Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα και εγώ τη συσκευή και η πρώτη εντύπωση είναι δυστυχώς κακή λόγω του wi-fi.

Έχω 2,4Ghz Router και η ταχύτητα είναι απελπιστική. Μιλάμε για πολύ αργή.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα και εγώ τη συσκευή και η πρώτη εντύπωση είναι δυστυχώς κακή λόγω του wi-fi.

Έχω 2,4Ghz Router και η ταχύτητα είναι απελπιστική. Μιλάμε για πολύ αργή.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

 

Μήπως χρειάζεται αναβάθμιση το λογισμικό του ρούτερ; Το λέω γιατί κάτι τέτοιο συνέβη και σε εμένα και μετά την αναβάθμιση πάει σφαίρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπερβολες νομιζω

 

Μπορεί και να είμαι υπερβολικός. Ωστόσο είναι ακριβώς αυτό που νοιώθω. Τι να κάνω; Να μην το πω. Το 6αρι ήταν πιο αργό στο άνοιγμα των σελίδων στον chrome και είχε αδύναμο σήμα wifi, πολύ καλύτερα ηχεία. Αν μου χάριζαν τόσο το 6αρι όσο και το 5x θα διάλεγα το 5x. Υποκειμενικό βέβαια, αλλά νομίζω πως την άποψή μας εκφράζουμε εδώ.

 

http://www.doctorandroid.gr/2016/02/phonebuzz-review-nexus-5x-google.html

 

Τέλος φαίνεται πως υπάρχουν κι άλλοι που συμφωνούν με την άποψή μου: http://www.doctorandroid.gr/2016/02/nexus-5x-mini-review.html

Edited by dalailama1
:p
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίδες ή κάμερα είναι ίδια με του 6P? Γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι δεν είναι "ακριβώς" ίδιες λόγω κόστους... Από μπαταρία πως πάει? Βγάζει κάνα 5ωρο Sot σε WiFi μόνο με τα βασικά δλδ Facebook Twitter YouTube Viber και browsing?
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τόσο βγάζει περίπου. Χωρίς data. Τώρα δοκιμαζω και με το metal τι θα βγάλει αν και δεν μου αρεσει πολύ σαν εφαρμογή. Το σκέφτομαι αρκετά αν θα πάω στην paid version για δοκιμή πάντα. Δεν έχει κανένα τρελό κόστος αλλά ή free δεν μ αρεσει καθόλου

 

Σχετικά με την κάμερα σύμφωνα με το ifixit που τα ξεκοιλιαζουν έχουν και τα δύο αυτόν εδώ τον αισθητήρα

Edited by megawatt
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γύρω στο 2 Ώρο βγάζει χωρίς fb,twitter.Κάποια εφαρμογή μάλλον κάνει battery drain αλλά ακόμα ειμαι στοκ γιατι δεν έχω βρει χρόνο ούτε για Ρουτ ούτε για ψάξιμο
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι αυτό και να μην έχεις θέμα με την μπαταρία. Εμένα και γενικά εδώ το 4ωρο το έχει άνετα το τηλέφωνο sot.

 

Το μέταλ πάντως το πετάξα. Δεν μ άρεσε ντιπ

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και από εδώ 4ωρο σε wifi με 12-16 ώρες σύνολο χρήσης. Όλα ανοιχτά, Google Now, location reporting, 2 mail, 4 cloud sync, viber, whatsapp, hangouts, telegram,Skype, g+, Facebook, messenger. Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και από εδώ 4ωρο σε wifi με 12-16 ώρες σύνολο χρήσης. Όλα ανοιχτά, Google Now, location reporting, 2 mail, 4 cloud sync, viber, whatsapp, hangouts, telegram,Skype, g+, Facebook, messenger.

Ακριβώς τα ίδια κάνω και εγώ οπότε με κάλυψες. Να φανταστώ ότι με custom kernel και κάνα δύο mods φτιάχνει και άλλο έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην φανταστεις τρέλα πράγματα με elemental x και Jolla που έχω τώρα επάνω φτάνει 4:30 ώρες βαριά
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

θα η΄θελα να ρωτησω τους κατόχους αν το "θεμα" με τις κιτρινες οθονες διορθωνεται καπως ή αν η lg προσφερει αντικατασταση συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω θέμα με την οθόνη αλλά με μια μάτια που έχω ρίξει ο kernel Jolla έχει ρύθμιση που διορθώνει το θέμα σε όσους το έχουν
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

θα η΄θελα να ρωτησω τους κατόχους αν το "θεμα" με τις κιτρινες οθονες διορθωνεται καπως ή αν η lg προσφερει αντικατασταση συσκευης?

Εγώ πάντως που είχα Nexus 5 κίτρινο εμφανώς, μου το άλλαξαν. Οπότε γιατί όχι και αυτό.

 

Επίσης άσχετο αλλά έχω και γω ένα θέμα το οποίο δεν επηρεάζει λειτουργικά το τηλέφωνο. Όταν το κουνάω κάνει στο ύψος της κάμερας σαν κουδουνιστρα. Είναι το vibration motor; είναι κάτι από την κάμερα; πάντως δεν έχει λειτουργικό θέμα. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα

 

Εχω το nexus εδώ και τρεις μέρες , δεν έχω κάνει ακόμη την αναβάθμιση σε 6.0.1 καθώς άκουσα ότι μετά καταναλώνετε πολύ γρήγορα η μπαταρία.

Όσοι έχετε κάνει την αναβάθμιση, ισχύει κάτι τέτοιο??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα

 

Εχω το nexus εδώ και τρεις μέρες , δεν έχω κάνει ακόμη την αναβάθμιση σε 6.0.1 καθώς άκουσα ότι μετά καταναλώνετε πολύ γρήγορα η μπαταρία.

Όσοι έχετε κάνει την αναβάθμιση, ισχύει κάτι τέτοιο??

Ευχαριστώ

Από πλευράς μου δεν ισχύει σίγουρα. Αν είναι μην κάνεις καμία αναβάθμιση αλλά αν ήταν έτσι γιατί να πάρεις Nexus; Αυτά είναι φήμες που διαδίδονται μεταξύ μας όταν κάτι φταίει που δεν το έχουμε καταλάβει κατά 90 %. Ανάλογα με το τι και πως τα χρησιμοποιείς πέφτει και η μπαταρία. Τίποτα αφυσικο.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Kαποιος που δεν ασχολειται με αλλαγη roms kernel και αλλα τετοια πως τα λετε :p και δεν σκοπευει κιολας να ασχοληθει πιστευετε οτι αξιζει να αγορασει το 5Χ η καλυτερα να παει σε κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Kαποιος που δεν ασχολειται με αλλαγη roms kernel και αλλα τετοια πως τα λετε :p και δεν σκοπευει κιολας να ασχοληθει πιστευετε οτι αξιζει να αγορασει το 5Χ η καλυτερα να παει σε κατι αλλο;

Πάρε g4 που το είδα και λίγο πιο φθηνό

Link to comment
Share on other sites

Kαποιος που δεν ασχολειται με αλλαγη roms kernel και αλλα τετοια πως τα λετε :p και δεν σκοπευει κιολας να ασχοληθει πιστευετε οτι αξιζει να αγορασει το 5Χ η καλυτερα να παει σε κατι αλλο;

 

lg g4 τοτε εννοειται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...