Jump to content

Επιλογή κινητού γύρω στα 250....:)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!!!Απευθύνομαι σε εσάς γιατί μόνο εσείς μπορείτε να με βοηθήσετε στο δίλημμά μου....είμαι ανάμεσα στο samsung a5, στο lg g3 και στο huawei ascend p8.....ποιό από αυτά να επιλέξω και γιατί??δίνω βάση πιο πολύ στο να μην κολλάει κ να βγάζει ωραίες φωτό....α!και στην ποιότητα κατασκευής γι αυτό και κλίνω πιο πολύ στο samsung.....περιμένω και τις γνώμες σας και αν έχετε να προτείνετε και κάποιο άλλο θα ακούσω με χαρά!!!!
Link to comment
Share on other sites

δες το Ascend G7 απο ποιότητα σκιζει, 2GB ram με καλη μπαταρια κ καμερα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την πρόταση..το έχω δει αλλά ξεφεύγει λίγο σε μέγεθος νομίζω...ειδικά για γυναικείο χέρι δε ξέρω κατά πόσο θα με βολέψει...τον ίδιο ενδοιασμό έχω για το G3.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το Α5 είναι πολύ καλή επιλογή πάντως..Το χρησιμοποιώ 2 μηνακια τώρα και είναι άριστο σε όλα..Θα πάθεις πλάκα και με τις κάμερες του..
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την πρόταση..το έχω δει αλλά ξεφεύγει λίγο σε μέγεθος νομίζω...ειδικά για γυναικείο χέρι δε ξέρω κατά πόσο θα με βολέψει...τον ίδιο ενδοιασμό έχω για το G3.....:rolleyes:

 

ειχα και το g3 στο κρατημα ειναι ιδια σχεδον γιατι το g7 ειναι πιο λεπτο εννοειται πως το lg ειναι καλυτερο σε χαρακτηριστικα αλλα υστερει αρκετα σε ποιότητα κατασκευης απο το huawei, το μεγεθος ειναι καθαρα δικο σου θεμα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

εννοώ το P8 lite που έχει στο skroutz 223euro....αξίζει ή όχι?? για το LG το μόνο που με αποθαρρύνει είναι τα απογοητευτικά σχόλια για τη μπαταρία του....αλλιώς μου αρέσει αρκετά....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ' όλα όσα έχουν προταθεί, εγώ θα πήγαινα στο G3 το οποίο βγάζει μακράν τις καλύτερες φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη θα δωσω το alpha λογω μεγαλυτερης οθονης ειμαι σε αναζητηση κινητου.....

 

Οπως ο φιλος ειμαι στα 250-300 ευρω,σκεφτομαι και εγω lg g3 η το A5.....εχετε καποια αλλη προταση,εκτος το p8 lite

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο άλλο που να αξίζει..και ανάμεσα στο Α5 και στο G3 ποιά είναι τα δύνατά σημεία του ενός και ποιά του άλλου?Sorry εάν κουράζω αλλά δύσκολη η επιλογή κινητού.......:confused:
Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα στα οποία "υπερτερεί" (τα οποία είναι και υποκειμενικά) το Α5 είναι η τιμή του, τα 5mp μπροστινής κάμερας (αντί τα 2 του G3) και η AMOLED 5" οθόνη του.

 

Το G3 με 100 ευρώ παραπάνω προσφέρει τα εξής παραπάνω:

 

1. 5.5" 2K οθόνη. Το Α5 εχει 720p, το G3 έχει 1440p. Διπλάσια πυκνότητα σε μισή ίντσα παραπάνω.

2. Γρηγορότερο και πιο "dslr-like" focus

3. Optical Image stabilization που πραγματικά είναι μέρα με τη νύχτα στις νυχτερινές λήψεις.

4. Snapdragon 801 vs 410 του A5.

5. Αποσπώμενη μπαταρία

(6. Τραβάει και 4Κ βίντεο, αλλά εντάξει, σιγά το πλεονέκτημα :P )

(7. Το 32άρι μοντέλο έχει 3gb RAM - που το καθιστά future proof για marshmallow ακόμα και μέσω custom ROM αν τυχόν σταματήσει η υποστήριξη από την LG...)

 

A5: περί τα 260 ευρώ.

G3 16/2gb: 270 ευρώ.

G3 32/3gb: 300 ευρώ.

 

Συνεπώς G3 δαγκωτό από εμένα.

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα στα οποία "υπερτερεί" (τα οποία είναι και υποκειμενικά) το Α5 είναι η τιμή του, τα 5mp μπροστινής κάμερας (αντί τα 2 του G3) και η AMOLED 5" οθόνη του.

 

Το G3 με 100 ευρώ παραπάνω προσφέρει τα εξής παραπάνω:

 

1. 5.5" 2K οθόνη. Το Α5 εχει 720p, το G3 έχει 1440p. Διπλάσια πυκνότητα σε μισή ίντσα παραπάνω.

2. Γρηγορότερο και πιο "dslr-like" focus

3. Optical Image stabilization που πραγματικά είναι μέρα με τη νύχτα στις νυχτερινές λήψεις.

4. Snapdragon 801 vs 410 του A5.

5. Αποσπώμενη μπαταρία

(6. Τραβάει και 4Κ βίντεο, αλλά εντάξει, σιγά το πλεονέκτημα :P )

(7. Το 32άρι μοντέλο έχει 3gb RAM - που το καθιστά future proof για marshmallow ακόμα και μέσω custom ROM αν τυχόν σταματήσει η υποστήριξη από την LG...)

 

A5: περί τα 185 ευρώ.

G3 16/2gb: 270 ευρώ.

G3 32/3gb: 300 ευρώ.

 

Συνεπώς G3 δαγκωτό από εμένα.

 

Αρα παμε για G3 32αρι.... ακομα κατι...οι νεες παρτιδες ειναι 503...???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

A5: περί τα 185 ευρώ.

G3 16/2gb: 270 ευρώ.

G3 32/3gb: 300 ευρώ.

 

Συνεπώς G3 δαγκωτό από εμένα.

 

που το βρήκες 185 το Α5;

Link to comment
Share on other sites

Ωπ. Λάθος λάθος λάθος. Σόρρυ παίχτες, είχα καρτέλα με το J5 ανοιχτή.

 

Ακόμα χειρότερα, βασικά, για το ίδιο αν κάνει 260 :P

Link to comment
Share on other sites

Κι αν βάλεις άλλα 20 ακόμα, πας σε κινητάκι σένιο που σου βγάζει 2ετία-3ετία στο χαλαρό. να 'ούμ.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα κλεισε αναμεσα σε g3 και p8..αν και εγώ θα προτιμούσα το p8 διότι θεωρώ ότι η huawei έχει κανει τεράστια βήματα προόδου φτάνοντας και κοιτώντας ισάξια στα ματια ολους τους "μεγάλους"
Link to comment
Share on other sites

Για μένα κλεισε αναμεσα σε g3 και p8..αν και εγώ θα προτιμούσα το p8 διότι θεωρώ ότι η huawei έχει κανει τεράστια βήματα προόδου φτάνοντας και κοιτώντας ισάξια στα ματια ολους τους "μεγάλους"

 

To μοναδικό θέμα που θα με κράταγε είναι το sar του p8. Από την άλλη είναι πολύ όμορφη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

To μοναδικό θέμα που θα με κράταγε είναι το sar του p8. Από την άλλη είναι πολύ όμορφη συσκευή.

 

Το εχεις το δίκαιο σου αλλά εαν δεν το εχεις σκουλαρίκι το κινητό όλη μέρα δεν νομιζω να υπάρχει προβλημα:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...