Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς του κατόχους, που βρίσκεται η συσκευή έχοντας κάνει όλα τα update χωρις ρουτ και custom rom? φυσάει όπως κάθε nexus?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προς του κατόχους, που βρίσκεται η συσκευή έχοντας κάνει όλα τα update χωρις ρουτ και custom rom? φυσάει όπως κάθε nexus?

Ο κολλητός είναι Full stock. Μια χαρά, ωραιότατο.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

@gsir, μιά χαρά είναι η συσκευή με τη "μαμά" rom. Φυσάει. Smooth σαν τη sade στο "smooth operator".

Δύσκολο να βρεις nexus χωρίς root. Το αντίστοιχο θα ήταν μακαρονάδα χωρίς τυρί.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

πέφτει καθόλου η απόδοση όταν γίνει root? Επίσης χάνεις την εγγύηση αν το κάνεις root? (φαντάζομαι πως όχι)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή και γώ έχω λίγο μπερδευτεί και φοβηθεί με αυτά που διαβάζω για τα καλώδια. Με το καλώδιο της συσκευής και με κάποιον adapter μπορεί να συνδεθεί στον υπολογιστή για μεταφορά αρχείων;

Η με καποιον αντιστοιχο adapter μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο φορτιστής πχ από το nexus 6 για φόρτιση;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, ευχαριστώ ρε παίδες. Είναι καθοδον η συσκευή, αλλά δε το βλέπω κι εγώ να μένει στοκ.

Το ρουτ καμία απολύτως σχέση δεν έχει με την απόδοση του τηλεφώνου. Τα καλά του νεξους, του βγάζεις τα μάτια, αλλά γυρνάς στοκ κατευθείαν χωρίς κανένα θέμα με την εγγύηση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

@vasilakis15, με το root γίνεται καλύτερο το κινητό. Μπορείς να το ελεγξεις καλύτερα (πχ να κόψεις τις διαφημίσεις που πετάγονται στα sites και σε apps).

Το μόνο μείον του root είναι ότι είναι λίγο μπελάς να περάσεις τα μηνιαία updates της google και θέλει διάβασμα.

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ rootαρισμένο το s3 mini τώρα αλλά το έκανα μόνο για να βάλω την cyanogen και πέρα από καμιά εφαρμογή που το ζητάει (όπως το freedom :P ) δεν μου φάνηκε πουθενά αλλού χρήσιμο...

Το να κόψεις διαφημίσεις είναι πολύ καλό και το χα δοκιμάσει αλλά δεν τα κατέφερα ποτέ...

Ρώτησα γιατί όταν έκανα root το s3 mini κάτι έλεγαν ότι μπορεί να χάσω την εγγύηση και όταν χρειάστηκα να το πάω στην εγγύηση για σέρβις έπρεπε να φλασάρω την στοκ ρομ ώστε να κάνει reset ένας μετρητής. Σε άλλα κινητά είχα διαβάσει ότι δεν κάνει reset ο μετρητής. Σε αυτό δεν υπάρχει θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα στα Nexus! Περνάς stock rom, κάνεις unroot, κλειδωνεις bootloader (δηλαδή την αντίθετη διαδικασία που έκανες στην αρχή!) και είσαι όλοκαινούργιος και εντός εγγύησης!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύουν οι φορτιστές αρκεί να έχεις καλό καλώδιο....βέβαια μην περιμένεις να το φορτίζουν σε μια ώρα όπως κάνει ο της συσκευασίας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

τι θες να γίνει? δεν είναι από τα δυνατά του σημεία. εμένα με φουλ χρήση εκτός σπιτιού πιάνει περίπου 3 με 3μιση ώρες sot. εντός σπιτιού με wifi μπορεί να φτάσει και τις 4. το πρόβλημα το έχω λύσει με ένα Powerbank.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με xposed εγκατεστημένο μετά από 7-8 μέρες πέφτει αισθητά ή απόδοση και ειδικά ο chrome δεν ανταποκρίνεται αμέσως σε μερικες ιστοσελίδες.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το έχω στα χέρια μου! για τα χρήματα που έδωσα προς το παρόν είμαι από όλα ικανοποιημένος πλην ηχείου. ενα μικρο tip. Όσοι είστε στοκ και θέλετε να ορίσετε δικό σας ringtone, αφού βάλετε στη συσκευή το κομμάτι που θέλετε, με την εφαρμογή mp3 cutter(μια ροζ εφαρμογή στο play) επιλέγετε το τραγούδι, το κόβετε οπως θέλετε και τέλος αφού πατήσετε αποθήκευση σας ρωτάει αν θέλει να το κάνει set as default. Το επιλέγετε και τέλος

 

edit: με τις ειδοποιήσεις από messenger έχει κανείς θέμα; δεν χτυπάει ειδοποίηση

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το έχω στα χέρια μου! για τα χρήματα που έδωσα προς το παρόν είμαι από όλα ικανοποιημένος πλην ηχείου. ενα μικρο tip. Όσοι είστε στοκ και θέλετε να ορίσετε δικό σας ringtone, αφού βάλετε στη συσκευή το κομμάτι που θέλετε, με την εφαρμογή mp3 cutter(μια ροζ εφαρμογή στο play) επιλέγετε το τραγούδι, το κόβετε οπως θέλετε και τέλος αφού πατήσετε αποθήκευση σας ρωτάει αν θέλει να το κάνει set as default. Το επιλέγετε και τέλος

 

edit: με τις ειδοποιήσεις από messenger έχει κανείς θέμα; δεν χτυπάει ειδοποίηση

 

Μεγεια σου Αντώνη! Πολύ καλό το κινητό! Αν και δεν έχω τον messenger ( του facebook φαντάζομαι), δες στις επιλογές της μπαταρίας να το βγάλεις από το otpimization για να μην κλείνει όταν μπαίνει σε deep sleep το κινητό. Ίσως να φταίει αυτό.

:D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βαγγέλη! Δεν είναι αυτό δυστυχώς! Ίσως κάποιο πρόβλημα της εφαρμογής..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μας την μπαταρία τι θα γίνει ρε παιδιά;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160517/95be173ad3e67e57cec733cc404798ed.jpg

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

10% το gmail? Περίεργο.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το patch Μαιου χτές βράδυ

 

Καλημέρα δεν έχω "πειραξει " καθόλου το τηλ μετά το patch Μαιου βλέπω την μπαταρία μου πολύ καλύτερη δεν ξέρω αν φταιει αυτό η έκανε κάποιες φορτίσεις και "έστρωσε"

Νεκτάριος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν έχω "πειραξει " καθόλου το τηλ μετά το patch Μαιου βλέπω την μπαταρία μου πολύ καλύτερη δεν ξέρω αν φταιει αυτό η έκανε κάποιες φορτίσεις και "έστρωσε"

 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω εγω,καθώς στο θέμα της μπαταρίας,απο την αρχή που πήρα το τηλ,είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Ειδικά για την χρήση που του κάνω,δεν εχω κανένα θέμα.Ίσως μπορεί να σου απαντήσει κάποιος άλλος που έχει παρατηρήσει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν έχω "πειραξει " καθόλου το τηλ μετά το patch Μαιου βλέπω την μπαταρία μου πολύ καλύτερη δεν ξέρω αν φταιει αυτό η έκανε κάποιες φορτίσεις και "έστρωσε"

 

Έφταιγε το patch του Απριλίου για τη μπαταρία, από όσα έχω διαβάσει. Μάλλον του Μαΐου διόρθωσε το θέμα. Και γω παρατηρώ καλύτερη μπαταρία τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ επιβεβαιώνω σήμερα οτι πλέον με μιάμιση ώρα οθόνη φαίνεται οτι την βγάζει 16 ώρες αναμονή σε 4G και wifi με notifications on. Άρα τα πραγματα βελτιώνονται και βεβαία αυτή ειναι η γοητεία των στοκ συσκευών

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις πως ενεργοποιώ την συνδρομή 90 ημερών στο google music? Ποιος είναι ο κωδικός; Έχω δοκιμάσει τα πάντα.

Εχει ένα καρτελάκι μέσα που λεει για την προσφορά και έχει ενα qr code Με κωδικό κάτω αριστερά γωνία. Δεν περνάει. Είναι αλλο΄ο κωδικός; Επρεπε να χει και κάτι ακόμα;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...