Jump to content

Κρέπες


mystic
 Κοινοποίηση

Προτίμηση σε κρέπες  

256 members have voted

  1. 1. Προτίμηση σε κρέπες

    • Γλυκιές
      164
    • Αλμυρές
      80
    • Δεν τις προτιμώ
      12


Recommended Posts

Mε βολεύουν σχεδόν και τα τρία που προτείνατε καθώς περνάω από εκεί καθημερινά.Thanks!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

submarine για Γουδί/Ζωγράφου στον Άγιο Θωμά. :shifty: :up:

 

Άπαιχτες κρέπες αλλά το ερώτημά μου είναι άλλο:

 

Ρε παιδιά για λίγη μερέντα, λίγο μπισκότο και λίγη ζύμη πρέπει να δίνουμε 4 ολόκληρα ευρώ; Το κόστος είναι δεν είναι 0,20-0,30€... :down:

Link to comment
Share on other sites

submarine για Γουδί/Ζωγράφου στον Άγιο Θωμά. :shifty: :up:

 

Άπαιχτες κρέπες αλλά το ερώτημά μου είναι άλλο:

 

Ρε παιδιά για λίγη μερέντα, λίγο μπισκότο και λίγη ζύμη πρέπει να δίνουμε 4 ολόκληρα ευρώ; Το κόστος είναι δεν είναι 0,20-0,30€... :down:

 

4 ΕΥΡΩ?

Όσο εξαιρετική και να είναι η κρέπα δεν αξίζει τα 4 ευρώ.

1 φορά τον μήνα/max

Link to comment
Share on other sites

submarine για Γουδί/Ζωγράφου στον Άγιο Θωμά. :shifty: :up:

 

Άπαιχτες κρέπες αλλά το ερώτημά μου είναι άλλο:

 

Ρε παιδιά για λίγη μερέντα, λίγο μπισκότο και λίγη ζύμη πρέπει να δίνουμε 4 ολόκληρα ευρώ; Το κόστος είναι δεν είναι 0,20-0,30€... :down:

η καλή η γλυκιά κρέπα δεν πρέπει να έχει ούτε μερέντα ούτε νουτέλα απλά ΣΟΚΟΛΑΤΑ!

 

ότι από όλα τα fast food είναι η πιο ακριβή είναι γεγονός αλλά είναι νοστιμότατη!!!

:food:

Link to comment
Share on other sites

η σωστη η κρεπα ειναι αλμυρη και περιλαμβανει κοτοπουλο πανε,τυρι,πατατες,μπεικον,σαγανακι/τυροκροκετες,κιτρινη σως.και παροτι απο Πατρα τις καλυτερες κρεπες τις εχω φαει στα γιαννενα.
Link to comment
Share on other sites

submarine για Γουδί/Ζωγράφου στον Άγιο Θωμά. :shifty: :up:

 

Ηρωικές στιγμές τηλεφωνικής παραγγελίας στο submarine, με τη Ρωσίδα υπάλληλο να απαντάει στο τηλέφωνο: "Submarine παρακαλωωωω" (με εξαίσια ελληνορωσική προφορά) και το μαστουρωμένο delivery boy να φέρνει την παραγγελία! :lol:

 

Περασμένα (φοιτητικά) μεγαλεία! :happy:

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

...και το μαστουρωμένο delivery boy να φέρνει την παραγγελία! :lol:

Έτσι είναι, αλλά πολύ καλό παιδί! Ακόμα εκείνος τα φέρνει! :D

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο Περιστέρι και συγγεκριμένα στον Άγιο Ιερόθεο είναι ένα μαγαζί και κάνει τις καλύτερες κρέπες. Τα πάντα είνα τέλεια.:)
Κύριος είναι μόνο ο ΘΕΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
οσοι ειστε λατρεις της μικρης,λεπτης σχεδον ωμης κρεπας δοκιμαστε subito, στην τουμπα.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

afto to teleftaio einai kalo ? :P

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν μου αρεσε...μαρεσει να μην ειναι ξεροψημενη αλλα οχι και ζυμαρι.

η συγκεκριμενη ηταν και μικρη,και λεπτη,και ωμη και σχεδον αδεια..

πως ειναι οι κρεπες που κανει ο βαλεντινο στην ναυαρινου,ε, περιπου το 1/4 αυτης..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έφαγα εδώ στη λεωφόρο Αλεξάνδρας στην Αθήνα στους Αμπελόκηπους μια κρέπα αλμυρή με τυρί (ξέρετε, κασέρι :lol:) και μανιτάρια και η ζύμη είχε μέσα κανέλλα! :blink:

Εμένα προσωπικά μου φάνηκε από παράταιρο εώς και αηδιαστικό αλλά η κρεπετζού ήταν πολύ υπερήφανη για την συνταγή του μαγαζιού της!

Το έχετε ξανακούσει εσείς αυτό; Πάλι εγώ είμαι η περίεργη; :confused:

 

Για μένα κρέπα ίσον στριτ φουντ Θεσααλονίκης! (Δεν μου πολυαρέσει η μπουγάτσα, βλέπεις). Όποτε πηγαίνω Θεσσαλονίκη τρέφομαι σχεδόν αποκλειστικά με κρέπες από τη Ναυαρίνου -γιατί είναι καλύτερες και φτηνότερες από της Αθήνας. Συνήθως προτιμώ το fagoto απέναντι από την είσοδο για τη Ροτόντα! σλουρπ! Είναι πιο απόμερο και ήσυχο και νομίζω και λιγάκι φτηνότερο από αυτά που είναι πάνω στη Γούναρη.

Link to comment
Share on other sites

η κανελα παει στον κιμα-αλλα ελαχιστη ποσοτητα- και στο ριζογαλο...αντε ισως λιγη στις γλυκιες κρεπες αν και δεν με ενθουσιαζει σαν ιδεα..αλλα σε αλμυρη??

 

μηπως ο κρεπατζης ειναι χαλιας και η κρεπατζου το βαζει ως αντικουκου?:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Λες; :lol:

 

Η πλάκα είναι ότι γενικά είμαι υποψιασμένη για τις διάφορες "πρωτοτυπίες" που σκαρφίζεται κάθε κατάστημα και πριν παραγγείλω την κρέπα έκανα μπορεί και 10 ερωτήσεις του τύπου "η ζύμη είναι γλυκιά ή αλμυρή; μήπως βάζετε ρίγανη/λεμόνι/λάδι/οτιδήποτε στα μανιτάρια; τι τυρί χρησιμοποιείτε; κλπ" γιατί κατά καιρούς έχω συναπαντήσει διάφορα κουλά που δεν μου άρεσαν, αλλά ΚΑΝΕΛΛΑ στη ζύμη, δεν είχα σκεφτεί ποτέ να ρωτήσω αν βάζουν!!!

Τώρα θα προσθέσω άλλη μία ερώτηση! Μιλάμε για ψυχανάλυση στον κρεπετζή για να φας μια κρέπα... σε τι καιρούς ζούμε! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
δεν ξερω αν το κατάλαβες αλλά είναι πολι τσιγκουνιδες οπότε λογική γι αυτούς η τιμή πήγανε φάε κρεπουλα στο sity λεωφόρο Αλεξάνδρας και θα καταλαβεις πολλές διαφορές και στην τιμή αλλά και στη διάθεση σου που θα αλλάξει τόσο καλές κοπέλες Κάλλας και. Το καλύτερο η γεύση...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...