Jump to content

Αγορά συστήματος ηχείων


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Θελω να παρω ηχεια, και ειμαι αναμεσα σε δυο συστηματα.

DETONATOR 5.1 PLUS - 98W RMS SOUND INNOVATOR

και

CREATIVE INSPIRE T5900.

Οι τιμες ειναι περιπου ιδιες. Ποια μου προτεινετε να παρω;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

koita file,ego exo ta 5900 edo kai kana mina kai den exo kanena parapono

oi doriforoi kanoun poli kali douleia alla to sub to perimena ligo megalitero.

apo pleura poiotitas apolita ikanopoiimenos

 

auta :)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Από την μια τα ινοβάτορ έχουν μεγαλύτερα ηχεία και κοστίζουν λιγότερα,από την άλλη με τα creative έχεις μια σιγουριά οτί τα λεφτά που δίνεις πιάνουν τόπο μιας και η εταιρία δεν είναι κάποια τυχαία και συνήθως βγάζει ποιοτικά stuff.

Εγώ θα επέλεγα creative.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ego proteino ta inovator giati an deis ayta exoun 98Watt RMS

Eno ta creative 76watt RMS

Ego proteino ta inovator giati exoun kai kalyteri emfanisi kai kalyterh poiothta hxoy apo oti grafei sta xarakthristika dipla

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papathvas (26 Δεκ. 2004 , 20:57)

 

koita file,ego exo ta 5900 edo kai kana mina kai den exo kanena parapono

oi doriforoi kanoun poli kali douleia alla to sub to perimena ligo megalitero.

apo pleura poiotitas apolita ikanopoiimenos

 

auta :)

 

 

Συμγωνώ απόλυτα. Και εμένα όλα μου τα σετ ηχείων ως τώρα ήταν Creative και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Exw ta innovator kai o hxos pou paragoun einai apisteutos! Ama exeis kalh karta hxou tha patheis PLAKA!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Tha pigena gia Creative afou einai metaxy twn 2 loge tou megalou backround pou exei se tetia proionta.

Vevaiwsou oti tha piaseis full eggyisi kai na test ALL 5.1 features apo tin prwti vdomada gia na deis an exei tipota elattwmatiko!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (26 Δεκ. 2004 , 21:58)

 

Από την μια τα ινοβάτορ έχουν μεγαλύτερα ηχεία και κοστίζουν λιγότερα,από την άλλη με τα creative έχεις μια σιγουριά οτί τα λεφτά που δίνεις πιάνουν τόπο μιας και η εταιρία δεν είναι κάποια τυχαία και συνήθως βγάζει ποιοτικά stuff.

Εγώ θα επέλεγα creative.

 

 

Και γω creative...

Είδα καλά ή τα ινοβέιτορ δεν έχουν remote volume control?

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα πηρα τα ιννοβεϊτορ. Πολυ καλα, αλλα εχω ενα παραπονο και ενα προβλημα.

Παραπονο: Δεν εχουν σαν χειριστηριο και θα αναγκαζομαι να σκυβω για να αλλαζω ενταση κλπ :(

Προβλημα: Οταν η ενταση ειναι χαμηλη, το μπροστα δεξια ηχειο δεν λειτουργει. Οταν αυξανω λιγο την ενταση ομως, λειτουργει κανονικα. Γιατι συμβαινει αυτο; :cry:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panosgep ( 5 Ιαν. 2005 , 00:59)

 

Επειδη δεν πηρες Creative :P

 

Ενας φιλος μου εχει τα 5900, και δεν του παιζει το ενα ηχειο :lol: :blink:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως οφειλεται στην καρτα ηχου???

Η στην κωδικοποιηση των τραγουδιων???

Τα 5900 θελουν κατι παραπανω απο μια onboard 5.1 για να "αποδωσουν"(Δοκιμασμενο αυτο).

Επισης στα 4400 και εμενα δεν μου παιζει το ενα ηχειο σε καποια πολυ παλια mp3 που εχω ριπαρει μονος μου,αλλα στα πιο καινουρια και σε ολα τα audio cd δουλευουν μια χαρουλα.

P@niS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panosgep ( 5 Ιαν. 2005 , 01:13)

 

Μηπως οφειλεται στην καρτα ηχου???

Η στην κωδικοποιηση των τραγουδιων???

Τα 5900 θελουν κατι παραπανω απο μια onboard 5.1 για να "αποδωσουν"(Δοκιμασμενο αυτο).

Επισης στα 4400 και εμενα δεν μου παιζει το ενα ηχειο σε καποια πολυ παλια mp3 που εχω ριπαρει μονος μου,αλλα στα πιο καινουρια και σε ολα τα audio cd δουλευουν μια χαρουλα.

 

Τελος παντων. Μηπως ξερεις τι συμβαινει με το problemιο των δικων μου;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panosgep ( 5 Ιαν. 2005 , 01:19)

 

Δοκιμασε ενα driver update στην καρτα ηχου,και αν συνεχιστει δοκιμασε να τα αποσυνδεσεις και να τα ξανασυνδεσεις.

 

Δεν νομιζω να φταιει η καρτα ηχου. Εκανα πολες δοκιμες με τις συνδεσεις και κατεληξα οτι ή ετσι ειναι τα ηχεια, για να παιζουν χαμηλα (που δεν το νομιζω) ή εχει καποιο προβληματακι η 5.1 ch input πανω στο Sub στο σημειο του F/R ηχειου :worry:

 

EDIT: Επεισης κατι αλλο που παρατηρησα τωρα. Οταν η ενταση του ειναι πολυ χαμηλη (τα βραδια πχ) ο ηχος ακουγεται μονο απο τα δυο πισω ηχεια, δηλαδη σαν να μην μπορουν να παιξουν πολυ σιγα και αναγκαζονται οσο πιο σιγα παει να μην χρησιμοπηειται και καποιο :wacko: . Δεν νομιζω να ειναι λογικο αυτο ετσι;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι σε "κανονική" ένταση παίζουν όλα στην ίδια στάθμη?
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spanaks ( 5 Ιαν. 2005 , 10:32)

 

Όταν είναι σε "κανονική" ένταση παίζουν όλα στην ίδια στάθμη?

 

 

Oute afto prepei na ginetai kanonika.

Vale ena allo iheio sti thesi tou ellatomatikou kai des an sou kanei to idio provlima.

Episis koita mipos kapoio visma den kanei kali epafi.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spanaks ( 5 Ιαν. 2005 , 10:32)

 

Όταν είναι σε "κανονική" ένταση παίζουν όλα στην ίδια στάθμη?

 

Ναι.

 

 

Τωρα για αυτο που λεει ο Aggelopas τα εχω κανει αυτα που λεει

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spanaks ( 5 Ιαν. 2005 , 14:45)

 

Παίζει να έχει bug το volume control τότε...

 

Τι ακριβως εννοεις;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Πηρα τηλ σε εναν τεχνικο του e-shop, και μου ειπε οτι μπορει να φταινε οι ρυθμισεις εντασης των δορυφορων μεσω της καρτας ηχου. Δεν νομιζω να συνβαινει κατι τετοιο. Γιατι αμα μειωσω την ενταση ηχου απο τον Media Player και την μεγαλωσω απο το subwoofer τοτε παιζουν ΟΛΑ τα ηχεια :cry: . Αμα τα στειλω για αντικατασταση ποσες μερες περιπου θα παρουν;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

τα 5900 τα δουλεύω με onboard(αν και εχω δοκιμάσει και με soundblaster) και δεν έχω πουθενα κανένα πρόβλημα!!

 

τώρα αφού πήρες αυτά καλορίζικα καταρχήν!! ;)

 

Βασικά αν έχεις κανα πρόβλημα με κάποιο ηχείο δοκιμάζεις να το αλλάξεις σε άλλη υποδοχή στο sub για να δεις αν υπάρχει πρόβλημα στο ηχείο ή σε όλο το συστημα.

Μετά απο αυτο κάνεις δοκιμές στις υποδοχές στην κάρτα ήχου και τέλος δοκιμάζεις το software για τις τελευταίες λεπτομέρεις

 

Για το πρόβλημα καλύτερα στείλε email στην εταιρία κατευθείαν και μέτα ζήτα αντικατάσταση! :)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...