Jump to content

HTC One E9 plus


Kyriakox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους

Θέλω την βοήθεια σας

Αυτό το κινητό http://www.amazon.com/HTC-Factory-Unlocked-Delicate-White/dp/B00XJ1NV1M είναι οκ για την Ελλάδα σύμφωνα με τα Bands που λέει εκεί???

Και από περιέργεια επειδή λέει International Stock No Warranty εάν έχει κάποιο πρόβλημα τι κάνω???? στην εδώ HTC????

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά καλημέρα.

Έφτασε στα χέρια μου αυτο το υπέρ τηλέφωνο, όμως, επειδή έχει κινέζικο sense υπάρχει τρόπος να περάσουμε ευρωπαϊκό ή ελληνικό; Ακόμα καλύτερα, υπάρχει τρόπος για root και φόρτωση ευρωπαϊκής rom?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Χρειάζεσαι s-off, αλλαγή CID και MID ώστε να ταιριάζουν με το ευρωπαϊκό και μετά φλασαρεις το ευρωπαϊκό RUU. Το κινητό από που αγοράστηκε ;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το πήρα ανταλλαγή ως μεταχειρισμένο. Έχω κανονικά play store ελληνικά κλπ κλπ, απλά έχει πολλές κινέζικες εφαρμογές που δεν βγαίνουν και κάποιες άλλες βασικές εφαρμογές τρέχουν μόνο σε κινεζική διάλεκτο πχ HTC backup
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω ξανα δει αυτο το HTC αλλα αν προκειται για κινεζικη εκδοση, ο Θεος βοηθος !! Αυτα τα σκατο κινεζικα κινητα ειναι για πεταμα ! Και δεν με νοιαζει αν λεγεται Xiaomi, Huawaei, Χο Τσι Μιν, Τσιν Τσαν Τσον ή οτιδηποτε αλλο..... Αυτοι οι κινεζοι οτι πιασουν ειτε αντιγραψουν ειτε φτιαξουν ειναι για λιγους μηνες και μετα ΠΕΤΑΜΑ !!! Σορρυ που το λεω ετσι χυμα αλλα ειχα 2 κινεζικα πριν παρω αυθεντικο Μ9 και ηταν να μην πω τι............
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τηλέφωνο ΔΕΝ είναι κινέζικο. Είναι official HTC το οποίο προοριζόταν για την αγορά της Κίνας. Μην μπερδευόμαστε....
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βγούνε τότε htcdev unlock, flash twrp and root και μετά παγώνεις ότι θες. Ειδάλλως αν θες να είναι εντελώς ευρωπαϊκή συσκευή κάνεις την άλλη που είπα με soff

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ΔΕΝ ΈΧΩ ΙΔΈΑ από Root και που να ψάξω.... Υπάρχει περίπτωση να μου δώσεις τα φώτα σου με κάποια link?

Ουσιαστικά με ενδιαφερει να γίνει "ευρωπαϊκό"....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τηλέφωνο ΔΕΝ είναι κινέζικο. Είναι official HTC το οποίο προοριζόταν για την αγορά της Κίνας. Μην μπερδευόμαστε....

 

αααα οκ !! ωραια τοτε !! απλα αυτους τους κινεζους δεν τους θελω !! εχουν αντυγραψει τα παντα !!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ΔΕΝ ΈΧΩ ΙΔΈΑ από Root και που να ψάξω.... Υπάρχει περίπτωση να μου δώσεις τα φώτα σου με κάποια link?

Ουσιαστικά με ενδιαφερει να γίνει "ευρωπαϊκό"....

 

Δες εδω

http://forum.xda-developers.com/one-m9/one-e9/htc-e9-ruu-ota-recovery-rom-firmware-t3285886

 

και εδω

 

http://forum.xda-developers.com/one-m9/one-e9/guide-how-to-root-install-twrp-s-off-t3288036

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανένα σχόλιο από τους κατόχους για τη συσκευή? Λέω να το τσιμπήσω από εδώ και ήθελα να ακούσω καμιά άποψη. Ευχαριστώ :D
Link to comment
Share on other sites

Απλά πετάει. Και στο λέει ορκισμένος iphoneάκιας από τότε που βγήκαν. Ούτε lag ούτε κρέμασμα, double tap to wake, όλα τα καλά....
Link to comment
Share on other sites

Απλά πετάει. Και στο λέει ορκισμένος iphoneάκιας από τότε που βγήκαν. Ούτε lag ούτε κρέμασμα, double tap to wake, όλα τα καλά....

 

Διάβασα αρκετά reviews, είδα αρκετά βιντεάκια, το είδα και από κοντά στα public και πραγματικά είναι μια πάρα πολύ ποιοτική συσκευή στα όλα της! Παρατήρησα όμως ότι ενώ το public πουλάει την έκδοση με την 13mp κάμερα μπροστά, το eshop έχει στην προσφορά την έκδοση με τα 4ultra pixel.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετά reviews, είδα αρκετά βιντεάκια, το είδα και από κοντά στα public και πραγματικά είναι μια πάρα πολύ ποιοτική συσκευή στα όλα της! Παρατήρησα όμως ότι ενώ το public πουλάει την έκδοση με την 13mp κάμερα μπροστά, το eshop έχει στην προσφορά την έκδοση με τα 4ultra pixel.

 

Οι περιγραφές στα site πολλές φορές δεν είναι ακριβείς...αρχικά τσέκαρε στο gsmarena αν υπάρχουν 2 εκδόσεις... Γιατί κάτι μου λέει ότι αυτός που έκανε την περιγραφή απλά πήρε copy paste κάτι χωρίς να το ελέγξει.

Link to comment
Share on other sites

άντε να κυκλοφορήσει και ελλάδα μπας και δούμε καμμιά ευρωπαική ρόμ........

 

Κυκλοφορεί Ελλάδα αλλά είναι πανάκριβο :)

 

Οι περιγραφές στα site πολλές φορές δεν είναι ακριβείς...αρχικά τσέκαρε στο gsmarena αν υπάρχουν 2 εκδόσεις... Γιατί κάτι μου λέει ότι αυτός που έκανε την περιγραφή απλά πήρε copy paste κάτι χωρίς να το ελέγξει.

 

Υπάρχουν 2 εκδόσεις:

13 MP, f/2.0, 27mm, 1080p@30fps

4 MP, f/2.0, 27mm, 1/3" sensor size, 2µm pixel size, 1080p@30fps, HDR

(market dependent)

 

Τώρα το τι πουλάει ο καθένας μόνο αν δεις τι γράφει το κουτί της συσκευής από πίσω είσαι σίγουρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά μια ερώτηση..Το πήρα και εγώ ελαφρώς μεταχειρισμένο και παρατηρώ ένα τρεμόπαιγμα στην οθόνη. Δεν θυμάμαι να το είχα δει τις πρώτες μέρες αλλά τώρα το κάνει ,όχι συνέχεια αλλά αρκετά συχνά. Τι γίνεται με αυτό;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια εχουμε καμια παραπανω γνωμη απο τους κατοχους..ενα review θα μας βοηθουσε πολυ !!!!

(κυριως καμερα.x2 - μπαταρια- double active SIM - μεγεθος - κολλήματα ???)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα αγορασα το κινητο χθες και η μπαταρια μου ενω εγραφε 5% εκλεισε ,το εβαλα να φορτισει και αμεσως αναψε 0% τωρα εχει 2 ωρες και ειανι στο 50% ο φορτιστης ειναι με ανταπτορα.παιζει ρολο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να παίζει ρόλο...Το φορτίζω με 1-2 διαφορετικούς φορτιστές (άλλον στην δουλειά και άλλον στο σπίτι )και γενικά αργεί πολύ να γεμίσει η μπαταρία (όπως επίσης δεν αδειάζει και εύκολα ) ..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να παίζει ρόλο...Το φορτίζω με 1-2 διαφορετικούς φορτιστές (άλλον στην δουλειά και άλλον στο σπίτι )και γενικά αργεί πολύ να γεμίσει η μπαταρία (όπως επίσης δεν αδειάζει και εύκολα ) ..

 

ναι εχεις δικιο το δοκιαμσα με τον φορτιστη του s5 τα ιδια.απο οτι διαβασα ειναι θεμα της lollipop και ΟΟΟΤΑΑΑΝ μας ερθει η 6 θα λυθει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,αν έρθει σωστά το λες...Από την άλλη δεν θα σκάσω κιόλας αν μείνει ως έχει γιατί ο κύριος λόγος που το πήρα είναι τα ηχεία του. Έχω πάθει πλάκα με την απόδοση τους σε ταινίες /μουσική...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,αν έρθει σωστά το λες...Από την άλλη δεν θα σκάσω κιόλας αν μείνει ως έχει γιατί ο κύριος λόγος που το πήρα είναι τα ηχεία του. Έχω πάθει πλάκα με την απόδοση τους σε ταινίες /μουσική...

εχω το μ8 και η κοπελα μου το ε9+ δεν μπορω να πω οτι ειδα διαφορα μεγαλη αλλα ειναι ηχειαρες και τα δυο δεν με χαλανε :p Αν ερθει βασικα θελω να ερθει γτ το ειχαν ανακοινωσει και ειναι οτι χειροτερο να σου λενε θα την παρεις και στο τελος να τρως ακυρο....σαφως ανωτερη απο την 5...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...