Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ. Κατεβάζω το νέο factory image και δοκιμάζω.

[Edit μετα από 10 λεπτά]

Φλάσαρα το factory boot & system απο το factory image που είμαι τώρα, μέσω του flashfire.

Ξαναδοκιμάσα να περάσα το OTA με το flashfire. Πάλι το ίδιο μήνυμα.

 

το /system /vendor /oem partition has been modified.

Προσπάθησα πάλι με το ΟΤΑ.

To μήνυμα είναι ότι το vendor partition has unexpected content

Σε ποιά εκδοσ είσαι τώρα;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιά εκδοσ είσαι τώρα;

6.0.1 (MMB29Q)

Κάνω τώρα flash μέσω του flashfire και το vendor.

Προσπαθώ πάλι για ΟΤΑ με το flashfire

Δεν μου έβγαλε warning και κάνει apply την ΟΤΑ.

Είδωμεν...

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

6.0.1 (MMB29Q)

Οπότε κατεβάζεις την MMB29Q factory image. Φλασαρε boot system και vendor να δούμε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κατεβάζεις την MMB29Q factory image. Φλασαρε boot system και vendor να δούμε.

Ναι με αυτήν φλάσαρα τα /boot /system & /vendor.

H ΟΤΑ φαίνεται να πέρασε σωστά και το root παρέμεινε.

Βλέπω ότι είμαι και στο τελευταίο level mhc19j.

Ευχαριστώ πολύ Gialakias.

Κέρδισα 3 ώρες ύπνο.

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτήν φλάσαρα τα /boot /system & /vendor.

H ΟΤΑ φαίνεται να πέρασε σωστά και το root παρέμεινε.

Βλέπω ότι είμαι και στο τελευταίο level mhc19j.

Ευχαριστώ πολύ Gialakias.

Κέρδισα 3 ώρες ύπνο.

Ωραίος. Το like από το Tapatalk το βλέπεις;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/themes-apps/mod-surround-sound-testers-t3252659/page1

 

Το έχετε δοκιμασει αυτό ? Ενεργοποιεί το headset ηχείο ταυτόχρονα με το κανονικό κατα την αναπαραγωγή ήχων. Οκ δεν αποκτάει boomsound ξαφνικα το τηλ. αλλά η βελτίωση είναι αισθητή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..σκεφτομαι να παραγγειλω το nexus ..ειμαι χρονια κατοχος ios και πιο παλια android αλλα ειπα να ξαναγυρισω σε android γιατι με κουρασε...αξιζει αυτη η αλλαγη απο αποψη μπαταρις κυριως? (εχω iphone 6)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..σκεφτομαι να παραγγειλω το nexus ..ειμαι χρονια κατοχος ios και πιο παλια android αλλα ειπα να ξαναγυρισω σε android γιατι με κουρασε...αξιζει αυτη η αλλαγη απο αποψη μπαταρις κυριως? (εχω iphone 6)

Αν σου αρέσει να μην ασχολείσαι κράτα το iPhone. Είναι απείρως ανώτερο σε αυτό + πολύ καλή κάμερα και άριστο backup. Αλλιώς το 5Χ είναι μια χαρά για τα λεφτά του.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

δυο λογοι ειναι που δεν μπορω πια το iphone..οτι με περιοριοριζει σε εφαρμογες κτλ και οτι η μπαταρια του με πολυ χρηση με κρατα ουτε λιγες ωρες..το παραγγειλα το nexus να το τσεκαρω αν μ αρεσει αλλιως παει για πουλημα αμεσως...ελπιζω να μη με απογοητευσει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να το κάνω δώρο στον εαυτό μου (μαζί με το Lg watch Urbane) :P Ξέρω ότι η συσκεύη γαζώνει! Και σε σμουθνες και σε κάμερα.. Νέξους γαρ... Η μπαταρία του πως είναι? Θα μου βγάζει μέρα? Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια.. φμπουκ,βαιμπερ και αρκετές φωτογραφίες.. Αυτή είναι η χρήση μου!
Rogers
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να το κάνω δώρο στον εαυτό μου (μαζί με το Lg watch Urbane) :P Ξέρω ότι η συσκεύη γαζώνει! Και σε σμουθνες και σε κάμερα.. Νέξους γαρ... Η μπαταρία του πως είναι? Θα μου βγάζει μέρα? Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια.. φμπουκ,βαιμπερ και αρκετές φωτογραφίες.. Αυτή είναι η χρήση μου!

 

Με αυτήν τη χρήση το έχεις άνετα!

:D
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μ ήρθε..οι εντυπώσεις μου είναι καλές αλλά έχει κάποια κοσουρια οπως το κίτρινο φλας ..η οθονη θα μπορούσε να είναι και καλύτερη και επείσης να εχει ακουστικά μέσα..κατά τα άλλα ειναι καλό με καλή κάμερα και αρκετά γρήγορο..η μπαταρία του είναι οκ αλλά δεν ειναι κ η καλύτερη..
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Το φλας δεν μου εχει επηρεασει φωτογραφιες αν και κιτρινιζει! Για ακουστικα ουτε λογος! Οσες Nexus συσκευες εχω παρει καμια δεν ειχε μεσα ακουστικα!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω οσο αφορα την εκδοση 16gb με την εκδοση 32gb αν και η διαφορα ειναι περιπου 30 € μονο τι πιστευεται αξιζει να γλυτωσει καποιος αυτην την χρηματικη διαφορα ή το κινητο θα γεμισει στο αψε σβησε... τωρα αυτο ειναι και σχετικο τι χρειαζεται ο καθενας αλλα πχ αν εξαιρεσουμε τα προγραμματα ενα βιντεο 4Κ ας πουμε 2 λεπτων τι χωρο καταλαμβανει για να υπολογισω περιπου τις αναγκες μου, ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω οσο αφορα την εκδοση 16gb με την εκδοση 32gb αν και η διαφορα ειναι περιπου 30 € μονο τι πιστευεται αξιζει να γλυτωσει καποιος αυτην την χρηματικη διαφορα ή το κινητο θα γεμισει στο αψε σβησε... τωρα αυτο ειναι και σχετικο τι χρειαζεται ο καθενας αλλα πχ αν εξαιρεσουμε τα προγραμματα ενα βιντεο 4Κ ας πουμε 2 λεπτων τι χωρο καταλαμβανει για να υπολογισω περιπου τις αναγκες μου, ευχαριστω.

 

Αν είσαι από τα άτομα που κρατάνε το κινητό και δεν αλλάζουν συχνά, πάρε το 32. Η διαφορά είναι πολύ μικρή για να το σκεφτείς.

:D
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ναι ενταξει 30 € δεν ειναι μεγαλη διαφορα και οπως το είπες το θελω αν ολα πανε καλα για καιρο.

Επισης ηθελα να ξαναρωτησω to display του είναι τοσο απαραδεκτο και το αναφερουν ολοι?

Δυστυχως ειχα την ευκαρια μια φορα να το δω και να το δουλεψω απο κοντα για πολυ λιγο κα ιμου ειχε φανει πολυ σκοτεινο να το πω "ξεπλυμμενο" χρωματικα να το πω ,,,αλλα ηταν και η μπαταρια σε πολυ χαμηλα επιπεδα και ισως ειχς μπει σε safe mode :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, επειδή μου την έχει βαρέσει που το Nexus 5 πήγαινε πιο γρήγορα από το 5Χ. Θέλω να του κάνω ROOT (χωρίς κάποια custom rom) να κάνω disable την ηλίθια κρυπτογράφηση που είναι by default ενεργοποιημένη και μετά να το κάνω UNROOT πάλι, μπορεί να γίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει φίλε μου αλλά είναι λάθος ότι η κρυπτογράφηση επηρεάζει σε τέτοιο βαθμό την ταχύτητα ώστε να ρουταρεις μόνο για αυτόν τον λόγο
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει φίλε μου αλλά είναι λάθος ότι η κρυπτογράφηση επηρεάζει σε τέτοιο βαθμό την ταχύτητα ώστε να ρουταρεις μόνο για αυτόν τον λόγο

 

τότε γιατί πάει πιο αργά από το Nexus 5 με καλύτερο επεξεργαστή, πως αλλιώς εξηγείται;

Επίσης πες ότι το επαναφέρεις σε UNROOT θα παίρνεις κανονικά τις αναβαθμίσεις επίσημα;

Edited by edy220
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω εδω και λιγες μερες, δουλευοντας το παραλληλα με το G4 που εχω. Οτι και αν του εχω πεταξει επανω εχει ανταπεξελθει υποδειγματικα, ισως και λιγο καλυτερα απο το G4(φαντασου). Ως κατοχος και πιο παλια και του Nexus 4 και του 5 μπορω να πω οτι σαν τα Nexus δεν εχει. Μπαταρια μεχρι στιγμης οκ, μου βγαζει με ανεση 4:30 ωρες SOT, καποιες φορες και παραπανω, και κανω αρκετη χρηση των τηλεφωνων μου. Πια πιστευω οτι και ενας ανθρωπος που θελει για απλη χρηση του κινητου του μια χαρα ολοκληρωμενη λυση ειναι τα Nexus.

 

Επισης ενα tip το οποιο σιγουρα θα το εχει γραψει καποιος αλλος εδω, σε οσους φαινετε λιγο περιεργη η οθονη, μετα το Update του Μρτιου εχει μπει μια επιλογη στα Developer Options για πιο ψυχρα χρωματα στην οθονη. Ενεργοποιηστε το και θα δειτε τεραστια διαφορα. Το καλιμπραρισμα ηρθε στα επιπεδα του G4 που στα δικα μου τουλαχιστον ματια ειναι το ιδανικο

Edited by manosf23
CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

τότε γιατί πάει πιο αργά από το Nexus 5 με καλύτερο επεξεργαστή, πως αλλιώς εξηγείται;

Επίσης πες ότι το επαναφέρεις σε UNROOT θα παίρνεις κανονικά τις αναβαθμίσεις επίσημα;

Παίζουν πολλά ρόλο όμως πραγματικά δεν έχω ακούσει ούτε εδώ ούτε στα φόρα του εξωτερικού παράπονα για την ταχύτητα του τηλεφώνου πόσο μαλλον σε σχεση με το 5αρι οπότε κάτι άλλο τρέχει με το τηλέφωνο σου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω εδω και λιγες μερες, δουλευοντας το παραλληλα με το G4 που εχω. Οτι και αν του εχω πεταξει επανω εχει ανταπεξελθει υποδειγματικα, ισως και λιγο καλυτερα απο το G4(φαντασου). Ως κατοχος και πιο παλια και του Nexus 4 και του 5 μπορω να πω οτι σαν τα Nexus δεν εχει. Μπαταρια μεχρι στιγμης οκ, μου βγαζει με ανεση 4:30 ωρες SOT, καποιες φορες και παραπανω, και κανω αρκετη χρηση των τηλεφωνων μου. Πια πιστευω οτι και ενας ανθρωπος που θελει για απλη χρηση του κινητου του μια χαρα ολοκληρωμενη λυση ειναι τα Nexus.

 

Επισης ενα tip το οποιο σιγουρα θα το εχει γραψει καποιος αλλος εδω, σε οσους φαινετε λιγο περιεργη η οθονη, μετα το Update του Μρτιου εχει μπει μια επιλογη στα Developer Options για πιο ψυχρα χρωματα στην οθονη. Ενεργοποιηστε το και θα δειτε τεραστια διαφορα. Το καλιμπραρισμα ηρθε στα επιπεδα του G4 που στα δικα μου τουλαχιστον ματια ειναι το ιδανικο

Σχετικά με την οθόνη, δεν έχω θέμα αλλά έκανα μία δοκιμή και στα μάτια μου μπλεδιασε. Ίσως είναι μία "λύση" που έδωσε η Google στο πρόβλημα της κίτρινης οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πιο αποτελεσματικές λύσεις με custom kernels για την οθόνη παιδιά
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν πολλά ρόλο όμως πραγματικά δεν έχω ακούσει ούτε εδώ ούτε στα φόρα του εξωτερικού παράπονα για την ταχύτητα του τηλεφώνου πόσο μαλλον σε σχεση με το 5αρι οπότε κάτι άλλο τρέχει με το τηλέφωνο σου

 

Νομίζω σε αυτό κάνεις λάθος, αν το ψάξεις το googlaρεις πολύς κόσμος παραπονιέται για το performance και το lagging του κινητού

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...