες δλδ. Ολα καλα προς το παρον και ελπιζω να ειναι το τελευταιο προβλημα που αντιμετωπισα.

Σωστός ο πρόεδρος. Απλά και αναίμακτα. Είσαι στοκ και δεν λειτουργεί σωστά; Αντιπροσωπεία χωρίς συζήτηση. Φλασαρισματα και λοιπά γιατροσόφια λύνουν το 1% των περιπτώσεων. Μη φοβόμαστε να κάνουμε τα αυτονόητα. Μου θυμίζει τα τρακαρίσματα που όλοι ψάχνουν πως δεν θα κάνουν δήλωση μην και τους πάρουν τα λεφτά (που δεν τους παίρνουν, εκτός και αν έχουν κάνει πολλά μέσα στο χρόνο). Καλή συνέχεια να έχεις και να το χαρείς.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο πρόεδρος. Απλά και αναίμακτα. Είσαι στοκ και δεν λειτουργεί σωστά; Αντιπροσωπεία χωρίς συζήτηση. Φλασαρισματα και λοιπά γιατροσόφια λύνουν το 1% των περιπτώσεων. Μη φοβόμαστε να κάνουμε τα αυτονόητα. Μου θυμίζει τα τρακαρίσματα που όλοι ψάχνουν πως δεν θα κάνουν δήλωση μην και τους πάρουν τα λεφτά (που δεν τους παίρνουν, εκτός και αν έχουν κάνει πολλά μέσα στο χρόνο). Καλή συνέχεια να έχεις και να το χαρείς.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ! Και κατι αλλο επειδη διαβαζω πολυ συχνα οτι στο σερβις αντιμετωπιζεσαι λες και τους εχεις κανει τα χειροτερα. Η δικη μου εμπειρια και τηλεφωνικα αλλα και στην επιστροφη της συσκευης ηταν αριστη πραγματικα. Οποτε κατευθειαν στο επισημο σερβις και ολα πηγαινουν καλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

φίλος έχει το 5x και παρατηρήσαμε ότι δεν κάνει focus η κάμερα

δηλαδή αντικείμενα στα 3 μέτρα φαίνονται πολύ θολά κάτι που δεν είναι φυσιολογικό σίγουρα

έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

φίλος έχει το 5x και παρατηρήσαμε ότι δεν κάνει focus η κάμερα

δηλαδή αντικείμενα στα 3 μέτρα φαίνονται πολύ θολά κάτι που δεν είναι φυσιολογικό σίγουρα

έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο?

Καλησπέρα. Αν κ έχω το κινητό κανένα μήνα κάτι τέτοιο που αναφέρεις δε μ έτυχε.

Κάνε κανένα ρειστορ

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

φίλος έχει το 5x και παρατηρήσαμε ότι δεν κάνει focus η κάμερα

δηλαδή αντικείμενα στα 3 μέτρα φαίνονται πολύ θολά κάτι που δεν είναι φυσιολογικό σίγουρα

έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο?

 

 

Μήπως κατά λάθος μπλοκάρει με το δάχτυλο το lazer auto focus;Δοκίμασε να εστιάσεις και με touch στο αντικείμενο που θέλεις.

 

Δοκίμασε επίσης και καμιά εφαρμογή από το store

οπως η footej camera που έχει επιλογή για manual focus να δείτε αν εστιάζει ο αισθητήρας.

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνει manual ρυθμίσεις, όπως να ρυθμίσεις iso, White balance , manual focus , shutter speed κτλ.

Επίσης σου δίνει την δυνατότητα αν θέλεις να τραβάς και φωτογραφίες σε raw.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηση να κάνω, τον Aviate Launcher της Yahoo τον υποστηρίζει η συσκευή σας; Διότι στο play store εμένα μου γράφει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται κ μου κάνει εντύπωση. Εντάξει δεν είναι κ το σοβαρό θέμα διότι είμαι με τον Nova σχεδόν πάντα, απλά είπα να δω κάτι άλλο! Είμαι stock 7.1.1

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Κλειδωνει το exposure. Δηλαδη κρατα σταθερο το shutter και iso. Μπορεις πχ να μην θες να καει ο ουρανος. Σημαδευεις/καδραρεις εκει ωστε να σκοτεινιασει, κλειδωνεις exposure και τελικα καδραρεις το θεμα σου και βγαζεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τραγικό προβλήμα το κινητό εδώ και 1 βδομάδα σχεδόν κρατάει μπαταρία το πολύ 1 ωρα ! Ξαφνικα σβήνει στο 25-40% και μετά για να ανοίξει θέλει να το συνδέσω με τον φορτιστή και μολις ανοίγει δείχνει 15% ! Λέτε να είναι θέμα μπαταρίας ή λογισμικού; Είμαι σε 7.1.1 και με την αναβάθμιση Ιανουαρίου!
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως η μπαταρία έχει τέτοια συμπτώματα..Δεν βλέπω άλλη λύση από επαναφορά εργοστασιακών και αν δεν στρώσει αλλαγη μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Το χεις λιγοτερο απο χρονο; Αν ναι σε καλυπτει η εγγυηση (η μπαταρια εχει εγγυηση ενα ετος και οχι δυο συνηθως).
Link to comment
Share on other sites

Σωστό. Αλλά και πάλι δεν νομίζω να τον συμφέρει να το στείλει σε μη εξουσιοδοτημένο σερβις. Αλλιώς θα χάσει εγγύηση.

 

Ας το στείλει και θα δουν αυτοί αν φταίει η μπαταρία και τι χρήματα θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...